Ważna zmiana w działalności forum JP

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
ODPOWIEDZ
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 11:29

Ech, wg mnie to naprawdę zły pomysł...Rozumiem np zakaz zakładania przez takich użytkowników nowych tematów, to napewno poprawiłoby sytuację forum, ale takie duże ograniczenie wg mnie jest totalną porażką. Nie rozumiem tego, sam pamiętam jak zaczynałem, długo zastanawiałem się czy napisać odpowiedź do danego tematu a jeszcze dłużej czy założyć nowy temat, ale zawsze miałem taką możliwość, teraz nowi takiej mieć nie będą AŻ przez 3 tygodnie :!: Ja jestem za tym, aby nowi nie zakładali na forum nowych tematów przez 3 tyg, ale brak możliwości odpowiedzi jest dla mnie sztucznym ograniczaniem. Wyobraźcie sobie jak ktoś po 3 tyg daje odpowiedź do tematu np niedzielnego meczu z Romą, kiedy już mamy za sobą kilka spotkań :?: Nikt nie zwróci uwagi na taki post, bo poprostu temat nie jest już na "fali". Z wszystkiego cieszą się ci, którzy nie muszą się martwić o ograniczenie, ale nowi, nie chciałbym byc na ich miejscu, mówicie pseudokibice :?: Ja wielu takich na forum nie widzę, zawsze za 3 tygodnie taki ktoś może napisać głupi post, zostanie jednak wielu, prawdziwych kibiców Juve, którzy będą chcieli uczestniczyć w życiu tego forum, oni zostaną potraktowani jakby mieli złe zamiary, co napewno nie będzie dla nich przyjemne...

Posta zawsze można usunąć a za łamanie regulaminu dostać stosowną karę, ale takie ograniczenie jest tylko po to, aby "władze" strony miały mniej roboty kosztem nowych forumowiczów... :|


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 11:47

Lord_ Juve pisze:Posta zawsze można usunąć a za łamanie regulaminu dostać stosowną karę, ale takie ograniczenie jest tylko po to, aby "władze" strony miały mniej roboty kosztem nowych forumowiczów... :|
W sumie mialem jeszcze poczekac z odpowiedziami i wysłuchac wszystkich napisanych opinii ale nie moglem sie powstrzymac.
Jak myslisz dlaczego wymyślono pilota do telewizora? Człowiek z natury jest leniwy i wszystkie wynalazki są po to aby ułatwić zycie człowiekowi. Czy to oznacza, że człowiek jest źle skonstruowany?

Poza tym powiedz mi ktore miejsce jest lepsze, powiedzmy restauracja? Takie w którym brygady czyszczące charują jak woły, zeby bylo ladnie i czysto a ludzie i tak rzucają papierki na ziemię czy takie w którym przebywający tam uzytkownicy sami dbają o czystość i wyrzucają śmieci do kosza?


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
Raffikki87

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 kwietnia 2004
Posty: 226
Rejestracja: 13 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 12:01

Dla mnie to dobre rozwiązanie ,bo ostatnio nasze forum obniżyło loty .Pamiętam ze gdy przeszło póltora roku temu wchodzilem do społeczności tegoż forum - była wyższa kultura .
Przedewszystkim nie ma sensu się kłócic który z piłkarzy jest lepszy albo tak jak to bywa po meczach popadać w zbytni hedonizm .Dobra decyzja co do zakładani postow ,nie chce tu nikogo urażać sam się przyznaje że tak miałem ,pierwsze posty często są bardzo niedokładne ,dopiero z czasem po poznaniu regulaminu są lepsze .Pomysł dobry zobaczymy jak to będzie wyglądać w "praniu".
A na końcu trzeba nauczyć pisać się sensownych postów a nie nabijane "dwu wyrazówki" .Zawsze lepiej rzadziej pisać ale z sensem , ładem i porządkiem .
Pomysł :bravo: :bravo:
Ostatnio zmieniony 03 lutego 2006, 12:03 przez Raffikki87, łącznie zmieniany 2 razy.


