Forum jest drętwe?

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
ODPOWIEDZ
Bart_DB

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 322
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 30 maja 2009, 02:00

belial pisze:a jak moj kolega napisze na kartce to samo, z tym ze "inter" zamieni na np twoj nick (no offence - przyklad tylko) i ja sobie wstawie to zdjecie do avatara to tez bedzie ok? :D do samego podpisu o ktorym toczy sie burzliwa dyskusja nic nie mam, tylko czepiam sie twojej argumentacji :D dopoki nie zobacze na forum czgos, co wyczerpuje znamiona czynu prawem karalnego to nawet nie patrze w strone raportu :P
Czy złamiesz regulamin? Nie. Czy będzie to błyskotliwe? Nie mnie oceniać. Dlatego też nie zabieram się za ocenę żartu juvelucka i innych obecnych na zdjęciu osób. A jeśli pytasz czy możesz coś robić z moim nickiem, w tym miejscu daję Ci dyspensę na wszystko.


ti porterò all'inferno con me.
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 30 maja 2009, 02:55

kornknot pisze:Wielu z was narzeka że nie ma o czym pogadać a ilu z was założyło ostatnio jakiś temat? Chcielibyście/byśmy przyjść na gotowe i tyle. Jak chcecie, żeby to forum było fajne to je takim zróbcie, spróbujcie je ożywić. Głupia rozmowa o czymkolwiek może być ciekawa jeśli tylko wyrazi się chęć napisania czegoś o tym. I największą role w życiu forum powinny miec osoby które chca coś więcej napisać. Jeśli wy zaczniecie sensownie się wypowiadać to jest duże prawdopobieństwo, ze ktoś się w taki sam sposób do waszego posta ustosunkuje.
Wyszła ze mnie mentalność starego piernika, typowego Polaka.hehe, malkontenctwo, narzekanie. Jednak reaktywując temat chciałem opinii, nie wniosków. Za takiego lenia mnie uważasz? myślałeś, że rzucę temat by ktoś coś zrobił sam nie kiwnąć palcem? dziwne. Ja od początku wiedziałem, że jeśli padną jakiekolwiek wnioski, to będzie ten sam co kiedyś - do roboty. Nic nowego się nie wymyśli i to jest pewne. Po prostu pomyslałem, że przydałoby się jakieś miejsce na ocenę tego, co tutaj się dzieje. Trochę refleksji. Nazwa tematu idealna, każdy może się wypowiedzieć czy dla niego forum jest OK, czy nie.
kornknot pisze:Teraz sprawy techniczne, uważam że Pokój transfery powinien zostać taki jaki jest, tzn na jednego piłkarza jeden temat. Zbliża się mercato, jeśli zrobimy temat zbiorczy to zrobi się okropna papka wpisów o różnych piłkarzach i na pewno będzie jeszcze gorzej niż było.
Co do tematów typu: skład Juve na nastepny sezon, jak powinna wygladać drużyna gdzie się dublują posty to jest warte przemyślenia usuniecie ich, ale o tym podadamy z redakcją.
Załóżmy, że pokój transfery zostaje taki, jaki jest tzn. jeden temat o jednym piłkarzu. Nadal jednak nie kontrolujecie sytuacji, w której jakiś (dajmy na to) nowozarejestrowany "forzajuveforzaAlex" wlepi temat zbiorczy. I caly smietnik się powtórzy. W sytuacji gdy jeden temat "transfery" zostanie przerzucony do sekcji "Juventus", nie ma możliwości zakładania nowego tematu o transferach.
A to, że będzie b. długi wątek? mnie nie przeszkadza, kończę czytać wątek na XX stronie, zaczynam później na XX+1wszej.

JuveCracow - przede wszystkim trzymaj się tematu, Bart_DB słusznie to zauważył. Bo na każdym kroku próbujesz odbiegać od myśli głownej, zwierzać się nam z Bóg wie jakich problemów. Z takim rozdmuchanym ego powinieneś latać i już dawno rozmawiać z psem Łajką. Ewenement od czasów _Jaha. btw tekst z udawaniem 'doloślych' i babraniem się w pieluchach zawieszę sobie na ścianie, serio. Skończ nas zabawiać, bo po pierwsze nie każdego może to interesować, po drugie czytając to jestem tak roztrzepany, że nie wiem o co Ci już chodzi.

