"Juve (w. i inf.)"/Wielcy rywale/O Bayernie

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
Zablokowany
JuveCracow

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 343
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2013, 11:30

wojczech7 pisze:JuveCracow - Twoja inicjatywa przeszkadza innym forumowiczom, musisz się z tym pogodzić.
My robimy swoje w naszym ogródku, do Waszego z bólami nie przychodzimy, a jeśli sam widok naszej pracy kogoś razi, to z nim jest coś nie tak, a nie z nami :ok: Spytałem o zdanie zainteresowane osoby, poprosiłem o opinie i sugestie dotyczące mojego pomysłu, a nie samego istnienia tematów "O Bayernie", które będą istnieć tak długo, jak długo będziemy nimi zainteresowani - forum jest tak samo dla nas (zainteresowanych osób), jak dla Was, z tym że my Was zapraszamy, a Wy nas chcecie za wszelką cenę zamieść pod dywan. Dostrzegasz różnicę między podejściem zapraszającym a wykluczającym?
wojczech7 pisze:Co innego, gdyby te tematy były niewidoczne - wówczas mógłbyś nawet analizować, co w czasie wolnym od treningów robi Daniel Van Buyten i nikomu by to nie przeszkadzało
patrz wyżej.
wojczech7 pisze:Twoja propozycja nie jest aż tak absurdalna,
więc po co sprowadzasz wszystko do absurdu? :lol: Z takim nastawieniem nie osiągniemy tu niczego :roll:
wojczech7 pisze:na litość - czy Ty nie widzisz, żeś nie trafił z pomysłem?
Po to zaproponowałem ten temat, byśmy podyskutowali o popełnionych błędach i projekcie "Wielcy rywale", a nie o samym istnieniu tematów :wink:
mateo369 pisze:JuveCracow napisał PW i kliknął "wyślij do wszystkich", tylko jeszcze nie wiem gdzie on tę opcję znalazł :P
Haha :) Wysłałem zaproszenie do osób, które - sądząc po wypowiedziach na forum - mogły być zainteresowane udziałem w akcji / wzbogacić tematy, do osób, które po prostu kojarzyłem z ciekawych wypowiedzi i chciałem obgadać z nimi mój pomysł i wreszcie do tych, którzy komentowali w ostatnich miesiącach moją pracę - zarówno pozytywnie, jak i negatywnie :P Ja nie wykluczam nikogo, ale to nie znaczy z drugiej strony, że moje pomysły są dla wszystkich, ludzie, nie popadajmy w skrajności, początki są trudne, zmiany nie idą łatwo, nikt nikogo do nich nie zmusza. Podobno wszystko, co dobre, rodzi się w bólach :roll:
Kubba pisze:Jeśli chcecie zrobić podsumowanie tych tematów i przebadać faktyczną opinie forumowiczów na ich temat to zróbcie ankietę.
Twoja sprawa o czym zrobisz ankietę, za mnie "większość forumowiczów" nie myśli. Nie interesuje mnie opinia większości, tylko zainteresowanych osób, bo nie pracuję dla większości, tylko dla zainteresowanych osób - w tym naszego zespołu - i dla siebie.
Giovani pisze:Jak dla mnie to pracujesz tylko dla siebie
tak, a 20764 wyświetlenia wszystkich tematów (łącznie z tym, stan na godzinę 10:30, 13 kwietnia 2013) sam nabiłem :P To, że nie wszyscy czytający komentują i wypowiadają się, jest normalne - ja z tego tragedii nie robię, ani z tego, że ktoś jest przyzwyczajony np. do innej formy prowadzenia dyskusji. Nikt wam nie każe się tu wypowiadać, co was tak boli, ludzie :prochno:
Giovani pisze:Najbardziej jednak denerwuje mnie to, że uniemożliwiasz mi czytanie na forum.
:shock:
Giovani pisze:chciałbym wejść w jeden temat i poczytać opinie innych ludzi na temat Bayernu, ale nie... bo jeśli chciałem to zrobić, to musiałem otwierać 10 kolejnych okienek, żeby cokolwiek przeczytać. To męczące.
Czy rozpoczęcie każdego tematu od uwagi: "To nie miejsce dla osób, które idą na łatwiznę" rozwiąże Twój problem? :P Wolisz zbiorczy temat, nikt Ci go nie zabiera, o co te płacze? Zaproponowałem już redukcję tematów "O Bayernie" do siedmiu (połączenie 4 tematów w jeden "O Bayernie: Trenerzy, taktyka i ciekawostki"), dalej się nie posunę, bo celem nie jest upodobnienie dyskusji do tej, jaką znacie ze zbiorczych tematów, ale zaproponowanie zainteresowanym osobom czegoś nowego - tematycznego segregowania fragmentów posta zamiast wrzucania horrendalnie długich postów "o wszystkim" na jedną kope. To dla chętnych - nie dla wszystkich, nikt nikogo do udziału w akcji nie zmusza.


Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2013, 11:38

JuveCracow pisze:
Kubba pisze:Jeśli chcecie zrobić podsumowanie tych tematów i przebadać faktyczną opinie forumowiczów na ich temat to zróbcie ankietę.
Twoja sprawa o czym zrobisz ankietę, za mnie "większość forumowiczów" nie myśli. Nie interesuje mnie opinia większości, tylko zainteresowanych osób, bo nie pracuję dla większości, tylko dla zainteresowanych osób - w tym naszego zespołu - i dla siebie.
W takim razie dlaczego zrobiłeś/liście tematy na ogólnodostępnym forum zaśmiecając je przy okazji?
Jeśli piszesz tylko do wybranych, to proszę bardzo... tylko załóż jakieś tajne tematy, gdzie tylko grupa wybrańców będzie miała do nico dostęp.


JuveCracow

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 343
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2013, 11:47

Kubba pisze: dlaczego zrobiłeś/liście tematy na ogólnodostępnym forum zaśmiecając je przy okazji?
To, co dla jednego jest zaśmieceniem, dla drugiego będzie wzbogaceniem. Rzecz gustu. Czemu wpierasz mi swój? Ja Cię tu nie ciągnąłem :P
Kubba pisze: Jeśli piszesz tylko do wybranych, to proszę bardzo... tylko załóż jakieś tajne tematy, gdzie tylko grupa wybrańców będzie miała do nico dostęp.
Nie dla wybranych, tylko dla zainteresowanych osób, w tym naszego zespołu. Informacje wyszukuję dla siebie, ponieważ mnie interesują, publikuję je tutaj, ponieważ jestem fanem Juve i to Juventus był ostatnią ofiarą Bayernu w Lidze Mistrzów, ponadto to dyrektor sportowy Juventusu komplementuje niemiecką drogę i stawia ją za wzór do naśladowania, a slowa Conte o Bayernie myślę, że czytałeś :wink: Uczmy się od najlepszych. Bayern pokonując nas na boisku po raz kolejny (co ważne: po raz kolejny zasłużenie) zdobył sobie u mnie jeszcze większy szacunek, niż miał do tej pory. Projekt "Wielcy rywale" to nic innego, jak chęć bycia z najlepszymi w Europie na bieżąco - nie chcesz, nikt Cię do udziału w tej akcji nie zmusza.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2013, 11:52

JuveCracow pisze:Przecież zaproponowałem wyżej przeniesienie tematów do osobnego pokoju "Wielcy rywale"
Dobrze, to jest kompromisowe rozwiązanie. Załatw z Administracją utworzenie takiego pokoju, gdzie Ty, Twój zespół i zainteresowane osoby będą to czytać, ale proszę przestańcie już zaśmiecać pokój "Piłka Nożna Świat". Teraz jak tam wchodzę i widzę nawał tych tematów to mam wrażenie, że do moich drzwi uparcie dzwoni jakiś natrętny akwizytor i próbuje namówić do zakupu najnowocześniejszego odkurzacza z dostępem do internetu, fejsbuka i tłitera.


