Reorganizacja forum

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
ODPOWIEDZ
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9962
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 24 marca 2014, 16:20

Chcieliśmy Was oficjalnie poinformować o pewnych zmianach, które w ciągu kilku ostatnich dniach nastąpiły na forum. Część z Was zapewne już je zauważyła.

Zmiany dotyczące regulaminu JP i reorganizacji pokojów.

Regulamin został przez nas znacznie uszczuplony i odświeżony aby bardziej pasował do dzisiejszych standardów panujących w internecie. Mamy nadzieję, że dzięki temu będzie łatwiej przyswajalny i łatwiejszy do zrozumienia dla nowych użytkowników.


Reorganizacja forum to temat nieco bardziej obszerny. Z forum zniknęło kilka pokojów/tematów, które od dłuższego czasu nie były używane.
* Nie ma już działu "Ogłoszenia" - regulamin od teraz znajduje się w do pokoju "Strona, forum, facebook".
* Zniknął również pokój Kurs języka włoskiego - osobny temat temu poświęcony znajdziecie od dzisiaj w pokoju "Inne tematy".
* Postanowiliśmy również usunąć działy "Sondy JuvePoland" oraz "Welcome to JuvePoland"
* Oprócz tego połączyliśmy pokoje "Gry i Komputery" i "Inne strony www" tworząc "Gry, Komputery, Internet".
* Pokój Kibice jest natomiast widoczny bez logowania - wcześniej można było go czytać dopiero po zalogowaniu.

Z naszej strony przewidujemy jeszcze pewne zmiany w pokojach działu Juventus jednak nasze dyskusje to proces czasochłonny :P
Mamy nadzieję, że zmiany przypadną Wam do gustu :)


lenor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 1030
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 24 marca 2014, 18:08

Ja jeszcze życzyłbym sobie zmiany, o której mowa w mojej stopce :D
Gdzieś trza się wyżyć po nieudanych meczach i nazwać naszych czasem po imieniu :D

Oczywiście robić to z głową, a nie używać jako przecinków :)


Obrazek
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 24 marca 2014, 18:22

lenor pisze: Gdzieś trza się wyżyć po nieudanych meczach i nazwać naszych czasem po imieniu :D

Oczywiście robić to z głową, a nie używać jako przecinków :)
Wyżyć się po złym meczu rzucając mięsem, ale zrobić to z głową :doh: Ja jestem za tym żeby po każdej porażce/fatalnym spotkaniu odczekać z godzinę, dwie przed ponownym otwarciem tematu, bo z reguły jest to szambo, a nie konstruktywna dyskusja. Forum to miejsce do wymiany zdań i poglądów, a nie wylewania z siebie żali i frustracji.

Aha, skoro już o szambie mowa, czy zamierzacie wprowadzić jakiś mechanizm zgłaszania nadużyć w komentarzach pod newsami? Na forum jest opcja niebieskiej kartki, przez co użytkowników wyzywających np. od <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> każdego, kto bierze pod uwagę sprzedaż Pogby jest tam wyraźnie mniej.

Jeżeli moje wnioski są w złym temacie (a pewnie są), to proszę o przeniesienie do właściwego, ale razem z wypowiedzią lenora, do której się odniosłem.


lenor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 1030
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 24 marca 2014, 18:32

Zahor - historię o gościu potykającym się na chodniku słyszałeś zapewne.
Lepiej spuentować to jednym słowem czy wiązanką "strasznie irytują mnie nierówności, które naraziły mnie na upadek"?

Inny przykład - dajmy na to gramy finał LM, w ostatniej minucie Przez błąd jednego z naszych pada bramka, mimo, że spotkanie moglibyśmy rozstrzygnąć 20 minut wcześniej po niewykorzystanych 2 rzutach karnych.
Mam czekać 20 minut na obiektywną ocenę, która będzie identyczna, jak ta zaraz po zakończeniu meczu, z tym że w ładniejszej formie wypowiedzi?
Nie mówie, że pozwolić przeklinać na całym forum, czy notorycznie, ale jedna solidna **** jeszcze chyba nie zaszkodziła nikomu zwłaszcza w temacie meczowym, gdzie nic innego do głowy nie przychodzi, by opisać czyjąś grę :D