Na wielkiej scenie ¿ycia musimy zagraæ dobrze role sw± .

NIEWA¯NE CZY SERIE A ,B ,C1 ,C2 ,D ,JUVENTUS TO JEST NAPRAWDE WA¯NE .
white_wolv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 maja 2003
Posty: 2965
Rejestracja: 14 maja 2003

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 12:01

Mysle ze nie musze nikogo przekonywac o tym ze jestem zwolennikiem zaostrzenia regulaminu na forum.Uwazam ze to bardzo wplywa na wzrost poziomu.
Osobiscie zawsze traktowalem forum jako dodatek do Juve Poland.Sam wlasciwie nie pisuje na innych forach a jesli juz na jakims sie zarejestruje to glownie dlatego ze jest to konieczne do np.pobierania plikow z danej strony.

Dlatego w 100% popieram ograniczenie z zakladaniem nowych tematow.Przez 3tyg kazdy powinien juz zauwazyc jakie tematy na tym forum "chwytaja" a jakie nie sa mile widziane.(pozdr dla Lazika) A gdyby "nowy" potrzebowal pomocy od forumowiczow zawsze moze poprosic kogos innego o zalozenie tematu.

Co do pisania postow to uwazam ze jest to niesluszne.Moze zniechecic danego osobnika do forum wogole.Nalezy pamietac ze obecnie i tak mamy kilka tys. zarejestrowanych userow.Smiem stwierdzic ze wiekszosc zapalencow Juventusu ma juz swoje konta na JP.Dlatego tez jesli trafi sie ktos nowy to nie nalezy go zniechecac narzucajac tak znaczace ograniczenie juz na "dzien dobry".Jesli jest to wielki fan Juve to raczej odczeka te 3tyg..ale co jesli to bedzie ktos kto na nasze forum trafil przypadkiem?Nie musze chyba przypominac ze wsrod forumowiczow znajduja sie osoby nie zwiazane tak do konca z Juventusem(mam na mysli kibicow innych klubow oraz takich ktorzy pisza tu poniewaz lubia atmosfere tego forum)a ktore wnosza bardzo wiele w zycie i jakosc forum Juve Poland.
No i na koniec uzytkownicy z innych krajow.Wiem ze kilka jaskolek wiosny nie czyni ale kazdy chyba zauwazyl ze ostatnio coraz czesciej odwiedzaja nas goscie z zagranicy.Zablokowanie im mozliwosci odpowiadania na posty to w 9 na 10 przypadkow wybicie im z glowy pisania na tym forum.

Dlatego tez mysle ze na poczatek powinno wprowadzic sie to pierwsze ograniczenie a z tym drugim jeszcze mozna poczekac.W razie czego od czego sa karti i bany?Jesli juz koniecznie chcecie utemperowac "swiezych" to mozna zrezygnowac z zwyczaju poblazania nowym userom (a`la "to twoj pierwszy post wiec bez kartki") albo wprowadzic zwyczaj ze POWAZNE naruszenie regulaminu przez nowego usera konczy sie natychmiastowym banem a 3 kartki "przysluguja" dopiero po jakims okresie.

Jest wiele mozliwosci..zastanowcie sie nad ta druga sprawa bo blokada mozliwosci zakladania tematow jest jak najbardziej potrzebna.


