Nowe forum - informacje i uwagi

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
Zablokowany
gucio_juve2

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 października 2019
Posty: 1
Rejestracja: 02 października 2019

Nieprzeczytany post 11 października 2019, 10:46

Czy mogę prosić o odblokowanie konta o nazwie: gucio_juve ? Proszę o to od miesiąca, do tej pory nikt się nie zajął sprawą, a generalnie to trwa dwie minuty. Przy logowaniu na nowe forum chciałem zmienić E-mail Który nie funkcjonuje i podałem prawdopodobnie nieprawidłowy. Nie mogę zresetować hasła. Czy ktoś mógłby zając się sprawa, podbić na PW ? Bo do adminów forum dobić się nie mogę... dziękuje.


Vinylside

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2013
Posty: 267
Rejestracja: 06 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 13 października 2019, 12:16

01. Przywrócenie na stronie głównej zakładki "ostatnio na forum".
02. Dodanie opcji z wyborem motywu - jasny lub ciemny.
03. Podłączenie forum pod aplikację na Androida, aby nie trzeba było wchodzić przez przeglądarkę.
04. Dołączenie do głównego widoku forum zakładki "ostatnie posty".

To cztery najważniejsze priorytety w chwili obecnej.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 13 października 2019, 20:58

Nie po to inwestuje się w wersję mobilną strony/forum żeby wypuszczać jeszcze aplikacje także można o niej zapomnieć


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 17 października 2019, 09:04

super, że filmiki same się wklejają ale nie super, że nie robią tego filmiki zaczynające się od wskazanej sekundy, czyli zawierające w linku "?start=wskazana_sekunda", da radę poprawić? albo zezwolić na iframe?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 17 października 2019, 22:47

Wiem, że będę monotematyczny, ale opcja 'ostatnio na forum' pozwalała tej stronie żyć. Z tego co widzę, mimo że włożyliście wiele wysiłku w rozwój forum, ludzie powoli przestają pisać. Naprawdę ma to tak niski priorytet?


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 18 października 2019, 10:43

To może zamiast płakać, zacznijcie merytorycznie pisać w różnych tematach? :think:

Nigdy nie użyłem opcji 'ostatnio na forum' i żyję.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 18 października 2019, 15:41

Mi się wydaje, że ta bryndza na forum wynika że zmiany na https. Zanim się skapnąłem, że forum już jest, minęły ze dwa tygodnie. A i tak zmiana na https nie pomogła i musiałem kasować historię i ciasteczka, wejść przez stronę i dopiero tę stronę dodać do zakładek (ręczne wklepywanie nie pomogło). Kto się wypowiadał aktywnie ten się wypowiada, reszta chyba po prostu zrezygnowała i przeszła do konkurencji...


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 18 października 2019, 16:21

tak, stare forum powinno mieć przekierowanie na nowe a nie link do zbiórki
konkurencja chyba nie ma forum więc to chyba nie to


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
slay_mac

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lutego 2008
Posty: 351
Rejestracja: 15 lutego 2008

Nieprzeczytany post 21 października 2019, 20:24

Brak opcji "ostatnio na forum" skutecznie zniechęca do śledzenia tematów. Dawniej szybkie odświeżenie głównej strony w wolnej chwili żeby zobaczyć i poczytać coś nowego, a teraz trzeba się zalogować, naklikać, a i tak nie wszystko jest tak przejrzyste jak dawniej. Za dużo z tym zachodu i ludzie zwyczajnie rezygnują, nie tylko czytający, ale też na pewno piszący.


Vinylside

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2013
Posty: 267
Rejestracja: 06 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 21 października 2019, 21:50

