Forum jest drętwe?

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
ODPOWIEDZ
Kamex22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2006
Posty: 1624
Rejestracja: 19 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 03 marca 2007, 16:03

fan_of_juve pisze:
Szymek pisze:do nie naliczania postów w „Innych tematach”, to chyba najlepszym wyjściem byłoby usunąć licznik postów, byłby on tylko widoczny w profilu, tam gdzie ilość postów dziennie. To z pewnością w jakimś stopniu odstraszy nabijaczy. Forum bardzo się zmieniło, patrząc na dawną atmosferę. Teraz niestety liczy się ilość a nie jakość.

zgadzam sie z tym Panem :D tak naprawde nabijanie to najczesciej chyba karane przewinienia kartka, moze niektore wypowiedzi ludzi sa zwiezle i sa traktowane tak no ale coz wiaze sie to z brakiem wiedzy na temat regulaminu lub traktowaniem tego jako nabijanie- wg mnie licznik o niczym nie swiadczy ja moge miec nawet 2 posty i kazdy chyba mi przyzna racje ze jak napisze sie cos sesnownego lub zalozy sie ciekawy temacik to nie wazne czy jestes "swiezak" na tym forum czy stary wyga!! dla mnie kazdego wypowiedz liczy sie tak samo byle byla sensowna :D ;

dostawalem na poczatku pare karteczek za to ze nie znalem regulaminu
( nie czyt. go na trzezwo ) lub emocje no ale coz poznalem smak bana i teraz sie bardziej pilnuje nawet w " magicznym" stanie upojenia


no ja tez sie zgadzam z przedmowcami sam na poczatku dostalem 2 kartki tez troche za nieznanie regulaminu co prawda go czytalem ale czasem z glowy wypadlo. Ale od czasu drugiej kartki sie pilnuje i juz nie lamie regulaminu. Co do pomyslu z usunieciem informacji o ilosci postow jestem za. W koncu kazdy z nas kiedys zaczynal wiec wcale nie jest powiedziane ze nowy jest gorszy od kogos z 2004 roku. wazne tylko zeby Ci nowi nie zakladali od razu jakis beznadziejnych tematow z ktorych nie ma zadnego pozytku. bo to chyba jedna rzecz ktora mnie u niektorych nowych wnerwia. :prochno:


RavaneVialli

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2007
Posty: 425
Rejestracja: 03 marca 2007

Nieprzeczytany post 03 marca 2007, 16:17

white_wolv pisze:Quizy sa ok - jakby nie patrzec mocno ozywiaja forum. Ich liczba i tematy sa pod nasza stala kontrola a quiz o Juvepoland jest nieraz miejscem w ktorym mozna poczuc atmosfere.
O! Dokładnie o takie myślenie mi chodziło - "ich liczba i tematy są pod naszą stałą kontrolą" - w jakim celu? Jeśli jakiś quiz będzie ciekawy, to będzie cieszył się zainteresowaniem i dużą aktywnością użytkowników, natomiast jeśli nie - szybko spadnie na dalsze strony forum. W obu przypadkach (oraz w wielu innych kwestiach) nie trzeba tu niczego "kontrolować", zamykać tematów itd.

Ale oczywiście to Wasze forum, ja je zwykle tylko czytam, więc decydujcie sami, to tylko moje luźne sugestie. Ale Ciebie, white_wolv, zapamiętałem właśnie jako chyba tego najbardziej "nadgorliwego" moderatora w rozdawaniu upomnień i kartek. Oczywiście nie bierz tego jako jakikolwiek atak na Ciebie, po prostu takie odnoszę wrażenie.


white_wolv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 maja 2003
Posty: 2965
Rejestracja: 14 maja 2003

Nieprzeczytany post 03 marca 2007, 16:37

Quizy musza byc pod kontrola - kiedys mozna bylo je zakladac bez zgody adminow/modow i powstawalo srednio 5 nowych quizow na tydzien. Na dodatek ludziom strasznie sie niepodobalo ze ktos je zamyka i nie pozwala "sie bawic" w odgadywanie pilkarzy,samochodow,kolorow itp. Nie mozemy sobie pozwolic na 40 rownoleglych quizow. Te ktore obecnie trwaja trzymaja niezly poziom a jesli ktos bedzie chcial rozpoczac nowy fajny quiz to na pewno dostanie na to zgode pod warunkiem ze zabawa bedzie miala rece i nogi.


