Nowe forum - informacje i uwagi

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
Zablokowany
Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 20 września 2019, 08:20

Maly pisze:
20 września 2019, 08:04
Maly pisze:
18 września 2019, 18:42
1. nie mogę się zalogować na telefonie - ciągle dostaję "Wysłany formularz był nieprawidłowy."
miał ktoś coś podobnego albo ma pomysł co mogę mieć nie tak w telefonie skoro nikt inny nie ma tego problemu?
U mnie działa. Próbowałeś odpalać w różnych przeglądarkach?


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
Tim

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 września 2019
Posty: 11
Rejestracja: 20 września 2019

Nieprzeczytany post 20 września 2019, 08:50

Fajnie to nowe forum.


Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 453
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 20 września 2019, 09:58

Super wygląda nowa szata! Kawał dobrej roboty.


Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9966
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 20 września 2019, 12:35

Na poruszone przez Was kwestie graficzne damy odpowiedź w przyszłym tygodniu.

Wojtek pisze:
18 września 2019, 18:15
Pierwsza uwaga to proszę przywrócić mi prochno.
Bardzo proszę :) :prochno:
Wojtek pisze:
18 września 2019, 18:15
ps. Kiedy mniej więcej nowa stronka?
Pierwszą wersję opublikujemy w okolicach 10-15 października. Będzie to podobnie jak z forum wersja wymagająca jeszcze różnego rodzaju poprawek, ale dająca już z każdej strony bezpieczeństwo i dostęp do nowych technologii.
Maly pisze:
20 września 2019, 08:04
Maly pisze:
18 września 2019, 18:42
1. nie mogę się zalogować na telefonie - ciągle dostaję "Wysłany formularz był nieprawidłowy."
miał ktoś coś podobnego albo ma pomysł co mogę mieć nie tak w telefonie skoro nikt inny nie ma tego problemu?
Teoretycznie jest to efekt błędnego wpisania loginu/hasła. Wyczyść cookies, spróbuj na innej przeglądarce w kom. Jeżeli nie pomoże to odezwij się do mnie, przetestuje konto u siebie.
Maly pisze:
18 września 2019, 18:42
3. nad oddzielnymi kontami na stronę i forum musieliście myśleć pewnie kilka nocy więc pozostaje chyba tylko pogratulować pomysłu... :facepalm:
Jak na kogoś kto nie potrafi się zalogować na telefonie strasznie pewnie się wypowiadasz w temacie technicznym :D Skoro tak ładnie pytasz to postaram się w miarę czytelnie wytłumaczyć skąd taka decyzja na końcu mojego posta.
szczypek pisze:
18 września 2019, 19:04
Jedno pytanie z mojej strony, czy "Ostatnio na forum" będzie działać na stronie?
http://www.juvepoland.com/text.php?id=171 Jeśli nie, to czy można zrobić coś podobnego na samym forum (może jest, ale nie ogarnąłem)?
Przez najbliższy czas (miesiąc-dwa) nie przewidujemy tego. Postaramy się to przywrócić, jednak jest to sprawa o niższym priorytecie. Co nie znaczy, że nie będziemy chcieli tego zrobić - po prostu chcemy teraz skupić się na innych sprawach.
jackop pisze:
19 września 2019, 18:29
Jako, że temat piłki w Europie jest mi tu najbliższy zaraz po Juve myślałem nad zmianą dotychczasowego układu. Moja propozycja wygląda następująco.[ [...]
Myślę, że dobry pomysł. W przyszłym tygodniu powinniśmy wprowadzić wypisane przez Ciebie zmiany.
Nicram_93 pisze:
19 września 2019, 17:57
Z innych rzeczy, mi osobiście nie podszedł pomysł oddzielnych kont między stroną, a forum, powiem szczerze, że jestem zdziwiony, że zdecydowaliście się na coś takiego.. Wymusi to pewnie też, że na stronie nie będzie działu "Ostatnio na forum", a szkoda, bo to była fajna rzecz.
Jedno nie do końca wiąże się z drugim. Tzn oddzielne konta i brak 'ostatnio na forum' nie wynikają jedno z drugiego, a są efektami ubocznymi innych zmian. O tym więcej niżej.
Antichrist pisze:
19 września 2019, 17:01
To jest jakaś nowa wersja phpBB?
Tak, najnowsza dostępna (3.2.7).
San Holo pisze:
19 września 2019, 16:17
PS: Można jakoś zmienić tryb z białego na czarny?
Nie, póki co nie planujemy wprowadzania skórek na forum. Rozumiem, że byłby to fajny bajer i też byłbym z niego zadowolony. Jednak nad takimi dodatkami będziemy mogli pochylić się dopiero po uporaniu z innymi naszymi bolączkami, a że tych jest sporo to nie ma się co prędko tego spodziewać ;)