slay_mac pisze:
21 października 2019, 20:24
a teraz trzeba się zalogować, naklikać, a i tak nie wszystko jest tak przejrzyste jak dawniej. Za dużo z tym zachodu i ludzie zwyczajnie rezygnują, nie tylko czytający, ale też na pewno piszący.
Zgadzam się i podobnie jak napisałem wyżej, opcja "ostatnie na forum" powinna być na stronie głównej, głównie ze względów promocyjnych samej witryny.
Do czasu wprowadzenia tego w życie można korzystać z zakładki "nowe posty". O tym wie bardzo mało osób. Nie każdy przecież ma obowiązek poznawania szczegółów w internecie, które zawarte są na poszczególnych stronach, portalach czy forach. Ja dodałem sobie wyżej wspomnianą opcję do Szybkiego Wybierania przeglądarki i klikając w nią mam widoczne jak na patelni co się dzieje i gdzie. A stronę z informacjami, szczerze mówiąc, odwiedzam już rzadziej bo wszystkie newsy i tak rzucane są na Facebooku. Taka brutalność niebieskiego giganta - wycina wszystko; od Gadu-Gadu, przez fora i strony główne w każdej dziedzinie. Gdyby nie limity i nacisk na pieniądze (posty sponsorowane czyli głównie widoczność tego co i tak chcemy widzieć bo właśnie po to klikamy "Lubię To" lub "Obserwuj") to 3/4 witryn by umarło.

Dla tych, którzy do tej pory nie wiedzieli, że istnieje opcja śledzenia tego, co dzieje się na forum bez klikania w działy, zostawiam mały tutorial.

01. Po zalogowaniu do konta wchodzimy na stronę główną forum JuvePoland
02. Po prawej stronie mamy widoczny profil wraz z kilkoma zakładkami (takimi jak "Twoje posty, Powiadomienia, Prywatne wiadomości" itd.)
03. Pod wyżej wspomnianymi zakładkami klikamy na napiś "Więcej" - rozwinie nam się lista z większą gamą opcji
04. Wybieramy zakładkę "Nowe Posty"

Teraz można śmiało i na bieżąco śledzić to, co dzieje się na forum do momentu wprowadzenia w życie na stronie głównej zakładki "ostatnio na forum". Generalnie forma jest identyczna, z tą różnicą, że jest po prostu tutaj, a nie tam. Dodanie do zakładek i wejście w wolnej chwili powinno ułatwić niektórym życie.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 22 października 2019, 23:45

Czy zapis czatów meczowych to jest gdzies dostepny?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 23 października 2019, 00:01

Jak następnym razem czat będzie aktywny, po prawej stronie pod profilem będzie dostępny bodajże mchat. Po rozwinięciu powinno dać wejść się w archiwum.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
christian

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2011
Posty: 19
Rejestracja: 25 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 23 października 2019, 11:32

slay_mac pisze:
21 października 2019, 20:24
Brak opcji "ostatnio na forum" skutecznie zniechęca do śledzenia tematów.
Ta opcja była bardzo pomocna, nie przeczę, sam często z niej wcześniej korzystałem. Nie jest jednak niezbędna, wystarczy nieznaczna zmiana nawyków, czyli coś, przed czym niemal każdy się broni. Zmiana na inne nie zawsze musi być zła, trzeba tylko dać jej szansę, coś, czego za wielu zrobić chyba nie chce, i w tym jest główna przyczyna nadmieniania faktu braku tej nieszczęsnej opcji. Wiele razy było tu już wspominane, jakie są alternatywy, a są one naprawdę dobre. Na pewno nie gorsze. Wystarczy przysiąść dosłownie 5 minut do obecnie panujących zasad, i wszystko śmiga nie gorzej niż uprzednio, zaś liczba kliknięć wcale też się nie zwiększa.

Więcej elastyczności i chęci!

