Żenujące główne pomeczowe newsy

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
ODPOWIEDZ
Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 23 lutego 2006, 19:21

Ja częściowo zgodzę się ze swiergotem. Prawda, że Juventus w spotkaniu z Bremie nie zagrał tak jak oczekiwali tego wszyscy kibice Bianconerich. Chyba można to nawet nazwać jakąś kompromitacją. Ja też byłem delikatnie mówiąc wkurzony jak usłyszałem od rafała005 na TS „Werder Juve 3-2” w samej końcówce i też bym z chęcią napisał zaraz po meczu o kompromitacji Juve. Ale przecież na tej fazie Ligi Mistrzów nie ma słabeuszy i wystarczy nam zwycięstwo 1-0 na Delle Alpi i jesteśmy w 1/4 finału! tak więc uważam, że komentarz pomeczowy jest troszeczkę nad wyraz.


Ciekawostki o Juventusie, które musisz znać - www.facebook.com/JuveCiekawostki
herr_braun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2004
Posty: 701
Rejestracja: 01 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 23 lutego 2006, 19:43

swiergot pisze:Pozwólcie mi wyjaśnić kilka rzeczy. Nie wymagam od drużyny wygrywania każdego meczu. Nie pogrzebałem szans na awans, wprost przeciwnie, dwie bramki na wyjeździe dają dużą szansę. Nie wzywam do wymienienia połowy składu i wywalenia trenera. Nie mówię nawet, że mamy słabą drużynę.
Nikt Ci tego nie zarzuca :wink:
swiergot pisze:To co napisałem w newsie to po prostu fakt.
No niestety, nie. To że Juve zagrał słabiutki mecz fani powinni wywnioskować z obiektywnego opisu. Ja przynajmniej tak bym wolał :smile:

swiergot pisze:Werder robił co chciał z obroną, która w 32 meczach straciła 22 bramki, i to kilka z nich dopiero w ostatnim czasie, przede wszystkim z Messiną, czy też na początku w innym obciachowym meczu z Milanem. Werder po prostu ośmieszał przez całe spotkanie naszych obrońców. Miarka się przebrała, kiedy tak bardzo doświadczona drużyna wygrywając 2-1 dała sobie w ciągu ostatnich kilku minut wbić dwie bramki.
Zgadzam się, ale miejsce na takie opinie jest na forum ewentualnie pod newsem.

booyak pisze:
herr_braun pisze:@ booyak: "Tak, ale to nie ma nic do rzeczy :smile:
Właśnie że ma i to dużo... Czy przypadkiem nasze Juve nie grało wczoraj jak banda przypadkowo zebranych na ulicy ludzi? Mi się wydaje że tak więc czemu ktoś ma nie pisać w newsie o beznadziejnym poziomie którzy rzeczywiście zaprezentowała 11 Capello.
Ani ja, ani autor tematu, nie podważamy słabego stylu Juve, ale chodzi o to że miejsce na subiektywne bądź co bądź, i nie oczywiste dla niektórych (chociażby z powodu nieobejrzenia meczu) opinie wyraża się chyba gdzie indziej :smile:

Pozdro 600 :prochno:


swiergot

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 czerwca 2003
Posty: 3134
Rejestracja: 22 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 23 lutego 2006, 19:44

Soulfly_Fanatic pisze:ale chodziło mi o przesadne wg.mnie wyrażanie emocji w głównym newsie.
Oj, uwierz mi, że gdybym chciał wyrazić emocje, to by się to nie nadawało do publikacji.
Soulfly_Fanatic pisze:Zadziwiające jest, że Juventus czy poszczególni zawodnicy nie są tak (albo wcale nie są)wyzywani na stronach innych klubów czy serwisach ogólnych o piłce, a najmocniej krytykowani są na stronie fanów Juve :think:
No i moim zdaniem bardzo dobrze, że są krytykowani. Krytyka, o ile jest zdrowa (bo w komentarzach dużo osób przesadzało), jest wręcz pożądana. Krzyczeć "nic się nie stało" można do pewnego stopnia, ale w pewnym momencie trzeba nazwać rzeczy po imieniu, żeby się nie zapomnieć.


