Nowe forum - informacje i uwagi

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
Zablokowany
Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 476
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 12 listopada 2019, 18:40

Ja nie rozumiem o czym wy piszecie, ostatni kontakt z jakakolwiek osoba odpowiedzialna za serwis byl 20 wrzesnia. Wlasciwie to byl tez ostatni jego wpis na forum.

Jezeli tak wyglada kontakt ze spoleczenstwem to ja nie wroze temu serwisowi za wiele.
Szczerze, zal tylko ludzi ktorzy wplacili pieniadze, bo za takie niedorobione cos wyciagnac 25tys to naprawde szacunek.

Tak czy inaczej, strona jaka jest taka jest. Na forum nic nowego nie pojawia sie od miesiaca, w temacie cisza. Tylko na facebooku "cos" sie dzieje. Nie wiem troszke zal mi Juvepoland. Sporo czasu tutaj (a wlasciwie, na starym forum) poswiecilem, ale po tym co sie dzialo na czacie podczas meczu (smierdzi hipokryzja, do tego smieszy mnie to jak wiekszosc jedzie rowno kibicow interu jak o tych gorszych, a sami jak maja okazje to robia chlew niesamowity) jakos mi troszke lzej.


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 12 listopada 2019, 20:43

Aleexxx pisze:
12 listopada 2019, 18:40
Ja nie rozumiem o czym wy piszecie, ostatni kontakt z jakakolwiek osoba odpowiedzialna za serwis byl 20 wrzesnia. Wlasciwie to byl tez ostatni jego wpis na forum.

Jezeli tak wyglada kontakt ze spoleczenstwem to ja nie wroze temu serwisowi za wiele.
Szczerze, zal tylko ludzi ktorzy wplacili pieniadze, bo za takie niedorobione cos wyciagnac 25tys to naprawde szacunek.

Tak czy inaczej, strona jaka jest taka jest. Na forum nic nowego nie pojawia sie od miesiaca, w temacie cisza. Tylko na facebooku "cos" sie dzieje. Nie wiem troszke zal mi Juvepoland. Sporo czasu tutaj (a wlasciwie, na starym forum) poswiecilem, ale po tym co sie dzialo na czacie podczas meczu (smierdzi hipokryzja, do tego smieszy mnie to jak wiekszosc jedzie rowno kibicow interu jak o tych gorszych, a sami jak maja okazje to robia chlew niesamowity) jakos mi troszke lzej.
Brak zmian (poprawek) na forum i brak nowej strony przez tak długi okres to rzeczywiście porażka. Użytkownicy się zmobilizowali, dość spora liczba osób wpłaciła pieniążki na działanie serwisu, a do poprawnego działania serwisu nadal wiele brakuje.

Nie wiem komu zostało to zlecone, ale chyba komuś nieodpowiedzialnemu...

Obawiam się, że przez to przeciąganie wprowadzanych zmian to forum po prostu wcześniej czy później upadnie. Nie ma nowych użytkowników, a starzy wypowiadają się niechętnie. Nie wróży to dobrze niestety.

Mam nadzieję, że Panowie Admini uderzycie się w pierś i doprowadzicie zaczęte zmiany do końca w niedługim czasie.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 12 listopada 2019, 23:20

Łukasz pisze:
31 października 2019, 08:25
Ależ samobója sobie strzeliliście (czy też strzeliliśmy jako forum) z nieaktualizowaniem "ostatnio na forum". Podejrzewam, że wiele osób nie wie - podobnie jak ja przez dłuższy czas - że forum wstało poprzez brak aktualizacji tamtej zakładki.
Moim zdaniem zdecydowana większość internautów to <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> i jeśli wchodząc na główną stronę JP nie widzą opcji ,, ostatnio na forum " to myślą, że tego forum poprostu nie ma.

Bez tej opcji forum padnie i nie ma co się oszukiwać tylko przyznać do błędu o to naprawić.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 13 listopada 2019, 23:08

Nawet odpisać nie ma kto a dziwią się że forum pada.

Dajcie tą opcje ostatnio na forum


Hubson

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2009
Posty: 683
Rejestracja: 03 lipca 2009

Nieprzeczytany post 14 listopada 2019, 11:27

Sorek21 pisze:
13 listopada 2019, 23:08
Nawet odpisać nie ma kto a dziwią się że forum pada.