Medi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1485
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 03 marca 2007, 16:46

Szymek pisze:chyba najlepszym wyjściem byłoby usunąć licznik postów
Ten temat był już poruszany i pomysł nie przeszedł.
RavaneVialli pisze:Ale oczywiście to Wasze forum, ja je zwykle tylko czytam
a szkoda.


Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 03 marca 2007, 16:47

Myślę, że atmosfera na forum jest dobra, chociaż niektóe rzeczy jak np. odkopywanie starych tematów można zastosować.


Ciekawostki o Juventusie, które musisz znać - www.facebook.com/JuveCiekawostki
Marcin_FCJ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 czerwca 2003
Posty: 896
Rejestracja: 16 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 03 marca 2007, 16:56

Dla mnie teraz jest beznadziejnie.. odechciewa mi się wchodzenia i pisania na tym forum a nawet czytania go.. Kieydś było inaczej... pierwszą rzeczą jaką robiłem po powrocie do domu było zasiadanie do forum i pisania, czytania itp.. Atmosfera forum znacząco opadła i w sumie nie wiem czym jest to spowodowane... być może tym, że wreszcie skończyły się kłótnie o to kto jets dla Juve ważniejszy? Del Piero czy Zlatan i Capello :) W każdym bądź razie jest nienajlepiej..


Meraviglioso

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2006
Posty: 210
Rejestracja: 28 lipca 2006

Nieprzeczytany post 03 marca 2007, 16:58

Widzę, że ktoś wreszcie wpadł na genialny pomysł. Wiecie co, tak na prawdę to i tak nie ma znaczenia, bo forum i tak tworzą sami użytkownicy... I to tylko od nich zalezy jakie ono będzie. Oby nie stało się na tym forum, to co czasem się dzieje po dłuższym czasie, mianowicie forum staje się hermetycznie zamkniętym kącikiem wzajemnej adoracji małej grupy starych userów.


Discordia

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 maja 2006
Posty: 277
Rejestracja: 12 maja 2006

Nieprzeczytany post 03 marca 2007, 17:07

W ankiecie zagłosowałam na opcję: "Przydałyby się małe zmiany ale nie wszystkie".
Piszę na wielu forach internetowych, a forum JP ma najwyższy poziom z nich wszystkich. Wiem, że tutaj znajdę sensowne i merytoryczne wypowiedzi pozbawione wulgaryzmów i bardzo mi się to podoba. Powinniście pozostać przy dość surowym karaniu nabijania - na innych forach ludzie piszą jednowyrazowe posty albo nawet ograniczają się do jednej emoty. Wg mnie takie dyskusje są bez sensu :roll:
Jeśli chodzi o to co powinniście wg mnie traktować łagodniej to posty, w których łamany jest regulamin za względu na nieobycie usera. Jeśli ktoś zarejestrował się np. tydzień temu i założył temat, podobny do takiego, który już istnieje, to bardzo możliwe że nie wie o czymś takim jak opcja "Szukaj" i nie powinno się go od razu karać kartką, a jedynie moderator może ostrzec go że złamał regulamin i następnym razem dostanie za coś podobnego kartkę. Myślę, że większość osób uświadomiona o swoich błędach, nie będzie ich znowu popełniać :wink:
Natomiast jeśli ktoś notorycznie łamie regulamin, to w mojej opinii bezsprzecznie zasługuje na kartkę lub bana.
tak jest juz od dawna. zauwaz ze osoby o malym stazu duzo rzadziej dostaja kartki - zazwyczaj konczy sie to upomnieniem i odeslaniem do regulaminu.
white_wolv
Ostatnio zmieniony 03 marca 2007, 17:11 przez Discordia, łącznie zmieniany 1 raz.


