Nowe forum - informacje i uwagi

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
Zablokowany
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9962
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 18 września 2019, 18:02

Jeszcze nie wszystko na 100% jest gotowe, dlatego jeżeli zauważycie jakiekolwiek niedoskonałości, to będziemy wdzięczni za ich zgłoszenie w tym temacie.

Trzy najistotniejsze na chwilę obecną zmiany:
  • https://forum.juvepoland.com - taki jest prawidłowy adres nowego forum. Zainstalowany został certyfikat bezpieczeństwa SSL, który zapewnia poufność, uwierzytelnienie serwera, integralność transmisji danych. Na starym forum tego nie było, stąd zmiana z http (stary adres) na https (nowy adres) - brak tej jednej literki "s" w zapamiętanych przez Wasze przeglądarki starych adresach będzie skutkować chwilowymi kłopotami z dostaniem się na nowe forum. Po czasie (do 48h) internet zrozumie co się wydarzyło i nie będzie już żadnych problemów.
  • Logowanie na forum i stronę - od dzisiaj logowanie do strony i forum odbywa się osobno. Konto na forum to już nie jest to samo konto co na stronie (mimo zbieżności nazw = szczególnie w przypadku starych kont), dlatego zarejestrowanie konta na stronie/forum nie umożliwi komentowania na forum/stronie. Starzy użytkownicy nadal mają konta w obu miejscach. Natomiast nowi użytkownicy będą musieli przechodzić przez proces rejestracji dwukrotnie (osobno na stronie i forum) - oczywiście jeżeli będą chcieli mieć konta w obu miejscach.
    Taki stan rzeczy utrzyma się do momentu wprowadzenia nowej strony. Wtedy wszystkie stare konta na stronie zostaną skasowane i wszyscy, którzy będą chcieli komentować newsy, będą musieli założyć nowe konta na stronie.
    Ciężko póki co określić, czy w przyszłości powrócimy do tematu jednego konta na stronie i forum.
  • Czat meczowy - wracamy do praktyki zamykania tematów meczowych w trakcie meczu. W zamian na stronie głównej forum będzie dostępny czat, na którym będziecie mogli wymieniać się krwistymi przemyśleniami na temat postawy naszych kopaczy ;)

Oprócz zgłaszanych błędów będziemy również wdzięczni za wszelkie pomysły na temat tego co moglibyśmy jeszcze dodać lub zmienić na aktualnym forum.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 18 września 2019, 18:15

Dobry temat, też taki chciałem zrobić :D
Wreszcie można normalnie przeglądać forum na tel o co głównie chodziło.
Co pierwsze rzuca się w oczy to dość słaba widoczność nowych postów, w starej wersji było to dużo lepiej czytelne, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia.

Pierwsza uwaga to proszę przywrócić mi prochno.
Obrazek

ps. Kiedy mniej więcej nowa stronka?


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 18 września 2019, 18:42

1. nie mogę się zalogować na telefonie - ciągle dostaję "Wysłany formularz był nieprawidłowy."

2. divy mają zbyt mały kontrast względem siebie, np. w ogóle u mnie nie widać pola do wpisania szybkiej odpowiedzi (zlewa się z tłem), dopiero pod dużym kątem widzę to tak jak powinienem (ten szary jest wg mnie zbyt blady)

3. nad oddzielnymi kontami na stronę i forum musieliście myśleć pewnie kilka nocy więc pozostaje chyba tylko pogratulować pomysłu... :facepalm:

4. pod textarea do wpisania odpowiedzi a nad przyciskami do podglądu/wysyłania jest duża pusta przestrzeń


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 18 września 2019, 19:04

Dobra robota chłopaki!
Na telefonie wreszcie da się to czytać.

Jedno pytanie z mojej strony, czy "Ostatnio na forum" będzie działać na stronie?
http://www.juvepoland.com/text.php?id=171
Jeśli nie, to czy można zrobić coś podobnego na samym forum (może jest, ale nie ogarnąłem)?


Hed

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 1301
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 19 września 2019, 10:01

Podbijam pomysł Szczypka, brakuje mi właśnie ,, Ostatnio na Forum'' na stronie głównej Juvepoland.


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 19 września 2019, 10:43

Uważam, że są mało wyraźne granice pomiędzy treścią postu, a resztą elementów.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 19 września 2019, 14:25

Widzę taki błąd pod swoim nickiem "Qualità Juventino".


San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 19 września 2019, 16:17

Starsze forum mimo iż archaiczne, miało swój urok. Niemniej jak się już przyzwyczaję do nowego układu działów i tematów to pewnie i z tego "nowoczesnego" forum 2.0 będzie się korzystać przyjemnie.

PS: Można jakoś zmienić tryb z białego na czarny?


