"Juve (w. i inf.)"/Wielcy rywale/O Bayernie

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
Zablokowany
JuveCracow

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 343
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2013, 02:55

W ciągu ostatnich dni akcja "Sposób na Bayern" spotkała się z różnymi reakcjami. Wielu użytkowników JuvePoland było zdziwionych, niekiedy nawet oburzonych rozdzieleniem meczowego tematu na 10 czesci. Czestym zjawiskiem bylo tez pukanie sie w czolo :smile: Do tego, co robimy, mamy dystans - najpierw sami parodiowalismy nasza akcje, potem powstaly tez jej parodie autorstwa userów JP, analizujacych wplyw gestosci powietrza na pilkarzy Juve i Bayernu :prochno: Na wiele pytań odpowiedziałem już w tym poście, poniewaz jednak pojawiają się kolejne, chciałbym na przykladzie wytlumaczyc zalozenie calej inicjatywy i uspokoic oburzonych.

Na wstepie dziekuje wszystkim, którzy wzieli do tej pory udzial w akcji. Uwielbiam czytać takie wypowiedzi: napisane wyczerpujaco, na bogato, na jeden temat przez pasjonata. Mimo tego, dla innej osoby - tak jak autor (w tym przypadku Juvefanatp) siedzącej w temacie - nawet taka analiza może być za mało szczegółowa. Zapaleniec zacznie drążyć temat, dopytywać, rozszerzać wypowiedź poprzednika, ten nie pozostanie dłużny - i miedzy innymi takich osób szukamy :)

Przygotowujac materiały do artykułów, które ukazywaly sie na lamach JuvePoland, przeszukiwalem w rownej mierze serwisy pilkarskie i forum JP. Zauwazylem, ze wielokrotnie forumowicze potrafili postawic co najmniej równie trafny sąd (i uzasadnic opinie równie ciekawie i wyczerpująco), co "fachowiec" publikujacy w serwisie dotyczacym taktyki czy futbolu w ogole. Uwazam, ze potencjał tkwiacy w uzytkownikach JuvePoland jest ogromny i nie ukrywam, ze chcialbym wycisnac Was jak cytrynę, by potem miec co poczytać, a niekiedy i z czym polemizować.

Niestety, w zbiorczym meczowym temacie pod wypowiedzią na jeden temat zaraz pojawia się następna, czesto traktujaca zupelnie o czym innym, co tworzy miszmasz i rozbija spójność prowadzonej w jednym miejscu "na każdy temat" dyskusji. Kazdy robi co chce, chaos w czystej postaci, spójność zaczyna sie na poczatku posta i konczy albo po jednym akapicie, albo (pozytywny scenariusz) wraz z ostatnim zdaniem tej samej wypowiedzi uzytkownika, który pisze czesto w jednym poście o 10 sprawach naraz.

Przywyklismy do tego, ze o wszystkim pisze sie w jednym miejscu, wszystkie kwestie dotyczace spotkania: ocena zawodników, prognozy - przewidywania co do przebiegu meczu, problemy taktyczne, ciekawostki i statystyki, zarówno przemyslane na spokojnie posty, jak i opinie wrzucane "na gorąco" lądują w jednym miejscu, a kazdy kolejny post dotyka zazwyczaj innej kwestii. Dla mnie to groch z kapustą, ale nie mam takiej mentalności jak wielu "oburzonych" - kiedy coś mi się nie podoba, nie jojcze, nie oburzam sie, nie przeszkadzam, tylko ide udzielac sie tam, gdzie forma dyskusji mi pasuje. Jezeli takiego miejsca nie ma - tworze je. Inicjatywa "Sposob na Bayern" nie jest i nie bedzie miala charakteru masowego ani w zadnej mierze przymusowego: osoby zadowolone z obecnej formy dyskusji prosze o pozostanie w miejscu, które Wam pasuje (badz dalsze wzbogacanie naszego tematu "w krzywym zwierciadle" :smile: ), bo nikt Was stamtąd nie wygania i jestem pewien, że nigdy wyganiac nie będzie, a zadna poważna zmiana nie będzie przeprowadzona wbrew woli uzytkowników forum - to miejsce jest przecież stworzone dla Was i w ogromnej mierze przez Was. Chcialbym z drugiej strony, by dzieki pracy mojej, kolegów z zespołu i zainteresowanych osób powstało coś nowego - i ciekawego. Nie chcemy przy tym niczego zastępować, tylko wzbogacić i rozwinąć to, co jest. Nie da się przy tym uniknąć błędów, ale nie robi ich tylko ten, kto nic nie robi.

Pisząc pomeczowe arty, starałem sie wybierac najciekawsze głosy z forum, łączyć je tak, by tworzyly ciekawa do poczytania calosc - obraz spotkania okiem fanów Juve, nasze spojrzenie na poszczegolne aspekty rywalizacji z przeciwnikiem. Tworzac tematy w ramach akcji "Sposób na Bayern", wraz z zespolem zapraszam zainteresowane osoby do stworzenia takiego opracowania razem, w kilku konkretnych wątkach, gdzie osoby odpowiadajace za przygotowanie akcji i zainteresowani uzytkownicy co jakis czas dorzucaja zarówno informacje o przeciwniku, statystyki, filmy, luźne skojarzenia, jak i wlasne opinie.

Chcę wyłowic najciekawsze glosy z natłoku postów w zbiorczym temacie, by móc nad kazda kwestia podyskutowac oddzielnie, spokojnie, bez swiadomosci, ze za chwile po naszym poscie pojawi sie 10 kolejnych zupelnie o czym innym. Zalezy mi na stworzeniu jak najlepszych warunków dla osób, które cenia sobie rozbudowana, mozliwie szczegolowa polemike, lubia wyszukiwac informacje i ubogacac np. nasza wiedze o przeciwniku, któremu we wtorek stawimy czoła.

Przygotowujac pomeczowe artykuly, kleiłem 10 opinii z roznych stron zbiorczego, meczowego tematu w jeden spójny akapit, który potem, jako całość, oddawal rozne spojrzenia fanów Juve na dany problem. Moim zdaniem warto - zamiast wpisywac do tematu meczowego setki postów o wszystkim naraz - podzielic swoja wypowiedz i po dorzuceniu kilku zdan do jednego tematu, zabrac glos w drugim, potem kolejne nasuwajace sie spostrzezenia wrzucic w ten temat, którego dotyczą - i tu zarówno meczowy temat (prognozy, ogólne oczekiwania co do meczu, posty pisane na gorąco w przerwie i po zakończeniu spotkania) jak i wydzielone, bardziej konkretne zagadnienia (taktyka, historia, formacje, słabe / mocne strony rywalizujacych ekip) sa tak samo uzyteczne.

Na przykladzie: zamiast pisać jednego posta o pięciu sprawach
MVP pisze:Chyba wszyscy czekaliśmy na taki mecz o taką stawkę od kiedy Juve wylądowało w Serie B. Słusznie czy nie, czy były przekręty czy nie było, fakt faktem, że dla każdego z nas to był cios. Wielu spekulowało że sie nie podniesiemy, że jeszcze przed nami kilka lat przeciętności, ale to głosy tych którzy nie znają ani trochę zasad panujących w Turynie - tylko zwycięstwo sie liczy. Po pożegnaniu kilku gwiazd, potem kilku legend drużyne trzeba było zbudować niemal od początku. Możecie mówić co chcecie i mimo wielu nieudanych transferów i tak stosunkowo szybko odzyskaliśmy należne nam miejsce we Włoskim futbolu. Teraz czas pokazać nasze aspiracje do bycia czołówką europy.

