Problemy z ortografią na forum

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
ODPOWIEDZ
Railis

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2006
Posty: 1489
Rejestracja: 01 lutego 2006

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2006, 22:10

-Lucas- pisze:Jakoś tak dziwnie zaleciało mi despotyzmem po przeczytaniu Twojej wypowiedzi, ciekawe czy tylko ja mam takie wrażenie.

Jesli w taki sposób podchodzisz do tej sprawy to może naucz rybe szczekac?
A kto powiedział, że na JP panuje demokracja??


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2006, 22:11

Damianinho pisze: Wy również mnie poprawiajcie. Bo człowiek uczy się na błędach.
Damianinho pisze:nie miejscie mi tego za złe
sam widzisz ze kazdemu moze sie to zdażyć, chociaz tez kłuje mnie w oczy taki post w ktorym co drugie słowo jest z błędem ale staram sie byc wyrozumialy. mi sie czesto zdarzaja literówki bo kiedy pisze szybko moga sie poprzestawiac literki. z bledami orto raczej nie mam problemów ale trzeba pamietac ze nie wszyscy sa dobrzy z ortografii :-D


Obrazek
Pirlo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 maja 2005
Posty: 444
Rejestracja: 08 maja 2005

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2006, 22:13

Damianinho pisze:Wielmożni administratorzy, szanowni moderatorzy, wielce poważani użytkownicy forum
Co to ma być kazanie... :roll:
Damianinho pisze:Nie dajmy niszczyć pięknej historii języka polskiego.

Po co piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia...
Damianinho pisze:Precz z profanacją zasad ortograficznych..
Znasz w ogóle znaczenie tego słowa?
Damianinho pisze:Do czego zmierzam? System kar i nagród
Świetnie, proponuje ban za ortograficzny a kartke za interpunkcyjny :whistle: To z pewnościa rozwiąże problem. :roll:

Temat nie tyle śmieszny co głupi... chcesz sie bawic w poloniste to sie baw... tyle :roll:
marcinek pisze:omg.... dlugo juz nie zagladalem tutaj ale cos widze ze niezle sie ludzia przewraca we lbach :P
"patriotyczny obowiazek" hahahahahaha
:bravo: :bravo: :bravo:
Ostatnio zmieniony 30 grudnia 2006, 09:36 przez Pirlo, łącznie zmieniany 3 razy.


swiergot

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 czerwca 2003
Posty: 3134
Rejestracja: 22 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2006, 22:13

-Lucas- pisze:Tobie sie chyba wydaje że owa dolegliwość to pryszcz,pikus. Mam koleżanke które ma dysortografie, rzeczywiscie ma. Probuje z tym "walczyc" czytajac mnóstwo ksiązek jednak nic nie pomaga. Jaki z tego wniosek?
Nigdzie nie napisałem, że to błaha sprawa. Napisałem, że jeżeli ktoś naprawdę ma dysortografię i stara się to zmienić, to bardzo dobrze.


Obrazek
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9962
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2006, 22:19

-Lucas- pisze:Jesli w taki sposób podchodzisz do tej sprawy to może naucz rybe szczekac?
Mam rozumieć,ze dla Ciebie nauczenie się poprawności zasad pisowni języka polskiego jest tym samym, co nauczenie ryby szczekania ?


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2006, 22:24

Wykorzystując sytuację, że admini żywo i ochoczo wypowiadają się na temat poprawnego pisania na forum, chciałbym zadać pytanie: czy będzie na forum zamieszczony słownik, który sprawdza pisownie w postach?
Wiem, że pytanie to juz wielokrotnie padało, jednak zawsze albo unikaliście odpowiedzi, albo pisaliście że później wrócicie do sprawy. Może teraz coś ruszy.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
BOOM

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 października 2004
Posty: 347
Rejestracja: 20 października 2004

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2006, 22:27

Michael900 pisze:dysgrfikiem,
Tobie wytykam blad...
DamKam pisze:delikfenta
... i jeszcze Tobie...

Wytkne jeszcze sobie pisanie bez uzywania polskich znakow, oraz zdarzajace sie (jak kazdemu) bledy ortograficzne :wink:

... bezsensu...

Uwazam, ze takie wytykanie bledow do niczego nie prowadzi, procz napiec pomiedzy uzytkownikami. Specjalne "odznaczenia"? Wedlug mnie ktos kto pisze "dżeffko" i za nic ma sobie zasady polskiej pisowni, sam daje sobie takie "odznaczenie", kazdy widzi co soba reprezentuje taka osoba i sam sie do tego moze ustosunkowac (np. jak Swiergot - nie czytajac postow takich uzytkownikow). Takie napietnowywanie nic nie da, bo jesli ktos sam sie "przedstawia" jako ktos kto ma gleboko j. poslki (piszac posty z razacymi bledami czy to ortograficznymi, czy gramatycznymi), to co go bedzie obchodzilo, ze ktos podsumuje jego "tworczosc"?
Ostatnio zmieniony 29 grudnia 2006, 23:02 przez BOOM, łącznie zmieniany 3 razy.