1902 Para Siempre

Obrazek
Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 19 września 2019, 17:01

steru pisze:
19 września 2019, 14:25
Widzę taki błąd pod swoim nickiem "Qualità Juventino".
U mnie wyświetla się normalnie. Może to kodowanie znaków w Twojej przeglądarce?

Ogólnie wygląda to wszystko bardzo fajnie, chociaż na razie trochę ciężko się przestawić. :) To jest jakaś nowa wersja phpBB?


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 19 września 2019, 17:20

Pierwsze wrażenie: strasznie biało. Tak jak pisali koledzy wyżej, po wejściu do tematu ciężko połapać gdzie kończy się jeden post, a zaczyna drugi - wszystko się zlewa co powoduje problem z czytelnością. Na telefonie wygląda to trochę lepiej, zwłaszcza jeśli ktoś ma podpis odróżniający się od reszty.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 988
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 19 września 2019, 17:57

Podzielę opinię, że zbyt mały kontrast między postami. Z innych rzeczy, mi osobiście nie podszedł pomysł oddzielnych kont między stroną, a forum, powiem szczerze, że jestem zdziwiony, że zdecydowaliście się na coś takiego.. Wymusi to pewnie też, że na stronie nie będzie działu "Ostatnio na forum", a szkoda, bo to była fajna rzecz.

Tak poza tym, to na razie innych uwag nie mam, trzeba się będzie przyzwyczaić do nowego wyglądu forum, cieszy mnie natomiast to, że zachowaliście jakiś dystans między "pójściem" z forum pod smartfony, a komputery. Dzięki temu, wszyscy chyba będą zadowoleni.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 19 września 2019, 18:29

Jako, że temat piłki w Europie jest mi tu najbliższy zaraz po Juve myślałem nad zmianą dotychczasowego układu. Moja propozycja wygląda następująco.

Dział: Klubowa piłka nożna - Europa i Świat

:ball: Tematy zbiorowe, przyklejone:
- Premier League
- La Liga
- Bundesliga
- Ligue1
- Pozostałe ligi europejskie i światowe
- Klubowe Mistrzostwa Świata

:ball: Tematy sezonowe (otwierane na czas i zamykane po zakończeniu turnieju):
- Liga Mistrzów
- Liga Europy

:ball: Tematy ogólne (- tutaj wszystko):
- Transfery Europa i Świat
- UEFA i FIFA (przepisy, VAR, plebiscyty, nagrody)
- Turnieje towarzyskie i sparingi (ICC, Audi Cup i inne rozgrywane w trakcie pre-sezonu)

:ball: Pozostałe:
- Ciekawostki piłkarskich boisk (+ multimedia): brutalne faule, nietypowe boiskowe zachowania, zabawne sytuacje etc.
- Legendy odchodzą – kto zawiesił buty na kołku


Dział: Piłka Reprezentacyjna - Polska i Świat

:ball: Tematy zbiorowe, przyklejone:
- Eliminacje do MŚ - Europa
- Eliminacje do MŚ - Świat
- Eliminacje do ME
- Liga Narodów
- Copa America
- Puchar Narodów Afryki
- Mecze towarzyskie – tutaj wszystko

:ball: Tematy sezonowe (otwierane na czas i zamykane po zakończeniu turnieju):
- Mistrzostwa Świata
- Mistrzostwa Europy


Myślę, że twardy podział na piłkę klubową i reprezentacyjną jest krokiem w dobrą stronę, zamiast obecnie de facto martwego Piłka Nożna Polska. Przy okazji mam nadzieję, że w miarę możliwości zostaną uaktualnione pewne rzeczy: usunięcie zbędnych zawodników z działu Drużyna/Piłkarze, zamknięcie startego tematu o Lidze Mistrzów i przyklejenie nowego itd.
Ostatnio zmieniony 20 września 2019, 15:17 przez jackop, łącznie zmieniany 4 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
artur07

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 sierpnia 2010
Posty: 170
Rejestracja: 25 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 19 września 2019, 23:13

Forum po zmianach bardzo mi sie podoba :) Na chwilę obecną jedyne co bym zmienił to widoczność zakładki "nowe posty" tak, żeby była widoczna od razu pod profilem. Chociaż z czasem pewnie można by się przyzwyczaić do obecnego układu.


Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 20 września 2019, 00:10

Czy jest opcja rezygnacji z tych olbrzymich kafli? Jakaś lista albo wybór co i jak bo teraz trzeba długo przewijać. Ale przynajmniej weszliście w erę internetu 2019 :)


:allegri: na śmietnik
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 20 września 2019, 08:04

Maly pisze:
18 września 2019, 18:42
1. nie mogę się zalogować na telefonie - ciągle dostaję "Wysłany formularz był nieprawidłowy."
miał ktoś coś podobnego albo ma pomysł co mogę mieć nie tak w telefonie skoro nikt inny nie ma tego problemu?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Zablokowany