Co do meczu - Bayern to przeciwnik trudny. Bardzo bogaty klub, głodny sukcesów po porażkach w ostatnich sezonach, z wielkoma gwiazdami w składzie, świetnie zorganizowany i działający trochę jak maszyna. W lidze demolują, ale Arsenal, który w tym sezonie (w sumie juz od kilku lat ) jest ultra przeciętny pokonał bawarczyków 2:0. Mamy szanse, duża szanse, zwłaszcza że Juve to nie Arsenal tylko imo klub znacznie lepiej poukładany.

Po pierwsze myślę, że naszym plusem jest nasza taktyka. Niemcy nie mają dużego doświadczenia w graniu z zespołami ustawionymi 3-5-2 ( poprawcie mnie jeżeli się mylę ). Nie wiem czy jakakolwiek drużyna gra w takim ustawieniu w Bundeslidze.
Po drugie myślę, że na naszą korzyść przemawia środek pomocy, pod warunkiem, że MVP zagra na najwyższych obrotach. Jeżeli tak to my zdominujemy gre.
Po trzecie - ich napastnicy są trochę kołkowaci. To dobrzy piłkarze, ale żadne z nic meserszmity. To wysokie i silne chłopy, ale coś mi mówi, że Kielon i spółka są wyżsi i silniejsi :D Do tego mam wrażenie że nasza złota trójka woli grać właśnie przeciwko napastnikom "wieżom" a nie szybkim i zwinnym "myszkom " .
Do tego mogę dołożyć jeszcze swoje subiektywne odczucie, że Juve tworzy kolektyw jako drużyna, grupę profesjonalistów, którzy jednak dobrze się rozumieją i mimo wszystko większość urazów (emocjonalnych ) zostawiają w szatni, a jak wiemy Bayern od dłuższego czasu nękany jest przez konflikt na linii żabojad-łysa krzywa gira.

Jednak to właśnie Rojber i Ribery są największym atutem bawarczyków. Ogólnie ich skrzydła. Martwie się o naszych bocznych bo to że Lichy nadąży to ok ( choć i jego mogą wkręcic w glebe ) ale na lewej..? Mimo wszystko postawiłbym na Ase. Why? Z Interem może z przodu nie świecił, ale w obronie był nie do przejścia. Wystawiłbym murzynka i kazał biegać za Rojberem.

Bayern gra cholernie solidnie w tym sezonie. Nie można mówić, że Bundesliga jest słabsza niż Serie A. Są to bardzo porównywalne ligi, być może nawet Niemcy mają troszkę silniejszą ligę z prostego powodu - mają więcej kasy. Tak czy inaczej w moim mniemaniu na pewno nie będzie argumentem stwierdzenie, że Bayern przewodzi aż 20 punktami w słabej lidze.

Czego oczekuje po tym dwumeczu... Powiem tak - awans do półfinału byłby świetny, ale nie będę rozpaczał jeżeli się nie uda. Uważam, że stać nas na to, jednak po pierwsze chce zobaczyć dobrą gre Juve, które pokaże, że może walczyć z najlepszymi.

A temat meczowy jest okej. Kto chce sie doczytać ten się doczyta i bez sensu jest sie czepiać ;)
mozna posegregowac calosc poprzez wrzucanie oddzielnymi fragmentami w tematach, ktorych dotyczy:

- atuty Bawarczyków:
Bayern to przeciwnik trudny. Bardzo bogaty klub, głodny sukcesów po porażkach w ostatnich sezonach, z wielkoma gwiazdami w składzie, świetnie zorganizowany i działający trochę jak maszyna.

Bayern gra cholernie solidnie w tym sezonie. Nie można mówić, że Bundesliga jest słabsza niż Serie A. Są to bardzo porównywalne ligi, być może nawet Niemcy mają troszkę silniejszą ligę z prostego powodu - mają więcej kasy. Tak czy inaczej w moim mniemaniu na pewno nie będzie argumentem stwierdzenie, że Bayern przewodzi aż 20 punktami w słabej lidze.

Rojber i Ribery są największym atutem bawarczyków. Ogólnie ich skrzydła. Martwie się o naszych bocznych bo to że Lichy nadąży to ok ( choć i jego mogą wkręcic w glebe ) ale na lewej..? Mimo wszystko postawiłbym na Ase. Why? Z Interem może z przodu nie świecił, ale w obronie był nie do przejścia. Wystawiłbym murzynka i kazał biegać za Rojberem.
- słabe strony Bayernu:
ich napastnicy są trochę kołkowaci. To dobrzy piłkarze, ale żadne z nic meserszmity. To wysokie i silne chłopy, ale coś mi mówi, że Kielon i spółka są wyżsi i silniejsi :D Do tego mam wrażenie że nasza złota trójka woli grać właśnie przeciwko napastnikom "wieżom" a nie szybkim i zwinnym "myszkom " .

Do tego mogę dołożyć jeszcze swoje subiektywne odczucie, że Juve tworzy kolektyw jako drużyna, grupę profesjonalistów, którzy jednak dobrze się rozumieją i mimo wszystko większość urazów (emocjonalnych ) zostawiają w szatni, a jak wiemy Bayern od dłuższego czasu nękany jest przez konflikt na linii żabojad-łysa krzywa gira.
- taktyka:
myślę, że naszym plusem jest nasza taktyka. Niemcy nie mają dużego doświadczenia w graniu z zespołami ustawionymi 3-5-2 ( poprawcie mnie jeżeli się mylę ). Nie wiem czy jakakolwiek drużyna gra w takim ustawieniu w Bundeslidze.
- ofensywa i druga linia:
Po drugie myślę, że na naszą korzyść przemawia środek pomocy, pod warunkiem, że MVP zagra na najwyższych obrotach. Jeżeli tak to my zdominujemy gre.
- reszta: zbiorczy temat meczowy
Chyba wszyscy czekaliśmy na taki mecz o taką stawkę od kiedy Juve wylądowało w Serie B. Słusznie czy nie, czy były przekręty czy nie było, fakt faktem, że dla każdego z nas to był cios. Wielu spekulowało że sie nie podniesiemy, że jeszcze przed nami kilka lat przeciętności, ale to głosy tych którzy nie znają ani trochę zasad panujących w Turynie - tylko zwycięstwo sie liczy. Po pożegnaniu kilku gwiazd, potem kilku legend drużyne trzeba było zbudować niemal od początku. Możecie mówić co chcecie i mimo wielu nieudanych transferów i tak stosunkowo szybko odzyskaliśmy należne nam miejsce we Włoskim futbolu. Teraz czas pokazać nasze aspiracje do bycia czołówką europy.

