Ważna zmiana w działalności forum JP

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
ODPOWIEDZ
Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 09:30

UWAGA!
Wprowadziliśmy nową formułę rejestracji użytkowników. Od teraz każdy nowozarejestrowany użytkownik przez okres trzech tygodni od rejestracji nie będzie mógł zakładać nowych tematów ani na nie odpowiadać. Po trzech tygodniach jego obowiązkiem jest zgłoszenie się do administratorów (mailowo lub gg), który ma 48 godzin na uruchomienie pełnej aktywacji usera.
Jeśli po 4 tygodniach od rejestracji użytkownik nie zgłosi sie jego konto zostanie wykasowane.

Aktualnie przeprowadzane jest to ręcznie. Niedługo powstanie skrypt, a na razie dotyczy to wszystkich osób, które zarejestrowały się po 31.01.2006 roku.

Najbliższy okres będzie okresem testowym. W/w osoby będą mogły udzielać się w pokoju "Strona, forum i czat" gdzie będą mogły zgłaszac swoje propozycje bądź wątpliwości.
Docelowo obejmie to tez pisanie komentarzy na stronie.

NA co to wszystko? 3 tygodnie to wystarczający czas na poznanie sie z regulami i niepisanymi zasadami forum. Jesli komus bedzie zalezalo wytrzyma te 3 tygodnie. A jeśli nie... to znaczy, że zarejestrował się tutaj dla picu a nie po to, żeby coś wnieść.

Czekamy na Wasz komentarze.

EDIT
Niestety natrafiliśmy na pewne problemy. Takze wprowadzone zostanie to na dniach. Ale skoro juz poznaliscie nasze plany zapraszamy do dyskusji. Czy waszym zdaniem to rozwiąże problem?
Ostatnio zmieniony 03 lutego 2006, 09:57 przez Martin, łącznie zmieniany 1 raz.


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 09:43

Martin pisze: NA co to wszystko? 3 tygodnie to wystarczający czas na poznanie sie z regulami i niepisanymi zasadami forum. Jesli komus bedzie zalezalo wytrzyma te 3 tygodnie. A jeśli nie... to znaczy, że zarejestrował się tutaj dla picu a nie po to, żeby coś wnieść.
na poczatku zastanawialem sie po co to ale zaraz izej przeczytalem odpowiedz na nurtujace mnie pytanie i musze przyznac ze to swietny pomysl i gratuluje temu kto na to wpadl. unikniemy dzieki temu pseudo kibicow ktorzy zarejestruja sie a po kliku dniach juz ich nie ma. swietny pomysl. powodzenia. 8)


Obrazek
Gregor del Ptasior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2005
Posty: 245
Rejestracja: 26 marca 2005

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 09:44

Wybacz, ale dla mnie to nie ma sensu... Zupełna porażka siedzieć na JP przez 3 tygodnie i nic nie móc pisać... No ale to tylko moje zdanie.


Negri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2005
Posty: 1162
Rejestracja: 23 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 09:45

Martin pisze:Od teraz każdy nowozarejestrowany użytkownik przez okres trzech tygodni od rejestracji nie będzie mógł zakładać nowych tematów ani na nie odpowiadać.
Czyli przez 3 tygodnie nie będzie mógł nic napisać?? Wydaje mi się, że ma to na celu zmniejszenie kont, w których użytkownicy napisali 1 posta bądz w ogóle nic nie napisali, co można bardzo łatwo sprawdzić na stronie głównej forum, w spisie użytkowników. Klikając tam na jakiegoś mniej znanego usera, średnio co trzeci nie napisał nawet jednego posta. Jednak taka zmiana działalności chyba tylko będzie odpychać ludzi od forum, bo jeśli ktoś naprawdę jest w miarę sensownym userem, a będzie musiał czekać 3 tygodnie, żeby móc gdzieś się wypowiedzieć, to może go odstraszyc. Jednak widać reakcję ''grupy trzymającej władzę'' :prochno: na ostatnio pojawiające się bzdurne tematy, służące tylko do nabijania. Jednak ta trzytygodniowa blokada spowoduje, że forum zamiast się rozszerzać bedzie się zwężać, w sumie jeśli ma się rozszerzać o nabijaczy, to lepiej dać sobie spokój. :wink:

Moja propozycja - należy opracować test z regulaminu i niech go zdaje każdy nowy user, w przypadku oblania nie dopuszczać do pisania na forum, niech sobie poczyta i za 3 dni dać mu drugą szansę, jeśli znowu obleje, wtedy skasować konto :-D
Gregor Del Ptasior pisze: Wybacz, ale dla mnie to nie ma sensu... Zupełna porażka siedzieć na JP przez 3 tygodnie i nic nie móc pisać...
Właśnie o to chodzi, że nie będzie to taką zupełną porażką. Porażką adminów i modów są userzy którzy rejestrują się na forum dla picu, nie pisząc ani jednego posta. Ale jeśli jakiś użytkownik wytrzyma do tego czasu i aktywuje sobie konto w pelni, wtedy będziemy pewni w 100%, że jest to user, który nie napisze 2 postów. Nie rozwiązuje to jednak sprawy nabijania, ponieważ przez 3 tygodnie będąc odciętym od normalnego pisania, jakis user zacznie pisać hurtem, nie przejmując sie, co pisze, ani gdzie pisze.

Myślę, że lepszym rozwiązaniem byłoby zablokowanie nowemu userowi przez 3 tygodnie zakładania tematów, a pisać pozwolić w każdym temacie, tylko surowo karać za nabijanie, bo to moim zdaniem najgorsza rzecz, jaka trapi te forum :roll:
Ostatnio zmieniony 03 lutego 2006, 10:07 przez Negri, łącznie zmieniany 2 razy.


wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 09:50

Martin pisze:UWAGA!
trzech tygodniach jego obowiązkiem jest zgłoszenie się do administratorów (mailowo lub gg), który ma 48 godzin na uruchomienie pełnej aktywacji usera.
Jeśli po 4 tygodniach od rejestracji użytkownik nie zgłosi sie jego konto zostanie wykasowane.
hmm , a może zrobić tak ze po założeniu konta trzeba potwierdzić zgłoszenie na gg lub na poczte. po powiem tak ze 3 tydnie bez forum na JP to dla mnie wiecznośc, chodź prawdą jest ze jak ja zarejstrowałem sie to nie pisałem długo na forum , ale ogólnie zmieniłem nastawienie do forum, pierwszy moją myślą było , że takie coś jest badziewne ;]... bo byłem młodym internautą , teraz wiem że było warto :prochno:


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 10:02

Pytacie czy to rozwiąże problem.A ja uważam że nie da się tego jednoznacznie określić.Zapewne jest to jakiś ruch ku lepszemu na forum ale nie podniesie on znacząco jego poziomu.Uważam że te osoby które po tych 3 tygodniach bez pisania dorwą się do możliwości założenia tematu itp. to będzie tak jakby tej zmiany nie wprowadzono.Zresztą szczerze mówiąc nie chce mi się wierzyć żeby nowi ludzie chcieli lub wykazywali chęci do poznawania warunków panujących na forum.Często się zdarza że ktoś po kilku miesiącach po rejestracji zaczyna pisać i widać że te reguły są mu obce.No ale cóż jak mówie zaczyna się coś dziać w lepszym kierunku, zmiany są potrzebne.Potem zobaczymy jakie będą tego efekty.

EDIT
Nie chcę walnąć gafy ale czy rejestracja nie jest niezbędna do korzystania z działu download?Dawno się rejestrowałem to nie wiem :wink:
Ostatnio zmieniony 03 lutego 2006, 10:19 przez steru, łącznie zmieniany 2 razy.


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 10:03

wiem, ze jest to kontrowersyjne, ale juz nie raz przekonalismy sie ze takie rozwiazania przynosza korzysci. Wystarczy spojrzec na jednego z userow, ktory po dwoch dniach "dzialalnosci" na formu Juventusu ma ponad 60 postow z czego wiekszosc w innych tematach.


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
tomkoz11

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 września 2005
Posty: 62
Rejestracja: 25 września 2005

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 10:03

Ja uważam ww. zasadę za bardzo mądry zabieg.
Rzeczywiście na forum będzie mniej użytkowników, którzy nic nie piszą, lub piszą bo piszą, a na dodatek przyspieszy to chyba troche działanie forum,bo zabieg ten odciąży baze danych.


Jasiek-x

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 652
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 10:21

To powinno pomóc. Tym bardziej, że będzie trzymana większa dyscyplina (musze powiedzieć, że inne fora nie mogą się pochwalić większą). I większość naprawde pozna jak ten temat założyć, bo wiadomo jak niektóre czasami wyglądają... :/ Wg mnie to bardzo dobre.