Pomysł o personalizacji profilu - kompletnie nie trafiony moim zdaniem, jeśli chodzi o 'poprawę' forum. To, że przeczytam kto jakie kwiatki lubi wąchać ani nie zniechęci, ani nie zachęci mnie do rozmowy z takim userem - tak mówiąc wprost. To nie portal społecznościowy, a forum o Juventusie.
To jak to w końcu jest- moderatorzy co chwilę zwracają uwagę na "posta pod postem", ale to tylko teoria, bo w praktyce nikomu nie chce się przewrócić strony? Doh A ja głupi do dziś wracam na forum o zakończonej we środę LM, licząc, że Gherrick w odpowiedzi na moją polemikę łaskawie wyedytuje środowego posta Prochno Ja tak robię...
z tego co jeszcze pamiętam zacząłeś pierwszy, ja odpowiedziałem. Więc mowy nie było o sytuacji 'post pod postem'. A że wypowiedzi o Ranierim się trochę nazbierało, to nie dziw się, że wolałem się skupić na tym, co nowe a nie stare. Parafrazując świat poszedł do przodu, a ty stałeś w tyle czekając... :>
Jeśli chodzi o opinię pana Zambrotty o zaproponowanych przeze mnie wyróżnieniach dla forumowiczów, którzy są interesujący dla czytelników, to nie rozumiem o co chodzi z tym schematem i wyścigiem szczurów. Jeśli ktoś będzie miał ambicję napisać ciekawego posta, to chyba co bardziej rozgarnięty czytelnik pozna się na prawdziwości lub sztuczności wyrażanej na forum opinii. Jak komuś wspominane przez Ciebie "lanie wody" się podoba, to je wyróżni, a jeśli nie, to zagłosuje na inną wypowiedź- i po problemie Happy
Komuś się spodoba lanie wody - zagłosuje.
Komuś się nie spodoba - zagłosuje na post kogoś innego.
Do czego to prowadzi??
do niczego. Więc po co coś takiego wprowadzać, ja nie widzę najmniejszego sensu. Raz, że podniesie się poziom sztuczności na forum, bo na pewno znajdą się tacy, co specjalnie na takie potrzeby będą przeciągać post w nieskonczoność. Dwa, że dostajemy wyniki, które są nam kompletnie nie przydatne. To nie konkurs, to nie festiwal tylko miejsce wymian poglądów, nie ocen wypowiedzi.


kornknot

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2003
Posty: 929
Rejestracja: 12 stycznia 2003

Nieprzeczytany post 30 maja 2009, 11:02

pan Zambrotta pisze:Załóżmy, że pokój transfery zostaje taki, jaki jest tzn. jeden temat o jednym piłkarzu. Nadal jednak nie kontrolujecie sytuacji, w której jakiś (dajmy na to) nowozarejestrowany "forzajuveforzaAlex" wlepi temat zbiorczy. I caly smietnik się powtórzy. W sytuacji gdy jeden temat "transfery" zostanie przerzucony do sekcji "Juventus", nie ma możliwości zakładania nowego tematu o transferach.
A to, że będzie b. długi wątek? mnie nie przeszkadza, kończę czytać wątek na XX stronie, zaczynam później na XX+1wszej.
Tylko, że zauważ jeśli będziesz rozmawiał dajmy na to o Cannavaro z kilkoma osobami i nagle poajwi się news, że Zambrotta jest bliski podpisania kontraktu z Juve to w momencie zostanie przerwane to o czym wy piszecie i pojawi się kilka stron o w/w zawodniku. Jeśli będziecie chcieli o nim dalej dyskutować to będziecie musieli rozmwaiać między postami o powrocie Gianluki co będzie męczące i dla jednych i dla drugich.


January

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 marca 2006
Posty: 670
Rejestracja: 14 marca 2006

Nieprzeczytany post 30 maja 2009, 11:25

kornknot pisze:
pan Zambrotta pisze:Załóżmy, że pokój transfery zostaje taki, jaki jest tzn. jeden temat o jednym piłkarzu. Nadal jednak nie kontrolujecie sytuacji, w której jakiś (dajmy na to) nowozarejestrowany "forzajuveforzaAlex" wlepi temat zbiorczy. I caly smietnik się powtórzy. W sytuacji gdy jeden temat "transfery" zostanie przerzucony do sekcji "Juventus", nie ma możliwości zakładania nowego tematu o transferach.
A to, że będzie b. długi wątek? mnie nie przeszkadza, kończę czytać wątek na XX stronie, zaczynam później na XX+1wszej.
Tylko, że zauważ jeśli będziesz rozmawiał dajmy na to o Cannavaro z kilkoma osobami i nagle poajwi się news, że Zambrotta jest bliski podpisania kontraktu z Juve to w momencie zostanie przerwane to o czym wy piszecie i pojawi się kilka stron o w/w zawodniku. Jeśli będziecie chcieli o nim dalej dyskutować to będziecie musieli rozmwaiać między postami o powrocie Gianluki co będzie męczące i dla jednych i dla drugich.
Z tym się zgodzę, że powinny być osobne tematy o każdym piłkarzu, ale jest wiele pozostałych tematów, które się dublują:
Jak powinno wyglądać letnie okno transferowe Juventusu?
Potrzebne wzmocnienia na następny sezon
Jak powinno wyglądać zimowe okno transferowe Juventusu?
Idealny następca Nedveda?
Pavel Nedved

I z tym trzeba by zrobić porządek. Nie wspomnę już o takich tematach jak: Yang Yun, Simon Kjaer, Michel Bastos, Van der Wiel, Diego Godin. Te tematy są zbędne tylko według mnie, bo wg regulaminu mają prawo bytu ze względu na jakieś źródło.


Paradoksalnie najciekawsza dyskusja od bardzo długiego czasu stworzyła się w temacie, który porusza problem braku takich dyskusji.

Wg mnie ocenianie postów (sogi i inne sprawy) to jest zły pomysł. To jest forum, a nie konkurs na najładniejszego posta. Jeśli ktoś chce, to wyłapie sensownego posta.

Jak dla mnie do regulaminu powinien wejść punkt, który pozwala wlepić bana za głupotę. To taki mój radykalny pomysł i możecie się z nim nie zgodzić, ale według mnie "oczyścił" by trochę forum, a powracający użytkownik byłby zmuszony przemyśleć swoje kolejne posty.

