Konkurs: "Droga do Scudetto" - wyniki!

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
ODPOWIEDZ
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 31 lipca 2012, 22:54

juventusiak_94 pisze:wysłane, ale ciągle czekam na potwierdzenie.
Ja też ;P


kakaniel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 lipca 2012
Posty: 9
Rejestracja: 31 lipca 2012

Nieprzeczytany post 31 lipca 2012, 23:24

W regulaminie nie ma podanej strefy czasowej... Jak ktoś mieszka w Londynie, to ma godzinę więcej? ;D Pytam, bo mogę nie zdążyć i będzie płacz. ;)
Ostatnio zmieniony 01 sierpnia 2012, 13:52 przez kakaniel, łącznie zmieniany 2 razy.


Już? Tak prędko? Co to było?
Coś strwonione? Pierzchło skrycie?
Czy nie młodość swą przeżyło?
Ach, więc to już było... życie?
-Lucas-

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2003
Posty: 2751
Rejestracja: 26 lipca 2003

Nieprzeczytany post 31 lipca 2012, 23:41

Potwierdzenia rozesłane.

kakaniel sprawdź proszę PW (prywatna wiadomość) na forum.


Obrazek
bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2012, 23:42

Wyslalem mniej wiecej 24h temu (przed polnoca), dostane jakies potwierdzenie?


Obrazek
-Lucas-

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2003
Posty: 2751
Rejestracja: 26 lipca 2003

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2012, 00:00

bendzamin pisze:Wyslalem mniej wiecej 24h temu (przed polnoca), dostane jakies potwierdzenie?
Poszło potwierdzenie. W spamie się ukryło :)


Obrazek
AkuqJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 listopada 2011
Posty: 105
Rejestracja: 26 listopada 2011

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2012, 09:53

Wiem że
6.3. Wyniki zostaną opublikowane w ciągu 14 dni po zakończeniu konkursu.
Ale nie mogę się doczekać dużo wam jeszcze analizy video zostało ?:)


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2012, 10:12

Spokojnie. Zdradzę jedynie że niebawem pojawi się news, w którym będziecie mogli obejrzeć wszystkie filmiki i na nie głosować. Głos userów będzie uważany jak jeden głos redaktora JP.


Obrazek
AkuqJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 listopada 2011
Posty: 105
Rejestracja: 26 listopada 2011

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2012, 23:50

nie żeby się czepiał, ale kiedy będzie coś wiadomo więcej.
tabo89
...niebawem pojawi się news, w którym będziecie mogli obejrzeć wszystkie filmiki...
niebawem w tym tygodniu może ?:)


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2012, 08:41

Po zakończeniu głosowania na bramkę sezonu.


Obrazek
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9962
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2012, 08:29

Ostatniego dnia lipca zakończyliśmy przyjmowanie Waszych prac w konkursie kompilatorskim "Droga do Scudetto". Otrzymaliśmy 11 kompilacji i aktualnie wśród redakcji JuvePoland trwa dyskusja mająca na celu wyłonienie zwycięzcy.

Postanowiliśmy jednak, że już teraz udostępnimy Wam wszystkie prace prosząc o ich ocenę. Głosowanie odbędzie się poprzez sondę na stronie głównej a jego wyniki zostaną uznane jako "głos dodatkowego redaktora JP". Swoje spostrzeżenia możecie dodawać w komentarzach pod NEWSEM lub w TYM temacie.

Wszystkie kompilacje obejrzeć możecie w w/w NEWSIE, lub za pośrednictwem poniższych linków.


Oto nadesłane prace:
Kompilacja numer 1
Kompilacja numer 2
Kompilacja numer 3
Kompilacja numer 4
Kompilacja numer 5
Kompilacja numer 6
Kompilacja numer 7
Kompilacja numer 8
Kompilacja numer 9
Kompilacja numer 10
Kompilacja numer 11


Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2012, 08:58

Moim zdaniem kompilacja nr 3 zdecydowanie najlepsza.