Obrazek
Zambrotta_fan

Juventino
Juventino
Rejestracja: 19 listopada 2005
Posty: 11
Rejestracja: 19 listopada 2005

Nieprzeczytany post 23 lutego 2006, 19:47

brak obiektywizmu = amatorszczyzna

swiergot - dałeś ciała

Ja Juventusu nie mam za średniaka europejskiego, ale nie wymagam od nich wygrywania kazdego meczu.

Jeśli ktoś twierdzi, że porażka 3:2 na wyjeździe W LIDZE MISTRZÓW to kompromitacja to coś jest z nim nie tak :roll:

swiergot - TO JEST LIGA MISTRZÓW, tu każdy może wygrac z każdym !
swiergot pisze:
Soulfly_Fanatic pisze:ale chodziło mi o przesadne wg.mnie wyrażanie emocji w głównym newsie.
Oj, uwierz mi, że gdybym chciał wyrazić emocje, to by się to nie nadawało do publikacji.
Soulfly_Fanatic pisze:Zadziwiające jest, że Juventus czy poszczególni zawodnicy nie są tak (albo wcale nie są)wyzywani na stronach innych klubów czy serwisach ogólnych o piłce, a najmocniej krytykowani są na stronie fanów Juve :think:
No i moim zdaniem bardzo dobrze, że są krytykowani. Krytyka, o ile jest zdrowa (bo w komentarzach dużo osób przesadzało), jest wręcz pożądana. Krzyczeć "nic się nie stało" można do pewnego stopnia, ale w pewnym momencie trzeba nazwać rzeczy po imieniu, żeby się nie zapomnieć.
Przegraliśmy 3 mecz w sezonie ...
znajdź mi drugą taka drużynę w Europie :roll:

PEWNIE, ŻE SIE NIC NIE STAŁO !

FORZA JUVEEEEE !!!


Reggie

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 sierpnia 2003
Posty: 621
Rejestracja: 21 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 23 lutego 2006, 20:16

Zambrotta_fan pisze:brak obiektywizmu = amatorszczyzna

swiergot - dałeś ciała

Ja Juventusu nie mam za średniaka europejskiego, ale nie wymagam od nich wygrywania kazdego meczu.

Jeśli ktoś twierdzi, że porażka 3:2 na wyjeździe W LIDZE MISTRZÓW to kompromitacja to coś jest z nim nie tak :roll:

swiergot - TO JEST LIGA MISTRZÓW, tu każdy może wygrac z każdym !
Z jednej strony nie uważasz Juve za średniaka, a z drugiej strony nie widzisz nic złego w przegrywaniu z średniakiem (bo dla mnie taką właśnie drużyną jest Werder). Nie widzisz też nic złego w tym że 2 bramki padły w ciągu ostatnich paru minut. Więc z kim jest coś nie tak? ;)
Nie wiem czy opłaca się jeszcze udowadniać cokolwiek, Świergot już powiedział dość wg mnie.


"Ludzie wybierają najczęściej rozwiązania pośrednie, które są najgorsze ze wszystkich, a to dlatego, że nie potrafią być ani całkiem źli, ani całkiem dobrzy." Niccolò Machiavelli
PABLO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lutego 2003
Posty: 626
Rejestracja: 20 lutego 2003

Nieprzeczytany post 23 lutego 2006, 20:36

Soulfly_Fanatic pisze:Co to głównego newsa meczu werder-juve-Jest fatalny,kto to pisał.Jak by nie było Juve przegrało 3-2 ale tego typu komentarze to dziecinada.Od komentarzy typu "kompromitacja" itp biorą sie później fale podobnych komentów od ludzi którzy nie oglądali meczu,a zasugerowali sie newsem.Od pewnego czasu zauważyłem ze gdy juve niewygra na głównej stronie zawsze są komenty typu "słabe juve" lub "po bardzo słabym meczu".To wstyd ze newsmeni tak piszą.Nie można podać faktów z boiska,opisu akcji itp tylko lepiej dodać coś od siebie,bravo!
Odechciewa si zaglądać na stronke,zawsze w komentach wrzuty na zlatana,dp albo jeszcze kogoś,a teraz jeszcze w głównym newsie musze czytać coś podobnego.Wstyd. Każdy powinien sobie sam wyrobić zdanie na temat meczu oglądając go,a nie czytac newsa i pisać ze "capello musi odejść" a po drugim meczu ze wszystko jest super.Komentarze tego typu niepoparte spostrzerzeniami są w tragiczne, same one o was świadczą.
PLS Newsmeni zwródźcie na to uwage bo wg. mnie to nie wygląda ostatnio najlepiej.


