Ranga użytkowników/ Pomoc- przewodnicy

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
ODPOWIEDZ
koksik197

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2008
Posty: 63
Rejestracja: 06 listopada 2008

Nieprzeczytany post 17 marca 2009, 22:49

1. Nie znalazłem podobnego tematu a nie wiem do kogo mam pisac jeżeli czegoś na stronie nie rozumiem- otóż jestem tutaj od niedawna i jeszcze nie wszystko łapię- a mianowicie chodzi o te rangi- są admini, moderatorzy, juventino uficiale, juventiono- ok, ale ostatnio zauważylem ze sa i interisci, milanisci, romanisci, juventino quality czy jakos tak:P no i chcialbym wiedziec od czego te rangi zaleza, jak sie je otrzymuje no i czy są jeszcze jakieś inne rangi. Z góry dzięki za pomoc:)
2. Byłoby fajnie gdyby na juvepoland oprócz adminów i moderatorów znalazłoby się paru przewodników- może warto byłoby założyć taką grupę którzy pomagaliby niedoświadczonym:)?? No chyba że już tacy są- oznaczeni odpowiednią rangą ale ja jeszcze ciemna masa jestem więc się proszę nie denerwować:P


Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9962
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 17 marca 2009, 23:13

Administrator, Moderator, Redaktor JP - rangi, które przedstawiają funkcję/rolę jaką dany użytkownik pełni w redakcji JuvePoland, więcej szczegółów w dziale kontakt na stronie głównej.
Juventino Ufficiale - ranga, którą dostaje się po wstąpieniu do JPC [ club.juvepoland.com ], tylko użytkownicy posiadający tą rangę mogą się wypowiadac w pokoju JuvePoland Club na forum.
Qualita Juventino - dawno, dawno temu, takimi rangami byli odznaczani użytkownicy, którzy w oczach redakcji JP swoimi wypowiedziami i zachowaniem podwyższali poziom forum i poprawiali wizerunek serwisu. Obecnie nie planujemy powrotu do przyznawania tych odznaczeń.
Juventino - standardowa ranga, otrzymuje się ją od razu po zarejestrowaniu na forum.
Interista, Milanista etc - rangi innowierców :wink: , którzy zarejestrowali się na naszym forum i poprosili o nadanie rangi pasującej do ich kibicowskiej orientacji.
koksik197 pisze:Byłoby fajnie gdyby na juvepoland oprócz adminów i moderatorów znalazłoby się paru przewodników- może warto byłoby założyć taką grupę którzy pomagaliby niedoświadczonym:)??
Nie ma takiej grupy na JP. Funkcje tą pełnią wszyscy członkowie redakcji, do których dane kontaktowe są podane na stronie głównej w dziale kontakt, lub/i na forum w dziale pracownicy (administratorzy+moderatorzy forum) - oprócz tego jest mail redakcyjny ( juvepoland@juvepoland.com ) pod którym również można zadawać wszelakie pytania. Na forum istnieje również temat JuvePoland - propozycje, pytania, problemy, uwagi! (4 od góry w tym pokoju), w którym można również zadawać różne pytania.
Oprócz tego już od jakiegoś czasu zbieram sie do stworzenia obszernego FAQ (czy też przewodnika dla userów, jak zwał tak zwał) prawiącego o sposobie i systemie działania całego serwisu - tak żeby każdy mógł tam znaleźć odpowiedź na większość pytań jakie go nurtują. Niestety z braku wolnego czasu, czy też momentami nawet i lenistwa, odkłada się to w czasie tak jak i wiele innych spraw, którymi już wcześniej obiecałem się zając, a które nadal leżą nietknięte. Przyjdzie wiosna to może dostane jakiegoś kopa i zaczną się lepsze czasy :wink:

Ponadto jeżeli ktoś chce coś szybko [na odpowiedź przez maila/pw czasami trzeba troszkę poczekać] załatwić/dowiedzieć to zapraszam do mnie na gg, przy czym ostrzegam przed tym, że mam wiele różnych zdziczeń, które wielu ciężko zrozumieć - na przykład jeśli ktoś na wstępie się nie przedstawi lub od razu nie napisze o co mu chodzi i zmusza mnie do zadawania pytań, to przeważnie zlewam taką osobę lub utrudniam jej życia o czym pewnie wielu już się przekonało :) A tak poza tym to miłe stworzenie ze mnie :prochno:


Pawełek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 listopada 2004
Posty: 785
Rejestracja: 23 listopada 2004

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2009, 18:31

A mnie zastanawia jedna rzecz... dlaczego Lypsky, który tak zaciekle walczy o swoje 'Q', po prostu go nie ma i nie zanosi się na to, żeby je odzyskał, a inni mają 'Q' nadal? :think:


Sky is the limit!
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9962
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2009, 18:32

Może dlatego, że znaczek Q nie jest przyznawany od kilku ładnych lat?

Poza tym, co ma znaczyć owe "walczy" ? Ze mną nikt na ten temat nie rozmawiał, więc sprawy nie ma.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2009, 18:52

Siewier pisze: Qualita Juventino - dawno, dawno temu, takimi rangami byli odznaczani użytkownicy, którzy w oczach redakcji JP swoimi wypowiedziami i zachowaniem podwyższali poziom forum i poprawiali wizerunek serwisu. Obecnie nie planujemy powrotu do przyznawania tych odznaczeń.
To może by tak je znieść? Skoro nie są już przyznawane i nie ma planów, by były, to po co mają funkcjonować? Ani to JPC Member, ani Ufficiale. A jednak sprawia wrażenie, że są równi i równiejsi.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9962
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2009, 18:56

deszczowy pisze:To może by tak je znieść? Skoro nie są już przyznawane i nie ma planów, by były, to po co mają funkcjonować? Ani to JPC Member, ani Ufficiale. A jednak sprawia wrażenie, że są równi i równiejsi.
To całe biadolenie o równych i równiejszych siedzi tylko i wyłącznie w głowach co poniektórych. Nie ma potrzeby znoszenia rangi Q - ktoś kiedyś na takową zasłużył i ma prawo ją mieć tak długo jak tylko będzie chciał. Natomiast jeśli chodzi o Ufficiale to jest to ranga userów, którzy należą do JPC i zniesiona ona również nie będzie, a JPC Member jest adnotacją numeru legitymacji danego członka na forum.
Ostatnio zmieniony 11 czerwca 2009, 18:58 przez Siewier, łącznie zmieniany 1 raz.