Obrazek
Wonki

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 czerwca 2005
Posty: 366
Rejestracja: 15 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2006, 22:27

Aha, zapomniałem jeszcze o jednym. Chciałem napisać jeszcze na poruszony temat dysortografii.

Po pierwsze, ja również nie wierzę w to, że każdy kto dostał zaświadczenie o dysfunkcji, tę dysfunkcję naprawdę posiada. Bo jeżeli by tak było to ja już się boję o przyszłość tego kraju. U mnie w klasie 1/3 osób postarało się o tkie zaświadczenie ale to jest przecież śmiech na sali. Taka "urojona dysleksja" bierze się chyba tylko i wyłącznie z niedbalstwa!

Ale oczywistym jest, że są osoby, które faktycznie mogą mieś poważną dyslekcję i to na pewno nie jest pikuś. Ale przeciez oni MUSZĄ i tak i tak podjąć z nią walkę! I to najlepiej PRZED wkroczeniem w dorosłość bo średnio sobie wyobrażam człowieka dorosłego który w jednym zdaniu robi 10 błędów. Jak taki człowiek napisze CV czy podanie o pracę itd?

Rozumiem, że całkowicie dysortografii nie da się "uleczyć" (bo to nie choroba) jednak da się ją bardzo zmniejszyć. Jestem świadkiem żywego przykładu. Mianowicie, niedawno poznałem pewną dziewczynę i od tamtej pory często piszemy do siebie przez neta. Ma oczywiście dysortografię. Na początku robiła mnóstwo błędów, musiałem bardzo się wysilać, żeby ją zrozumieć (nie wypominając jej oczywiście błędów bo to by było głupie...). Natomiast ostatnio bardzo się ucieszyła, gdy stwierdziłem, że pisze już bardzo dobrze :idea: Na prawdę nie robi już błędów niemal żadnych. A to wynik tylko i wyłącznie tego, że tak często zaczęła za mną pisać. Wniosek? Trzeba pisać, dużo. I to przynosi efekt. A gdzie można pisać dużo i poprawnie?? No dzień dobry, forum JP się kłania :idea:


Mr Cezary

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2004
Posty: 1156
Rejestracja: 21 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2006, 22:27

Za literówki typu, wspomniana gdzieś wcześniej "(c)higienistka" również będziecie karać? :prochno: Sory, ale ktoś już napisał mądre słowa tutaj: niech każdy lepiej pilnuje siebie samego, bo u innych łatwo dostrzeć nieprawidłowości, a u siebie jednak trudniej :whistle:


Railis

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2006
Posty: 1489
Rejestracja: 01 lutego 2006

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2006, 22:28

pan Zambrotta pisze:Wykorzystując sytuację, że admini żywo i ochoczo wypowiadają się na temat poprawnego pisania na forum, chciałbym zadać pytanie: czy będzie na forum zamieszczony słownik, który sprawdza pisownie w postach?
Wiem, że pytanie to juz wielokrotnie padało, jednak zawsze albo unikaliście odpowiedzi, albo pisaliście że później wrócicie do sprawy. Może teraz coś ruszy.
Wg mnie nie jest takie coś potrzebne. Tak jak wszyscy wiemy, najnowszy Firefox posiada wbudowany słownik, więc dlaczego macie przed nim takie opory. Prowadzenie słownika wg. mnie nie jest potrzebne, bo po co robić coś co zrobił już dawno ktoś inny (twórcy Firefoxa). Można by nawet test do worda wrzucić. Jeżeli się nawet tego nie chce to widać jak podchodzicie do pisania postów.


-Lucas-

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2003
Posty: 2751
Rejestracja: 26 lipca 2003

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2006, 22:31

Siewier pisze:
-Lucas- pisze:Jesli w taki sposób podchodzisz do tej sprawy to może naucz rybe szczekac?
Mam rozumieć,ze dla Ciebie nauczenie się poprawności zasad pisowni języka polskiego jest tym samym, co nauczenie ryby szczekania ?
Prawdopodobieństwo nauczenia kogos na forum poprawności ortograficznej jest takie same jak pradopodobiestwo nauczenia ryby szczekania. Ortografii uczy sie w szkole a jesli ktos sie nie nauczył to ma braki. Chyba, że Ty masz ambitne plany modernizacji słownictwa uzytkowników JP. Nie chce Cie zniechęcac ale to tak jakbyś porywal sie z motyką na ksiezyc :D


gosciu_Muranista

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2003
Posty: 1008
Rejestracja: 27 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2006, 22:32