Gość

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2012, 09:45

Castiel pisze:Moim zdaniem kompilacja nr 3 zdecydowanie najlepsza.
ale jej autor nie wie, jak się nazywa klub, któremu kibicuje


Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2012, 13:13

adamnadaj pisze:
Castiel pisze:Moim zdaniem kompilacja nr 3 zdecydowanie najlepsza.
ale jej autor nie wie, jak się nazywa klub, któremu kibicuje
Czepiasz się pierdół. Jakby napisał pełną nazwę po włosku to by zaraz się znalazł jakiś mądrala, że czemu tak? Jest w Polsce to niech pisze po polsku...nikomu nie dogodzi w tym kraju.


FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2012, 14:05

Wahałem się pomiędzy 2 a 4 wybrałem 4. Zastanawiam się jak beznadziejny można mieć gust muzyczny, w niektórych kompilacjach po prostu rzygać się chce tym co tam zostało umieszczone.


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
mpolek

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 czerwca 2005
Posty: 1407
Rejestracja: 14 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2012, 14:46

Na początek miłe zaskoczenie.. Niewątpliwie świetną wiadomością jest fakt, że prac nadesłano 2 razy więcej niż w poprzednim konkursie kompilatorskim o mundialu w RPA. Było więc co oglądać. Jako autor jednej z kompilacji pozwoliłem sobie na krótką ocenę i podsumowanie wszystkich prac.

Praca nr. 1
Pierwsze co przykuwa uwagę to bardzo fajna nuta, świetnie zgrana z obrazem. Zdecydowanie to jest największą zaletą tej kompilacji. Oprócz tego w miarę wszystko chronologicznie poukładane i dużo fajnych ujęć - głównie chodzi tu o bramki.
Ze słabszych stron to zbyt duża ilość ujęć kamery telewizyjnej. W kompilacjach raczej powinno się to ograniczać, bo spowalnia dynamikę, ale to raczej taki minus bardziej wyszukany. Zapewne większości w ogóle się to nie rzuca w oczy. Rzuca się natomiast bramka Del Piero ze styczniowego spotkania pucharowego. Raz, że jak już wszystko jest zrobione chronologicznie to nie w tym miejscu powinna się ona pojawić, dwa - chociaż była przepiękna to to trafienie nijak ma się do tematu 'Droga do Scudetto', ponieważ nie miała żadnego znaczenia jeśli chodzi o rozgrywki Serie A. Ostatnią drobną wadą jest to, że ta praca na tyle została fajnie zrobiona, że aż się prosi, żeby ją dopieścić kolorkami. Możliwe, że coś autor tutaj zrobił, ale jest to nieodczuwalne.
Tak czy inaczej uważam, że wśród tych 11 prac ta jest niewątpliwie jednym z głównych kandydatów do zajęcia miejsca w pierwszej trójce. Jako konkurent gratuluję i życzę powodzenia ;)

Praca nr. 2

Śmiesznie się złożyło, bo moim zdaniem ta praca również należy do moich ulubionych spośród tej 11stki. Niewątpliwie pod kątem techniki i przede wszystkim dynamiki jest wręcz świetna.. Ciekaw jestem autora, bo przypuszczam, że to jest ktoś kto na pewno wcześniej już coś kompilował.
Podobnie jak u autora pracy nr. 1, a nawet w sumie jak u większości kompilatorów świetnie dobrana ścieżka dźwiękowa. Zapewne wiele osób się ze mną zgodzi, że ta praca zbyt bardzo przypomina trailer do kompilacji o temacie Drogi do Scudetto, aniżeli pełną pracę. Zbyt krótka, zbyt mało materiałów. Zapewne jakby tą pracę przedłużyć to straciła by swoje zalety, które opisałem wyżej. Jak już mówiłem bardzo podoba mi się ta praca i technicznie moim obiektywnym zdaniem jest lepsza niż praca nr. 1, ale większość użytkowników oprócz technicznego punktu widzenia, będzie zwracać uwagę na realizację tematu, a to trochę pełniej przedstawiała ta wcześniejsza praca. Tak czy inaczej również gratuluję świetnie wykonanej roboty i powodzenia! ;)