A co do tego, że niektórzy mają cięte riposty, to mam jedną odpowiedź: w życiu jak masz miękkie serce, to musisz mieć twardą... No każdy wie co. To nie jest forum dla małych dziewczynek, tutaj dyskutują faceci, między którymi często powstają spięcia i trzeba być na to gotowym. Nie raz ktoś ostro mi odpisał, ale nie zraziło mnie to. Poza tym jak już ktoś wcześniej wspomniał to trzeba mieć do tego sporo dystansu.


jakiś geniusz z fcinter.pl pisze: co do Taidera to zagrał super - w swojej strefie czyścił praktycznie wszystko i te piły kilkudziesięciometrowe grane co do milimetry majstersztyk - powiedziałbym, że był nawet lepszy od tego vidala
:rotfl:
Bart_DB

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 322
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 30 maja 2009, 11:57

W pokoju Transfery zaproponowałbym takie rozwiązanie. Niech tematy dotyczące zawodników mogą tam zakładać wyłącznie moderatorzy. Po trasnferze do zespołu (patrz Cannavaro) temat zostaje natychmiast zamknięty, bez względu na to gdzie jest dyskusja. Najlepiej jak taki temat będzie zakładany przez newsmana, który jako pierwszy wrzuca news o zainteresowaniu danym piłkarzem. Od razu proponowałbym wszystko południowoamerykańskie i bałkańskie młode gwiazdy pomijać, bo nikt ich nie zna poza youtube, a opinii wystawianych na podstawie trzyminutowego filmu nie chcę czytać. Wtedy istniałyby podstawowe tematy pokroju Cassano czy Quagliarella. Tym samym wywalić by można wszystkie związane z Pavlem Nedvedem, które bezpośrednio z transferami związane nie są, tym bardziej, że nie wiemy nawet czy on odejdzie, a jak odejdzie, czy kogoś zamierzają ściągać w jego miejsce. A jak jest 5 czy 6 rozbudowanych tematów to już jakiś porządek jest. Motyw z zamykaniem po transferze powinien się pojawiać również w przypadku zaprzeczenia zarządu zainteresowaniem piłkarzem, lub gdy hasło transferu pojawia się w listopadzie, a jest marzec i nikt więcej nie słyszał ani słowa.

Ocenianie postów to głupota jak zauważają moi przedmówcy. Skończyłoby się na ocenianiu "który post jest lepszy", a nie "który post jest dobry". Pozostawmy do indywidualnej oceny użytkownika co jest dobra, a co nie. Natomiast jeżeli skrypt pozwala, proponowałbym coś innego. Na głownej stronie JP, pod "ostatnio na forum" mogłaby się pojawić tabelka w której byłyby linki do 5 postów wybieranych raz na tydzień lub dwa przez adminów, które są początkowymi postami tematów, lub umieszczonymi gdzieś w połowie czy końcu, które zdaniem adminów prowokują do przemyśleń, rozpoczynają jakiś ciekawy wątek danej sprawy, mogą wywołać dyskusję. Każdy post jest przeczytany raz czy dwa przez jakiegoś admina czy moderatora, więc jeśli uznaje daną wypowiedź za szczególnie wartościową i skłaniającą do przemyśleń, poddaje pod głosowanie wśród administracji strony i w ciągu 2-3 dni post znajduje się na głównej stronie, bez informacji kto go napisał, jedynie linku i wskazówce w jakim temacie coś się znajduje. Ja przynajmniej wolałbym takie rozwiązanie, jeżeli już jakieś miałoby zostać przyjęte, bo bardziej ufam osądowi 20 osób, które w tym siedzą od dawna, niż tysiącom ludzi, którzy często mają gdzieś funkcjonowanie i wygląd strony i forum.


ti porterò all'inferno con me.
JuveCracow

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 343
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 30 maja 2009, 13:22

O, chyba mamy aktualizację celu, który przyświecał cytowanemu poniżej userowi podczas odświeżania tego tematu.
pan Zambrotta pisze: Ja od początku wiedziałem, że jeśli padną jakiekolwiek wnioski, to będzie ten sam co kiedyś - do roboty. Nic nowego się nie wymyśli i to jest pewne.
:doh: A ja głupi myślałem, że ktoś poważnie chce ożywiać forum, zamiast do znudzenia mielić to samo w jedną stronę obracanego przez tych samych userów koła. To co, pomysły są w końcu potrzebne, czy z sentymentu do średniowiecznych mędrców wracamy do myślenia, że raj (= ciekawe forum) już był, postęp jest zły, lepiej już nie będzie, więc ora et labora od Tomka z Akwinu :shock: po chłopa i znachora?