Czego oczekuje po tym dwumeczu... Powiem tak - awans do półfinału byłby świetny, ale nie będę rozpaczał jeżeli się nie uda. Uważam, że stać nas na to, jednak po pierwsze chce zobaczyć dobrą gre Juve, które pokaże, że może walczyć z najlepszymi. Owszem, Bawarczycy w lidze demolują, ale Arsenal, który w tym sezonie (w sumie juz od kilku lat ) jest ultra przeciętny pokonał ich 2:0. Mamy szanse, duża szanse, zwłaszcza że Juve to nie Arsenal tylko imo klub znacznie lepiej poukładany.
W ten sposób rezygnujemy z ciągłości wypowiedzi jednej osoby, ale możemy uzyskać ciągłość w całym konkretnym, wyodrębnionym temacie, poprzez uzupełnienie / rozszerzenie wypowiedzi poprzednika, polemikę z nim, dorzucenie wyszperanych np. w sieci informacji związanych z tematem, wypisanie pomeczowych ocen, opisanie wybranych sytuacji z udziałem poszczególnych zawodników i polemikę z osobami, które całą sytuację widziały inaczej.

Po spotkaniu z Bayernem i ochłonięciu z pierwszych emocji (oby pozytywnych), które swój wyraz znajdą jak zawsze w zbiorczym temacie meczowym, zapraszam zainteresowane osoby do pochylenia sie nad konkretnymi sprawami w przygotowanych przez nas na forum w dziale "Piłka Nożna - Świat" tematach. O uwagi, sugestie i udzial w akcji prosze osoby zainteresowane taką zmianą, czyms nowym na forum. Jako członek zespołu przygotowujacego dyskusje "Sposób na Bayern" i pomysłodawca całej akcji przepraszam wszystkich, którym nasza inicjatywa przeszkadza, ale nikt nie wygania Was z "Waszego" podwórka i bardzo prosze o uszanowanie osób, które chcą na forum JuvePoland spróbować czegoś nowego. Łączy nas wspólna pasja, a sposobów by ją realizować jest wiele - co komu odpowiada.

A parodie zawsze mile widziane, śmiech to zdrowie :) Właśnie po to, by nie mieszały się z resztą dyskusji, założyliśmy temat "w krzywym zwierciadle", gdzie jest miejsce na każde luźne skojarzenie i na posty pisane z przymrużeniem oka.
Ostatnio zmieniony 15 kwietnia 2013, 19:30 przez JuveCracow, łącznie zmieniany 5 razy.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2013, 14:18

To nie przetłumaczysz, niektórych po prostu przerasta. Wyznawcy "Milion Pięćset Sto Dziewięćset Stron O Mercato" muszą mieć wszystko w jednym miejscu. Tam wchodzisz i nie zastanawiając się, nie czytając poprzednich wypowiedzi, nie wiedząc nawet, że już o tym dyskutowano trzy czy dziesięć stron wcześniej, walisz posta i elo.


juventussek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 października 2005
Posty: 388
Rejestracja: 22 października 2005

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2013, 14:26

Ja tam nie mam nic do tego że powstaje pełno tematów zawsze to jakoś ożywia forum, to teraz powinniśmy liczyć na takie rozpiski z każdym przeciwnikiem, chyba że to o bayernie tylko ma być to mnie zawiedzecie. Wyobraziłem sobie że w tym teamie nie ma szczypka i spółki, ogolnie jakby inna ekipa to przygotowywała. To serio zaśmiałem się, nie jeden z teraźniejszej ekipy shejtował by ten pomysł :prochno: To tak jakbyście Pana Zambrotte jakoś wkręcili po koleżeńsku do tego projektu, któremu juz po fakcie nie podobają się te tematy, okazało by się że to GENIALNY pomysł zdaniem Zambrotty ;d


Buffalo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2012
Posty: 393
Rejestracja: 22 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2013, 14:42

Najlepiej o potrzebie tych tematow swiadczy fakt, że bronią ich tylko sami autorzy. Wydaje mi sie, że na siłe chcecie uszczesliwic tutejszych uzytkownikow. Jezeli macie takie parcie na pisanie, to moze warto sie zastanowic nad przejsciem z forum piłkarskiego do jakies redakcji? Wtedy i hajs by sie zgadzal. Jako liberał jednak nic nie mam do tych tematow, cos co jest slabe i niepotrzebne umrze smiercia naturalną.


Nie patrz na to ile mam postów, bo i tak wiem wiecej od Ciebie.
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2013, 15:27

Z jednej strony to fajne, bo powoduje ożywienie forum. Z drugiej nieco śmieszne, co pokazał Kogut W. - na siłę chcecie wszystko zaszufladkować. Wszystko centralnie planowane - nawet wentyl bezpieczeństwa, temat na żarty, powstał. Trochę to sztuczne. Chociażby rozdział na "Trenerów" i "Taktykę" o tym świadczy... Mam mocno ambiwalentne odczucia. Miał być porządek, zamiast chaosu, a mam wrażenie, że jest odwrotnie, ale może się mylę. Ciekawy jestem, jakby wypadła ankieta: "Co sądzisz o rozdziale meczu na kilka tematów?".


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
mixery

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 stycznia 2009
Posty: 295
Rejestracja: 23 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2013, 18:31

Może wprowadziły te tematy trochę zamieszania, ale nie widzę powodu dla którego trzeba by je krytykować. Ilość odpowiedzi nie jest powalająca, ale są tutaj głównie sympatycy Juve, i jeśli ktoś nie ma dostatecznej wiedzy, a nie chcę się posiłkować niepewnymi źródłami(jak ja np.) to nie będzie się tam raczej udzielać. Doceniam waszą pracę, kilku rzeczy się dowiedziałem, z niektórym pośmiałem.

Jeśli (daj bóg) dostaniemy się do dalszej fazy rozgrywek to śmiało prowadźcie dalej to inicjatywę, tylko niekoniecznie w tylu tematach bo niektóre są na prawdę niepotrzebne.


jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2013, 18:55

Akcja spoko, tylko tych tematów chyba po prostu trochę za dużo. Możnaby na przykład połączyć w jeden temat mocne i słabe punkty, taktykę i trenerów itp.
Fajnie, że chłopaki się starają. Nie od razu Rzym zbudowano :wink: Następnym razem pare korekt ( mam nadzieję, że jeszcze w tym sezonie ) i będzie ok.


#AllegriOut
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 02 kwietnia 2013, 12:28

Moim zdaniem, lepiej byłoby połączyć te wszystkie kawałki w jedną zapowiedź w jednym temacie. Dawno już nie graliśmy na tym etapie w Lidze Mistrzów, ale tworzenie aż tylu tematów dla jednego meczu sprawia wrażenie, że się tym ekscytujemy jak nastoletnie podlotki przyjazdem Justina Biebera do Polski. Juventus wraca na swoje miejsce i mam nadzieję, że obecność w ćwierćfinale stanie się już dla nas normalnością.