hmmmmm czegos nie rozumiem. "newsmai" sa kims w rodzaju reporterow. rozumiem swiergota dlaczego sie nie rozpisywal ?? bo o czym tutaj pisac ?? ze juve nie potrafilo zorganizwoac akcji ofensywnej ?? o ile pamietam taki styl pisania ma swoja nazwe ale niestety nie wiem jak to sie zwie. tyle ode mnie ... jak cos mi sie przypomni jeszcze to napisza bo mialem caly referat opracowany w glowie ale po powrocie z pracy wszystko zapomnialem :)


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1704
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 23 lutego 2006, 20:53

No cóz swiergot moze rzeczywiscie troche przesadziles, jednak rozumiem cię... mecz mógł się podobać, układał się nienajgorzej... a nawet dobrze... skończył się całkiem całkiem...
jednak dla drużyny pokroju Juventusu strata 2 goli w 4 minuty w LM jest małą kompromitacją, jakby nie patrzeć :think:


Wener

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 grudnia 2004
Posty: 46
Rejestracja: 26 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 23 lutego 2006, 22:12

Uważam ,ze krytyka, która spadła na piłkarzy Juve w newsie , niektórych komentarzach i postach, jest zdecydowanie przesadzona....Ale z drugiej strony..porównując Juventus z piłkarzami z Bremy-klasę zawodników, osiagnięcia trenerów i przede wszystkim aktualne wyniki (w przeciągu całego sezonu)..i jednoczesnie widząc co robią nasi piłlkarze chociażby w konćowce meczu...to można wybaczyć swiergotowi Jego zachowanie :wink:


swiergot

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 czerwca 2003
Posty: 3134
Rejestracja: 22 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 23 lutego 2006, 23:00

Jak już napisał Reggie, nie ma co tu dalej udowadniać. Sama przegrana z drużyną taką jak Werder to nie jest kompromitacja, ale przegrana w takim stylu, że należy dziękować Bogu za niską porażkę, to jest kompromitacja, i tak niestety było wczoraj.


Obrazek
Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 24 lutego 2006, 10:14

Ja jeszcze doloze swoje trzy grosze, bo gdybym stwierdzil ze news jest zly zainterweniowalbym. Skoro nadal jest w oryginale znaczy ze popieram go w calosci.

Gralismy na wyjezdzie ale statystyka strzalow swiadczy o tym ze to BYŁA kompromitacja (wiem wiem, licza sie bramki):

Strzaly na bramke: Werder 9/Juventus 2
Strzaly niecelne: Werder 10/Juventus 4

No i "najlepsze":
Posiadanie pilki: Werder 65%/Juventus 35%

To wszystko nie mialby sensu gdybysmy wygrali 2:1 albo zremisowali. Ale skoro idziemy na mistrza Europy to nie mozemy doprowadzac do takich statystyk!


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
zmisek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 maja 2005
Posty: 6
Rejestracja: 22 maja 2005

Nieprzeczytany post 24 lutego 2006, 10:46

prawda jest taka ze juve jest w fatalnej formie od poczatku roku i nie ma sie co oszukiwac!!!
oczywiscie to naturalne ze zespol nie jest w stanie grac caly sezon na takim gazie jak to robilo juve w trakcie pierwszej rundzie! trzeba spojzec prawdzie w oczy i uczciwie o tym pisac wiec popieram takie newsy. jedyne w czym sie zgadzam z autorem tego topicu to fakt jezdzenie po zawodnikach w komentarzach forumowiczow a przede wszystkim po zlatanie! wiadomo ze sa zwolennicy zawodnikow takich i owakich jednak sa to caly czas zawodnicy juve i trzeba ich szanowac i wszystkim dobrze zyczyc nawet mimo chwilowo slabszej formy!!!
pzdr dla wszyskich :-D


Wadzgi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 października 2002
Posty: 72
Rejestracja: 10 października 2002

Nieprzeczytany post 24 lutego 2006, 10:51

Ja się zgadzam z Założycielem tematu, fakt faktem JUve zagrało słabiutko ale taki jest sport, uważam również że newsy powinny być obiektywne tak aby każdy indywidualnie wyciągnął wnioski.