Obrazek
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2013, 11:58

JuveCracow, ciągle mówisz o tych "zainteresowanych", dla których jest ta akcja. No to może znajdź jakiegoś zainteresowanego, który tutaj przyjdzie i napisze "tak, podoba mi się ten pomysł, dobrze mi się czyta/pisze w tych tematach, to lepsze niż jeden meczowy, albo ogólna bundesliga". No proszę, bo podpieranie się tym, że nie wszyscy czytający piszą posty jest słabe, to równie dobrze ja sobie założę 10 tematów o Polonii Łaziska, sam nabiję kilka tysięcy wejść i postów, i powiem, że to dla zainteresowanych, którzy tylko czytają. Akceptujesz, czy "z góry jesteś na nie" ?

Te tematy z Bayernem sprawiły, że prawie niczego nie przeczytałem, a na pewno nic szczególnego nie zapamiętałem. Coś o bramkarzach chyba, ale taka polemika na pięć postów, to jest w meczówce co tydzień.


Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2013, 12:02

JuveCracow pisze: Ja Cię tu nie ciągnąłem :P
Rzecz w tym, że zaciągnąłeś mnie tu siła... Twój spam zadziałał na mnie.
Nie mogłem się dostać do "swoich" tematów, jakże wcześniej dostępnych w "ostatnio na forum" i o to jestem.


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2013, 12:05

Uważam, że nie ma sensu robić tematów 'Wielcy rywale' bo sam kiedyś apelowałem o połączenie tematów 'Wszystko o City, United, Arsenalu itd' w jeden temat 'Wszystko o Premiership'. Dla mnie dyskusja wtedy jest łatwiejsza do ogarnięcia. Nikt nie pisze o np. Gran Derby w 3 tematch: 'Wszystko o Mierdach', "Wszystko o Barsie' i "Wszystko o Lidze Hiszpańskiej", tylko dyskusja toczy się w jednym temacie "La Liga". te dyskusje o zagranicznych klubach są tak rzadkie, że jeden temat wystarcza w mojej opinii.

Akcja 'Sposób na Bayern' była fajnym pomysłem, za który JuveCracowowi należą się pochwały (za sam fakt, że wziął na siebie ciężar organizacji takiego przedsięwzięcia na forum), ale okazała się również w moim odczuciu pewnym niewypałem. Pomysł się nie przyjął i tyle.

Z braku dużej ilości czasu nic więcej nie napiszę, postaram się cos więcej powiedzieć za parę dni.


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2013, 12:12

stahoo pisze:Uważam, że nie ma sensu robić tematów 'Wielcy rywale' bo sam kiedyś apelowałem o połączenie tematów 'Wszystko o City, United, Arsenalu itd' w jeden temat 'Wszystko o Premiership'. Dla mnie dyskusja wtedy jest łatwiejsza do ogarnięcia. Nikt nie pisze o np. Gran Derby w 3 tematch: 'Wszystko o Mierdach', "Wszystko o Barsie' i "Wszystko o Lidze Hiszpańskiej", tylko dyskusja toczy się w jednym temacie "La Liga". te dyskusje o zagranicznych klubach są tak rzadkie, że jeden temat wystarcza w mojej opinii.

Akcja 'Sposób na Bayern' była fajnym pomysłem, za który JuveCracowowi należą się pochwały (za sam fakt, że wziął na siebie ciężar organizacji takiego przedsięwzięcia na forum), ale okazała się również w moim odczuciu pewnym niewypałem. Pomysł się nie przyjął i tyle.

Z braku dużej ilości czasu nic więcej nie napiszę, postaram się cos więcej powiedzieć za parę dni.
Wypowiedział się "zainteresowany", ale JuveCracow dalej będzie obstawał przy tym, że jego akcja jest słuszna, tylko z nami jest coś nie teges.
JuveCracow pisze:
wojczech7 pisze:Twoja propozycja nie jest aż tak absurdalna,
więc po co sprowadzasz wszystko do absurdu? :lol:
Nie jest aż tak absurdalna nie oznacza, że nie jest absurdalna w ogóle.
JuveCracow pisze:Z takim nastawieniem nie osiągniemy tu niczego :roll:
Powiedział facet, który poddał pod dyskusję pomysł, który spotkał się z dezaprobatą większości, na co ten stwierdził, że go większość nie interesuje, bo on to robi dla siebie. Może faktycznie załóż bloga o wielkich rywalach Juventusu i wrzuć linka na forum. Zainteresowani będą mogli czytać do woli.