Co do uwag Barta_DB o regulaminie- po pierwsze, wiele razy na tym forum wałkowany był inny jego punkt:
w regulaminie pisze:e) Zwracanie uwagi użytkownikom łamiącym zasady należy do zadań moderatorów. Wypowiedzi typu "ten temat powinien być w innym pokoju" będą traktowane jako nabijanie i karane żółtymi kartkami. Jeśli uważasz, ze jakiś post/temat/podpis/avatar jest niezgodny z regulaminem i powinni zając się nim moderatorzy/admini to wciśnij niebieską karteczkę lub napisz PW.
Soł? Uzasadniona dygresja- nauczyłem się tych dwóch słów podczas przygotowań do egzaminu gimnazjalnego :D Ale ponieważ chyba nie jest jasne, że ktoś może pisać o sobie otwarcie (w granicach przyzwoitości oczywiście), to odniosę się do kilku uwag na temat zawartości moich wypowiedzi.
Bart_DB pisze:skąd ten krzyk rozpaczy?
User zakłada temat, w którym twierdzi, że forum jest drętwe. Ja pamiętam, że kiedy zacząłem tu pisać, to ten sam użytkownik odpisał do mnie w sposób zdawkowy, interesując się jedynie kawałkiem mojego posta, oceniając zdrowie moich opinii w sposób "gaszący" nowego, na który to właśnie, jednoznacznie negatywny objaw zwrócili tutaj uwagę inni.
Bart_DB pisze:Fajnie, ale to nie temat na zwierzenia. Dobrze by było, gdybyś utrzymywał przejrzystość tematu wypowiadając się tylko w sprawach dotyczących forum. Na osobiste wycieczki czas i miejsce jest gdzie indziej.
I oto dlaczego forum jest drętwe. Tobie wolno było wyżej napisać o użytkownikach, którzy uczą się lub pracują, a mi nie wolno opisać własnej sytuacji, odmiennej od tych "normalnych facetów" z forum? Wolno, wplatając dygresję w wypowiedź napisać, że w szkole, na uczelni czy w pracy jest tak czy inaczej, ale jeśli mam przerwę w nauce to to już są "zwierzenia"? To samo pytanie do pana Zambrotty:
pan Zambrotta pisze:JuveCracow - przede wszystkim trzymaj się tematu, Bart_DB słusznie to zauważył. Bo na każdym kroku próbujesz odbiegać od myśli głownej, zwierzać się nam z Bóg wie jakich problemów. Z takim rozdmuchanym ego powinieneś latać i już dawno rozmawiać z psem Łajką. Ewenement od czasów _Jaha. btw tekst z udawaniem 'doloślych' i babraniem się w pieluchach zawieszę sobie na ścianie, serio. Skończ nas zabawiać, bo po pierwsze nie każdego może to interesować, po drugie czytając to jestem tak roztrzepany, że nie wiem o co Ci już chodzi.
Uzasadniona dygresja- słyszałeś o tym? Bart_DB pisze o ojcach zabawiających dzieci, w domyśle pewnie też piorących pieluchy, o pracownikach czy zajętych nauką studentach, więc w odpowiedzi ja piszę o swojej sytuacji, bo cenię sobie przejrzystość i nie mam nic przeciwko temu, żeby rozmówca na mój temat wiedział to, co go interesuje, a jeśli coś go nie interesuje, to niech nie zajmuje się "nieciekawymi" dla niego fragmentami mojej wypowiedzi, kartki nie dostałem, więc chyba nie zgrzeszyłem. Gdzie ja napisałem, że mam jakikolwiek problem? Mój pierwszy post w temacie zawierał pomysł spersonalizowania forum, więc zaczynam od siebie w sposób- mam wrażenie- lekki, żartobliwy, zdystansowany, a nie "łaaa, buuu, ratujcie mnie, bo ja mam problemy".

Co do fragmentu pogrubionego, to nie moja wina, że nawykłeś do prostych sformułowań i coś bardziej skomplikowanego i osobistego, zawarte w uzasadnionych tematem "ożywienia forum" i sytuacją zajętych "rodziną i nauką" dawnych userów fragmentach nie jest łatwe do przyjęcia. Cóż, polecam czytanie ze zrozumieniem i pytam, gdzie w praktyce widać Twoją "chęć" do ożywienia dyskusji, skoro kiedy próbuję żartować i pisać to, co myślę, to jedziesz do mnie tekstami typu "skończ nas zabawiać"? Jak chcesz mieć drętwe forum, gdzie nikt nie potrafi żartować sam z siebie, to po coś ten temat odświeżał? A jak nie czaisz, o co chodzi w autoironicznym stosunku do siebie i nie odróżniasz go od płaczliwych wyznań zagubionych dzieci neo, to nie dziwi mnie, że potem nie wiesz, o co kaman.

Jak sam zauważyłeś, jest różnica między drętwym a elastycznym stylem pisania, ale jak ktoś jest przyzwyczajony do czytania mało "wygimnastykowanych" opinii, to takie są potem efekty- najpierw zdziwienie, że forum jest drętwe, a kiedy staram się moim stylem pisania je rozruszać, to słyszę, że tego pan Zambrotta, znudzony drętwością forum już czytać nie chce :lol: Ja zabawiam sam siebie włączając się do dyskusji, do tego dobrze się bawię, czytając merytoryczne lub dowcipne uwagi, a żadnego "Konkreta" ze mnie na siłę nie zrobisz, bo tak, jak podczas pisania starałem się balansować pomiędzy luzem, uwagami na temat, własnym zdaniem, pomysłem na ożywienie forum, żartem i przybliżeniem siebie innym, to będę to robić dalej chyba, że forumowej moderacji to nie będzie odpowiadać i mnie przyhamuje :)

