KONKURS Z OKAZJI 13. URODZIN JUVEPOLAND!!!

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
Zablokowany
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9962
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 23 grudnia 2010, 20:24

MCL pisze:Tak na marginesie: Jeśli nie podałem nazwiska piłkarza zamienionego, tylko wskazałem że tam powinien być (zamiast nazwiska użyłem słowa "jakiś") to będzie to zaliczone?
Tak, odpowiedź została zaliczona.


Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 23 grudnia 2010, 20:24

"9. Okładka konkursowa: TUTAJ / Okładka oryginalna: TUTAJ
W tym przypadku miejscami zamieniony został herb Juve i logo sponsora."

Na zdjęciu jest FIFA 10, a tymczasem jest to okładka FIFY 11 o.O

EDIT: Pierwszy etap 4 błędy, drugi 0 - i z tego jestem zadowolony :)
Ostatnio zmieniony 23 grudnia 2010, 20:27 przez Vanquish, łącznie zmieniany 1 raz.


Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9962
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 23 grudnia 2010, 20:27

Kimi pisze:"9. Okładka konkursowa: TUTAJ / Okładka oryginalna: TUTAJ
W tym przypadku miejscami zamieniony został herb Juve i logo sponsora."

Na zdjęciu jest FIFA 10, a tymczasem jest to okładka FIFY 11 o.O
Mylisz się, na okładce FIFY11 Chielliniemu towarzyszy Kaka :)


Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 23 grudnia 2010, 20:54

W takim razie podzielę się swoim tokiem rozumowania, ale tylko drugiego etapu. Może komuś się zachce to przeczytać ;)

ZDJĘCIE 1
Obrazek
Od razu na tym zdjęciu jakoś dziwnie wyglądał mi Del Neri. I chociaż z nazwiska znałem tylko Moggiego, wystarczyło, że w googlu wpisałem frazę 'juve triada' 0 drugie zdjęcie od lewej w drugim rzędzie.

ZDJĘCIE 2
Obrazek
No helloł, tu nawet google nie było potrzebne, ale dla upewnienia się można było zerknąć do zakładki 'zawodnicy' aby sprawdzić prawdziwy numer Kielicha ;)

ZDJĘCIE 3
Obrazek
Google - 'new juve stadium' - pierwsze zdjęcie w pierwszym rzędzie.

ZDJĘCIE 4
Obrazek
Alberto gra w Juve od tego sezonu, a jak wiadomo, tarcza przysługuje tylko mistrzowi kraju (czyli nam btw ^^)

ZDJĘCIE 5
Obrazek
Hoh, wymagało dobrego wzroku. Fraza 'Krasic in juve' - znowu pierwsze zdjęcie i po chwili odkryłem, że na wysokości szyi Krasica (w odpowiedziach podano ramiona - mam nadzieję, że mi uznacie) zmieniono logo Nike na Adidas.

ZDJĘCIE 6
Obrazek
Z tego co słyszałem, wielu z was miało z tym problem :]
Cóż, jak zwykle - trochę angielskiego i myślenia. Widać od razu, że to nie Alex, więc po kolei wpisywałem taką frazę - 'nazwisko piłkarza with wife', ale to nie do końca poskutkowało. Mimo to skapnąłem się, że chyba tylko Gigi miał żonę brunetkę, więc wpisałem 'Buffon with son' - drugie zdjęcie w pierwszym rzędzie.

ZDJĘCIE 7
Obrazek
Tutaj od razu dało się zauważyć dwie opaski kapitańskie. Próbowałem taktyki ze zdjęcia 8 (o której za chwilę), ale nie przyniosła rezultatów, więc trzeba było chwilę pomyśleć. Przyjrzałem się nazwiskom piłkarzy i bardzo pomógł Marco Motta, który w Juve gra od tego sezonu. Te czarne tła na koszulkach świadczyły o tym, że jest to mecz pucharowy*, więc z braku wyników w google zajrzałem do galerii JuvePoland. Bingo. To Kielon był cpt a nie Alex ;)

ZDJĘCIE 8
Obrazek
Tutaj zastosowałem swoją taktykę "wtf - czyli wpiszę nazwiska piłkarzy". Fraza - 'iaquinta chiellini cannavaro marchisio' i pierwsze zdjęcie.
Swoją drogą napisałem tylko, że zmieniony został drugi plan - zamiast gablotki klubowej w oryginale piłkarze znajdują się na sali pełnej ludzi. Mam nadzieję, że zostanie to uznane.

ZDJĘCIE 9
Obrazek
Fraza - 'legrottaglie książka' i pierwsze zdjęcie.