Tym niemniej dopóki w ''ostatnio na forum'' nie będę widział jednego z 10 tematów z cyklu "o Bayernie", dopóty Twój Świat nie stanowi dla mnie żadnego problemu, tylko tyle mam do przekazania.


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2013, 12:20

@wojczech7

Żeby nie było - idea Sposobu na Bayerni mi się podobała, choć zwracałem uwagę w wewnętrznych dyskusjach na PW, na zbyt dużą ilość tematów. Proponowałem utworzenie 4-5 tematów takich jak np. 1. Taktyka, 2. Słabe i mocne strony, 3. Ciekawostki, mecze w reprze, stadion itp., 4. Kadra (bramkarze, obrońcy, pomocnicy, napastnicy). Dla mnie był to złoty środek, aczkolwiek akcja poszła w pierwotnym kierunku i nie uważam, by było to aż tak złe jak niektórzy tutaj piszą :) Aczkolwiek pomysł się nie przyjął i nie widzę powodów by go reanimować, zwłaszcza, że jestem raczej przeciwnikiem 'Wielkich rywali'.


JuveCracow

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 343
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2013, 12:51

Vimes pisze:
JuveCracow pisze:Przecież zaproponowałem wyżej przeniesienie tematów do osobnego pokoju "Wielcy rywale"
Dobrze, to jest kompromisowe rozwiązanie. Załatw z Administracją utworzenie takiego pokoju, gdzie Ty, Twój zespół i zainteresowane osoby będą to czytać, ale proszę przestańcie już zaśmiecać pokój "Piłka Nożna Świat".
(klik) - Przecież ja to zaraz po rewanżu z Bayernem zaproponowałem :)
Vimes pisze:Teraz jak tam wchodzę i widzę nawał tych tematów to mam wrażenie, że do moich drzwi uparcie dzwoni jakiś natrętny akwizytor i próbuje namówić do zakupu najnowocześniejszego odkurzacza z dostępem do internetu, fejsbuka i tłitera.
I z miernikiem gęstości powietrza 8) I golonką po bawarsku :P
wojczech7 pisze:Powiedział facet, który poddał pod dyskusję pomysł, który spotkał się z dezaprobatą większości, na co ten stwierdził, że go większość nie interesuje, bo on to robi dla siebie.
Dla siebie, dla zespołu i dla zainteresowanych osób :wink: "Wielcy rywale" to projekt do dyskusji, w powijakach i możliwy do rozkręcenia w naturalny sposób kiedy - jak pisałem wyżej - będą zarówno zainteresowane osoby, jak i spotkanie z Realem / Barcą / Manchesterem United na widoku (bądź z BVB czy z Chelsea, jeśli także nimi będzie zainteresowanie). Nic na siłę.
wojczech7 pisze:Może faktycznie załóż bloga o wielkich rywalach Juventusu i wrzuć linka na forum. Zainteresowani będą mogli czytać do woli.
Ja Ci nie mówię co masz robić.
wojczech7 pisze:dopóki w ''ostatnio na forum'' nie będę widział jednego z 10 tematów z cyklu "o Bayernie", dopóty Twój Świat nie stanowi dla mnie żadnego problemu
Meliski?

I nie 10, bo już pisałem tu chyba 3 razy o redukcji do 7 - w wersji meczowej / przedmeczowej wyglądałyby tak:

1. Buffon vs ... (np. Neuer)
2. Defensywa,
3. Ofensywa i druga linia
4. Atuty Bawarczyków / słabe punkty Juve
5. Słabe punkty FCB / atuty Juve
6. Trenerzy, taktyka i ciekawostki
7. W krzywym zwierciadle

W wersji "zwyczajnej" pierwszy temat nazywałby się po prostu "Bramkarze", analogicznie z czwartego i piątego odpadłaby druga połowa (Juve). O tym, dlaczego tyle i do czego mogą służyć, możesz przeczytać tutaj.
Ouh_yeah pisze:równie dobrze ja sobie założę 10 tematów o Polonii Łaziska, sam nabiję kilka tysięcy wejść i postów, i powiem, że to dla zainteresowanych, którzy tylko czytają. Akceptujesz, czy "z góry jesteś na nie" ?