deep

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 czerwca 2003
Posty: 106
Rejestracja: 18 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 12:07

matechu pisze:Czy 3-tygodniowa kwarantanna pomoze? Na pewno nie zaszkodzi :wink:
Dokładnie!! Forum nic na tym nie straci, wątpię by przez to ominęła nas jakaś niewirygodna wypowiedź, która zasługiwałaby na Oscara JP czy co innego. Natomiast może choć o kilka procent spadnie ilość postów których jedynym celem jest napisanie czegokolwiek.
Lord_ Juve pisze:(...)sam pamiętam jak zaczynałem, długo zastanawiałem się czy napisać odpowiedź do danego tematu a jeszcze dłużej czy założyć nowy temat, ale zawsze miałem taką możliwość, teraz nowi takiej mieć nie będą AŻ przez 3 tygodnie(...)
No i dobrze, chwali Ci się to, bo tak właśnie powinno być. Ale nie wszyscy są tacy. Nie każdy się zastanawia...
Lord_ Juve pisze:(...)Wyobraźcie sobie jak ktoś po 3 tyg daje odpowiedź do tematu np niedzielnego meczu z Romą, kiedy już mamy za sobą kilka spotkań :?: Nikt nie zwróci uwagi na taki post, bo poprostu temat nie jest już na "fali". (...)
Watpię, by wypowiedź na temat meczu sprzed 3 tygodni była aż tak palącą sprawą, ze ktoś będzie wracał do tego. Wypowie się na temat aktualnego meczu, jeśli będzie chciał. A nawet jeśli już wróci do starego wątku... może zdąży przez te 3 tygodnie (choćby z nudów) przeczytać inne wypowiedzi i dzięki temu dodać coś nowego, a nie pisać po raz setny to samo.

Śmieszne sa sytuacje, gdy w iluś pierwszych postach na temat meczu oraz w newsie na JP jest informacja że Trezeguet nie zagra, a w kolejnych kilku postach teksty o tym, że może Trezegol ustrzeli znowu hat-tricka! Właśnie te 3 tygodnie mogą nauczyć czytania... tego co inni już powiedzieli. Taka mała edukacja przed wstąpieniem do grona wypowiadających się.

pozdrawiam


DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 12:25

Jest to bez watpienia bardzo kontrowersyjny pomysl :!: Moja pierwsza reakcja na ten news Martina byla negatywna ale musze przyznac, ze po glebszym przemysleniu sprawy wydaje mi sie to calkiem niezle :ok: Czy przyniesie zamierzone efekty :?: Zobaczymy :wink: Ale czy te trzy tygodnie to nie jest lekka przesada :shock: Wydaje mi sie, iz tydzien smialo by wystarczyl :think: To chyba tyle na ten temat :whistle:


Jędruś

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lipca 2004
Posty: 226
Rejestracja: 21 lipca 2004

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 12:45

Według mnie, decyzyja ta jest jak najbardziej na miejscu.Martin w swoim temacie zawarł wystarczająco mocne argumenty, który usprawiedliwiają owe posunięcie, czyli czas na przemyślenie tego, co user chce napisać, zapoznanie się z regulaminem, ogólnie lepszą funkcjonalność forum.

Czy jest to krzywdzące?
Martin pisze: 3 tygodnie to wystarczający czas na poznanie sie z regulami i niepisanymi zasadami forum. Jesli komus bedzie zalezalo wytrzyma te 3 tygodnie. A jeśli nie... to znaczy, że zarejestrował się tutaj dla picu a nie po to, żeby coś wnieść.
Zatem "nie".
Lord_ Juve pisze: Wyobraźcie sobie jak ktoś po 3 tyg daje odpowiedź do tematu np niedzielnego meczu z Romą, kiedy już mamy za sobą kilka spotkań
Trzeba być już naprawde ograniczonym.
Sprawa polega na zapobieganiu "atakom" nabijaczy, osobom, które rejestrują się na JP dla możliwości korzystania z "dobroci" strony.
white_wolv pisze:Nie musze chyba przypominac ze wsrod forumowiczow znajduja sie osoby nie zwiazane tak do konca z Juventusem(mam na mysli kibicow innych klubow oraz takich ktorzy pisza tu poniewaz lubia atmosfere tego forum)a ktore wnosza bardzo wiele w zycie i jakosc forum Juve Poland.
Nie wiem w czym problem.Skoro nie są wielkimi zapaleńcami Juventusu, to lżej przyjdzie im sprawa przeczekania tych trzech tygodniu.Przecież typek, który lubi atmosfere tego forum, a nie jest kibicem Juve, to traktuje forum JP jak jedno z wielu.Zajmie się czym innym i po upływie w/w czasu zacznie się udzielać.