Il Storico

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 639
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2009, 18:57

Bądź przywrócić. Myślę, że idea przywrócenia słynnych "Qualitek" znowu przywróciłaby blask forum, nad którym braku ubolewają starsi userzy. Jednakże to Wasza decyzja....Pozdro


Pawełek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 listopada 2004
Posty: 785
Rejestracja: 23 listopada 2004

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2009, 19:19

Jeżeli nie ma Qualitek to niech ich w ogóle nie będzie. Co, jak jakiś członek JPC zrezygnuje z bycia w fan klubie to też mu zostawicie rangę? Nie ma JPC - nie ma rangi. Nie ma 'Q' - to niech nie będzie.


Sky is the limit!
meloo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2008
Posty: 236
Rejestracja: 17 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2009, 19:23

a w czym wam to znowu przeszkadza? :roll: dostali znaczek to niech maja, po co im to zabierac? druga sprawa ze ludzie ze znakiem jakosci Q praktycznie sie nie udzielaja wiec w czym w ogole problem?


Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9962
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2009, 19:26

Pawełek pisze:Jeżeli nie ma Qualitek to niech ich w ogóle nie będzie. Co, jak jakiś członek JPC zrezygnuje z bycia w fan klubie to też mu zostawicie rangę? Nie ma JPC - nie ma rangi. Nie ma 'Q' - to niech nie będzie.
Znaczki Q są pewnym świadectwem przeszłości i nikomu, poza nielicznym one nie przeszkadzają (bo niby jak mają w czymkolwiek przeszkadzać?), tak więc pozwól, że ktoś inny niż Ty będzie decydował o ich bycie - rangi zostają.


KeRmit19

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 marca 2008
Posty: 577
Rejestracja: 29 marca 2008

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2009, 22:20

Szczerze poweidziawszy to nie rozumiem tego belkotu Pawelka. Jesli nie przyznaja juz Q to dlaczego maja robic nagle wyjatek? Kiedys przyznawano Q, teraz juz nie i dla mnie koniec tematu. Juventino Ufficiale dosc prosta sprawa - wiadomo kto jest w JPC, a kto nie. Jak komus nie pasuje niech sobie zakryje lewa czesc monitora.


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2009, 06:07

Pozostawienie "Q" to dobry pomysł. Rozdawanie nowych "Q" raczej zły, sądząc po walkach, kłótniach które miały miejsce (nie byłem ich świadkiem, tylko wiem to z relacji niektórych osób na PW i paru drobnych przeczytanych dyskusji). Tak wiec moim zdaniem powinno zostac tak jak jest. A uzytkownicy z "Q" powinni się mobilizowac i więcej pisac na forum (oczywiście to nie jest nakaz :wink: ), w końcu "Q" miało o czymś świadczyc!


Mrówa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2005
Posty: 1755
Rejestracja: 01 października 2005

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2009, 10:22

Pawełek pisze:A mnie zastanawia jedna rzecz... dlaczego Lypsky, który tak zaciekle walczy o swoje 'Q', po prostu go nie ma i nie zanosi się na to, żeby je odzyskał, a inni mają 'Q' nadal? :think:
Ale wazelina.


Obrazek
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9962
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2009, 10:25

Mrówa pisze:
Pawełek pisze:A mnie zastanawia jedna rzecz... dlaczego Lypsky, który tak zaciekle walczy o swoje 'Q', po prostu go nie ma i nie zanosi się na to, żeby je odzyskał, a inni mają 'Q' nadal? :think:
Ale wazelina.
Też mi to przyszło do głowy, w zasadzie pierwsza myśl jaka mnie uderzyła po przeczytaniu tego posta, no aleeeee, powiedzmy, że wierze w bezinteresowność kolegi :wink:


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2009, 12:04

Siewier pisze:
deszczowy pisze:To może by tak je znieść? Skoro nie są już przyznawane i nie ma planów, by były, to po co mają funkcjonować? Ani to JPC Member, ani Ufficiale. A jednak sprawia wrażenie, że są równi i równiejsi.
To całe biadolenie o równych i równiejszych siedzi tylko i wyłącznie w głowach co poniektórych. Nie ma potrzeby znoszenia rangi Q - ktoś kiedyś na takową zasłużył i ma prawo ją mieć tak długo jak tylko będzie chciał. Natomiast jeśli chodzi o Ufficiale to jest to ranga userów, którzy należą do JPC i zniesiona ona również nie będzie, a JPC Member jest adnotacją numeru legitymacji danego członka na forum.
Wiem, jak to jest z JPC. Natomiast "Qualitka" trochę kłuje w oczy. Jakie są (były) zasady jej nadawania? I prosiłbym o jakieś obszerniejsze wyjaśnienie, niż tylko mityczne

"byli (...) użytkownicy, którzy w oczach redakcji JP swoimi wypowiedziami i zachowaniem podwyższali poziom forum i poprawiali wizerunek serwisu."


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
ODPOWIEDZ