Praca nr. 3 i 4
Prawdopodobnie są to 2 prace jednego autora zgadza się? Jeśli nie to proszę mnie poprawić.
Zacznę od tych dobrych stron: jak już zdążyłem się przyzwyczaić - dobrze dobrana muzyka i synchronizacja z obrazem bez większych zarzutów. Dużo materiałów, generalnie wszystko zrobione ciekawie, nie nudziłem się oglądając i jedną i drugą pracę. Z góry zaznaczam, że kompilacja nr. 3 jest lepsza, bo i ciekawsza i ma więcej materiałów, ale technicznie są zrobione na podobnym poziomie. Realizacja tematu to rzecz, która na pewno będzie się podobać w Twoich pracach, zwłaszcza w tej trzeciej. Mogłeś zadbać o chronologię, bo wszystko jest wymieszane, ale wiele osób też o tym zapomniało, albo miało odmienną wizję przedstawienia drogi do mistrzostwa.
Czas na aspekty techniczne. Też fajnie, ale jest sporo małych szczególików, które trochę się rzucają w oczy, przynajmniej mi. Po pierwsze rozdzielczość. Kiedyś takie rzeczy były mniej zauważalne, ale teraz wszystkie programy, rozdzielczości są dostosowywane pod HD, albo przynajmniej w takich rozdzielczościach, żeby nie trzeba tego było oglądać w pomniejszonym okieneczku na czarnym tle, więc mogłeś po prostu poszukać dobrego rozwiązania jeśli chodzi o zrenderowanie obu prac. Kolejnymi szczególikami, które można było dopracować to te efekty audio w pierwszej pracy.. trochę takie szarpane, bez płynności, chociaż pomysł był dobry. No i mogłeś trochę też to dopieścić chociaż lekkimi kolorkami oraz poprzycinać te loga stacji telewizyjnych.
Podsumowując: prace dobre, ciekawe pomysł i realizacja tematu znacznie lepsza niż realizacja techniczna. Wielki szacun, za pracę i chęci do zrobienia dwóch prac. Wiele osób mogłoby powiedzieć, że ta druga mogła być trochę dłuższa, ale jak się robi 2 prace to ciężko się na tyle skupić, żeby obydwóm niczego nie brakowało. Chociaż tak jak mówiłem, podziwiam Twoją pracowitość i chęci to moim zdaniem mogłeś darować sobie tą drugą kompilację, a dopieścić pierwszą, wtedy bardzo prawdopodobnie wymieniłbym ją wyżej w gronie faworytów niż 2 pierwsze prace, a tak wydaje mi się, że troszeczkę - minimalnie jej brakuje.
Tak czy inaczej, powodzenia i gratulacje;) Jestem pewien, że w kolejnych pracach się wyrobisz i te małe pierdółki, które nieco psują ogląd pracy w miarę tworzenia same znikną.

Praca nr. 5
Jako, że jest to moja kompilacja, pozostawiam wszelkie opinie, oceny, wnioski, krytykę innym ;)

Praca nr. 6
W tym przypadku autor kompilacji trochę się pospieszył, bo opublikował ją kilka dni przed innymi, przez co widziałem ją jako pierwszą. Na pewno sporo wysiłku ta kompilacja musiała kosztować, temat ciekawy, dużo ujęć. Ale na moje oko trochę zła realizacja dobrego pomysłu. Kolor Sepii przez cały czas trwania kompilacji w połączeniu z dosyć monotonną nutą nastawia bardzo nużąco i ponuro, a to przecież ma być praca, która podsumowuje niezwykle udany i radosny sezon. Wiadomo, że można rzucić coś sentymentalnego, ale tutaj trochę poszło to w złą stronę. Doceniam pracę, zaangażowanie i kilka ciekawych pomysłów na które nikt inny w tym konkursie nie wpadł, ale na ogół sama kompilacja najzwyczajniej nie porywa.
Powodzenia i życzę postępów w kolejnych pracach.