Popieram opinię dotyczącą zagranicznych użytkowników.Skoro ludzie z poza Polski interesują się ową stroną, to świadczy to o "wielkośći" JP.Może jakieś tłumaczenie tego komunikatu na angielski? :roll: :doh:
Ostatnio zmieniony 03 lutego 2006, 12:48 przez Jędruś, łącznie zmieniany 1 raz.


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 12:47

Ja muszę się zgodzić z martinem.
Sam nie jestem kandydatem do miana forumowicza roku, ale ostatnio przeraża mnie fakt, że wchodząc na forum przy wielu tematach widzę (out).
Czy jeśli w najbliższych miesiacach na forum zarejestruje się (w pełni) 25 użytkowników zamiast 100, z których większość albo nie napisze w ogóle posta albo będzie pisać głupoty - to taka drastyczna zmiana?
O ile mi wiadomo, to forum JuvePolan jest obecnie największym forum drużyny piłkarskiej w Polsce - a więc to nie my powinniśmy się troszczyć o nowych użytkowników.


Dirty mind
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 12:51

Tak, człowiek leniwą bestią, były o tym wiersze, ale poezji mi nie trzeba bo sam uświadczam tzw "lenistwo". Jednak wynalazki, które są wprowadzane kosztem innych dają wszystkim kożyści :?: Co do twojego przykładu to zdecydowanie lepszym miejscem jest to drugie, gdzie każdy dba o porządek, przez to mamy szacunek dla innych, którzy starają się o to, aby ten porządek się utrzymywał, ale wśród tych czarnych owiec mogą być osoby, które naprawdę chcą od początku uczestniczyć w życiu forum. W alfabecie kilku zasłużonych forumowiczów było słowo forum, było dla nich bardzo ważne, może wśród tych nowych będą tacy, dla których forum będzie równie ważne.

Dlatego powtarzam to co powiedziałem i co powiedział white_wolv, zakaż zakładania tematów przez 3 tyg, ale możliwość pisania postów :!:


Radidam

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 kwietnia 2004
Posty: 740
Rejestracja: 09 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 12:55

Moim zdaniem takie dzialanie jest z jednej strony dobre, a z drugiej złe. Dobre poniewaz jak ktos wczesniej powiedzial popraiw jakosc forum, mnie osob bedzie pisal głupoty oraz zakladalo beznadziejne tematy niecieszace sie popularnoscia. Hmmm niebedzie mozna pisac postow przez trzy tygodnie to troche duzo, ale czy osoba ktora sie zarejestruje i narazie niebedzie mogla pisac postow to czy bedzie spogladala na forum mi sie wydaje ze nie. Moimm zdaniem lepiej by bylo gdyby teamt mogliby zakladac uzytkownicy ktorzy maja wiecej niz sto postów.


Obrazek
Bany_DG

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 634
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 13:08

Radidam pisze:Moimm zdaniem lepiej by bylo gdyby teamt mogliby zakladac uzytkownicy ktorzy maja wiecej niz sto postów.
Wtedy by sie dopiero zaczał wyscig szczurów. Uważam ze ten pomysł jest bardzo dobry, powinno to dyrastycznie zwiększyszc poziom forum :)


Radidam

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 kwietnia 2004
Posty: 740
Rejestracja: 09 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 13:13

Juventin pisze:
Radidam pisze:Moimm zdaniem lepiej by bylo gdyby teamt mogliby zakladac uzytkownicy ktorzy maja wiecej niz sto postów.
Wtedy by sie dopiero zaczał wyscig szczurów. Uważam ze ten pomysł jest bardzo dobry, powinno to dyrastycznie zwiększyszc poziom forum :)
Ale wiesz musieliby pisac posty naprawde dobrej jakosci a nie tylko dwa zdania, teraz i tak moim zdaniem poziom forum Juvepoland jest bardzo wysoki. Kazdy uzytkownik zarejestrowany na forum naprawde niepisze glupot, no moze zdarzaja sie tacy co pisza zdanie.