Widać, że miałem rację wtedy, przy temacie o Ranierim- Ty nie akceptujesz mojego stylu pisania, widzisz w nim chorobę i krzywisz się zamiast zaakceptować fakt, że ja piszę tak, jak lubię. Dobry plan ożywienia forum- mówienie innym jak i co mają pisać, żeby nas zabawili, bo to, jak piszą, nas nie bawi :smile: Już Martin napisał wcześniej, że nawet grupa "decydentów" nie może dyktować forumowiczom, o czym mają pisać, a jeśli regulamin jest naruszony, to interweniują strażnicy. A ja właśnie umawiam się na spacer z Łajką, bo z wrażenia, że nie udało mi się Ciebie zabawić, moje "rozdmuchane ego" wystrzeliło mnie na orbitę :lol: Dlaczego atakujesz mnie, a nie moje poglądy? Proszę, kolego, zostaw moje ego...:whistle:
Bart_DB pisze:Poza tym interfejs jest tak banalny, że pierwszy lepszy szympans potrafiłby pisać i wysyłać pw obierając przy okazji banana. Po raz kolejny widzę, że brak konkretnej odpowiedzi próbujesz maskować wątpliwym przemetaforyzowaniem wypowiedzi.
Dokąd Ty zajdziesz z takim stosunkiem do ludzi? Jak umiem używać metafor, to z nich korzystam, jak nie umiesz zrozumieć barwnej wypowiedzi, to nie powołuj się na szympansy i banany :smile: tylko przyznaj, że zrozumienie moich postów jest dla Ciebie zbyt trudne. Wiesz jak ja zrozumiałem wątek zoologiczno- gastronomiczny Twojej wypowiedzi? Pierwszy lepszy szympans potrafi pisać, wysyłać pw i obierać przy okazji banana, ale żeby odczytać, o co chodzi mojemu nadmiernie używającemu metafor koledze z forum, to pierwszy lepszy szympans już nie wystarczy. :ok: No widzisz, ja nie piszę do szympansów. Proponuję skupić się na homo sapiens, nie wchodząc w to, czemu ja używam "złożonych" jak wynika z powyższych zastrzeżeń metafor, a Ty powołujesz się na prosty jak konstrukcja cepa przykład szympansa z bananem... Jak myślisz, co lepiej ożywi forum- Twoje docinki rodem z zoo czy mój barwny :D styl pisania? :think:

Co do Twojej ostatniej uwagi i "socjalizacji przy rozmowie o Juventusie". Nie wiem, czy temat piłki jest w stanie samodzielnie zdynamizować przebieg dyskusji na tym forum, które ma możliwość stać się, cytując nazwę tematu "mniej drętwym" miejscem wymiany poglądów na zagadnienia piłkarskie, ale że nie samą piłką człowiek żyje, to również inne zainteresowania są tutaj poruszane w tematach nie związanych z futbolem. Z tym, że na moje oko to jest taki margines i w związku z tym spostrzeżeniem mam pytanie: To jest strona dla fanów Juventusu, czy też strona mówiąca wyłącznie o Juventusie? Ograniczając się do czysto merytorycznych uwag, odbieramy wypowiedzi jej inne, równie ważne walory, zachęcające potencjalnego rozmówcę do wymiany poglądów. Jeśli ktoś potrafi pisać barwnie, to ambitny czytelnik z pewnością nie będzie miał nic przeciwko temu, że treść posta jest różnorodna, a nie monotematyczna, bo to jest chyba właśnie oznaka nużącej drętwości, o której mieliśmy tu pisać.
pan Zambrotta pisze:z tego co jeszcze pamiętam zacząłeś pierwszy, ja odpowiedziałem. Więc mowy nie było o sytuacji 'post pod postem'. A że wypowiedzi o Ranierim się trochę nazbierało, to nie dziw się, że wolałem się skupić na tym, co nowe a nie stare. Parafrazując świat poszedł do przodu, a ty stałeś w tyle czekając... :>
Świat poszedł do przodu, Ty pobiegłeś za nim, a teraz najpierw wołasz, że jest drętwo- w domyśle nudno, potem piszesz, że i tak nikt nic nowego nie wymyśli, a na koniec mnie, który staram się ożywić dyskusję luzem i konkretem zarzucasz, że stoję z tyłu i czekam. Wartościowe uwagi często giną z oczu, gdy pędzimy ślepo przed siebie, dziwiąc się jak Ty po niewczasie, że jest drętwo. Jak zaczniemy szanować siebie nawzajem i traktować poważnie starających się pisać ciekawie forumowiczów, to myślę, że zamiast płynąć z prądem dyskusji, odważymy się nie jeden raz zawrócić, by odnaleźć stracony z oczu, a ciekawszy niż drętwe paplanie fragment dyskusji. Tymczasem, miłego wieszania na ścianie moich cytatów. Mam czas być w pełni "dorosły" i ani trochę mi się do tego drętwego świata poważnych "młodych starców" i żywych portfeli nie spieszy. Widzisz, ile osób odnosi się do wysuniętej przeze mnie, a przecież w żadnym wypadku nie nowatorskiej propozycji wyróżniania najciekawszych i najwięcej wnoszących do dyskusji postów wśród tłumu? Ty za to wspominasz dawne czasy- i kto tu stoi czekając?
January pisze:A co do tego, że niektórzy mają cięte riposty, to mam jedną odpowiedź: w życiu jak masz miękkie serce, to musisz mieć twardą... No każdy wie co. To nie jest forum dla małych dziewczynek, tutaj dyskutują faceci, między którymi często powstają spięcia i trzeba być na to gotowym. Nie raz ktoś ostro mi odpisał, ale nie zraziło mnie to. Poza tym jak już ktoś wcześniej wspomniał to trzeba mieć do tego sporo dystansu.
A odróżniasz witanie kogoś na forum od przerzucania się argumentami między chociaż trochę doświadczonymi użytkownikami? Nie przypominam sobie, żebym miał tu do kogoś pretensje, że nie rozmawia ze mną delikatnie, ale pozostał niesmak po sposobie, w jaki przywitał mnie tu pan Zambrotta, ekspert od "zdrowych, bo zgodnych z jego własną" opinii. To jest pierwsze forum, na którym udzielam się w sieci. Jak początkujący zawodnik przychodzi na trening, to co- w walce o piłkę wjedziesz w niego lekceważącym zdrowie wślizgiem, żeby pokazać, że to nie jest miejsce dla małych dziewczynek?
Bart_DB pisze:jeżeli skrypt pozwala, proponowałbym coś innego. Na głownej stronie JP, pod "ostatnio na forum" mogłaby się pojawić tabelka w której byłyby linki do 5 postów wybieranych raz na tydzień lub dwa przez adminów, które są początkowymi postami tematów, lub umieszczonymi gdzieś w połowie czy końcu, które zdaniem adminów prowokują do przemyśleń, rozpoczynają jakiś ciekawy wątek danej sprawy, mogą wywołać dyskusję.
Dołączam się do propozycji, mając satysfakcję, że to właśnie mój post sprowokował tyle ciekawych sugestii na temat wyróżnionych wypowiedzi. Dziękuję wszystkim, którzy przemyśleli ten pomysł i podsunęli własne propozycje. Jak to dobrze, że ja do tego nie oceniam "mądrości" czy "głupoty" cudzych pomysłów...