Logowanie na forum i stronę - rozdzielne logowanie to efekt zmiany systemu i wybrania "mniejszego zła". Sami też wolelibyśmy zostawić tak jak było, ale przeważyły inne kwestie. Dotychczas całe JP (nie tylko forum, ale i strona) działało w oparciu o system phpbb, był to jeden system, jedna baza danych. Dlatego w bardzo prosty sposób mogło działać wspólne logowanie, bo tak na prawdę zawsze logowaliście się na jednej stronie, tyle, że można to było zrobić w dwóch różnych miejscach (strona lub forum). Jest to bardzo wygodne i przejrzyste, dla użytkowników, redaktorów, ale też administratora, bo mamy wszystko w jednym miejscu. Niesie to jednak za sobą również problemy z wydajnością (błąd na forum = błąd na stronie = oba systemy leżą) czy bezpieczeństwem (w przypadku kont z uprawnieniami), ale co najistotniejsze jest to bardzo problematyczne przy modyfikacjach serwisu. Każda techniczna zmiana na forum musiała być uwzględniona na stronie, a zmiany na forum wymagały modyfikacji strony.
Idealnym scenariuszem byłoby stworzenie nowej strony i forum i wprowadzenie ich jednocześnie z pełną integracją, w starym stylu. Trwałoby to jednak bardzo długo, a efekt i tak wcale nie musiałby być ostatecznie lepszy niż w wariancie który wybraliśmy.
Biorąc pod uwagę wiek strony i forum, wydarzenia z marca, a także nasze siły przerobowe, postanowiliśmy stworzyć dwa osobne, niezależnie działające od siebie systemy. Najpierw forum, następnie stronę. Niesie to za sobą ofiary w postaci utraty komentarzy/kont ze strony i (mam nadzieję, że chwilowy) brak integracji obu systemów.
Aktualnie mamy więc nowe forum (w pełni bezpieczne: szyfrowanie, certyfikaty, backupy itd) i starą stronę (wymagającą stałego doglądania) bez żadnej integracji pomiędzy sobą. I tak będziemy działać przez niespełna miesiąc. Następnie wprowadzimy nową stronę, która przede wszystkim będzie zapewniała nam bezpieczeństwo i dostęp do nowych technologii - po jej wprowadzeniu podobnie jak z forum, w początkowym okresie skupimy się na zgłaszanych poprawkach. Wtedy też będziemy pracować nad możliwością integracji forum/strony przez przywrócenie 'ostatnio na forum' czy wspólnego logowania - które mogłoby działać podobnie jak znane funkcje 'zaloguj z google, zaloguj z facebooka'. Jednak co z tego wyjdzie, ciężko mi na chwilę obecną powiedzieć.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 20 września 2019, 13:51

a nie wystarczy po prostu przy logowaniu z poziomu strony podać namiarów na bazę forum i z niej odczytywać? albo przekopiować samą listę login+hasło+avatar (pal sześć powiadomienia dot. wiadomości na stronie etc) do bazy strony i to samo robić przy rejestrowaniu nowych użytkowników (czy to z poziomy forum czy strony) ?

ps. wyczyściłem ciasteczka ale nie pomogło, działa mi natomiast na karcie incognito (chrome), jakiś pomysł co jeszcze mogę usunąć?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 20 września 2019, 16:16

Nie mogę zalogować się na forum przez Firefoxa w normalnym trybie (na lapku) - wyskakuje "Wysłany formularz był nieprawidłowy."
Natomiast w trybie incognito - jak widać wszystko działa elegancko

EDIT: Czyszcenie przeglądarki pomogło - normalnie da się zalogować
Ostatnio zmieniony 20 września 2019, 17:12 przez Kubba, łącznie zmieniany 1 raz.


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 20 września 2019, 16:18

Dla mnie niestety głównie przybyło wodotrysków, kosztem aspektów praktycznych.
Jest mało przejrzyście (chwilę zajęło mi znalezienie interesującego działu/tematu).

Ale ja jestem człowiekiem starej daty ;)

PS. Sporo małych rzeczy jeszcze nie styka, ale to pewnie choroba wieku dziecięcego.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 21 września 2019, 09:43

Kubba pisze:
20 września 2019, 16:16
EDIT: Czyszcenie przeglądarki pomogło - normalnie da się zalogować
Dokładnie to samo miałem na telefonie... Nie wiem jak tu działa logowanie, co zapisuje i z czego zaciąga dane ale wyczyszczenie ciastek tylko dla juvepoland nie pomaga

Ps. Wersje na komputer polecam takze na telefon, jest teraz responsywna wiec nic sie nie rozjezdza


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2355
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 21 września 2019, 10:12

Panowie czy da się jakoś wy filtrować ostatnie posty ? :)

I druga sprawa - pasek oddzielający post od stopki (podpisu użytkownika) powinien być bardziej widoczny - jedna zmiana w kodzie, a poprawi widoczność :)


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
slay_mac

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lutego 2008
Posty: 351
Rejestracja: 15 lutego 2008

Nieprzeczytany post 21 września 2019, 12:38

Wygląd jak najbardziej na plus ale brakuje najważniejszego czyli podglądu ostatnio dodanych postów. Bez tego jest bardzo nieczytelnie, ciężko sprawdzać każdy dział z osobna czy pojawiło się coś nowego w interesującym temacie. Już mniejsza z odnośnikiem z samej strony, chociaż to też bardzo fajna funkcja, ale na samym forum to konieczność.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 21 września 2019, 12:58

macie na myśli to?
search.php?search_id=newposts

jeśli to nie zerknijcie inne opcje dostępne pod profilem czy nie ma tam tego czego szukacie


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 21 września 2019, 17:23

Gdzie jest opcja zmiany hasła?
edit: Ok, znalazłem.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 21 września 2019, 18:57

Panowie, mam pytanie - na głównej stronie JP będzie przywrócony podgląd aktualnych/ostatnich tematów na forum, jak to było przy okazji poprzedniego forum?


Wujekk

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 stycznia 2005
Posty: 91
Rejestracja: 10 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 22 września 2019, 09:41

odnalazł ktoś przycisk "Zobacz posty od ostatniej wizyty"?


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2355
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 22 września 2019, 09:50

Wujekk pisze:
22 września 2019, 09:41
odnalazł ktoś przycisk "Zobacz posty od ostatniej wizyty"?
Mały 2 posty wyżej podał Link do nowych postów. Ja sobie wrzuciłem w zakładki właśnie ten link forum :)


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Zablokowany