Ps. Może jesy jakiś fan który w tym meczy widział jakieś dobre zagrania albo momenty Juve i może taki komentarz ukierynkowany w taką strone drażnić ( Osobiście wątpie:PP)
Tylko Fabio C. zawsze widzi pozytywne aspekty ale to już inna bajka

pozdro for all

FORZA JUVE


Waca
mnowo

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 7470
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 24 lutego 2006, 11:13

Hmm... to może niech ktoś zaproponuje, jak niby miałby wyglądać taki news?... :roll: Bo dużo gadania, a żadnych konkretów, tylko, że "to nie była kompromitacja"... Gdyby to grała Petrżalka (bez urazy dla kibiców) albo klub tego pokroju, rzeczywiście, nie byłoby się czemu dziwić.
Od Juve wymaga się mimo wszystko dużo więcej, a już na pewno piłkarze tej klasy powinni umieć utrzymać prowadzenie i nie oddawać go na minuty przed końcem.
Może relacja pomeczowa miałaby wiec brzmieć:
"Achhh... jak blisko zwycięstwa był dzisiaj Juventus! Spotkanie życia rozegrał Vieira, Buffon wręcz królował w bramce Juve..."

Przecież większość właśnie za takie komentarze wyśmiewa Capello- że "zawsze tak gada po meczu", że nie umie spojrzeć prawdzie w oczy, że zawsze mówi: "Widziałem wielki Juventus".. Ten, kto pisał tego newsa, moim zdaniem po prostu umiał spojrzeć tej brutalnej prawdzie w oczy i przyznać się do pewnych- nie zaprzeczajmy- faktów. Sorry.

Jak najbardziej podpisuję się pod relacją swiergota, mimo iż w dalszym ciągu wierzę w awans Juve. Myślę, że od naszych piłkarzy można wymagać więcej.
Ostatnio zmieniony 24 lutego 2006, 11:14 przez mnowo, łącznie zmieniany 1 raz.


Mateo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 października 2004
Posty: 490
Rejestracja: 24 października 2004

Nieprzeczytany post 24 lutego 2006, 11:13

Według mnie news, który pojawił się na głównej stronie Juvepoland był jak najbardziej adekwatny do tego co pokazał Juventus w tym spotkaniu, a zaznaczam, że mecz ten oglądałem :| . Moim zdaniem Świergot napisał prawde, myśle, że w newsie nie widać braku obiektywizmu spowodowanego wpływem emocji. Juve się skompromitowało - to poprostu fakt. O tym najlepiej świadczą statystyki, które przedstawił Martin. Europejski średniak Werder ciśnie i gniecie Juventus, który nie miał za dużo do powiedzenia. Prawdziwą kompromitacją w tym meczu jest postawa obrony przy bramce Schulza :shock: i stracenie dwóch bramek w ostatnich 4 minutach meczu kiedy już prawie mieliśmy zwycięstwo :| . No właśnie prawie... Juve się skompromitowało i news według mnie jest wporządku. Chore za to jest pisanie, że od razu Capello musi odejść :roll: .
Garreat pisze:dla drużyny pokroju Juventusu strata 2 goli w 4 minuty w LM jest małą kompromitacją
A ja uważam, że całkiem sporą :| . Zwłaszcza kiedy zdarza się to w Champions League.
Zambrotta_fan pisze:Jeśli ktoś twierdzi, że porażka 3:2 na wyjeździe W LIDZE MISTRZÓW to kompromitacja to coś jest z nim nie tak
Odpowiem ci tak:
swiergot pisze:Sama przegrana z drużyną taką jak Werder to nie jest kompromitacja, ale przegrana w takim stylu, że należy dziękować Bogu za niską porażkę, to jest kompromitacja, i tak niestety było wczoraj.
Dokładnie, popieram w stu procentach. Sam wynik nie jest tragiczny, ale to co pokazaliśmy i fakt, że straciliśmy dwie bramki w ostatnich 4 minutach prowadząc 2-1 jest kompromitacją.