Bart_DB

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 322
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 30 maja 2009, 13:53

JuveCracow pisze:Uzasadniona dygresja

Tobie wolno było wyżej napisać o użytkownikach, którzy uczą się lub pracują, a mi nie wolno opisać własnej sytuacji, odmiennej od tych "normalnych facetów" z forum?
Może mieć miejsce w tematach o niczym. Skoro temat dotyczy propozycji zmian, a nam wszystkim na tych zmianach zależy, trzymajmy się tematu i oceniajmy propozycje w miarę krojąc artyzm swoich postów. Wspominając o ludziach będących rodzicami, lub mających pracę na karku odnosiłem się do konkretnej zmiany.
JuveCracow pisze:Co do Twojej ostatniej uwagi i "socjalizacji przy rozmowie o Juventusie". Nie wiem, czy temat piłki jest w stanie samodzielnie zdynamizować przebieg dyskusji na tym forum, które ma możliwość stać się, cytując nazwę tematu "mniej drętwym" miejscem wymiany poglądów na zagadnienia piłkarskie, ale że nie samą piłką człowiek żyje, to również inne zainteresowania są tutaj poruszane w tematach nie związanych z futbolem. Z tym, że na moje oko to jest taki margines i w związku z tym spostrzeżeniem mam pytanie: To jest strona dla fanów Juventusu, czy też strona mówiąca wyłącznie o Juventusie? Ograniczając się do czysto merytorycznych uwag, odbieramy wypowiedzi jej inne, równie ważne walory, zachęcające potencjalnego rozmówcę do wymiany poglądów.
Poszerzanie horyzontów to najprostsze rozwiązanie problemów. Napiszmy, że forum nie o Juve, a o Juve, Interze, Milanie o w ogóle całym calcio. Całej tematyce włoskiego sportu. Włoch sensu largo. Europejskie forum dyskusyjne. To ma być forum o Juve, w którym tematy ogólne powinny stanowić dalszy plan. Dlatego ich wplatanie w dyskusje o Juve przez jakieś nawiązania i skłanianie do off-topów jest w mojej opinii błędnym kierunkiem.
JuveCracow pisze:Jeśli ktoś potrafi pisać barwnie
Jak ktoś potrafi pisać barwnie to fajnie. Gorzej jak prezentuje tani barokowy styl wypowiedzi, gdzie sensu nie uświadczysz, a bezmyślne pieprzenie otrzymasz w nadmiarze.

-- edit. --

Wyciąłem z ostatnich postów osobistą dyskusję.
Po pierwsze, to przestaje być już dyskusją, bo atakujesz mnie, a nie moje poglądy.
Atakuję Ciebie? Dobry przykład co daje nadmierna ilość niepotrzebnych informacji o użytkowniku. Nie atakuję, tylko wykorzystuję wiedzę którą dajesz mi sam na tacy. Co mnie obchodzi przy dyskusji dlaczego nie pisałeś matury? Czy ja to wyśmiałem? Nie, stwierdziłem tylko jak to się ma do dyskusji. Miało przynieść skutek. Makiawelizm.
Do tego samego będzie prowadziła dyskusja, jak przy postach będzie się pojawiać informacja np. jakiej muzyki kto słucha. Wypowiedzi typu: "Słuchasz Jonas Brothers więc musisz mieć zryty beret", będzie cała masa.