Medi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1485
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 03 marca 2007, 17:09

Marcin_FCJ pisze:Dla mnie teraz jest beznadziejnie.. odechciewa mi się wchodzenia i pisania na tym forum a nawet czytania go.. Kieydś było inaczej... pierwszą rzeczą jaką robiłem po powrocie do domu było zasiadanie do forum i pisania, czytania itp.. Atmosfera forum znacząco opadła i w sumie nie wiem czym jest to spowodowane... być może tym, że wreszcie skończyły się kłótnie o to kto jets dla Juve ważniejszy? Del Piero czy Zlatan i Capello :) W każdym bądź razie jest nienajlepiej..
Jak było kiedyś?
Napisz jak było na forum kiedy miałeś ochotę na nie wchodzić, jesteś jednym ze "starszych" userów, więc na pewno widzisz różnicę, a my właśnie to chcielibyśmy zmienić.
Meraviglioso pisze:Oby nie stało się na tym forum, to co czasem się dzieje po dłuższym czasie, mianowicie forum staje się hermetycznie zamkniętym kącikiem wzajemnej adoracji małej grupy starych userów.
Tego będziemy sie starali uniknąć, dlatego będą karane osoby , które będą zwracały uwagę nowym userom, czyli bawiące się w moderatorów.
Ostatnio zmieniony 03 marca 2007, 17:11 przez Medi, łącznie zmieniany 1 raz.


Lato1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2004
Posty: 243
Rejestracja: 25 maja 2004

Nieprzeczytany post 03 marca 2007, 17:10

Marcin_FCJ pisze: Atmosfera forum znacząco opadła i w sumie nie wiem czym jest to spowodowane... być może tym, że wreszcie skończyły się kłótnie o to kto jets dla Juve ważniejszy? Del Piero czy Zlatan i Capello :)...
Trafiłeś w sedno sprawy, może dlatego forum jest takie drętwe że nie ma o czym podyskutować??Dominują posty typu np."Ricardo Quaresma" co o nim myślicie? I każdy sie wypowiada że fajnie by było jakby był w Juve,albo nie fajnie, sprawdzi sie w Serie A-nie sprawdzi a w gruncie rzeczy przeciez nie wiadomo czy w ogóle on bedzie zawodnikiem Juve-nie ttwierdze że taki posty są niepotrzebne ale powinny dominowac inne tematy...jednak w Juve nie ma żadnych konfliktów, wszystko jakoś idzie do przodu. każdy dzień wydaje sie taki sam...z rana garść plot transferowych i dyskusja o nich na forum to wszystko sprawia że rzeczywiście forum jest troche ospałe,ale nie wiem czy to wina zasad panujących na forum,gdyż wydają mi sie sprawiedliwe i przejrzyste-->zasady sie nie zmienily a kiedyś było lepiej...


Obrazek
mpolek

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 czerwca 2005
Posty: 1407
Rejestracja: 14 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 03 marca 2007, 18:58

Ja tam do te pory nie miałem żadnych zastrzeżeń poza tymi kartkami. Zazwyczaj byłem banowany za takie byle co jak np. błędy ortograficzne:p Cieszę się, że wreszcie te zmiany bedą możliwe i kartki tylko za wulgaryzmy.
Co do innych zmian to mogą sie pojawić, ale nie muszą koniecznie.
Pozdro:)


Obrazek
-Lucas-

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2003
Posty: 2751
Rejestracja: 26 lipca 2003

Nieprzeczytany post 03 marca 2007, 19:12

Czy w związku z akualnymi wynikami ankiety są planowane jakieś konkretne działania a jeśli tak to jakich dziedzin będą dotyczyły. Jako użytkownik spędzający na JP zdecydowaną większość swojego wolnego czasu chciałbym wiedzieć co się zmieni a co pozostanie bez zmian. :P


Obrazek
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 03 marca 2007, 19:20

Mi przede wszystkim nie podoba sie zmiana nazwy "Inne Tematy" na "Hyde Park", wiem, ze to drobnostka, ale jednak z przyzwyczajenia wolalbym, zeby zostaly stare "Inne Tematy".