Jak Polonia Łaziska ogra nas w Lidze Mistrzów, Conte stwierdzi, że dzięki konfrontacji z Polonią Łaziska możemy ocenić dystans dzielący nas od najlepszych, a Marotta określi drogę Polonii Łaziska jako wzór do naśladowania dla nas, po czym zadeklaruje chęć podążania jej śladem, to czemu by nie :think:


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2013, 12:58

JuveCracow pisze:I nie 10, bo już pisałem tu chyba 3 razy o redukcji do 7 - w wersji meczowej / przedmeczowej wyglądałyby tak:
To zdanie pokazuje kwintesencję tego, jak bardzo nie rozumiesz, w czym jest problem.

Wniosek płynie jeden, stosunkowo prosty: tak, czy inaczej zrobisz co zechcesz, bo przecież nikt nie będzie Ci mówił, co masz robić. Po co więc poddałeś ten pomysł pod dyskusję? Rób jak uważasz i tyle. Powodzenia.

Tak jeszcze gwoli uściślenia, bo mogłeś mnie źle zrozumieć. Ten cały projekt nie przeszkadza innym pod względem merytorycznym, czy jakimś tam innym. Po prostu negatywnie wpływa na wygodę korzystania z forum. Tylko z tym (tak mi się przynajmniej wydaje), tak naprawdę, mają problem Ci, którzy go negują. No bo przecież, tak jak piszesz, nikt nie musi się w dyskusji udzielać, jak nie chce. :wink:
Ostatnio zmieniony 13 kwietnia 2013, 13:54 przez wojczech7, łącznie zmieniany 2 razy.


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
AdiZ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lipca 2010
Posty: 437
Rejestracja: 21 lipca 2010

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2013, 13:23

Projekt/akcja nie przypadła mi do gustu. Co za dużo to niezdrowo. Stahoo dobrze kombinował. Idea nie była zła, gorzej z wykonaniem. 4 tematy w zupełności wystarczyłyby.


Kogut W.

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 czerwca 2007
Posty: 555
Rejestracja: 03 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2013, 18:45

JuveCracow, nie bądź taki uparty, bo czasami mam wrażenie, jakbym LordaJuve czytał - uprze się przy swoim i każde słowo krytyki odbije, jak od ściany. :snooty:
Mnie jedynie gęstość powietrza nadal frapuje. Poza tym - gwiżdżę już na Bawarczyków, ewentualnie jedno oko na Bayern, a drugie na Kaukaz.

Idę na golonkę, hej!


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2013, 18:59

Mimo, że skrytykowałem wasze przedsięwzięcie to chciałbym również pogratulować wam pomysłu i zawziętości w działaniu.

Następnym razem proponuję tylko nie rozbijać tego na 20 tematów, a zrobić np. 5, wszak niektóre tematy (tak jak już ktoś na pierwszej stronie wspomniał) można było połączyć w jeden, co by zaowocowało mniejszym burdelem oraz jednocześnie większym zainteresowaniem.

Pozdro chłopaki ;)


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Dtmiu

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2011
Posty: 526
Rejestracja: 27 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2013, 23:31

A może rzeczywiście zrobić ładnie zatytułowane zbiorcze tematy typu "La Liga", "Bundesliga", "Premiership" i wtedy takimi tematami opiekowałoby się po 2-3 fanów danej ligi. Wszystko byłoby w jednym miejscu, a idea rozwijania działów przez różne osoby zostałaby utrzymana. Ewentualnie rozbić wszystko na dwa tematy: jeden z samymi ciekawostkami, informacjami, newsami, a drugi do dyskusji. Prawda jest taka że w takich tematach i tak mówiłoby się głównie o największych od których można się uczyć.

Poza tym, nikt nie powiedział że wprowadzenie tak małej ilości tematów nie pozwala na dalszy rozwój idei. Wystarczy obserwować jak działają te tematy i na bazie tych obserwacji wdrażać jakieś innowacje, nowości. Metoda małych kroków wydaje mi się tu zdecydowanie najlepsza bo ludzie nie są przyzwyczajeni do nagłego rozbijania wszystkiego na taką ilość jednostek.


Zablokowany