Obrazek
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 02 kwietnia 2013, 12:35

Ludzie narzekali że za dużo tematów w dyskusji o Bayernie, to twórcy postanowili... założyć kolejny temat, tym razem z wyjaśnieniami :smile:
juventussek pisze: To tak jakbyście Pana Zambrotte jakoś wkręcili po koleżeńsku do tego projektu, któremu juz po fakcie nie podobają się te tematy, okazało by się że to GENIALNY pomysł zdaniem Zambrotty ;d
proponowali mi angaż w tym "przedsięwzięciu", jednak za mało płacili (+5postów/tydzień), więc grzecznie odmówiłem.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
JuveCracow

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 343
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 02 kwietnia 2013, 14:33

pan Zambrotta pisze:proponowali mi angaż w tym "przedsięwzięciu"

Potwierdzam. Moim krytykom i hejterom zaproponowałem współpracę w pierwszej kolejnosci 8) a ze nie wszyscy zdazyli na czas odebrac wyslane przeze mnie PW, to inna rzecz :smile:
szczypek pisze:Wyznawcy "Milion Pięćset Sto Dziewięćset Stron O Mercato" muszą mieć wszystko w jednym miejscu. Tam wchodzisz i nie zastanawiając się, nie czytając poprzednich wypowiedzi, nie wiedząc nawet, że już o tym dyskutowano trzy czy dziesięć stron wcześniej, walisz posta i elo.
I taka dyskusja też ma swój urok :) a ze mnie nie interesuje, to nie krytykuje nikogo, nie przeszkadzam, tylko ide na własne podwórko.
juventussek pisze: to teraz powinniśmy liczyć na takie rozpiski z każdym przeciwnikiem, chyba że to o bayernie tylko ma być to mnie zawiedzecie.
A diabli wiedzą :smile: wiele zalezy od Waszego zaangażowania, bądź jego braku.
Buffalo pisze:Najlepiej o potrzebie tych tematow swiadczy fakt, że bronią ich tylko sami autorzy.
A teraz wyobraz sobie, ze nie wiesz, kto przygotowywal jaki temat, widzisz tylko grupke dyskutujacych ludzi i nie sugerujesz sie tym, kto co zakładał, tylko tym, co kto ma do powiedzenia na jaki temat - od razu sprawa wygląda inaczej. Gdybym sam zalozyl tematy, nie wymienil wspolpracowników, nie wiedzielibyscie kiedy powstaje "sztuczny tłok" i nie byloby marudzenia, ze "tylko autorzy biora udzial w dyskusji". Po pierwsze, uwazam, ze takie udawanie nie ma sensu, a po drugie tematy czlonkowie zespołu wybierali sami, co swiadczy o tym, ze ktores zagadnienia z 10 wybranych ich szczegolnie zainteresowały - tym samym oczywiste jest, ze biora potem udzial w dyskusji.

Jesli cos stworze, to jestem potem za to odpowiedzialny, wiec obrona pracy (nie tylko mgr :P ) to mój obowiązek. Podobnie jak wysluchanie opinii na temat tego, co udalo sie stworzyc, zeby na przyszlosc uniknąć błędów - przy czym celem nie jest upodobnienie dyskusji do tej, która juz toczy sie w zbiorczych tematach na forum, ale mozliwie najwieksze odroznienie od niej, zaproponowanie Wam czegos nowego i sprawdzenie w praniu, jak dziala. Do zakonczenia dwumeczu jeszcze troche czasu jest :P początki nieraz bywaja trudne, wywieszac białą flagę to po dwumeczu dopiero bedziemy, jesli wszystko skonczy sie klapa :smile:
Buffalo pisze:Wydaje mi sie, że na siłe chcecie uszczesliwic tutejszych uzytkownikow.
Widzisz reklamę proszku do prania, o którym ktoś mówi, że jest swietny i ze warto go uzyc, bo to nowość - i co? Mówisz, ze chca Cie uszczesliwic na sile, bo istnieja inne proszki, uzywasz innego i nie potrzebujesz nowego? Rozumiem, jeśli reklama przerywa Ci film i denerwuje, ale na forum JP nikt z zespolu nie przychodzi do tematu meczowego przerywac dyskusji osobom, ktorym odpowiada co innego. Na wstępie tematu meczowego informujemy tylko ze jest inna mozliwosc prowadzenia dyskusji i zachecamy do spróbowania - co kto lubi. A zeby wysluchac opinii w sprawie akcji i zastanowic sie nad wszystkim wspolnie w gronie zainteresowanych osób, zalozylem ten temat. Zwolennikom zbiorczych tematów dziekuje, jak pisalem wyzej: nikt Was stamtad nie wygania, nikt Was nie poucza, ze powinniscie robic inaczej, po prostu pokazujemy inna mozliwosc, ktorej chcemy przy okazji tego dwumeczu sprobowac, moim zdaniem jedno sie nie wyklucza z drugim, a o ile umiemy do obu form prowadzenia dyskusji podejsc wlasciwie, moga ciekawie sie uzupelniac.