I wskaż co Cię obraziło. Jeżeli administracja uzna, że któraś z moich wypowiedzi jest bezpośrednio obrazą usera JuveCracow, sam wnoszę o tygodniowy ban, nie zaś żółtą kartkę.
Ty nie zaakceptowałeś tej różnicy, ale z jej powodu zacząłeś postrzegać mnie jako intelektualnie gorszego, nie znając mnie w ogóle poza tym forum.
Daruj sobie takie frazesy, nie mające zresztą związku z rzeczywistością. To miało być uznanie Cię za gorszego? Coś co Ty sam nazywasz dystansem do siebie i autoironią? Przecież ja to tylko powtórzyłem. Jak pisałem tutaj i w pw, to nie miejsce na takie dysputy.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2009, 15:28 przez Bart_DB, łącznie zmieniany 5 razy.


ti porterò all'inferno con me.
JuveCracow

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 343
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 30 maja 2009, 14:23

Bart_DB pisze:Widać uznał, że użytkownik będzie miał jaja by ciągnąć sprawę do końca na wszelki możliwy sposób. Widać się mylił, a jego rozmówca przyszedł i płacze tutaj nad swoim losem.
Ja nie płaczę, tylko po pierwsze podsuwam pomysły, po drugie żartuję z siebie, bo dyskutując konkretnie, potrafię zdobyć się na luz, a po trzecie jeśli ktoś najpierw wysuwa zarzut drętwości forum, a zapamiętałem mu, że sam się moim zdaniem do tego zjawiska przyczynił, to w czym jest problem?
Bart_DB pisze:Każdy kolejny post potwierdza tylko, że nie masz dystansu, a forum to Twoje podwórko, plac zabaw i klinika leczenia kompleksów. Piszemy tutaj by coś naprawić, a nie popieprzyć sobie o swojej maturze i pomierzyć sobie penisy.
Bart_DB pisze:Jak ktoś potrafi pisać barwnie to fajnie. Gorzej jak prezentuje tani barokowy styl wypowiedzi, gdzie sensu nie uświadczysz, a bezmyślne pieprzenie otrzymasz w nadmiarze.
Bart_DB pisze:Twoje tłumaczenie żółtodzióbstwa forumowego przy konflikcie z panem Zambrottą jest po prostu idiotyczne.
Bart_DB pisze:Ty swoimi porównaniami nie odnosisz się do niczego a jedynie pracujesz nad wielkością swojej erekcji.
Po pierwsze, to przestaje być już dyskusją, bo atakujesz mnie, a nie moje poglądy. Po drugie, nie będę dyskutował z erotomanem, któremu jedynie penisy, jaja i erekcje w głowie, a od święta wywołuje do tablicy szympansa z bananem- oczekuję wyższego poziomu kontrargumentów.
Bart_DB pisze:wątpię by osoba potrzebująca rok więcej by się przygotować matury mogła mnie intelektualnie zaskoczyć w jakikolwiek sposób.
Bufonada godna podziwu- nie znasz mnie, nie wiesz, dlaczego układam swoje życie po swojemu, a jeśli zamiast dyskutować, atakujesz mnie to nie licz, że będę Twoje zaczepki traktował jak poważne argumenty w ciekawie rozwijającej się od kilku dni dyskusji.

Dopisane w reakcji na uwagę administratora.
Siewier pisze: Przenieście się z tą waszą "dyskusją" na pw, ten temat zdaje się jest o czym innym.
Przepraszam, że we własnym poście zawarłem kilka dygresji, bo skończyło się to tak, że Bart_DB zaczął zwracać mi uwagę, w jaki sposób mam pisać, mentorsko przypomniał o regulaminie, od czego chyba są tutaj moderatorzy, czepia się mojego sposobu pisania nazywając go "tanim, barokowym" czy też "idiotycznym", a że potem przeczytałem wyzwiska i ataki pod moim adresem, to nie mam ochoty dyskutować na PW z kimś, kto obrzuca mnie tutaj błotem, jednocześnie obcesowo, wulgarnie ("popieprzyć o maturze", "bezmyślne pieprzenie") komentując jakość moich wypowiedzi i ma mnie za- łącząc jego powyższe sformułowania pod moim adresem- "płaczkę bez jaj". Siewier, skoro już tu, a nie na PW zwróciłeś uwagę na osobiste- nie mające bezpośredniego związku z tematem wątki naszego sporu,to ja mam pytanie- czy poniżanie rozmówcy jako sposób dyskusji jest tutaj dopuszczalne? Bo ja tu czegoś nie rozumiem- skoro Bart_DB proponował, by administracja forum oceniała co ciekawsze posty, to dlaczego on sam to robi i zamiast dyskutować, atakuje mnie, wyśmiewa i wyzywając moje uwagi od "idiotycznych" obraża? Czy ja używam takich jak powyższe, czy niedawne "ssij" (z tematu o Interze) sformułowań, żeby mierzyć nasze wypowiedzi jedną miarą? Nie dowiem się tego, używając PW, bo- bez przeprosin za chamskie zachowanie- nie będę pisał na PW do Barta_DB, który mnie tutaj, póki co bezkarnie, obraża. Dobre i jak najbardziej na temat pytanie- jak forum ma się ożywiać, skoro kiedy próbuję wnieść coś nowego, coś swojego do dyskusji, ubarwiam ją tak, jak potrafię, wyczerpująco objaśniając swój punkt widzenia, to w reakcji zostaję napastliwie i wulgarnie obrzucony błotem?