Obrazek
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 24 marca 2014, 18:37

lenor pisze: Lepiej spuentować to jednym słowem czy wiązanką "strasznie irytują mnie nierówności, które naraziły mnie na upadek"?
Aha. A jak się potkniesz, to rzucasz tym słowem od razu, czy spokojnie wracasz do domu, włączasz komputer, siadasz i piszesz ****?
lenor pisze:jedna solidna **** jeszcze chyba nie zaszkodziła nikomu zwłaszcza w temacie meczowym, gdzie nic innego do głowy nie przychodzi, by opisać czyjąś grę :D
Prosta rada - jak się nie ma nic mądrego do napisania, to się nie pisze nic. A niż znajdzie się ktoś, kto akurat na coś ciekawego zwróci uwagę, wolałbym żeby jego wypowiedź nie utonęła w morzu postów typu "#%&#$ co to ma ^#@! być !!!!!!111111". A jeżeli naprawdę czujesz taką potrzebę poinformowania innych kibiców że sędzia wuj itp., to polecam profil JP na FB - tam i tak już jest poziom dna, więc faktycznie, jedna Twoja ***** nikomu nie zaszkodzi.


lenor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 1030
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 24 marca 2014, 19:03

Oczywiście, potykam się, nie mówię nic, dopóki nie wyżyję się w internetach.
Aha i jak będę tam na tej grupie JP się już żalił, chętnie Cię pozdrowię :)

Wrzucasz wszystko di jednego wora. Podkreśliłem, że dostrzegam różnicę między wyrażeniem swojej opinii o kimś jednym słowem, a używaniem pań lekkich obyczajów jako przecinków.

I może zakończmy te jałową dyskusję, bo internetu nie mam. Niech oceniają Ci na górze tego forum, dałem propozycje Ty ją zhejtowałeś, przyjąłem :)

Pozdrawiam Cię serdecznie :)


Obrazek
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 24 marca 2014, 19:07

Czy tak trudno zrozumieć, że przeklinanie to jest chamstwo, a chamstwo nie powinno mieć miejsca na publicznym forum ?

Nie zachowuj się jak dziecko, tylko zrozum wreszcie, że skoro jesteś dorosły, to powinieneś zapanować nad emocjami, a nawet jeśli Ci się to nie udaje, to rzucaj @$#!@# po domu ile tylko wlezie, ale nie wchodź z tą słomą na forum.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 24 marca 2014, 19:32

Sila Spokoju pisze:Czy tak trudno zrozumieć, że przeklinanie to jest chamstwo, a chamstwo nie powinno mieć miejsca na publicznym forum ?
:ok:

@lenor, jeżeli masz tak silną potrzebę rzucać curvami przez klawiaturę, naciśnij "Start" -> Notatnik -> wyszalej się do woli, a następnie naciśnij Alt+F4. Pomoże.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 25 marca 2014, 00:23

Heh, mówią to Ci, którzy nie stronią od równie prymitywnych - co wulgaryzmy - analogii, opinii czy pseudoargumentacji. :whistle:

Panowie, zróbcie coś wreszcie z tą stroną i forum, ale w znacznie szerszym zakresie. JP wygląda i działa jak porządna strona z 2001 roku...


preclix

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 grudnia 2004
Posty: 756
Rejestracja: 14 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 25 marca 2014, 20:28

lenor pisze:Ja jeszcze życzyłbym sobie zmiany, o której mowa w mojej stopce :D
Gdzieś trza się wyżyć po nieudanych meczach i nazwać naszych czasem po imieniu :D

Oczywiście robić to z głową, a nie używać jako przecinków :)
Jeżeli masz potrzebę wstukiwania wulgaryzmów przez klawiaturę i dzielenie się nimi publicznie, to proponuję wizytę u psychologa. Myślę, że konieczne też będzie radykalne ograniczenie czasu spędzanego przed monitorem i dłuższe połączenia z światem realnym. Nie wiem, jakieś zakupy, spacer?


lenor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 1030
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 25 marca 2014, 20:46

preclix pisze:
lenor pisze:Ja jeszcze życzyłbym sobie zmiany, o której mowa w mojej stopce :D
Gdzieś trza się wyżyć po nieudanych meczach i nazwać naszych czasem po imieniu :D

Oczywiście robić to z głową, a nie używać jako przecinków :)
Jeżeli masz potrzebę wstukiwania wulgaryzmów przez klawiaturę i dzielenie się nimi publicznie, to proponuję wizytę u psychologa. Myślę, że konieczne też będzie radykalne ograniczenie czasu spędzanego przed monitorem i dłuższe połączenia z światem realnym. Nie wiem, jakieś zakupy, spacer?
słyszałem, że masturbacja pomaga :) a niee...co powie Twoja dziewczyna?