ZDJĘCIE 10
Obrazek
Kolejna taktyka "wtf - czyli wpiszę nazwiska piłkarzy". Widać też, że cień gościa stojącego obok Storariego to fake. Fraza 'chiellini storari' - to zdjęcie było już trochę niżej, więc dam linka - KLIK

I tak oto dotarłem do końca :]

Pytanie pierwsze: W odpowiedzi na 10 pytanie redakcja nie napisała, że piłkarze powinni być sami na zdjęciu, a ja napisałem: 10. Na oryginalnym zdjęciu znajdują się tylko Chiellini i Storari a za nimi czerwony samochód z logiem sponsora Balocco. - mam nadzieję, że zostanie uznane.
Pytanie 2: ktoś, nie pamiętam kto, napisał w komentarzach, że przy zdjęciu z Buffonem na rowerze pomógł mu jakiś szczegół. Mógłby ten ktoś podzielić się tym szczegółem, który mu pomógł? :)


marek.siedlce

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2009
Posty: 537
Rejestracja: 16 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 23 grudnia 2010, 21:05

Kimi pisze:
ZDJĘCIE 10
Obrazek
Kolejna taktyka "wtf - czyli wpiszę nazwiska piłkarzy". Widać też, że cień gościa stojącego obok Storariego to fake. Fraza 'chiellini storari' - to zdjęcie było już trochę niżej, więc dam linka - KLIK

I tak oto dotarłem do końca :]

Pytanie pierwsze: W odpowiedzi na 10 pytanie redakcja nie napisała, że piłkarze powinni być sami na zdjęciu, a ja napisałem: 10. Na oryginalnym zdjęciu znajdują się tylko Chiellini i Storari a za nimi czerwony samochód z logiem sponsora Balocco. - mam nadzieję, że zostanie uznane.
http://images.juvepoland.com/galerie/20 ... index.html

Górny rząd pośrodku masz oryginał fotki


FORZA JUVE !!!
Juv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 stycznia 2005
Posty: 143
Rejestracja: 14 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 23 grudnia 2010, 21:07

Kimi pisze: Widać też, że cień gościa stojącego obok Storariego to fake. Fraza 'chiellini storari' - to zdjęcie było już trochę niżej, więc dam linka - KLIK
no to niezły fake :lol:
http://www.passionemaglie.it/wp-content ... alocco.jpg


Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 23 grudnia 2010, 22:07

Fajnie, ale gościu stojący obok Storariego, a raczej jego głowa, nie rzuca cienia. WTF? o.O


Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9962
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2010, 07:08

Kimi pisze:Fajnie, ale gościu stojący obok Storariego, a raczej jego głowa, nie rzuca cienia. WTF? o.O
Ciężko nam się wypowiadać w imieniu słońca i praw fizyki :prochno:

Przypominamy, że dzisiaj wyniki :)


marek.siedlce

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2009
Posty: 537
Rejestracja: 16 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2010, 08:36

Siewier pisze:
Przypominamy, że dzisiaj wyniki :)
No właśnie, o której można spodziewać się jakiejś informacji?


FORZA JUVE !!!
-Lucas-

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2003
Posty: 2751
Rejestracja: 26 lipca 2003

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2010, 14:10

Znamy już laureatów konkursu! Przygotowaliśmy również pewną niespodziankę. Zapraszamy do zapoznania się z treścią newsa TUTAJ :D


Obrazek
Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2010, 20:30

Kimi pisze:Te czarne tła na koszulkach świadczyły o tym, że jest to mecz pucharowy*
Heh, wstawiłem tu gwiazdkę a na koniec i tak zapomniałem się do niej odnieść.

Tutaj mam pytanie do obeznanych właśnie w przepisach.
Dlaczego w LM czy LE musimy mieć taki czarny kwadrat jako tło dla numerka a nie, tak jak zwykle, po prostu biało-czarne pasy?


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2010, 09:40

Kimi pisze:Dlaczego w LM czy LE musimy mieć taki czarny kwadrat jako tło dla numerka a nie, tak jak zwykle, po prostu biało-czarne pasy?
Jest przepis (teraz nie mogę znaleźć dokładnie gdzie ale chyba to było w tym pliku) mówiący o tym, że numer zawodnika (kiedyś chyba też nazwisko) powinien znajdować się na jednolitym tle tak aby był widoczny. Dlatego też my, jako że mamy pasiaki musimy wprowadzać coś takiego w europejskich pucharach. W zeszłym sezonie było to białe tło.


Obrazek
Zablokowany