Nie rozumiem tych skojarzen z jakims "lękiem" przed Bayernem, przeciez w ogole nie o to chodzi - projekt powstal teraz, bo nikt nie zaproponował go wczesniej :P a ze przeciwnik mocny i od 7 lat w cwiercfinale nas nie bylo, to inna sprawa. Czytaliscie wypowiedz Conte? "poniekąd jesteśmy outsiderami i zmierzymy się z zespołem pretendującym do wygrania tych rozgrywek"
Buffalo pisze:Jezeli macie takie parcie na pisanie, to moze warto sie zastanowic nad przejsciem z forum piłkarskiego do jakies redakcji?
Ja myślę, ze "jakas redakcja" przygląda się bardzo uważnie temu, co wszyscy na forum tworzymy :wink:
Łukasz pisze:Z drugiej nieco śmieszne, co pokazał Kogut W.
Co pokazała nasza golonka po bawarsku, a w brawurowy sposób rozwinął Kogut W. dzień później :) Taki był cel: poddać forumowiczom pomysł, żeby ktoś zainteresowany wziął, rozwinął i stworzył coś jeszcze ciekawszego - w tym przypadku dla śmiechu, ale jak przesledzisz temat np. o bramkarzach, to zobaczysz, ze juz w pierwszych dniach akcji pojawily sie ciekawe glosy i rozbudowane posty. Przed nami spotkanie i będziemy mogli na gorąco ocenic forme obu bramkarzy - po to powstał ten temat, inne podobnie. My tylko dajemy mozliwosc sprobowania czegos nowego, podpowiadamy, wyjasniamy, pomagamy, dorzucamy do pieca informacje, statystyki, wlasne opinie i ciekawostki - reszta zależy od Was.
Łukasz pisze: na siłę chcecie wszystko zaszufladkować.
skoncentrowac dyskusje na konkretnych aspektach, nie przerywajac w zaden sposob wymiany zdan w temacie meczowym. Tam dyskutujemy ogólnie, kazdy pisze co chce, a w dyskusji "Sposób na Bayern" piszemy w miare mozliwosci scisle na temat, a dygresje sa tylko dodatkiem do konkretnej wypowiedzi. Na jedno i drugie podejscie, na obie formy prowadzenia dyskusji jest moim zdaniem na forum miejsce i rozumiem początkowe zdziwienie, ale czy nie uwazasz, ze jedno z drugim moze sie fajnie uzupelniac? Nikt nie zabrania prowadzenia "wolnej amerykanki" w stylu "róbta co chceta" w zbiorczych tematach, komus odpowiada wrzucanie opinii na kope do 200 poprzednich, to jego wybór, ale nie wyklucza to mozliwosci sprobowania czegos innego, którą dajemy.
Łukasz pisze:Wszystko centralnie planowane - nawet wentyl bezpieczeństwa, temat na żarty, powstał. Trochę to sztuczne.
Przemyślane. Temat na zarty powstał, by skumulowac wszelkie parodie, zarty, napinki :) by nie mieszaly sie z dorzucanymi gdzie indziej informacjami, opiniami pisanymi na konkretny temat i polemiką z nimi.
Łukasz pisze: rozdział na "Trenerów" i "Taktykę" o tym świadczy...
Hmm, Conte vs Heynckes to dwie ciekawe osobowosci, do tego dochodzi Guardiola w tle i to, co teraz razem z zarzadem Bayernu kminią - latem to moze byc przeciekawa rewolucja, albo rozwiniecie obecnego projektu. W tym temacie przedmiotem dyskusji jest ta trójka, obecni trenerzy Juve i Bayernu oraz (jako tło) przyszly szkoleniowiec FCB:
Co sądzisz o trenerze Bayernu, Juppie Heynckesie? Jak wypada na jego tle Antonio Conte? Jakie dostrzegasz między nimi podobieństwa i różnice w charakterze, wypowiedziach i sposobie pracy? Od stycznia wiadomo, że trenerem Bayernu w kolejnym sezonie będzie Pep Guardiola, a Jupp Heynckes - niezależnie od wyników - pożegna się z posadą. Czy świadomość takiego stanu rzeczy może w jakiś sposób wpłynąć na postawę Bawarczyków i na samego Heynckesa?
To nie kwestie taktyczne. Chcialem to wydzielic z taktyki, by osobno rozmawiac o trójce Pep - Antoś - Jupp, a osobno poruszac same kwestie taktyczne dotyczace obu spotkan z Bayernem. Oczywiste jest to, ze taktyka cieszy sie wieksza popularnoscia, ale mnie takie "smaczki" i ciekawostki - takze trenerskie - bardzo interesuja, a przekopywac tematu w ich poszukiwaniu pomiedzy akapitami traktujacymi o zupelnie innych sprawach zwyczajnie mi sie nie chce :roll:
Łukasz pisze:Ciekawy jestem, jakby wypadła ankieta: "Co sądzisz o rozdziale meczu na kilka tematów?".
Wiesz, z jednej strony vox populi, vox dei, z drugiej nikt nie atakuje tematu meczowego, którego niektórzy bronią jak Częstochowy (jakby ktoś chciał go likwidowac :prochno: kiedy nikt nigdy z tego co wiem takiego zamiaru nie miał). Ankiete to mozna przeprowadzac po zakonczeniu akcji, nie w czasie, kiedy nawet jednego meczu z Bayernem jeszcze nie zagralismy. My tylko proponujemy alternatywę - tymczasem zamiast podejsc do sprawy na spokojnie, udzielajac sie i tu, i tu, w miare wiedzy, czasu, ochoty, to niektórzy probuja udowodnic co jest lepsze, a moim zdaniem jedno z drugim po prostu sie uzupelnia, a nie wyklucza: odchudzając temat meczowy, zapychany co spotkanie setkami postów "o wszystkim" mozemy wyluskac z niego najciekawsze glosy i uczynic oba miejsca bardziej przejrzystymi, mniej tłocznymi.
mixery pisze:jeśli ktoś nie ma dostatecznej wiedzy, a nie chcę się posiłkować niepewnymi źródłami(jak ja np.) to nie będzie się tam raczej udzielać.
jasne, stad chec wylowienia osób, które interesuja sie jakims zagadnieniem, by mogly wypowiedziec sie scisle i wyczerpujaco na jeden konkretny temat, a nie pisac o wszystkim naraz. Widziałeś wypowiedź Juvefanatp? Nawet dla jednego takiego głosu warto było rozkrecic cala akcje. A przeciez wciagnelo sie więcej osób, a najwazniejsze materiały do szczegolowej analizy - same mecze - dopiero przed nami. Pogłoski o śmierci akcji są zdecydowanie przedwczesne :smile: Jezeli rzeczywiscie forumowicze będą po obu meczach wrzucac po staremu wszystkie opinie na kope w temacie meczowym i tam trafia tez ciekawsze, bardziej rozbudowane posty, to rzeczywiscie, porażka będzie - poza tym, co udalo sie nam juz zrobic i wydobyc - pełna.
mixery pisze:Jeśli (daj bóg) dostaniemy się do dalszej fazy rozgrywek to śmiało prowadźcie dalej to inicjatywę, tylko niekoniecznie w tylu tematach bo niektóre są na prawdę niepotrzebne.
Nie kazdy temat cieszy sie wielkim zainteresowaniem, ale jesli zaciekawi kilka osób (nie ma znaczenia, czy z ekipy tworzacej temat, czy innych forumowiczów - przeciez kazdy ma prawo sie wypowiedziec, twórcy równiez, ( nie wiem skad zdziwienie naszym udzialem w dyskusji, skoro powinnismy z racji odpowiadania za nia udzielac sie tam najwięcej :think: ) - a tak jest wszędzie - to znaczy, ze po prostu kogos ciekawi, a przy tym cieszy sie malym zainteresowaniem reszty. I co z tego? Nie kazdy temat musi byc masowy, ja wole dyskutowac w mniejszym gronie :P za to konkretnie.
jarmel pisze:Akcja spoko, tylko tych tematów chyba po prostu trochę za dużo. Możnaby na przykład połączyć w jeden temat mocne i słabe punkty, taktykę i trenerów itp.
Taktyka meczowa jest przedmiotem innej dyskusji, najwiecej wnioskow dostarczy nam sam mecz: teraz mozemy glownie wyszukiwac informacje i gdybac, a dostaniemy dzis wieczorem przedmiot do analizy, ktora mozemy przeprowadzic albo całościowo w jednym, zbiorczym temacie, albo rozłożyć wypowiedź na części i opublikować krótsze, podzielone tematycznie posty w kilku miejscach - wybór nalezy do Was.

Słabe punkty rozdzielilismy od atutów, bo w jednym miejscu będziemy mogli w trakcie meczu, przed nim i po jego zakonczeniu wypisac to, co nam się podoba w grze przeciwnika, a w drugim miejscu to, co razi. Plusy oddzielnie, minusy oddzielnie, przy tym polemika. Przykładowo ktos napisze: "Dante byl slabym punktem Bayernu" - ponizej na potwierdzenie tej informacji ktos inny dorzuci przyklad sytuacji, w ktorej Brazylijczyk zawiodl. Jesli ktos bedzie mial diametralnie rozna opinie, ze Dante zagral genialny mecz, to przenosi wypowiedz oponenta do segmentu "atuty" (cytuje) i uzasadnia czemu Dante zagral dobrze. W jednym miejscu plusy, w drugim minusy :) nie wszystko na kope. W ten sposob, przy odrobinie wysilku otrzymujemy ciaglosc w obu tematach, które potem daja pełen obraz tego, jak dany problem postrzegaja fani Juve (i Bayernu, jesli sie dolacza).