Praca nr. 7
Dobra jakość materiałów - na duży plus. Fajna muzyka, chociaż całkiem niedawno w necie krążyła bardzo popularna kompilacja o Euro 2012 właśnie z tą nutą. Ten półmrok trochę przesadzony, jakby trochę mniej było tego cienia po bokach to by się lepiej oglądało, ale na moje oko nie jest to jakiś super duży minus tej pracy. Dobra synchronizacja, ujęcia też niczego sobie, ale jest jeden problem. Czas. W przypadku kompilacji numer 2, która też była bardzo krótka - tam ujęcia były bardzo krótkie, czasami maksimum 3,4 sekundowe przez co ta praca była bardzo dynamiczna. Tutaj ta dynamika też jest, ale ujęcia zdecydowanie są dłuższe przez co jest ich mniej. 2:49 to niezłe wyzwanie i spora odwaga dla autora, że się tego podjął, ale to zdecydowanie za mało, żeby podsumować cały sezon z udziałem wszystkich zawodników. Co innego jakby chodziło o jednego piłkarza - jeszcze by uszło, ale to też trochę mało. Z całą drużyną jednak jest inaczej.
Życzę powodzenia i gratuluję, bo kompilacja na ogół jest dobra technicznie, przejrzysta, fajnie się ogląda ;)

Praca nr. 8
Jak zobaczyłem intro to od razu moje oczekiwania wzrosły, bo nastawiłem się na bardzo dobrą pracę. Pod względem technicznym się nie zawiodłem. Bardzo fajny subtelny kolorek - nie przesadzony i widać że nie są to surowo wklejane ujęcia. Zgranie z muzyką bez zarzutów. Dobrze dobrane ujęcia w sensie bez kamery telewizyjnej co dodaje większego poczucia dynamiki i profesjonalizmu. Szkoda tylko jednej rzeczy.. że na 3 minutową pracę to co najważniejsze, czyli bramki i akcje Juventinich zaczynają się dopiero od 2 minuty. Jakiś oryginalny pomysł z słabszymi momentami na początku był, ale zbyt dużo jakiś ujęć zawodników, trybun co powinno być dodatkiem - uatrakcyjnieniem pracy, a nie głównym obiektem zainteresowań. To właśnie bramki doprowadziły naszych do tego mistrzostwa. Można było to tak zrobić i zostawić, ale gdyby praca trwała dajmy na to 10 minut i bramki oraz akcje stanowiły by większą część kompilacji. Tak niestety nie było i moim zdaniem bardzo szkoda, ponieważ gdyby nie to, praca była by murowanym faworytem do podium. Nikogo oczywiście nie przekreślam, bo na podium może być każdy i ciężko to przewidzieć, ale poprzez zbyt ubogą realizacje tematu ta praca sporo traci na atrakcyjności. Tak czy inaczej, bardzo doceniam za aspekty techniczne, duże umiejętności i życzę powodzenia w konkursie!! ;)


Praca nr. 9
Fajny pomysł z Bonipertim. Sam się długo zastanawiałem, czy by tego nie wstawić, ale się rozmyśliłem, bo nie zmieściłbym się w czasie. Jest chronologia i dużo fajnych ujęć. Jeśli chodzi o podkład muzyczny to chyba jest to jedyna praca, w której wszystko jest na temat :smile: Fajne zgranie, dobrze się ogląda. Darowałbym sobie te ujęcia z poprzedniego sezonu, ale to już kwestia pomysłu. Technicznie jest parę drobiazgów, ale nie są aż tak widoczne. Rzucają się trochę w oczy loga stacji telewizyjnych. Generalnie praca spoko, fajnie się ogląda, dobra nuta, jakość nie najgorsza. Główny cel - realizacja tematu został osiągnięty, więc nie rzucają się w oczy specjalnie jakieś minusy (nie licząc początkowych ujęć poprzedniego sezonu - tak jak mówiłem - były trochę zbędne, a jak już się ich używa to tym bardziej nie powinny byś oszpecone jakimiś banerami ze Sky, czy goalsarena).
Powodzenia, dobra praca! ;)

P.S. Prace 10 i 11 ocenię niebawem


Obrazek
ODPOWIEDZ