P.S. Pozdrawiam ''biednego'' autora newsa :wink: :whistle: .


Supersonic

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2004
Posty: 1184
Rejestracja: 25 października 2004

Nieprzeczytany post 24 lutego 2006, 11:30

Bardzo się cieszę, że autor zołożył ten temat gdyż jest on wyjątkowo potrzebny.

Autor pomeczowego newsa ma ogromny wpływ na to jak będziemy postrzegali dany mecz. Moim zdaniem wszędzie, dosłownie wszędzie jest miejsce na subiektywizm z jednym małym wyjątkiem - komentarza pomeczowego. Dla mnie powinno to być rzetelne przedstawienie faktów i opis spotkania - co właściwie nie ma na forum miejsca. Na JP pomeczowy komentarz ogranicza się do trzech naprędce skleconych zdań typu: Juve wygrało 3:1 bramki strzelili x y z. Komentarz po meczu z Werderem to już zupełnie inna sprawa: tutaj oprócz 3 zdań mamy jeszcze bonus w postaci amatorszczyzny. Ktoś kto pisze coś, co później będzie czytało 500 osób, z których dla wielu będzie to jedyne źródło informacji nie może sobie pozwolić na stwierdzenia typu "Juve zagrało jak zespół polskiej ligi". Autor miał tutaj na myśli Legie i jej heroiczne boje z Zurichem, czy tez walke Wisły do ostatniej kropli krwi zakończoną porażką z trzecim futbolowym światem?
Zamiast tego wolałbym przeczytać w jaki sposób Micoud nas pogrążył a nie wybitnie subiektywny bełkot autora. Może dla kogoś wynik 2:3 na wyjeździe jest wcale dobrym wynikiem? Może uważa, że Juventus grając słabo strzelił drugiej drużynie niemieckiej 2 bramki, więc to oznacza, że ma ogromny potencjał?
Efekt jest taki, że pod newsem jest 100 bezmyślnych komentarzy, w których każdy koniecznie musi wykrzyczeć jakie to Juve jest słabe i w ogóle odpadnijmy lepiej już z LM nie będzie się Europa z nas śmiała...

Tak dla wiadomości, to Europa nas podziwia, bo Chelsea przegrywa, Barcelona przegrywa, Lyon, PSV, Real, Valencia, Inter, Milan, Porto i wszystkie inne zespoły w ligach przegrywają, a Juventus nie. Jedna porażka z Milanem, którą co niektórzy tak uwielbiają przywoływać nie ma żadnego znaczenia.

Cóż, niektórym wygodniej jest widzieć remis z Messina niż 10 ptk przewagi w lidze. A propos kiedy ostatni raz mieliśmy taką przewagę w lidzę? Popytajmy wśród emerytów może jeden pamięta...

"Co tam Monachium, Messyna, Mediolan" JUVENTUS TO KOMPROMITACJA. Juentus w tym sezonie 3 razy nie wygrał spotkania, no nie, co to w ogóle ma znaczyć. Oczywiście my nie chcemy żeby wygrał 50 spotkań na 50- przecież tak się nie da. Ale te trzy spotkania to w ogóle jest taki wstyd, że w sumie to nie wiem czemu jeszcze Barcelonie nie kibicuje.

Statystyki piłkarskie dotyczące jednego spotkania są nic nie warte.

Chelsea - Middlesbrough
posiadanie 55%-45%
strzały 8-10
celne 4-6

wynik 0-3 .......

Newsy pomeczowe są tak słabe i nic nie warte, że nie czytam ich od pół roku. Ten przeczytałem wyjątkowo, bo jak zobaczyłem początek, to pomyślałem że trafiłem na www.ścianapłaczu.pl

ps. najśmieszniejsze jak strasznie wszystkich drażni ton wypowiedzi Capello. Pozytywy, które wynajduje ten facet to mistrzostwo świata. On jest fenomenalnym psychologiem i człowiekiem, który może nas zaprowadzić na sam szczyt. Jak go nie rozumiecie, to nie oceniajcie. Jak się Wam nie podoba - też go nie oceniajcie. Po zakończeniu sezonu okaże się kto miał rację - wtedy możecie hulać po nim ile dusza zapragnie.


ODPOWIEDZ