Obrazek
Yari

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 czerwca 2003
Posty: 1601
Rejestracja: 13 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 13:18

Niezbyt podoba mi się ten pomysł . Wiele kwestii ,,przeciw" zostało już tutaj napisane , ja tylko dodam , że wprowadzona zasada bardzo dyskryminuje część osób. Zakładacie , że wszyscy nowo zarejestrowani to ćwierć mózgowce które nie znają podstawowych zasad obowiązujących na każdym forum w internecie ? Wiem , wiem , należy wybrać to ,,mniejsze zło" , jednak lepiej jakby go w ogóle nie było. Proponowałem w ,,propozycjach" ranking , ale rozumiem , że jest trudne do wykonania i czasochłonne.

Nowi użytkownicy w ciągu tych 3 tygodni nie zmienią się diametralnie , user musi ,,dotknąć" , a potem zostać skarcony , wtedy lepiej zrozumie ,,o co chodzi ". Jeżeli macie natłok pracy to zatrudnijcie dodatkowych modów , przyspieszy to reakcje na idiotyczne posty i tematy.
Martin pisze: Wystarczy spojrzec na jednego z userow, który po dwóch dniach "działalności" na forum Juventusu ma ponad 60 postow z czego wiekszosc w innych tematach.
Już chyba od roku zastanawiam się czemu nie wprowadzicie ,,nie naliczania" postów w pokoju ,,inne tematy" , to chyba już nie jest tak trudne do wykonania. Przy okazji można zablokować pojawianie się ww. tematów w ,,co nowego na forum" . ,,Przyjezdni" będą przynajmniej widzieć , że u nas rozmawia się tylko o piłce i Juve :).


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 13:39

Radidam pisze:
Juventin pisze:
Radidam pisze:Moimm zdaniem lepiej by bylo gdyby teamt mogliby zakladac uzytkownicy ktorzy maja wiecej niz sto postów.
Wtedy by sie dopiero zaczał wyscig szczurów. Uważam ze ten pomysł jest bardzo dobry, powinno to dyrastycznie zwiększyszc poziom forum
Ale wiesz musieliby pisac posty naprawde dobrej jakosci a nie tylko dwa zdania, teraz i tak moim zdaniem poziom forum Juvepoland jest bardzo wysoki. Kazdy uzytkownik zarejestrowany na forum naprawde niepisze glupot, no moze zdarzaja sie tacy co pisza zdanie.
Radidam przeczytaj dwa razy co napisał Juventin........Ironia.........

Wracając do tematu moim zdaniem pomysł jest lekko nietrafiony. Zgadzam się z Yarim, że "user musi 'dotknąć' , a potem zostać skarcony". Sam muszę się przyznać, że kiedy zarejestrowałem się na tym forum nie przeczytałem regulaminu :oops: . Dopiero po ukaraniu kartką zdecydowałem się to zrobić. Sądzę, że lepszym pomysłem byłby zakaz zakładania nowych tematów przez te trzy tygodnie. Postawmy się na miejscu usera który rejestruję się na stronce. Jestem pewien, że przez te trzy tygodnie nie zajrzałbym na forum, a w takim wypadku metoda ta nie ma sensu. Radzę adminom jeszcze raz zastanowić się nad tym pomysłem.


Robert 10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 stycznia 2006
Posty: 418
Rejestracja: 07 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 03 lutego 2006, 14:26

hu ja też mam rejestracje za sobą na szczęście. pomysł ten uważam za co najmniej kontrowersyjny :roll:


ODPOWIEDZ