Forum jest drętwe?

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
ODPOWIEDZ
Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 03 marca 2007, 07:08

Od paru dni w pokoju przeznaczonym dla moderatorów i administratorów toczy się zażarta dyskusja na temat forum JP. Otóż, zastanawiamy się co zrobić aby było ono bardziej przyjazne dla Was, użytkowników, abyście nie bali się "groźnych i niesprawiedliwych modów", aby było to miejsce przyjazne, do którego z chęcią wracacie nie tylko po to aby przeczytać posty innych, ale samemu wziąć udział w dyskusji nie obawiając się, że nie spełniacie "wymagań" trzymających władzy co do poziomu.
Dyskusja doprowadziła nas do pewnych wniosków, które prezentujemy poniżej. Chcemy abyście wyrazili tutaj szczerą opinię, oczywiście podpartą konkretnymi propozycjami, zażaleniami, uwagami itp. Bo w końcu to Wy tworzycie forum i to Wam powinno tu być dobrze, a my mamy tylko pilnować porządku a nie "pałować".


Oto nasze propozycje zmian:
- Luźniejsza atmosfera na całym forum.
- Zmiana nazwy pokoju "Inne tematy" na "Hyde Park" która wskazywałaby na to, że można tam rozmawiać na dowolne tematy. W pokoju tym posty nie byłyby naliczane więc nie zwracalibyśmy uwagi na długości postów czy też zbaczanie z tematów. Oczywiście nadal obowiązywałby regulamin czyli żadnego obrażania, wulgaryzmów i kłótni.
- Większy luz w pozostałych pokojach, z tą różnicą, że większe odbiegnięcie od tematu byłoby prostowane przez moderatorów. Dozwolone byłyby luźne dyskusje, oczywiście w granicach rozsądku.
- Karanie kartkami w ekstremalnych przypadkach (wulgaryzmy, obrazy użytkowników, klubów lub innych osób), gdy użytkownik nie chce się podporządkować uwagom moderatorów lub nagminnie łamie regulamin oraz gdy inny użytkownik zwraca uwagę, że temat jest taki czy inny, a nie korzysta z niebieskiej kartki, krótko mówiąc - bawi się w moderatora. Nie podoba się temat to nie komentujemy. Łamie regulamin - korzystamy z niebieskiej kartki.
- Pozwolenie na kontynuowanie starych tematów, ale tylko tych, które mają sens dalszej dyskusji.
- Zamykane tematy będą miały w ostatnim poście podaną przyczynę oraz podpisany nick zamykającego, aby użytkownicy wiedzieli czemu temat został zakończony i aby można było się od tego odwołać.

Oczywiście regulamin będzie nadal sprawował funkcję wytycznych tego forum, ale postaramy się aby był on respektowany przez wszystkich nie tylko przy pomocy kartek.


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
JuventinoPS

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 658
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 03 marca 2007, 08:41

...
Ostatnio zmieniony 02 maja 2009, 14:33 przez JuventinoPS, łącznie zmieniany 1 raz.


grejt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2006
Posty: 129
Rejestracja: 28 września 2006

Nieprzeczytany post 03 marca 2007, 08:53

Mysle ze byly by to dobre zmiany nieco luzu by sie przydalo ja np. dostalem kartke za jakas smieszna rzecz nie pamietam co to bylo ale wiem ze moderator chyba za bardzo poczul wladze ;]

Jestem za "Wiecej luzu"


Mr Cezary

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2004
Posty: 1156
Rejestracja: 21 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 03 marca 2007, 09:17

Hmm... Dlaczego nie? Choć mnie atmosfera na forum się podoba i na pewno mi nie przeszkadza. Co prawda zdarzają się posty, które odstają poziomem od reszty, ale tego wyeliminować się nie da, zwłaszcza jeśli chcemy, aby na tym forum wypowiadał się każdy i niczego się nie obawiał.


alex_KiNiO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lipca 2006
Posty: 361
Rejestracja: 18 lipca 2006