Ludzie, rzuciłem tylko propozycją, nie musicie powielać jednych i tych samych opinii. (tak na prawę nie chcę już wiązanek w swoją stronę, bo rumienie się przed komputerem)

Nie wiedziałem, że Polska to taki kulturalny kraj, wolny od hipokryzji i coś tam coś tam.


Obrazek
bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 25 marca 2014, 20:48

Może wystarczy wprowadzić limit jednego przekleństwa na post. Nie ma to jak po sytuacji w Pucharze Włoch z lazio gdzie Marchiso nie strzela na pustaka troszkę wspomnieć o cnocie jego matki. :wink: Co do godzinnej blokady tematu meczowego po jego zakończeniu to troszkę głupota. Często w złości lecą proste słowa z serca i aby też o nich szybko nie zapomnieć.


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 25 marca 2014, 21:00

LordJuve pisze:Heh, mówią to Ci, którzy nie stronią od równie prymitywnych - co wulgaryzmy - analogii, opinii czy pseudoargumentacji. :whistle:
Bingo :ok: Jeszcze bardziej niż bluzgi, działa na nerwy postawa userów, którzy forum nie wykorzystują do merytorycznej dyskusji czy wymiany poglądów, tylko chcą własną obecność zaznaczyć durnymi prowokacjami lub nieprawdopodobnym wręcz chamstwem wobec innych użytkowników. Jeśli chodzi o ich argumentację to istnieje ona na zasadzie nie bo nie.

PS. Widzę, że w pokoju pt. "newsy" jest w ostatnim czasie mało wpisów (mało zakładanych nowych tematów). Nie wiem czy potrzebny jest do tego osobny dział, ale ponadto wszystko uporządkowaliście ładnie.


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 26 marca 2014, 00:03

Lucas87 pisze:
LordJuve pisze:Heh, mówią to Ci, którzy nie stronią od równie prymitywnych - co wulgaryzmy - analogii, opinii czy pseudoargumentacji. :whistle:
Bingo :ok: Jeszcze bardziej niż bluzgi, działa na nerwy postawa userów, którzy forum nie wykorzystują do merytorycznej dyskusji czy wymiany poglądów, tylko chcą własną obecność zaznaczyć durnymi prowokacjami lub nieprawdopodobnym wręcz chamstwem wobec innych użytkowników. Jeśli chodzi o ich argumentację to istnieje ona na zasadzie nie bo nie.
No cóż, najwidoczniej niektórzy wychodzą z założenia, że gówno ubrane w ładny papierek, to już nie gówno. ;) Czasem warto nazywać rzeczy po imieniu, a wulgaryzmy mają swoje funkcje.

Nie wiem jak jest teraz bo rzadko bywam na forum, może niektórzy dorośli - albo znudzili się -, ale bywało tak, że część postów nie miała wiele wspólnego z rzeczową dyskusją, a raczej z tandetnymi zagrywkami i tanią erystyką. Nie mówię, że ja nie miałem w tym udziału, natomiast z pewnością nie byłem głównym prowodyrem...


Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 28 marca 2014, 19:43

LordJuve pisze:Panowie, zróbcie coś wreszcie z tą stroną i forum, ale w znacznie szerszym zakresie. JP wygląda i działa jak porządna strona z 2001 roku...
A mi tam wszystko pasuje.
bajbek17 pisze:Może wystarczy wprowadzić limit jednego przekleństwa na post. Nie ma to jak po sytuacji w Pucharze Włoch z lazio gdzie Marchiso nie strzela na pustaka troszkę wspomnieć o cnocie jego matki.
Mam nadzieję, że to był żart.
Generalnie forum służy do przekazywania opinii i emocji, które tym opiniom towarzyszą. Jednak istnieje dużo innych sposobów żeby przekazać złość bez przekleństwa. A jeśli ktoś bardzo musi przekląć ( w sumie normalna rzecz, myślę,że jakiemuś 99% społeczeństwa to się przydarzyło ) to niech znajdzie sobie inną przestrzeń do tego.


ODPOWIEDZ