Konkurs: "Droga do Scudetto" - wyniki!

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
ODPOWIEDZ
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2012, 15:06

5 i 9 dla mnie najprzyjemniejsze ze wskazaniem na tę drugą (mam słabość do tego remixu Black And Yellow ;))

***

Niemniej jednak wątpię by kiedykolwiek w sieci pojawiła się lepsza kompilacja dokumentująca mistrzostwo od tej:

Codziennie zaczynam od tego dzień od jakiegoś czasu. <3


Juv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 stycznia 2005
Posty: 143
Rejestracja: 14 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2012, 15:32

Skoro kompilacji jest 11, to dlaczego w sondzie można głosować tylko na 10 ?


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2012, 19:34

pozwolę sobie zabrać zdanie, może redakcja weźmie moje uwagi pod rozwagę ;)
Vincitore pisze:wątpię by kiedykolwiek w sieci pojawiła się lepsza kompilacja dokumentująca mistrzostwo od tej:
szczegół jest tylko taki, że temat pracy to nie "Sezon 2011/2012", "Gole i akcje z sezonu 11/12" czy nawet nie "30 Scudetto" (nr 1 nawet sugeruje taki tytuł)) ale "DROGA do Scudetto", pole do wykazania się więc było ;) tylko, że prawie nikt tej drogi nie pokazał w mojej opinii w choćby połowie... większość pomyliła chyba tematy: pomijając wspomniane wcześniej bezsensowne wstawki z pucharu Włoch, to co wspólnego z drogą do mistrzostwa miało pożegnanie Del Piero? Może któryś z autorów mi odpowie bo ja nie potrafię tego powiązać... jako taka droga została pokazana może w 2-3 kompilacjach a reszta? akcje, gole i pożegnanie Alexa, no chyba nie tego miała dotyczyć praca :wink: przykro mi to stwierdzić ale niewielu z was panowie wykazało się pomysłem, umiejętnościami być może tak ale pomysłem już nie za bardzo... nawet fakt, że ten sezon nie był tylko usłany różami zauważyło niewielu, mistrzostwo to nie tylko sukces napastników ale i obrońców... a niektórzy nawet krytykują inne podejście
dotyczy nr 8 pisze: Szkoda tylko jednej rzeczy.. że na 3 minutową pracę to co najważniejsze, czyli bramki i akcje Juventinich zaczynają się dopiero od 2 minuty
a przecież ten sezon to nie tylko "bramki i akcje Juventinich", nie to też było tematem kompilacji co pisałem już na początku ;) kompilacja nr 8 właśnie fajnie pokazuje, że nie było łatwo, w pracy tej "do przerwy" po walce przegrywaliśmy 0-2 a gole zaczęliśmy strzelać dopiero później bo dopiero od drugiej części sezonu tak na prawdę zaczęliśmy iść po mistrzostwo, czyż nie tak było? wg mnie fajne porównanie, na prawdę... (mam nadzieję, że nie dokonałem nadinterpretacji i taki właśnie był zamiar autora)

dla mnie droga zaczęła się najwcześniej w 2006 roku a najpóźniej wraz z przyjściem Conte, chociaż tak na prawdę Marotty i ściąganych przez niego zawodników - jeden z tych początków byłbym wstanie zaakceptować... idealny projekt powinien mieć jedną z dwóch opcji:
a) pokazujemy coś o calciopolli, mała radość z awansu, kilka lat upokorzeń mniejszych i większych, no i obecny sezon... to by była jakaś droga
b) akcentujemy przyjście Marotty lub Conte (zależy od punktu wyjścia), następnie jakieś urywki konferencji z nowymi piłkarzami, prezentacja koszulek, treningi, rozpoczęcie meczu z parmą jako symbolu rozpoczęcia sezonu i jazda...

tymczasem pomysł (a) nikomu nie przyszedł do głowy, a przebłyski (b) widać tylko w pracach:
- nr 3 (symboliczne rozpoczęcie sezonu, kolejni piłkarze przed meczem i nawet pierwsze kopnięcie piłki)
- nr 5 (trening, szatnia, zapełniający się stadion, niejako przedstawienie bohaterów filmu),
- nr 8 (rozpoczęcie sezonu + bym dodał symboliczne pokazanie ADP na ławce i Krasica na trybunach wysyłającego smsy)
- nr 9 i 11 (wstawki z poprzedniego sezonu)
wg mnie szkoda... bo temat był fajny ale prawie nikt się nad nim odpowiednio nie pochylił

jak powiedział ekspert (na pewno w porównaniu ze mną) mpolek - muzyka i kwestie techniczne niemal wszędzie dobre więc różnice mogą być właśnie tylko w pomyśle... i z tego powodu najlepszą jest wg mnie kompilacja nr 8 (minus za "momentalne zakończenie"), na drugim zaś miejscu uplasowałbym nr 5 (minus za przydługi ostatni mecz i pożegnanie ADL), chociaż obie o dwie proste są przed resztą i zwycięstwo jednej jak i drugiej nie będzie dla mnie zaskoczeniem, resztę ciężko mi sklasyfikować... zbyt wiele im brakuje wg mnie ;]

ps. wiecie dlaczego nr 1 i 2 mają tyle głosów? bo kolejnych filmów z tymi samymi golami już się po prostu nie chce oglądać ;) to tak jak oglądanie 10 filmików z tą samą modelką... po trzecim już się nie chce bo człowiek już wszystko widział...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
mpolek