Dajcie tą opcje ostatnio na forum
Nooo ja się od 24.10 nie mogę doczekać odpowiedzi a co za tym idzie - nie mogę zalogować się na stronę JuvePoland :angry:
Lipa straszna....
Hubson pisze:
24 października 2019, 18:08
Podczas próby logowania na stronie JuvePoland przekierowuje mnie do witryny starego forum z komunikatem "Podałeś nieprawidłowe lub nieaktywne dane użytkownika", natomiast na nowe forum loguje mnie bez najmniejszych problemów. O co może chodzić ?


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 14 listopada 2019, 15:22

może podajesz na stronę nowe hasło z forum? na stronie działa to co miałeś na starym forum

jeśli nie wyczyść ciasteczka


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9962
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 16 listopada 2019, 14:49

Wprowadzenie nowego forum jak doskonale widać nie przebiegło w taki sposób w jaki powinno. Najpierw udało się je uruchomić tydzień wcześniej niż planowaliśmy i wszystko wydawało się dobrze. Niestety później przede wszystkim za sprawą mojej osoby nie pociągnęło to za sobą realizacji kolejnych prac. Mimo, że przy JP działa regularnie kilkanaście osób, to w kilku tematach mamy do czynienia z wąskim gardłem w mojej osobie. Zgodnie z prawami Murphyego jak już się coś ma walić, to wszystko na raz, w najgorszym momencie. I tak też nałożyły się w czasie kłopoty JP z moimi prywatnymi, przez które spędzałem na JP zdecydowanie mniej czasu niż powinienem, żebyśmy mogli przywrócić równowagę. Po odpaleniu nowego forum miało mnie nie być przez kilka dni, a zrobiły się prawie dwa miesiące, przez które nie byłem w stanie usiąść do realizacji kolejnych prac. Nawet gdy pozostałe osoby z redakcji chciały pchać temat dalej, to koniec końców moja nieobecność blokowała pewne sprawy.

Przystępujemy teraz do nadrabiania zaległości. Przez najbliższy miesiąc wprowadzimy większość uwag, które pojawiły się w tym temacie (część już została wprowadzona), a także takich, na które sami zwróciliśmy uwagę. W okolicach 10 grudnia nastąpi również wprowadzenie nowej strony głównej. Podobnie jak w przypadku forum nie będzie to wersja finalna i na pewno będzie wymagać poprawek, ale na pewno będzie dużo lepsza i nowocześniejsza od obecnego systemu. Na pewno będzie to dobry punkt wypadowy do dalszego rozwoju.

Zbiórka, którą uruchomiliśmy szczerze mówiąc przerosła nasze oczekiwania. Nie spodziewałem się, że tak wiele osób zdecyduje się wesprzeć serwis po sytuacji, której oczywiście można było uniknąć. Wszystko było sumą pecha/złośliwości, braku doświadczenia oraz zaniedbań, których JP dopuściło się przez ostatnie 17 lat. Jasno określiliśmy na co zostaną wydane pieniądze i wpłacający wiedzieli na co i komu udzielają wsparcia. Było tez kilka nadprogramowych spraw, które zajęły więcej czasu niż mogłem się spodziewać, jak chociażby audyt włamu i zweryfikowanie czy nastąpił wyciek danych osobowych (nie nastąpił) pod nadzorem giodo. Mimo to, jeżeli ktoś uważa, że realizacja wszystkiego trwa zbyt długo lub jest poniżej oczekiwań, to w każdym momencie może poprosić o ich zwrot. Ponad połowa kwoty jest nadal na koncie zbiórki więc ewentualna wypłata może zostać zrealizowana bardzo szybko.

Pozostaje mi przeprosić za zaistniałą sytuacje. Być może nadchodzącymi zmianami uda się odzyskać nadszarpnięte zaufanie.


Aspanu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2016
Posty: 42
Rejestracja: 22 września 2016

Nieprzeczytany post 18 listopada 2019, 13:38

Siewier pisze:
16 listopada 2019, 14:49
Zbiórka, którą uruchomiliśmy szczerze mówiąc przerosła nasze oczekiwania. Nie spodziewałem się, że tak wiele osób zdecyduje się wesprzeć serwis po sytuacji, której oczywiście można było uniknąć. Wszystko było sumą pecha/złośliwości, braku doświadczenia oraz zaniedbań, których JP dopuściło się przez ostatnie 17 lat. Jasno określiliśmy na co zostaną wydane pieniądze i wpłacający wiedzieli na co i komu udzielają wsparcia. Było tez kilka nadprogramowych spraw, które zajęły więcej czasu niż mogłem się spodziewać, jak chociażby audyt włamu i zweryfikowanie czy nastąpił wyciek danych osobowych (nie nastąpił) pod nadzorem giodo. Mimo to, jeżeli ktoś uważa, że realizacja wszystkiego trwa zbyt długo lub jest poniżej oczekiwań, to w każdym momencie może poprosić o ich zwrot. Ponad połowa kwoty jest nadal na koncie zbiórki więc ewentualna wypłata może zostać zrealizowana bardzo szybko.
Tak z ciekawości. Skoro strona i forum działają 17 lat, to o jakim braku doświadczenia tu mówimy? Przecież taki atak hakerski to nic nowego w świecie internetu.

