Poziom aktywności na forum

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
ODPOWIEDZ
Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2008, 15:26

Muszę przyznać że "tytuł" qualita Juventino jeśli dobrze sie orientuję - przyznawany kiedyś, był dobrym pomysłem.Czytając bowiem długie tematy, gdy mam mało czasu, nie pomijam wypowiedzi osób z tym tytułem, no i faktycznie, warto je czytać.Takie wyróżnienie jest przydatne, choćby w takiej sytuacji.

W ostatnim czasie sporo więcej czasu spędzam na forum, i w takim wypadku jestem już w stanie stwierdzić, kto wypowiada się na wysokim poziomie i zwrócić uwagę na ich posty.Jest to jednak możliwe gdy ktoś spędza na forum sporo czasu i to regularnie.

A najważniejsza sprawa, jak już moi poprzednicy napisali, aktywność nie ma nic wspólnego z jakością.Lepiej gdy ktoś wypowiada się tylko wtedy gdy ma do napisania coś ciekawego.Jest sporo takich osób na forum i można to zauważyć bez żadnego paska aktywności.

Generalnie uważam, że jest dobrze tak jak jest, a pasek aktywności zależny od ilości postów uważam za zły pomysł.


Maggie Del Piero

Qualità Juventina
Qualità Juventina
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lipca 2003
Posty: 682
Rejestracja: 22 lipca 2003

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2008, 17:31

Mati troche to się minęło z celem to co powiedziałeś. Bo jeżeli każdy czytał by tylko Q-ualitki, to kto nowy ją dostanie?
Nie krytukuje tu żadnych pomysłów jak Siewier powiedział, że właściwie takie pomysły świadczą o naszej aktywności i wiecznym poprawianiem jakości forum. A Qualitki chyba wymarły przy wprowadzeniu "Ufficiale" ja np mimo bycia ufficiale chciałam żeby mi "Q" zostało:). Aktywnośc można kuknąć właśnie przez ilość postów ale są np maniacy tego filmowego Quizu (nie mam nic naprzeci:)), ale to ma mało co z Juve związane. Więc może pomysł do powrotu Qualitek by był OK . Ale żebyśmy sie potem tylko do nich nie ograniczali;)


Najtańszy Show na jaki stać ten utytłany w szmirze świat ....
Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2008, 17:46

Maggie Del Piero pisze:Mati troche to się minęło z celem to co powiedziałeś. Bo jeżeli każdy czytał by tylko Q-ualitki, to kto nowy ją dostanie?
Chyba nie do końca mnie zrozumiałaś, albo po prostu ja się źle wyraziłem.Chodziło mi o to, że taki symbol pozwala w szybszym znalezieniu treściwej i ciekawej wypowiedzi, co nie znaczy, że do nich mamy sie ograniczać.
Fakt, użyłem przykładu, że przy braku czasu czytam właśnie posty osób z "Q" (choć teraz już niewiele osób wypowiadających się posiada to odznaczenie)
Chodziło mi jednak głównie o to, że ten symbol może nakłonić do szczególnego zwrócenia uwagi na posty tego adresata, choć nie przeszkadza to w czytaniu innych wypowiedzi :).

Mnie szczerze mówiąc nie robi to ogromnej różnicy, bo ostatnio na forum zaglądam codziennie, i mam w głowie takie grono nicków i avatarów, które przykuwają moją uwagę.Ja więc radzę sobie bez żadnych Qualitek ;-)

Mam nadzieję, że teraz już rozumiesz, co mam na myśli.Pozdrawiam :)


RavaneVialli

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2007
Posty: 425
Rejestracja: 03 marca 2007

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2008, 20:06

Jeśli chodzi o pomysły na rozwój JP, to z wielką chęcią zobaczyłbym wersję serwisu dla urządzeń mobilnych i kanał rss z newsami:)


Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9962
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2008, 20:24

Jeśli chodzi o pomysły na rozwój JP to jest od tego osobny temat, co pewnie zauważyli wszyscy bardziej rozgarnięci użytkownicy.


OskarG

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 2190
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2008, 21:35

RavaneVialli pisze:Jeśli chodzi o pomysły na rozwój JP, to z wielką chęcią zobaczyłbym wersję serwisu dla urządzeń mobilnych i kanał rss z newsami:)
a kanał RSS istnieje juz od dawna.

http://www.juvepoland.com/rss.php


RavaneVialli

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2007
Posty: 425
Rejestracja: 03 marca 2007

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2008, 22:34

Siewier pisze:Jeśli chodzi o pomysły na rozwój JP to jest od tego osobny temat, co pewnie zauważyli wszyscy bardziej rozgarnięci użytkownicy.
Najwyraźniej nie jestem zbyt rozgarnięty. Ale skoro napisałem już tu, w świeżym temacie, to nie będę tam pisał raz jeszcze...

@Oskar8 - dzięki. Ale szkoda, że to tylko fragmenty newsów, same nagłówki niemal, a niektóre kanały rss przesyłają całe artykuły... Ale jest na to sposób;)


OskarG

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 2190
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2008, 00:29

jakie kawałki ?? NEWSY SA CAŁE przecież

Lista tworzona jest z tytułów - po kliknieciu na wybrany tytul masz caly news z komentarzami.

jak uzyjesz jakiegos rss readera to bedziesz mial wszystko.

ja osobiscie odbieram sobie kanaly w programie pocztowym.
- kazdy news to nowa wiadomość.

Sa na to rozne sposoby kazdy robi jak lubi.


RavaneVialli

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2007
Posty: 425
Rejestracja: 03 marca 2007

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2008, 15:58

Miałem na myśli czytanie offline ściąganych newsów. Rano w domu ściągam do palmtopa wiadomości i czytam je w drodze na uczelnię, nie mając po drodze połączenia z internetem. I np. serwis Polskiego Radia ma całe newsy: http://www.polskieradio.pl/iar/wiadomosci/rss.aspx

A z takiego ściągniętego newsa z kanału rss JP:
Noty za mecz z Parmą
Oto noty piłkarzy grających w meczu Juventus - Parma 3:0 oraz trenerów obu drużyn.
bez dalszego połączenia z Internetem raczej niewiele się dowiem;) A mając połączenie z Internetem wolę już wejść od razu na stronę JP zamiast korzystać z rss.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2008, 16:07

Siewier pisze:Tego typu bajery (bo inaczej tego nazwać się nie da) wg mnie są totalnie niepotrzebne. Pasek jakości? na co to komu? Najlepszym paskiem jakości są posty użytkowników, po nich można ocenić co sobą reprezentują poszczególni użytkownicy.
Po raz pierwszy chyba w życiu się z Tobą zgodzę. Uważam, że tego typu rzeczy są kompletnie niepotrzebne, i tylko wprowadzałyby wzajemną niechęć. Nie musimy się wszyscy kochać, ale od razu wylazłyby wszystkie antypatie, uprzedzenia itp. itd.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
OskarG

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 2190
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2008, 16:30

na tym polega RSS na wysyłaniu nagłówków - jelśi jakiś kogoś zainteresuje to sobie wchodzi dalej.

Dla rozwiazanie problemu proponuje ściagnąc sobie na plamptopa jakiś RSS reader z funkcja ściagania wiadomości, nie mam palmptopa wiec niczego nie polecę:)


ODPOWIEDZ