Problem obecnej aktywności na forum upatrywać należy imo gdzie indziej. Internet się zmienił, i to bardzo mocno. Łatwiej to na pewno dostrzec osobom, które dorastały wraz nim. Fora dyskusyjne, Hamachi, GG, PEB, Torrenty, Emule, etc - idea, w której pasjonaci sobie dyskutowali o pasjach albo robili coś dla innych (legalnie bądź nie, to już temat na inną dyskusje!) zamiera bądź już wręcz wymarła. Dorosło nowe pokolenie ludzi. Kres przypadł gdzieś na lata 2010-2012, lata, gdzie do głosu coraz silniej zaczął dochodzić Facebook, do tego spowszechniały smartfony, oczko w głowie obecnego społeczeństwa.
Młodsze pokolenie mocniej poddawanie jest mainstreamowi (oczywiście, jest to też wina obecnej edukacji i wychowania) niż kiedyś, bo jest on i mocniejszy niż kiedyś. Indywidualność jest ukrócana, inwencja zabijana. Wyrażanie opinii coraz bardziej lakoniczne, bierne lub naznaczone hejtem. Natomiast sama komunikacja często spłycona do formy obrazkowej, memów, emotikonów. Dyskusja, posiadanie własnego zdania, wyszukiwanie i przedstawianie rzetelnych argumentów nie jest już w modzie. Taką widzę obecnie tendencję i przyszłość, i to na każdej płaszczyźnie związanej z szeroko rozumianą kulturą. Oczywiście to nie dotyczy wszystkich!, ale myślę, że wielu. Na forach wypowiadają się głównie osoby 30+, które mają czas bądź chęć. Młodszych jest niewielu, i moim zdaniem wiele więcej nie będzie. Ich miejsce jest gdzie indziej, na FB, na Instragramie, na Snapchacie, etc, tam gdzie krótkie treści i obrazki są na topie, tam gdzie nie jest wymagane ani oczekiwane wkładanie tyle wysiłku w wypowiedzi. Tak już po prostu jest.

To forum, choć imo wspaniałe w chwili obecnej od strony technicznej, raczej skazane jest na pożarcie. Będzie żyć, póty będą tu osoby, związane z nim od początku. Zmiany warty raczej niestety nie będzie, trend będzie siłą rzeczy spadkowy. Tym bardziej należy docenić trud i poświęcenie, które ktoś chce włożyć w takiego dinozaura. Być może jest to już tylko inwestowanie w relikt przeszłości, który odchodzi niechybnie do lamusa, niemniej pewien potencjał i wartość jeszcze ma, mam tu szczególnie na myśli takie inicjatywy jak e.g. tłumaczenia Marcina Nowomiejskiego, czy wydarzenia związane z Panem Andrzejem Zdebskim. Jest to coś, co wykracza poza ramy tradycyjnego forum, coś współczesnego i namacalnego.Takie projekty mają szansę dać nowe tchnienie internetowej społeczności. Cholernie to doceniam, i polecam na tych pozytywach skupić się innym. Na "ostatnio na forum" świat się nie kończy, i za wiele w tym świecie nie zmieni.:)


Bo ja jestem Puk Koleżka,
We mnie wielka radość mieszka.
Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 24 października 2019, 17:51

christian pisze:
23 października 2019, 11:32
slay_mac pisze:
21 października 2019, 20:24
Brak opcji "ostatnio na forum" skutecznie zniechęca do śledzenia tematów.
Ta opcja była bardzo pomocna, nie przeczę, sam często z niej wcześniej korzystałem. Nie jest jednak niezbędna, wystarczy nieznaczna zmiana nawyków, czyli coś, przed czym niemal każdy się broni. Zmiana na inne nie zawsze musi być zła, trzeba tylko dać jej szansę, coś, czego za wielu zrobić chyba nie chce, i w tym jest główna przyczyna nadmieniania faktu braku tej nieszczęsnej opcji. Wiele razy było tu już wspominane, jakie są alternatywy, a są one naprawdę dobre. Na pewno nie gorsze. Wystarczy przysiąść dosłownie 5 minut do obecnie panujących zasad, i wszystko śmiga nie gorzej niż uprzednio, zaś liczba kliknięć wcale też się nie zwiększa.

Więcej elastyczności i chęci!