Gregor del Ptasior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2005
Posty: 245
Rejestracja: 26 marca 2005

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 10:39

No może inaczej... Mnie to osobiście itak rypcia, bo już jestem od jakiegoś czasu na JP, ale niech każdy z Was postawi się teraz w takiej sytuacji. Rejestrujecie się i musicie czekać 3 tygodnie, żeby móc coś pisać. I jak ??? Miło ??? Nie wiem Martin... Chyba za ostro tydzień... To mogę jeszcze zrozumieć. Ale 3 ???


deep

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 czerwca 2003
Posty: 106
Rejestracja: 18 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 10:51

Co do zarzutów, że jest to zbyt długo i mało przyjemnym jest niemożność pisania przez 3 tygodnie...

Pewnie, jak już ktoś jest użytkownikiem od roku, 2 lat czy więcej, udziela się na forum, to takie 3 tygodnie przerwy byłyby dla niektórych pewnie męczarnią. Ale ktoś kto dopiero się zarejestrował, nie jest jeszcze tak "wkręcony" w forum, to wytrzyma. Czytanie wypowiedzi innych osób też może być ciekawe, a niewątpliwie zaprocentuje w przyszłości, bo jak to już zostało powiedziane wcześniej, nowy użytkownik przyswoi sobie pewne reguły, zobaczy za co są kartki itp.

pozdrawiam


jeżak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2004
Posty: 170
Rejestracja: 18 lutego 2004

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 10:52

Gregor del Ptasior pisze:No może inaczej... Mnie to osobiście itak rypcia, bo już jestem od jakiegoś czasu na JP, ale niech każdy z Was postawi się teraz w takiej sytuacji. Rejestrujecie się i musicie czekać 3 tygodnie, żeby móc coś pisać. I jak ??? Miło ??? Nie wiem Martin... Chyba za ostro tydzień... To mogę jeszcze zrozumieć. Ale 3 ???
Zauważ, że dla przeciętnego użytkownika JP to strona, na której czyta newsy. Jeśli będzie chciał się wypowiedzieć na jakiś temat to może poczekać. Przecież forum to nie jest jakaś ziemia obiecana ;-) Jak ktoś dobrze napisał, jest to krok w kierunku polepszenia stanu forum. Szkoda tylko, że będzie to dotyczyło tylko nowych użytkowników. Może kiedyś pojawi się pomysł co zrobić żeby jeszcze niektórzy z obecnych lepiej z niego korzystali :roll:


mnowo

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 7470
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 11:09

Ja powiem krótko: bardzo rozsądne rozwiązanie, na które tak naprawdę wielu czekało już od dawna. Kontrowersyjność kontrowersyjnością, ważne, że to wpłynie in plus na całą sytuację.
Bo patrząc na pseudodziałalność niektórych nóż się w kieszeni, niestety, otwiera.
Co do propozycji testu z Regulaminu. Myślę, że nie jest konieczna znajomość Regulaminu "na blaszkę". Ważniejsze jest to, żeby user był na tyle inteligentny, żeby pamiętał podstawowe zasady, a w razie wątpliwości- żeby chciało mu się tam zajrzeć. Ja np. zawsze mam problemy z zapamiętaniem, jakiego rozmiaru może być ten nieszczęsny podpis. No nie pamiętam po prostu. I co za problem w takiej sytuacji zerknąć do Regulaminu. Ja problemu nie widzę. Tutaj tkwi to już w każdym z osobna. Test można zdać wzorowo, a potem i tak łamać zasady.

Co do samej decyzji jednak, jestem bardzo zadowolony. Myślę, że to krok do przodu.


matechu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 kwietnia 2005
Posty: 59
Rejestracja: 15 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 11:20

Jesli ten okres przejsciowy mialby choc w polowie powstrzymac takich userow od pisania na jp to jest to strzal w dzisiatke. Dodatkowo posluzy on do obserwacji i poznania niepisanych zasad panujacych na forum. Moze, przynajmniej w pewnym stopniu, wyeliminuje sie przypadki zakladania jakze ambitnych tematow, ktorych autorzy inspiracje znalezli w Mega Bravo Super Sport.
Czy 3-tygodniowa kwarantanna pomoze? Na pewno nie zaszkodzi :wink:


KINIEK

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 sierpnia 2004
Posty: 224
Rejestracja: 30 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 11:26

Świetna decyzja :ok: mająca chyba na celu poprawić poziom tegoż forum. Dzięki temu np. po przegranym meczu z Romą czy Milanem nie będzie nagle wysypu jakichś pseudo-kibiców którzy będą robić napięcie wśród kibiców Juventusu. Ogólnie to forum jest niczym Philips :D (lets make things better)


ODPOWIEDZ