Z drugiej strony formacje: jezeli ktos nie pada na kolana przed jakims zawodnikiem, ani z drugiej strony nie razi go jego wystep, tylko chce po prostu dokonac analizy gry jednego pilkarza badz calej formacji, to wrzuca swoja wypowiedz do segmentu

- defensywa,
- ofensywa i druga linia
- bramkarze.

Jak kogos najdą wspomnienia, znów nie musi wrzucac wszystkiego na kope do tematu meczowego pomiedzy zachwyty nad geniuszem Pirlo a placze nad lenistwem Szwagra, tylko ma od tego temat historia rywalizacji, który jest troche sentymentalny, ale taki juz jego urok :) O temat reprezentantów jeszcze zadbamy :ok: Ja kocham moją prace ze wszystkimi jej wadami, bo wiem co i dlaczego tam sie znajduje :smile: a ze nie wszyscy byli na moje pomysly przygotowani, to juz inna rzecz :C fajnie ze sie zainteresowaliscie, bo razem mozemy uniknac na przyszlosc błędów. Przy tym teraz nie zawrócimy Wisły kijem - klejenie w tej chwili specjalnie rozdzielonych aspektów rywalizacji w jeden, dwa lub trzy zbiorcze tematy nie wchodzi w gre, od tego jest zbiorczy temat meczowy, temat "bundesliga" i np. "liga mistrzów" i nikt tego kopiowac nie będzie, bo nie mialoby to zadnego sensu. Nie chcielismy tworzyc kopii forum, tylko alternatywna forme dyskusji, która w teorii wymaga wiecej wysilku, wyszukania informacji, wciagniecia sie w temat - ale z drugiej strony nikt nikomu nie zabrania dorzucenia po prostu swojej cegielki :) jak kto lubi na kope, wrzuca na kope, jak kto woli rozdzielic na czesci, rozdziela :P Dla mnie jedno i drugie spoko, a wybieram po prostu to miejsce, które mi pasuje :ok: co nie wyklucza wrzucenia czegos do zbiorczego tematu, a reszty do jednego bądź kilku konkretnych.


JuveCracow

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 343
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2013, 07:01

Dwumecz z Bayernem już za nami. Conte nie udało się znaleźć sposobu na Bayern, jak nam poszło, każdy widzi :smile: ale początki bywają trudne. Ponieważ zbliża się czas podsumowania akcji (bynajmniej nie zamknięcia tematów, o czym niżej) pora wyciągnąć kilka wniosków:

Podstawowy błąd: nie zaznaczyliśmy wystarczająco wyraźnie na wstępie, że akcja "Sposób na Bayern" nie zastępuje w żaden sposób zbiorczego tematu meczowego, a jedynie go rozszerza, "odchudza", uzupełnia i dla zainteresowanych osób może stanowić ciekawą alternatywę.

Ze zbiorczego tematu meczowego, jak zwykle zawalonego w ciągu paru dni setkami postów, nikt nie miał zamiaru rezygnować, ale to, co dla nas było jasne (przecież nawet dział na forum był inny - Piłka Nożna - Świat, a nie Juventus / Mecze) - stało się przedmiotem protestów wielu "oburzonych", których kompletnie nie rozumiem - jak mi się coś nie podoba, to nie korzystam, tylko idę gdzie indziej - pisałem już o tym szerzej w poprzednich postach w tym temacie. Po co bronić czegoś, co nie jest usuwane ani zastępowane? Każdy ma własny gust, opinię i sam wybiera to miejsce, które mu pasuje.

Obecna, zbiorcza forma dyskusji jest znana, podczas gdy nowa wymaga innego podejścia (i z pewnością nie jest dla każdego), ale przy tym jedno drugiego przecież nie wyklucza. Zbiorcze tematy sprawdzają się świetnie przy meczach, które budzą małe lub średnie zainteresowanie, ale informacji, opinii i emocji pojawiających się przy okazji najbardziej prestiżowych konfrontacji jest taki ogrom, że wszystko aż prosi się o rozłożenie. Przy tym nikt nikomu nie broni pozostania przy tym, co jest. Jeżeli dla kogoś fajne jest wrzucanie rozbudowanych, merytorycznych postów do rosnącego z każdą minutą grochu z kapustą, gdzie obok napinek, pytań o transmisję i pierwszej euforii / rozpaczy po meczu toczy się także dyskusja na temat (przerywana po chwili kolejnym zalewem chlipań, okrzyków, pisanych na szybko postów i wpisów "o wszystkim w jednym poście") to kto broni takiej osobie wrzucać na jedną kopę swoje przemyślenia i spostrzeżenia? Ilu ludzi, tyle opinii i gustów: to, co dla mnie jest miszmaszem i chaosem w czystej postaci, dla kogoś będzie "uporządkowaną dyskusją o wszystkim w jednym miejscu". To, co dla kogoś będzie "niepotrzebnym rozdrabnianiem tematu meczowego" dla mnie będzie maksymalnym skonkretyzowaniem dyskusji wokół postawionych problemów.

Z tematów, które zaproponowaliśmy wyłącznie trzy "najkrótsze": "Trenerzy", "Historia rywalizacji" i "Piłkarze Juve i Bayernu w reprezentacjach" można byłoby teraz połączyć w jeden temat "O Bayernie: Ciekawostki". Poprosiłem już osoby z zespołu, by zmieniły nazwy tematów - po zakończeniu rywalizacji z FCB szukanie sposobu na Bayern mija się z celem :roll: Mamy na forum kilometrowej długości zbiorcze tematy "Wszystko o... (nazwa klubu)" - ładowanie w nich wszystkiego na jedną kope już kiedyś niezbyt życzliwi nam ludzie wyśmiali w sieci, dowcipkując, jak to "najpopularniejszym tematem rozmów polskich fanów Juve jest... "Wszystko o Interze" :smile: widać, nauka niektórym idzie bardzo opornie :think:


Projekt "Wielcy rywale":

W Europie jest zaledwie kilka drużyn, z którymi rywalizacja jest obecnie tak prestiżowa, jak z Bayernem. Jeśli za kryteria przyjmiemy:

- ciekawą, budzącą szacunek historię
- sukcesy w rodzimej lidze (mistrzostwo w ciągu ostatnich kilku lat)
- sukcesy w Europie (wygrana w Lidze Mistrzów w ostatnich kilkunastu latach)

to zostaną nam na dobrą sprawę (spoza Italii) tylko Real, Barca, Bayern i Manchester United, do tego można dorzucić jeszcze BVB i Chelsea. Można byłoby tutaj na siłę dorzucać też Ajax czy Porto, które w teorii spełniają wymagane kryteria, ale ich siła jest w ostatnich latach - na tle najlepszych - wątpliwa. Z kolei PSG czy Manchester City dopiero aspirują do miana prestiżowego rywala - niby dyskusyjne byłoby stawianie ich na równi z uznanymi markami, można narzekać na petrodolary i masę sezonowców, ale boiskowego potencjału obu ekip trudno nie doceniać. Jeśli będzie zainteresowanie - a kluby szejków osiągną wreszcie coś w LM - to czemu z czasem nie zrównać ich (bądź innych mocnych klubów) z resztą europejskiej elity, do miejsca w której póki co aspirują.