Nieprzeczytany post 03 marca 2007, 09:24

To dobry pomysł. Zwłaszcza z tymi kartkami. Pamiętam, że kiedyś w jednym dniu dostałem 2 kartki i bana (jedna za temat w złym pokoju, a druga że oddświeżyłem temat sprzed miesiąca). Potem miałem problemy, bo administratorzy nie chciali zdjąć mi bana mimo kilku próśb. Przez miesiąc nie mogłem wejść na JP! Kompletny ABSURD!!! Korzystałem z innej strony o JUVE (dobrze że w Polsce jest ich kilka), ale gdy w końcu odbanowano mnie wróciłem na JP.

Więcej luzu: głównie u administratorów i moderatorów forum.
POZDRO


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości.
Gianni Agnelli
MrWlodek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2006
Posty: 675
Rejestracja: 28 lipca 2006

Nieprzeczytany post 03 marca 2007, 09:34

Wg mnie, wyluzowanie forum nie jest zbytnio potrzebne, tak jak jest teraz jest dobrze, mi nic nie przeszkadza. Ci którzy chcą napisać posta i tak go napiszą. Tak było na początku ze mną. Oczywiście nie nabijałem ale starałem się pisać na temat, bo tak jest w regulaminie, i tak jest to zrozumiałe, że w temacie "Kwiatki" piszemy jakie kwiaty nam się podobają, a nie co jedliśmy dziś na obiad.

Nowe zasady rozdawania kartek są dobre, tak jak Chcieliście, dają więcej luzu. Chociaż ówczesne reguły karania kartkami też nie są tak strasznie ostre. Przyznaje się, kiedyś już miałem 7-o dniowego bana ale tylko z mojej winy.

Teraz jest OK ale jeśli się trochę pozmienia też nie będzie źle.


Obrazek
-Lucas-

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2003
Posty: 2751
Rejestracja: 26 lipca 2003

Nieprzeczytany post 03 marca 2007, 10:03

Zastanawiam się skąd się u Was wziął pomysł zmiany zasad na forum. Według mnie jest dobrze tak jak jest. Reguły karania kartakami są odpowiednie. Chcąc prezentować przyzwoity poziom regulamin musi być stanowczy. To chyba ma nas wyróżniać spośród inny witryn? Jeszcze nie dawno toczyła się zażarta dyskusja w kwestii orgografii na forum, chcieliście zaostrzyć panujące zasady a teraz czytam o jakimś luzie :roll: Skąd ta zmiana? Czy Wy tego czasem nie robicie w związku z fuzją trzech stron o Juventusie?


Obrazek
Szwarou

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2005
Posty: 212
Rejestracja: 12 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 03 marca 2007, 10:19

pamietajcie ze za luzno tez nie moze byc

a moim zdaniem prostym rozwiazaniem jest calkowite zrezygnowanie z licznika postow - nie liczy sie ilosc a jakosc :>

Co to komu daje ze ma 40 czy 4000 postow...


Obrazek
Trunxik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2005
Posty: 588
Rejestracja: 08 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 03 marca 2007, 10:23

No jak dla mnei to jest to jakiś pomysł. Czytając niektóre komentarze modów to można pomyśleć, że oni po prostu tacy są i lubią czasem sobie komuś pojechać :smile: Zobaczymy czy wyjdzie to w praktyce :)


hmm... to możecie mi już skasować kartke za za duże zdjęcie ? ;) :D


Obrazek
Supersonic

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2004
Posty: 1184
Rejestracja: 25 października 2004

Nieprzeczytany post 03 marca 2007, 10:26

Martin pisze: Bo w końcu to Wy tworzycie forum i to Wam powinno tu być dobrze, a my mamy tylko pilnować porządku a nie "pałować".