Co do GIODO, to jakiś skrót myślowy czy co? Bo instytucja ta nie działa od półtora roku już. I o jakich wrażliwych danych możemy mówić w przypadku rejestrowania się na nick i email? Kwestia dojścia do takowych przez właśnie adres email?


Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9962
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 18 listopada 2019, 16:29

Aspanu pisze:
18 listopada 2019, 13:38
Tak z ciekawości. Skoro strona i forum działają 17 lat, to o jakim braku doświadczenia tu mówimy? Przecież taki atak hakerski to nic nowego w świecie internetu.
Strona działa 22 lata, ale od 2002 roku strona i forum działały na jednym systemie. Przez ten czas przez portal przewinęło się kilkadziesiąt (a może i ze sto) osób. Wiele osób "dopadała dorosłość" i strona była wielokrotnie przekazywana z rąk do rąk, żeby mogła działać dalej. Osoby, które są z JP od dawna dzisiaj występują w totalnie innej roli niż kiedyś. Każda z nowych ekip wiele spraw zaczynała od nowa. Techniczne z kolei nie były praktycznie od dawna ruszane, dlatego pod tym względem doświadczenie było bardzo małe.
Aspanu pisze:
18 listopada 2019, 13:38
Co do GIODO, to jakiś skrót myślowy czy co? Bo instytucja ta nie działa od półtora roku już. I o jakich wrażliwych danych możemy mówić w przypadku rejestrowania się na nick i email? Kwestia dojścia do takowych przez właśnie adres email?
Miałem na myśli oczywiście PUODO. Dane nie muszą być wrażliwe. Wystarczą dane, po których możemy zidentyfikować konkretną osobę, a takimi mogą być również adresy email. Ponadto lata temu na tym samym serwerze dedykowanym funkcjonowała strona www stowarzyszenia JPC, a razem z nią dane osobowe (w tym i wrażliwe) członków. Co prawda ich już dawno nie było w żadnej postaci na serwerze, ale 100% pewności nie mieliśmy. Poza tym pracując na czymś co było stworzone lata temu, a później wielokrotnie modyfikowane przez różne osoby, po prostu nie mogliśmy być pewni jak faktycznie sytuacja wygląda.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 22 listopada 2019, 08:03

Waszej apki JPdroid niema już w sklepie? Bo kupiłem nowy telefon i nie widzę jej, a zawsze lepsze to niż wchodzenie przez stronę. Na starym apke jeszcze mam.


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 22 listopada 2019, 18:08

Z uwagi na to że forum już jest a strona wkrótce będzie dopasowana do urządzeń mobilnych apki już nie ma.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2019, 12:33

@Siewier Fajne to forum, takie nie za sprawne :whistle:
Obrazek
Wczoraj problemy, dzisiaj to samo :)
Ostatnio zmieniony 17 grudnia 2019, 00:59 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2019, 00:00

Co to za dziwna polityka, że po założeniu konta do komentowania aktualności na stronie głównej (o ile mnie pamięć nie myli kazaliście zakładać nowe, aby móc komentować) od razu w moim profilu JP pojawia się zdjęcie z fejsbooka? Nie widzę nigdzie w sekcji rejestracji żadnej opcji, w której zgadzam się czy wyrażam zgodę na powiązanie w jakikolwiek sposób tych dwóch kont? Mam się specjalnie wylogować z fejsa, żeby założyć czysto "teoretycznie" anonimowe konto?


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2019, 06:51

Strona nie jest połączona z Facebookiem. Avatar zaciąga się z serwisu Gravatar (konto tam musi być na tego samego maila co konto na JP) połączonego z WordPress.


Obrazek
Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2019, 12:42

Na stronie przez chwilę widziałem 'Ostatnio na forum', a teraz zniknęło. Przywidziało mi się, coś pomyliłem, czy problemy techniczne?


Zablokowany