Trzeba uczyć się od najlepszych - przyglądając się im i mierząc z nimi na boisku, możemy stawać się coraz lepsi. Chciałbym w tym miejscu poddać pod dyskusję pomysł utworzenia na forum w dużym dziale "Juventus" (np. pod pokojem "Historia") bądź w dziale "Piłka nożna i inne dyscypliny" (np. pod pokojem Piłka Nożna - Świat") pokoju "Wielcy rywale", w którym zamiast zakładać tematy "Wszystko o... (nazwa klubu)" moglibyśmy bardziej szczegółowo pochylić się nad naszymi najbardziej prestiżowymi przeciwnikami spoza Italii (tych "krajowych" poczynania obserwujemy co kolejkę, mierzymy się najmniej dwa razy do roku, więc mamy ich cały czas na bieżąco i ich taktyka, formacje, słabe / mocne strony są nam dobrze znane). Są osoby, które mają sporą wiedzę o europejskiej piłce, wielu forumowiczów - w tym mnie - konfrontacje z najlepszymi emocjonują sto razy bardziej niż bicie słabych, które z reguły mało mnie obchodzi (IMO liga włoska złożona z 10 drużyn grających 4 rundy po 9 spotkań byłaby o wiele ciekawsza niż obecna formuła rozgrywek).

Bayern zalazł nam za skórę nie pierwszy raz w obecnej "epoce" (po calciopoli): w 2009 roku pokonali nas 4:1 w Turynie, teraz wygrali 4:0 w dwumeczu. Dla naszego dyrektora sportowego, Beppe Marotty, wyszydzani tutaj przez niektórych (szkoda cytować epitety) Niemcy są wzorem do naśladowania:
Beppe Marotta wczoraj pisze:Bayern ostatnio dwukrotnie osiągnął finał Ligi Mistrzów i wygrał ligę sześć kolejek przed końcem. Była między nami wyraźna różnica, ale niemieckie kluby wyprzedzają nas w procesie przebudowy. Podążamy ich śladem. Czynnik ekonomiczny wpływa na strategię transferową. W dzisiejszych czasach kluby takie, jak Bayern, które osiągają przychody dwa razy wyższe niż kluby włoskie, jak Inter, Milan czy Juventus. Bez problemu mogą kupić jednego gracza za 40 milionów euro, a włoskie kluby za taką sumę kupują trzech lub czterech zawodników. Juventus wchodzi na tę drogę z nowym stadionem, a pozostałe włoskie kluby nie mają nawet tego.
(cały news)

Po kolejnej (co ważne: kolejnej zasłużonej) porażce z Bawarczykami, nabrałem dla Bayernu jeszcze większego szacunku i z choćby z samego tego powodu będę śledził ich losy i bacznie obserwował dalsze ligowe i pucharowe popisy, tym samym regularnie będę wzbogacał informacjami, własnymi przemyśleniami i spostrzeżeniami tematy - te same, tylko pod nazwą "O Bayernie: Defensywa", "O Bayernie: Taktyka" itd. przy czym trzy "najkrótsze" - jak pisałem wyżej - mogą zostać połączone w temat "O Bayernie: Ciekawostki". By wszystko przebiegało naturalnie, tematy o kolejnych europejskich potęgach, z którym będziemy się mierzyć, proponuję analogicznie do obecnej akcji zakładać dopiero wtedy, gdy spotkanie (w fazie grupowej lub pucharowej Ligi Mistrzów) będzie się zbliżać. Potrzebne są również do opieki nad takimi tematami osoby, które interesują się ligą hiszpańską, angielską czy niemiecką i śledzą popisy wymienionych wyżej potęg. Sam biorę odpowiedzialność za dalszy los tematów dotyczących Bayernu:

- O Bayernie: Defensywa,
- O Bayernie: Ofensywa i druga linia,
- O Bayernie: Bramkarze (w miejsce Buffon vs Neuer)
- O Bayernie: Słabe punkty FCB
- O Bayernie: Atuty Bawarczyków
- O Bayernie: Taktyka
- O Bayernie: Ciekawostki (połączone segmenty "Trenerzy", "Historia rywalizacji" i "Piłkarze Juve i Bayernu w reprezentacjach").

Do samego przeniesienia tematów i utworzenia nowego działu będziemy oczywiście potrzebować pomocy jednego z adminów JP. Na dalsze losy każdego tematu mam pomysł i będę się nimi opiekował, przy - mam nadzieję - Waszej pomocy :) Mówiąc "Waszej" mam na myśli zarówno fanów Juve (w tym członków zespołu przygotowującego akcję "Sposób na Bayern"), zarejestrowanych na forum JuvePoland Bawarczyków jak i wypowiadających się tu kibiców innych drużyn, z którymi (w lidze lub w pucharach) mierzą się piłkarze FCB. Temat "W krzywym zwierciadle" może mieć zbiorczy charakter, bo i tak jest to luźny temat, w którym jest miejsce na wszystkie żarty, suchary, głupoty, fotki, filmiki, napinki i co komu do głowy jeszcze nie przyjdzie :P by nie mieszały się z toczoną w innych segmentach w miarę "na poważnie" dyskusją. Proponuję też dopiąć do niego założony przez Koguta W. w Prima Aprilis temat - parodię "Sposób na Bayern: gęstość powietrza", który stał się już integralną częścią naszej inicjatywy :smile:

Mogę zrobić na dniach temat informacyjny "Wprowadzenie", w którym wyjaśnię krok po kroku w czym proponowana w nowym dziale dyskusja różni się od tej prowadzonej w znanych wszystkim zbiorczych tematach i jakie są cele tego pokoju na forum: wyszukiwanie i wrzucanie informacji o naszym przeciwniku (z czasem przeciwnikach), żeby być na bieżąco z europejską czołówką, podrzucanie tłumaczonych na innych serwisach co ciekawszych wywiadów i artykułów (być może czasem także własne tłumaczenie czegoś), po meczach z Bayernem (i innymi prestiżowymi rywalami) wrzucanie w odpowiednie miejsca posegregowanych tematycznie opinii na temat postawy ich graczy i postawy naszych piłkarzy przeciwko nim. Do tego przewidywania dotyczące rywalizacji i wnioski z dwumeczu, wrażenia po obejrzanych meczach ligowych bądź pucharowych z udziałem Bayernu i spółki, plotki transferowe dotyczące omawianych drużyn, wypowiedzi naszych gości - fanów Bayernu, Realu, Manchesteru United itd. Nie wszystko na kope, tylko elegancko rozdzielone tematycznie, z jednym jedynym (dla kontrastu z resztą) zbiorczym tematem "W krzywym zwierciadle", by zebrać wszelkie niepotrzebne gdzie indziej napinki, prowokacje, luźne skojarzenia i żarty.

Proszę o opinie i sugestie.