Oto nasze propozycje zmian:
- Luźniejsza atmosfera na całym forum.
Ja to bym zaostrzył :twisted:
To co odróżnia JP od innych for ( zwłaszcza piłkarskich :smile: ) to poziom. Dla mnie to jest wisienka tej strony, która smakuje najlepiej i moim zdaniem nie jest dobrym pomysłem rezygnowanie z czegoś, co jest dobre. Głosy mówiące o "pałowaniu" są zdecydowanie przesadzone. Naprawdę nie widzę w którym miejscy regulamin zniechęca do udzielania się, a lepiej mniej sensownych postów niż setki jednozdaniowych.
Martin pisze: - Zmiana nazwy pokoju "Inne tematy" na "Hyde Park" która wskazywałaby na to, że można tam rozmawiać na dowolne tematy. W pokoju tym posty nie byłyby naliczane więc nie zwracalibyśmy uwagi na długości postów czy też zbaczanie z tematów.
Z tego co pamiętam to najciekawsze i często najambitniejsze tematy ( alfabet, chwila refleksji + inne tematy o życiu) można by wpisać właśnie pod hyde park. Zauważcie, że właśnie tam głupich postów było najmniej, dlatego moim zdaniem jeśli przestać naliczać posty, to bardziej w tematach " kogo chciałbyś w Juve, 11tka marzeń" itd.
Martin pisze: Oczywiście regulamin będzie nadal sprawował funkcję wytycznych tego forum, ale postaramy się aby był on respektowany przez wszystkich nie tylko przy pomocy kartek.
To chyba będziecie musieli nam zapłacić. :x Jak poluzujecie regulamin to tzw. dzieci neostrady będą atakowali tak zaciekle jak Juventus - Real na Delle Alpi.

Moim zdaniem problem leży gdzie indziej. Tym problemem jest marazm wśród " starej gwardii" . ( przepadłem :roll: ) . Zamiast marudzić - to już nie to forum co kiedyś, kiedyś było rodzinnie itd. załóżcie własne tematy, otwórzcie się i zaproponujcie coś co was ciekawi o czym chcecie i lubicie mówić.
Powtarzam najambitniejsze tematy często były najciekawszymi! Przecież bardzo wielu użytkowników ma naprawdę wiele ciekawego do powiedzenia, a moim zdaniem niesłusznie z góry zakłada, że nie znajdzie się nikt inny, kto będzie chciał z nimi o tym podyskutować.


white_wolv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 maja 2003
Posty: 2965
Rejestracja: 14 maja 2003

Nieprzeczytany post 03 marca 2007, 10:31

Tak jak napisal Martin - poki co sa to tylko propozycje zmian.

Jesli beda przewazaly glosy przeciw t to wszystko zostanie po staremu. Ten temat zostal zalozony po to zebysmy mogli poznac Wasza opinie bo dyskusja w gronie modow i adminow to byl dopiero poczatek i wstepny zarys tego co mozna zrobic aby bylo ciekawiej na tym forum.


Swider10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2005
Posty: 806
Rejestracja: 27 lipca 2005

Nieprzeczytany post 03 marca 2007, 10:36

Wg mnie atmosfera na forum jest bardzo dobra, nie jest spięta i np. ja pisze zawsze to co chce (oczywiscie wszystko w ramach regolaminu) a ten jest tak skonstrułowany, ze nie trzeba go poprawiać. To oczywiscie wyłącznie moja opinia, ale jeszcze raz powtarzam ja na forum czuje sie świetnie :) Pozdro :)


"Pozytywne rezultaty to coś wspaniałego , ale istnieje coś większego: móc powiedzieć, że jest się kibicem Juventusu i być z tego dumnym."