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 czerwca 2005
Posty: 1407
Rejestracja: 14 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2012, 22:40

Maly pisze:
dotyczy nr 8 pisze: Szkoda tylko jednej rzeczy.. że na 3 minutową pracę to co najważniejsze, czyli bramki i akcje Juventinich zaczynają się dopiero od 2 minuty
a przecież ten sezon to nie tylko "bramki i akcje Juventinich", nie to też było tematem kompilacji co pisałem już na początku ;) kompilacja nr 8 właśnie fajnie pokazuje, że nie było łatwo, w pracy tej "do przerwy" po walce przegrywaliśmy 0-2 a gole zaczęliśmy strzelać dopiero później bo dopiero od drugiej części sezonu tak na prawdę zaczęliśmy iść po mistrzostwo, czyż nie tak było? wg mnie fajne porównanie, na prawdę... (mam nadzieję, że nie dokonałem nadinterpretacji i taki właśnie był zamiar autora)
Chyba mnie źle zrozumiałeś, więc sprostuję ;) Właśnie ujęcia złych momentów określiłem jako 'jakiś pomysł' - w sensie, że to było dobre. To według mnie było dobrym pomysłem, chodziło mi o to, że praca ma trochę ponad 3 minuty, a jest przesadnie dużo ujęć z trybun, czy po prostu twarzy zawodników.. Zamiast tego autor mógł dać trochę więcej tych złych momentów jeśli chciał, albo bramek. Fakt, faktem droga do tego mistrzostwa nie była usłana różami, ale był to najlepszy sezon od lat. Więc zdecydowanie więcej było tych dobry momentów niż złych, stąd trochę nie rozumiem tak małej ilości zagrań czy bramek dla Juve.

P.S. Z tym ekspertem to może troszeczkę przesadziłeś :prochno: Chociaż mam wiele do powiedzenia w tej sprawie, bo czuję się w tym dobrze, to mimo wszystko do eksperta jeszcze mi sporo brakuje :)


Obrazek
Bianconero92

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 września 2007
Posty: 251
Rejestracja: 07 września 2007

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2012, 23:31

Vincitore pisze:5 i 9 dla mnie najprzyjemniejsze ze wskazaniem na tę drugą (mam słabość do tego remixu Black And Yellow ;))
Ma ktoś dostęp do tejże piosenki ? :prochno:


Welcome to my world,
the world of JUVENTUS !
Simoninho

Juventino
Juventino
Rejestracja: 21 września 2009
Posty: 1
Rejestracja: 21 września 2009

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2012, 11:07

@ Maly

Dałem wstawki z poprzedniego sezonu, aby porównać i pokazać jak Juve powstało z kolan w ciągu jednego sezonu. Pozdrawiam.


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2012, 11:36

Zdecydowanie kompilacja numer 5. Było tam dosłownie wszystko, skrót z całego mistrzowskiego sezonu, pożegnanie Il Capitano, otwarcie stadionu, ładnie dopasowana muzyka czyni ten filmik w mojej opinii najlepszym.
Podobał mi się również filmik numer 3 na końcu którego pociekły mi łzy. Mam nadzieję, że nowy sezon będzie równie piękny jak poprzedni.

Dziękuje wszystkim, którzy zrobili kompilacje i przypomnieli mi cały sezon w niewielkich skrótach. Dobra robota Panowie i Panie(?) :)

Pozdro !


AkuqJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 listopada 2011
Posty: 105
Rejestracja: 26 listopada 2011

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2012, 17:18

Ja myślę że wykonałem dobra robotę w swoich kompilacjach (3,4) które były moimi również 3 i 4 praca w życiu tego typu pierwsza kompletna porażkadruga widzieliście (kilka osób pewnie) na forum.

co do 3. wiem błąd w nazwie, poprawiłem to trochę i zwiększyłem obraz http://www.youtube.com/watch?v=l0CYp1rql0M&feature=plcp
ale to pewnie za późno niestety nie miałem gdzie tego poprawić błędu.
ktoś napisał że nie chronologicznie taki był zamiar.

ale nie ma co się tłumaczyć.
ważne że koledze wyżej przy trójeczce pociekły łzy :) co idzie za tym że bardziej mnie to będzie motywować w kolejnych pracach jak będę robić.


mpolek

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 czerwca 2005
Posty: 1407
Rejestracja: 14 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2012, 20:46

AkuqJuve pisze:Ja myślę że wykonałem dobra robotę w swoich kompilacjach (3,4) które były moimi również 3 i 4 praca w życiu
To, że wykonałeś dobrą robotę nie ulega najmniejszym wątpliwościom. Jesteś jedyną osobą, której się chciało zrobić 2 prace, albo pewnie też w porównaniu do niektórych pracowałeś na tyle, że udało Ci się zdążyć zrobić 2 prace na czas.