EDIT:

W praktyce wyglądałoby to tak, że tematy dotyczące każdej z potęg byłyby regularnie uzupełniane przez opiekujące się nimi osoby, fanów Juve zainteresowanych naszymi najbardziej prestiżowymi przeciwnikami w Europie i kibiców innych drużyn, którzy udzielają się tu na forum. Podział każdego cyklu na segmenty umożliwiłby prowadzenie dyskusji innego typu niż ta znana ze zbiorczych tematów: na bieżąco do działów ofensywa i druga linia / defensywa / bramkarze byłyby wrzucane opinie dotyczące postawy graczy naszych rywali w oglądanych przez kogoś meczach, wywiady z zawodnikami, plotki transferowe itd. Do segmentu słabe punkty można byłoby wrzucać wszelkie problemy rywali i dyskutować o nich, do atutów np. szczególnie imponujące popisy któryś graczy, nagrody dla nich bądź po prostu to, co komu się w jakim zespole podoba najbardziej. Przy okazji taktyki można byłoby dyskutować o tym, jak trenerzy ustawiają naszych najbardziej prestiżowych rywali, wrzucać linki do przetłumaczonych na innych serwisach tekstów, artów np. z zonalmarking czy podobnych serwisów, bądź ich tłumaczenia.

Przy okazji samych spotkań z najbardziej prestiżowymi rywalami słabe punkty i atuty służyłyby najpierw głównie przewidywaniom co do tego, w czym możemy upatrywać swojej szansy, mogłyby przed spotkaniem z konkretną potęgą zmienić tytuł na "Słabe punkty (nazwa zespołu) / atuty Juve" i "Atuty (nazwa zespołu) / słabe punkty Juve", żeby skupić przewidywania, przedmeczowe prognozy. Podobnie temat "Bramkarze" mógłby przed meczem z konkretnym prestiżowym rywalem zmienić nazwę na "Buffon vs (nazwisko bramkarza)" tak jak to ostatnio było z Neuerem. Tam i do tematów "Ofensywa i druga linia" i "Defensywa" trafiałyby po meczach opinie dotyczące gry poszczególnych zawodników i całych formacji obu zespołów, nazwa tematów mogłaby tutaj zmienić się z "O (nazwa zespołu): Defensywa" na "Juve vs (nazwa zespołu): Defensywa" itd. Po meczach najlepsi / najsłabsi piłkarze obu zespołow byliby z kolei tematem dyskusji w segmentach atuty / słabe punkty itd. - wszystko byłoby opisane w przyklejonym na górze pokoju temacie "Wprowadzenie". Akcje dotyczyłyby przy tym tylko kilku największych europejskich potęg, z którymi rywalizacja wzbudza największe zainteresowanie.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2013, 07:56

Ten pomysł jest chybiony jak karny Ramosa. Ćwierćfinały już za nami, a JuveCracow wciąż odgrzewa tego kotleta. Bayern obchodzi mnie już tyle, co zeszłoroczny śnieg. Jeżeli ktoś chce sobie o nim porozmawiać to ma do dyspozycji tematy "Bundesliga" i "Liga Mistrzów". Dajcie już sobie spokój z tym rozdrabnianiem się i produkowaniem dziesięciu tematów o jednej drużynie.


Obrazek
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2013, 08:09

Czy administracja nie może zamknąć tych wszystkich tematów? Juvecracow w swoim szale pisania postów nie chce zrozumieć, ze to cale przedsięwzięcie nie wyszło. Przepisywac newsy o Bayernie z pokolorowanym tekstem i wytłuszczone czcionka nie jest sztuka, a zwykłą spameriada, która nikt nie chce czytać. To jest forum o Juventusie, a nie cykl felietonów niskiej jakości o każdym europejskim klubie...


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
JuveCracow

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 343
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2013, 08:18

Vimes pisze:Ćwierćfinały już za nami, a JuveCracow wciąż odgrzewa tego kotleta.
Wyraźnie napisałem wyżej, co będzie dalej z akcją :wink: więc pierwsze odpowiedzi na pytania "co dalej?" i "dlaczego tak?" znajdziesz nad swoim postem - powtarzać się nie będę.
Vimes pisze:Bayern obchodzi mnie już tyle, co zeszłoroczny śnieg.
Jeżeli mnie jakiś temat nie interesuje, to się w nim po prostu nie udzielam, a nie obwieszczam wszystkim, jak bardzo mi to wisi :P
Vimes pisze: Jeżeli ktoś chce sobie o nim porozmawiać to ma do dyspozycji tematy "Bundesliga" i "Liga Mistrzów".
Oprócz zbiorczych segmentów, jest także alternatywa w postaci tematów "O Bayernie", gdzie poszczególne zagadnienia zostały wyodrębnione celem skonkretyzowania dyskusji, skupienia jej wokół omawianego problemu. Tematy są w równej mierze do poczytania i do pogadania - my swoje robimy :wink:
Vimes pisze:Dajcie już sobie spokój z tym rozdrabnianiem się i produkowaniem dziesięciu tematów o jednej drużynie.
Zmniejszenie liczby tematów zaproponowałem wyżej, wszystko jest do dyskusji. Zobacz, ile zostało po redukcji - zresztą np. segmenty "Taktyka" i proponowane (sklejone z trzech, jak pisałem wyżej) "Ciekawostki" też mogą zostać połączone (np. w jeden temat "O Bayernie: Trenerzy, taktyka i ciekawostki"). W takim układzie tematów zostaje siedem - nie ma mowy o kopiowaniu forum, dublowaniu formy dyskusji ze zbiorczych tematów - chcemy maksymalnie odróżnić propozycję od tego, co jest, a nie upodabniać tematyczne segregowanie postów do wrzucania wszystkiego na jedną kope.
pan Zambrotta pisze:Juvecracow w swoim szale pisania postów nie chce zrozumieć, ze to cale przedsięwzięcie nie wyszło.
Tam, gdzie Ty widzisz koniec, ja widzę początek. Poczytaj to co wyżej pisałem, zobacz, co robimy - jeżeli Cię zainteresuje, zapraszam, jeżeli nie, chętnie wysłucham sugestii, ale merytorycznych, a nie "rozdzierania szat", bo "JuveCracow zajmuje się tym, co lubi".
pan Zambrotta pisze:o każdym europejskim klubie...
o Bayernie. Pisałem wyraźnie wyżej, że w projekcie "Wielcy rywale" biorę pod uwagę tylko kilka najsilniejszych europejskich drużyn, z którymi rywalizacja jest najbardziej prestiżowa.


meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2013, 08:32

JuveCracow

Zróbcie ankietę i zapytajcie użytkowników strony czy chcą kontynuacji/przeobrażenia/zamknięcia tego całego projektu i po bólu. Ode mnie macie głos na nie bo szlag mnie trafia gdy po kliknięciu "Ostatnio na forum" 1/3 tematów to "Bayern". :/ Zazwyczaj większość (popularnych) tematów była dostępna z tego jednego poziomu ale po Waszej akcji wszystko poleciało w dół, bo w kilku tematach pisze kilka osób. No ludzie... Nie chciałem zabierać głosu (i wyrazić negatywną opinię), bo uznałem, że skoro udzielają się głównie twórcy to projekt sam umrze śmiercią naturalną ale widzę, że nie dajecie za wygraną i chcecie go "doszlifować".


Obrazek
Zablokowany