PS
Bart_DB pisze:Dobry przykład co daje nadmierna ilość niepotrzebnych informacji o użytkowniku. Nie atakuję, tylko wykorzystuję wiedzę którą dajesz mi sam na tacy. Co mnie obchodzi przy dyskusji dlaczego nie pisałeś matury? Czy ja to wyśmiałem? Nie, stwierdziłem tylko jak to się ma do dyskusji.
Dobry przykład na różnicę pomiędzy brakiem zrozumienia dla inności i nietolerancyjnym chamstwem a argumentowaniem swoich racji. Idąc Twoim torem- co mnie obchodzi to, że inni studiują czy pracują? Skoro tak korzystają ze swojej młodości, to ich wybór, ja korzystam inaczej, więc w odpowiedzi pokazałem, czym się różnię. Ty nie zaakceptowałeś tej różnicy, ale z jej powodu zacząłeś postrzegać mnie jako intelektualnie gorszego, nie znając mnie w ogóle poza tym forum. Jak ktoś nie ma problemów z zachowaniem podstaw kultury, netykietą i rozumieniem, że każdy ma prawo do własnej drogi w życiu, to nie przeszkadza mu określona przez Ciebie jako "nadmierna" ilość, Twoim zdaniem "niepotrzebnych" informacji o użytkowniku. Nie wstydzę się siebie, nie mam kompleksów, więc nie boję się z siebie żartować, a jeśli ktoś nie potrafi zrozumieć, na czym polegają uargumentowana dyskusja i autoironia, to nie moją tutaj rolą jest takie rzeczy tłumaczyć.

PS 2
Bart_DB pisze:wskaż co Cię obraziło
W pierwszej z zacytowanych w edytowanym teraz poście Twoich wypowiedzi poniżałeś mnie jako "płaczkę bez jaj", w kolejnych wyszydzasz mój styl pisania, czepiasz się dosłownie wszystkiego chcąc zmieszać z błotem mnie, a nie moje poglądy. Gdzie jest wymiana poglądów i chęć prowadzenia dyskusji w stwierdzeniach typu: "forum to Twoje podwórko, plac zabaw i klinika leczenia kompleksów.", "tani barokowy styl wypowiedzi, gdzie sensu nie uświadczysz, a bezmyślne pieprzenie otrzymasz w nadmiarze.", "Twoje porównanie (...) jest po prostu idiotyczne" czy też w całym piątym cytacie od góry licząc? Bo nietrudno zauważyć, że właśnie wyszło szydło z worka i pokazałeś, że oceniasz intelektualne możliwości innych po ich podejściu do papierków, uważając mnie za "gorszego", bo potrafię na luzie podejść do swojej osoby i idąc za własnym pomysłem personalizuję swoje wypowiedzi. Dlatego postulujesz ukrycie informacji- nie umiesz pohamować się od poniżania tych, którzy obrali różną od Twojej drogę w życiu. Smutne.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2009, 15:33 przez JuveCracow, łącznie zmieniany 3 razy.


Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9962
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 30 maja 2009, 14:25

Przenieście się z tą waszą "dyskusją" na pw, ten temat zdaje się jest o czym innym.


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 30 maja 2009, 15:06

Zgadzam sie... bo sie strasznie drętwo zrobilo :prochno:.


calma calma
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9962
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 30 maja 2009, 21:59

Tak przy okazji to chciałbym poinformować, że jeśli ktokolwiek chciałby się szerzej podzielić na temat swoich odczuć względem JuvePoland pod każdym względem to prosiłbym o maile na siewier@juvepoland.com . Możecie pisać o wszystkim, ale przede wszystkim zależy mi na tym co Wam się na JP nie podoba, na stronie i forum. Co byście zmienili, czego Wam brakuje, co Wam przeszkadza? - uwagi od a do z mogą dotyczyć i spraw merytorycznych jak i technicznych.

Za każdą nawet i jednorazową uwagę będę wdzięczny - pomoże to nam w przyszłości skupić się na sprawach nie tylko takich, które są istotne z punktu widzenia twórców strony, ale i tych, które są istotne dla użytkowników. Im więcej spojrzeń i opinii na jakiś temat tym lepsze wnioski można wyciągnąć - dlatego też zależy mi na opinii jak największej ilości osób.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2009, 09:08

evilboy pisze:
kornknot pisze:Nie będziemy karać za napis "inter jest głupi i smierdzi" a tym bardziej jeśli jest on na takim a nie innym zdjęciu. Bez przesady.
I bardzo dobrze! - nie musimy wszystkich lubić.
ale szanowac wypadaloby

zreszta dyskusja nie ma sensu, regulamin mowi jedno a admini interpretuja to wg wlasnych upodoban...
Ostatnio zmieniony 01 czerwca 2009, 11:16 przez Maly, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2009, 09:51

Siewier pisze:Tak przy okazji to chciałbym poinformować, że jeśli ktokolwiek chciałby się szerzej podzielić na temat swoich odczuć względem JuvePoland pod każdym względem to prosiłbym o maile na siewier@juvepoland.com . Możecie pisać o wszystkim, ale przede wszystkim zależy mi na tym co Wam się na JP nie podoba, na stronie i forum. Co byście zmienili, czego Wam brakuje, co Wam przeszkadza? - uwagi od a do z mogą dotyczyć i spraw merytorycznych jak i technicznych.
Jedyne czego mi brak to informacji o Primaverze... Wiem, wiem, że nad tym pracujecie ale to już trochę trwa. Wiem także, że macie masę roboty a życie nie skupia się tylko na JP ale jeżeli można, znajdziecie chwilkę czasu? Myślę, że moglibyście skorzystać z pomocy aro2121 ponieważ on utworzył na forum temat o Primce i w sumie jest na bieżąco.


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
ODPOWIEDZ