Problem obecnej aktywności na forum upatrywać należy imo gdzie indziej. Internet się zmienił, i to bardzo mocno. Łatwiej to na pewno dostrzec osobom, które dorastały wraz nim. Fora dyskusyjne, Hamachi, GG, PEB, Torrenty, Emule, etc - idea, w której pasjonaci sobie dyskutowali o pasjach albo robili coś dla innych (legalnie bądź nie, to już temat na inną dyskusje!) zamiera bądź już wręcz wymarła. Dorosło nowe pokolenie ludzi. Kres przypadł gdzieś na lata 2010-2012, lata, gdzie do głosu coraz silniej zaczął dochodzić Facebook, do tego spowszechniały smartfony, oczko w głowie obecnego społeczeństwa.
Młodsze pokolenie mocniej poddawanie jest mainstreamowi (oczywiście, jest to też wina obecnej edukacji i wychowania) niż kiedyś, bo jest on i mocniejszy niż kiedyś. Indywidualność jest ukrócana, inwencja zabijana. Wyrażanie opinii coraz bardziej lakoniczne, bierne lub naznaczone hejtem. Natomiast sama komunikacja często spłycona do formy obrazkowej, memów, emotikonów. Dyskusja, posiadanie własnego zdania, wyszukiwanie i przedstawianie rzetelnych argumentów nie jest już w modzie. Taką widzę obecnie tendencję i przyszłość, i to na każdej płaszczyźnie związanej z szeroko rozumianą kulturą. Oczywiście to nie dotyczy wszystkich!, ale myślę, że wielu. Na forach wypowiadają się głównie osoby 30+, które mają czas bądź chęć. Młodszych jest niewielu, i moim zdaniem wiele więcej nie będzie. Ich miejsce jest gdzie indziej, na FB, na Instragramie, na Snapchacie, etc, tam gdzie krótkie treści i obrazki są na topie, tam gdzie nie jest wymagane ani oczekiwane wkładanie tyle wysiłku w wypowiedzi. Tak już po prostu jest.

To forum, choć imo wspaniałe w chwili obecnej od strony technicznej, raczej skazane jest na pożarcie. Będzie żyć, póty będą tu osoby, związane z nim od początku. Zmiany warty raczej niestety nie będzie, trend będzie siłą rzeczy spadkowy. Tym bardziej należy docenić trud i poświęcenie, które ktoś chce włożyć w takiego dinozaura. Być może jest to już tylko inwestowanie w relikt przeszłości, który odchodzi niechybnie do lamusa, niemniej pewien potencjał i wartość jeszcze ma, mam tu szczególnie na myśli takie inicjatywy jak e.g. tłumaczenia Marcina Nowomiejskiego, czy wydarzenia związane z Panem Andrzejem Zdebskim. Jest to coś, co wykracza poza ramy tradycyjnego forum, coś współczesnego i namacalnego.Takie projekty mają szansę dać nowe tchnienie internetowej społeczności. Cholernie to doceniam, i polecam na tych pozytywach skupić się innym. Na "ostatnio na forum" świat się nie kończy, i za wiele w tym świecie nie zmieni.:)
Kariery w marketingu bym Ci nie wróżył ;)
Jeśli musisz kogoś przekonywać do zmiany nawyków, dzięki którym miałby korzystać ponownie z forum to takie przesłanie nie ma sensu.
Problem aktywności, który masz na myśli jest ogólnym problemem. Ja podkreślam, że nowe forum generuje dużo mniejszy ruch niż stare sprzed zmian. Czyli nie ma tu znaczenia to jak internet się zmienił.
Chociaż może po części - ludzie dzięki sieci stali się wygodni.
Na tyle wygodni, że jeśli mogli po jednym kliknięciu zobaczyć co się dzieje na forum to w nim uczestniczyli.
Jeśli ma to trwać dłużej, wiąże się to z wysiłkiem - idę w inne miejsce.

Śmieszy mnie napinka niektórych osobników: 'To piszcie więcej i nie narzekajcie!'. Ja zwracam uwagę na samobója, którego zafundowali admini i który mnie odrobinę boli.
Kilka albo kilkanaście osób zapewne włożyło niemały wysiłek w nowe forum, a przez taką pierdołę ubijają je.

Jeśli nie widzę bieżących tematów po wejściu na stronę to idę na FB, gdzie można podyskutować w komentarzach albo, nie wiem, na wykop, gdzie mam pod tagiem wszystko o Juve.
Ludzie szybko przyzwyczajają się do wygody.
Prośba do adminów o ogarnięcie się, bo czuję, że jak nie wprowadzą niedługo tej zmiany to forum po prostu zdechnie. Mimo wpompowanej kasy i ogromu pracy.


Hubson

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2009
Posty: 683
Rejestracja: 03 lipca 2009

Nieprzeczytany post 24 października 2019, 18:08

Podczas próby logowania na stronie JuvePoland przekierowuje mnie do witryny starego forum z komunikatem "Podałeś nieprawidłowe lub nieaktywne dane użytkownika", natomiast na nowe forum loguje mnie bez najmniejszych problemów. O co może chodzić ?


Zablokowany