Mam nadzieję, że takich konkursów będzie więcej i, że ponownie powalczysz ;)


Obrazek
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2012, 21:33

AkuqJuve pisze: ważne że koledze wyżej przy trójeczce pociekły łzy :) co idzie za tym że bardziej mnie to będzie motywować w kolejnych pracach jak będę robić.
Ile to ja ludziom łez wycisnąłem swoimi kompilacjami... :whistle:
mpolek pisze:To, że wykonałeś dobrą robotę nie ulega najmniejszym wątpliwościom. Jesteś jedyną osobą, której się chciało zrobić 2 prace, albo pewnie też w porównaniu do niektórych pracowałeś na tyle, że udało Ci się zdążyć zrobić 2 prace na czas.
Hm a od kiedy to ilość jest tożsama z jakąkolwiek jakością? Myślałem, że myślenie postpeerelowskie mamy już za sobą. :whistle:

Powiem Wam tak: macie szczęście, że jednak nie spiąłem pośladów i nie wprowadziłem w życie moim planów związanych z kompilacją na ten konkurs. Ostatnią kompilację zrobiłem niemalże 3 lata temu, ludzie, którzy kiedyś tworzyli dziś tego już nie robią, ehh, jakoś mi motywacji zabrakło...

...natomiast wypowiedzieć się muszę, bo moim zdaniem wśród wszystkich kompilacji jest JEDNA dobra (dużo, prawda, aż jedna na 11?!), moja klasyfikacja:
1 miejsce: kompilacja nr 5.
2 miejsce: kompilacja nr 2.
3 miejsce: kompilacja nr 11.
4 miejsce: kompilacja nr 4.

Reszta albo nie zachwyca (jest po prostu nijaka), albo zakrwawa o kpinę. Ktoś napisał, że one są na podobnym poziomie wykonania: BZDURA, niektórzy wciąż nie wiedzą jak się kadruje ujęcia! Ludzie, myślałem, że przez te wszystkie lata czegoś się uczycie: głupim, naiwnym. Macie 1080p na YouTube a dalej obraz szpecą nieskadrowane ujęcia, loga stacji itp. "dodatki".

Kolejna sprawa to schematyczność: serio, przeglądnięcie tych filmików zajęło mi 15 minut. Więcej oglądać nie musiałem bo doskonale wiedziałem jak pokierowaliście narrację. Jak?! A no nijak! Większość nawet nie próbowała zrobić nic ponad wrzucenie wybranych fragmentów wideo i ułożenie to w schemat, zero inwencji, próby zbudowania jakiejkolwiek narracji, prostego przekazu!

Korci mnie, żeby znów pobawić się w "kompilatora", mam kilka pomysłów, może kiedyś się skuszę, ubiorę czerwone gacie, zamknę się na tydzień w pokoju i znów coś popełnię: potrzeba Wam oglądać bo można być dobrym technicznie, można umieć przekazywać emocje, można nawet robić to wszystko na raz, ale żeby niczego z tego nie przekazać i robić kompilę na konkurs!?

Shame on You!


furiaceca11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2009
Posty: 79
Rejestracja: 29 maja 2009

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2012, 21:59

mpolek - klasa sama w sobie, konkurencja została daleko w tyle, ale co się dziwić jak ktoś pamięta chodźby ten numer: :dance: Muzyka podtrzymuje klimat, piękna pamiątka 30 scudetto:)

Świetna praca pozdrawiam :bravo: :bravo:


AkuqJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 listopada 2011
Posty: 105
Rejestracja: 26 listopada 2011

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2012, 22:24

no właśnie co do przycinania tych loga stacji wcześniej się pytałem jaki programów używacie ponawiam pytanie, ja korzystałem z Adobe premierę pro 2.0 ;/


Kogut W.

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 czerwca 2007
Posty: 555
Rejestracja: 03 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2012, 23:10

AkuqJuve pisze:no właśnie co do przycinania tych loga stacji wcześniej się pytałem jaki programów używacie ponawiam pytanie, ja korzystałem z Adobe premierę pro 2.0 ;/
Można tutaj polecić, dla przykładu, Sony Vegas.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2012, 23:23

Kogut W. pisze:
AkuqJuve pisze:no właśnie co do przycinania tych loga stacji wcześniej się pytałem jaki programów używacie ponawiam pytanie, ja korzystałem z Adobe premierę pro 2.0 ;/
Można tutaj polecić, dla przykładu, Sony Vegas.
No ludzie, przecież Adobe Premiere Pro to kombajn tak samo, albo nawet bardziej, zaawansowany jak Sony Vegas. :| Jak się chce to się umie, czego dowodem są wszyscy byli i obecni userzy tego forum, którzy umiejętność kadrowania czy to w SV czy APP posiedli.


AkuqJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 listopada 2011
Posty: 105
Rejestracja: 26 listopada 2011

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2012, 23:31

no wiesz ja jak kadrowałem to strasznie jakość się psuła. ale może dlatego że wersji mam jakaś trafioną ;/


ODPOWIEDZ