Temat może i dobry tyle, że to na nic. Bo powiedzcie co da "napiętnowanie" tych osób skoro one będą to olewać. Jako przykład można podać pewnego usera a raczej userke o ładnym nicku: "a.....k", która notorycznie łamie zasady poprawnej polszczyzny inni to zauważają i otwarcie o tym piszą ale to na nic. Tak samo będzie i w tym przypadku. Aczkolwiek co za problem napisać posta najpierw w Wordzie (który to program podkreśli błędy) a potem wkleić go na forum i tyle. Tyle, że ludziom się nie chce i mam wrażenie (ale to jest tylko moje zdanie), że ci co robią takie błędy nie mają dysortografii tylko albo nie nauczyli się w szkole albo poprostu olewają to co mają napisać byle coś napisać a niech inni się męczą.


Discordia

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 maja 2006
Posty: 277
Rejestracja: 12 maja 2006

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2006, 22:45

Cris pisze:
Damianinho pisze:Nie dajmy niszczyć pięknej historii języka polskiego.

Po co piszesz o czyms o czym niemasz pojecia...
Przynajmniej Damianinho ma na pojęcie o ortografii, czego nie można powiedzieć o Tobie.

Damianinho- uważam, że masz rację- forumowicze powinni starać się pisać poprawnie, a inni- poprawiać ich, nie w celu wyśmiewania się, a po prostu nauczenia ich.
Uważam, że karanie kartką za błędy ortograficzne to jednak przesada. Wystarczy zmienić nastawienie forumowiczów do poprawiania ich. Do tej pory, gdy ktoś komuś wytknął błąd, reszta się śmiała i uważała to za wymądrzanie się. Spójrzmy na to jednak z innej strony- gdy powiemy danej osobie jak powinno się poprawnie pisać konkretne słowo, więcej nie popełni ona błędu pisząc je.
Tak więc apeluję to wszystkich userów tego forum: poprawiajcie innych, ku ich dobru i nie obrażajcie się będąc poprawianymi :)
Ostatnio zmieniony 29 grudnia 2006, 22:47 przez Discordia, łącznie zmieniany 1 raz.


Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9962
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2006, 22:47

pan Zambrotta pisze:Wykorzystując sytuację, że admini żywo i ochoczo wypowiadają się na temat poprawnego pisania na forum, chciałbym zadać pytanie: czy będzie na forum zamieszczony słownik, który sprawdza pisownie w postach?
Wiem, że pytanie to juz wielokrotnie padało, jednak zawsze albo unikaliście odpowiedzi, albo pisaliście że później wrócicie do sprawy. Może teraz coś ruszy.
Odpowiedź już padła =>
Siewier pisze:Kwestia ortografii była poruszana juz wielokrotnie i wielokrotnie prosiliśmy o cierpliwość. Mamy dużo ważniejszych spraw na głowie i dlatego póki co nie będziemy wprowadzać żadnych nowych rozwiązań w tym kierunku.
Mr Cezary pisze:Za literówki typu, wspomniana gdzieś wcześniej "(c)higienistka" również będziecie karać? :prochno:
Oczywiście,za brak przecinka w zdaniu : 2 miesiące banicji 8)
Mr Cezary pisze:Sory, ale ktoś już napisał mądre słowa tutaj: niech każdy lepiej pilnuje siebie samego
Gdyby każdy pilnował siebie to niepotrzebny byłby regulamin i moderatorzy.

-Lucas- pisze:Prawdopodobieństwo nauczenia kogos na forum poprawności ortograficznej jest takie same jak pradopodobiestwo nauczenia ryby szczekania. Ortografii uczy sie w szkole a jesli ktos sie nie nauczył to ma braki. Chyba, że Ty masz ambitne plany modernizacji słownictwa uzytkowników JP. Nie chce Cie zniechęcac ale to tak jakbyś porywal sie z motyką na ksiezyc :D
Jeżeli ktoś korzysta z JP to musi akceptować panujące tu zasady. Jeśli ich nie akceptuje to wylatuje,proste. Problem nie tkwi w tym,że ktoś nie umie pisać tak jak należy,ale w tym,że daje temu świadectwo na forum. Będziemy takich delikwentów gnębić.
gosciu_Muranista pisze:Jako przykład można podać pewnego usera a raczej userke o ładnym nicku: "a.....k", która notorycznie łamie zasady poprawnej polszczyzny inni to zauważają i otwarcie o tym piszą ale to na nic.
Po kilku banach przestała już tak notorycznie łamać punkt 3.a regulaminu.


michalr

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2006
Posty: 23
Rejestracja: 26 lipca 2006

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2006, 22:55

ja mam dysortografie i czesto robiębłedy :cry: :D


Obrazek
ODPOWIEDZ