"Dla tych barw niektórzy stracili swe życie"
Szymek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2004
Posty: 1406
Rejestracja: 19 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 03 marca 2007, 10:54

Ja muszę przyznać, że w zupełności zgadzam się z Supersonicem.
Regulamin JP nie jest za ostry, według mnie nie można mu nic zarzucić. Wręcz przeciwnie. JP to najlepsza polska strona o Juve, a może nawet najlepsza klubowa strona w Polsce, więc forum również powinno stać na wysokim poziomie. Niestety pojawiają się coraz częściej ludzie, którzy nie czytają regulaminu i piszą beznadziejne posty, i najczęściej są to tematy dotyczące Juve a nie z pokoju „Inne tematy”. Nikt kartki nie dostanie od tak, na pewno dostanie ją za nieprzestrzeganie regulaminu. Jak dla mnie to regulamin jest w porządku i nie widzę w nim nic, co jest zbyt ostre. Co do nie naliczania postów w „Innych tematach”, to chyba najlepszym wyjściem byłoby usunąć licznik postów, byłby on tylko widoczny w profilu, tam gdzie ilość postów dziennie. To z pewnością w jakimś stopniu odstraszy nabijaczy. Forum bardzo się zmieniło, patrząc na dawną atmosferę. Teraz niestety liczy się ilość a nie jakość. Jaki jest sens regulaminu, jeśli złamanie go nie będzie karane kartką? Ktoś będzie go ciągle łamał, to zostanie zbanowany. Jeśli mu zależy to przemyśli swoje zachowanie podczas tygodniowego urlopu i postara się dostosować do poziomu forum.


Reg

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2006
Posty: 370
Rejestracja: 27 marca 2006

Nieprzeczytany post 03 marca 2007, 10:55

Dla mnie obecna sytuacja jest optymalna. Regulamin jest dobrze skonstruowany. Co do rozluźnienia atmosfery; przecież teraz też raczej nie spotyka się sytuacji natychmiastowego karania kartkami lekkiego offtopu. Często można zauważyć, ze nowi użytkownicy nie dostają od razu kartki tylko słowne ostrzeżenie. To jaka będzie atmosfera zależy głownie od użytkowników i wątpię, ze rozluźnienie miało na to wpływ. Na wielu forach atmosfera jest luźniejsza ale wtedy 80% postów do 1-2 zdaniowe wypowiedzi. Oczywiście w niektórych tematach to normalne, ale nie we wszystkich. Uważam, że jeśli ktoś ma coś do powiedzenia i chce sie tym podzielić to napisze to teraz, przy obecnych zasadach. Przecież jeżeli post nie łamie regulaminu nie ma się czego obawiać. Każdemu może się zdarzyć jakieś przewinienie, ale jeśli nie łamie sie regulaminu notorycznie może spokojnie pisać. Złagodzenie kar może pomóc jedynie osobom, które albo w ogóle nie znają regulaminu, albo nie zamierzają go przestrzegać, a chyba takich osób tu nie chcemy. Poza tym można dostać 2 ostrzeżenia, a dopiero później 7-dniowy ban. Na niektórych forach jest 1 ostrzeżenie przed banem. Jedyna uwaga do moderatorów na przyszłość jest taka, żeby przy dawaniu ostrzeżeń nie kierowali się osobistymi sympatiami i antypatiami, ale na JP raczej takiego problemu nie ma.

Zresztą jak widać chyba wielu osobom podoba się tak jak jest, bo na tym forum jest najwięcej zarejestrowanych użytkowników(wśród polskich forum o Juve). Wystarczy zajrzeć na inne, żeby przekonać się że to jest najlepsze. Tak jest przynajmniej w moim odczuciu.


Obrazek
herr_braun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2004
Posty: 701
Rejestracja: 01 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 03 marca 2007, 11:14

Martin pisze:- Zmiana nazwy pokoju "Inne tematy" na "Hyde Park" która wskazywałaby na to, że można tam rozmawiać na dowolne tematy. W pokoju tym posty nie byłyby naliczane więc nie zwracalibyśmy uwagi na długości postów czy też zbaczanie z tematów. Oczywiście nadal obowiązywałby regulamin czyli żadnego obrażania, wulgaryzmów i kłótni.
Teraz w innych tematach też chyba nie jest naliczane nic. Po za tym po co zmieniać. Inne tamaty to oczywiste o co chodzi a Hyde Park - ja np nie wiem o co chodzi i jak widzę takie nazwy na innych forach to tylko mnie to drażni.


ODPOWIEDZ