Reszta zmian mi sie podoba, choc obecny stan forum z punktu widzenia wizualno-merytorycznego jest jak najbardziej ok, wladze JP chca dobrze, ale zapomniano chyba o tym, ze ilosc tematow, ich rodzaj a przede wszystkim ich jakosc - bo to z tym jest teraz problem, prawda? - zaleza od userow, od tego co maja w glowach i tutaj jest problem, raczej w pewnym zachowaniu userow a nie w zlym czy zle prowadzonym forum.


Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 03 marca 2007, 19:41

Wybrałem odpowiedź "Wszystko Mi jedno".
Wychodze z założenia, że forum drętwieje od samych userów którzy nie mają tematów do rozmów niż od Moderatorów/Adminów.
Styl prowadzenia forum oraz "nagradzanie" kartkami są b.dobre więc nie rozumiem dlaczego chcecie wprowadzić te zmiany :prochno: .
Jeśli jednak stwierdzicie, że są one potrzebne to je wprowadzcie :roll:


Moggi: "People keep asking where Juve got the money to buy Vlahovic but they forget that the club is owned by the Elkanns. 2% of the Elkann assets are enough to buy Inter, this is not a joke, let's be clear, it's real data."
Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 03 marca 2007, 20:59

Wszystkie wypowiedzi są bardzo ciekawe i na pewno wkrótce wyciągniemy jakiś konsensus. Ja tylko chciałbym poruszyć inny temat. Jest to opinia moja i tylko moja a nie oficjalne stanowisko JP, aczkolwiek uważam, że warto o tym podyskutować.

Proszę aby ktoś mi wyjaśnił sens plotek transferowych. Może to być dziwne, ale mnie osobiście nigdy to nie interesowało. Wiem, że niektóre osoby mają podobne zdanie do mojego, w końcu parę osób zwróciło uwagę na paradoks wypowiedzi na temat tego czy innego piłkarza.
No właśnie ale tu zaczyna się cały ten paradoks. Wystarczy spojrzeć na newsy z ostatniego miesiąca, bądź aktualne. Największą popularnością (czyt. najwięcej komentarzy) jest właśnie w tych o plotkach transferowych. Zatem o co w tym wszystkim chodzi?
Chcemy aby forum było fajniejsze, bardziej cool, aby było więcej tematów o Juve ale o czym tak naprawdę szary fan Juve może rozmawiać skoro:
- nie ma dostępu do codziennej włoskiej prasy i tak naprawdę 80-90% wypowiedzi do niego nie trafia
- większość kibiców nie ogląda regularnie meczów Juventusu - wystarczy spojrzeć na radość jaka panuje jak leci mecz Starej Damy w TV
- praktycznie nikt nie ogląda konferencji prasowych, wywiadów w TV, wypowiedzi pomeczowe to tylko te co pojawią się na OS a te i tak są na pewno cenzurowane (ale nie w negatywnym tego słowa znaczeniu)

i tak dalej, i tym podobnie.
Musimy zrozumieć, że Polska to nie Włochy i JP musiałoby mieć naprawdę wielu współpracowników (z czego 90% we Włoszech) aby przekazać wszystkie informacje jakie dotyczą Juventusu.

Pozostają więc jałowe dyskusje o transferach w stylu "bedzie w Juve" lub "nie będzie w Juve"

Oczywiście można się głęboko interesować Juve, ale bądźmy szczerzy. Bez znajomości włoskiego nie ma na to szans.


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
ODPOWIEDZ