Oskary JuvePolska - Podsumowanie

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
ODPOWIEDZ
rafal005

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 323
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 01 listopada 2005, 17:54

Regulamin Oskarów :


1. Oskary JP to jak na razie impreza jednorazowa, ale nie wykluczamy, że będzie organizowana co jakiś czas, np. co pół roku.
2. W zabawie mogą brać udział tylko osoby mające co najmniej 20 postów .
3. Impreza składa się z 3 etapów:
- I Etap - Nominacje forumowiczów - 3 tygodnie
- II Etap - Wybory 5 finalistów do każdej kategorii przez komisję (kilka dni)
- III Etap - Głosowanie użytkowników na finalistów w ankietach - 2 tygodnie na każdą ankietę
4. Można nominować maksymalnie 2 osoby w jednej kategorii, co oznacza również, że można w danej kategorii nominować tylko jedną lub nikogo. Nie można oczywiście nominować siebie. W trzecim etapie można oddać tylko jeden glos w każdej kategorii (w ankiecie).
5. Głosy w I etapie należy oddawać w formie postów, mile widziane uzasadnienie. Głosowanie w III etapie będzie się odbywało za pomocą ankiety, jednak również mile widziane będą posty z uzasadnieniem głosu.
6. W I etapie nie trzeba głosować we wszystkich kategoriach, nie masz zdania - nie głosuj
7. Do kategorii najlepszy debiutant mogą być tylko nominowane osoby, które mają co najwyżej 200 postów.
8. Skład komisji: rafal005, kedzier, Coolfi. Głosowania komisji są tajne.
9. Nie wolno zakładać drugiego konta. Konsekwencją wykrycia wielu kont tego samego użytkownika będzie nałożenie bana na IP.
10. Wszelkie zachowania mające na celu dezorganizację Oskarów, nabijanie postów, będą bezlitośnie karane i grożą wykluczeniem z udziału w zabawie.
11. Komisja ma prawo do zmiany regulamiu.
Ostatnio zmieniony 25 lutego 2006, 20:01 przez rafal005, łącznie zmieniany 11 razy.


Coolfi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2005
Posty: 400
Rejestracja: 12 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 01 listopada 2005, 17:55

Żeby nieco ułatwić Wam zadanie przygotowaliśmy krótkie opisy poszczególnych kategorii.

Najlepszy avatar/sygnatura
Tutaj chyba wszystko jest jasne. W tej kategorii cenimy przede wszystkim oryginalność. Chcemy przede wszystkim wypromować własną twórczość forumowiczów, którzy włożyli trud w stworzenie własnych, niepowtarzalnych avatarów i sigów. Brane pod uwagę będą także te, które zostały wyszukane z zakamarków "globalnej pajęczyny", nie musi być własnoręcznie wykonany. Udziału w głosowaniu nie mogą brać wszystkie emblematy, które znajdują się w ogólnodostępnej galerii na Juvepoland. Jako, że profil można nieograniczenie często zmieniać, w swoich nominacjach należy wyszczególnić o które grafiki dokładnie chodzi.

Najlepszy debiutant
Na forum Juvepoland nie jest łatwo zaistnieć w pozytywnym słowa tego znaczeniu. Poziom jest bardzo wysoki, dlatego nowym użytkownikom bardzo ciężko jest zdobyć sympatię i szacunek "starych wyjadaczy forum". Są jednak tacy, którzy z marszu wkraczają na tzw. salony. Ich poglądy są wyraziste, ciekawe, wyróżniają się już od pierwszego posta. Potrafią je przekazać w interesujący sposób, przyczyniają się do podniesienia poziomu ogółu wypowiedzi. Kto Wam najbardziej zapadł w pamięć, już od początku swej aktywności na forum? Nominację może otrzymać każdy, nieważne kiedy się zarejestrował. Liczy się prawdziwe "wejście smoka". Do tej kategorii mogą być nominowane tylko osoby, które mają co najwyżej 200 postów

Najbardziej przyjazny forumowicz
Kim powinny być i jak postępować osoby nominowane do tej kategorii? Cenimy przede wszystkim sposób odnoszenia się do innych userów. Na pewno aktywniejsi użytkownicy forum nieraz nawiązywali ze sobą kontakty poprzez gg, czy nawet jeśli mieszkają w tym samym mieście - prywatne. Jest to niewątpliwie bardzo pozytywne zjawisko, które jednoczy społeczność JP Chodzi nam tu o to być pokazać te osoby do których można się zwrócić w każdej sprawie i mieć przy tym pewność, że nie zostanie się źle potraktowanym. Kibice Juventusu powinni się przecież trzymać razem, bez wzgledu na wiek czy miejsce zamieszkania. Kto według Was nadaje się by mu ten tytuł mu przyznać?

Najbardziej elokwentny forumowicz
Żeby była jasność :wink:. Według "Słownika wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych" Władysława Kopalińskiego elokwentny oznacza: Sztukę wymowy, umiejętność łatwego i przekonywującego wysławiania się,... :)
W tej kategorii naszym celem jest nagrodzenie stylu wypowiedzi. Posty niebanalne, zawierające bogate słownictwo, a przede wszystkim pisane z sensem. Oczywiście błędy ortograficzne też mają wpływ na nominacje. Kto jest w tym najlepszy, czyje wypowiedzi robią na Was największe wrażenie pod względem formy? Zachęcam do głębszego zastanowienia się nad tą kategorią.

Najlepszy dyskutant
Każde forum jest świetną okazją do wymiany poglądów, jednak zawsze znajdą się osoby, które mają wyjątkowy talent do dyskusji i w każdej wypowiedzi znajdą braki lub poglądy które warto w ich odczuciu przedyskutować. Kto w Waszych oczach najczęściej szuka okazji do dyskusji na wszelakie tematy niekoniecznie potrzebnie? Być może jest osoba którą cenisz za dar przekonywania, lub za przemyślane argumenty? Masz pole do popisu.

Najlepszy tekst
Forum JuvePoland szczyci się dużą ilością napisanych postów. Niestety nie każdy trzyma poziom jakiego byśmy sobie życzyli, dlatego warto wyróżnić konkretny tekst, który według Was szczególnie wyróżnia się spośród szarości całego forum. Które słowa dały Wam dużo do myślenia, nad jaką tezą głowiliście się kilka chwil? Postarajcie się uzasadnić swój wybór kilkoma słowami, by zachęcić innych formowiczów do jego przeczytania.

Najbardziej zakręcony fan Juve
"Zakręconość" objawia się to w postach danego użytkownika. Wiadomo, że nikt nie jest doskonały a nasi pupile nie zawsze prezentują się wyśmienicie i wygrywają (niestety... :) ). Są jednak tacy, którzy po jednym słabszym meczu wpadają już w rozpacz, a przecież z klubem trzeba być na dobre i na złe. Najbardziej zakręcony ma tu więc znaczenie także najbardziej fanatycznego kibica Juventusu, który nie przejmuję się porażkami, niepowodzeniami, potrafi znaleźć usprawiedliwienie na każde potknięcie Juve, jego miłość jest "ślepa" ale za to jak piękna. Wiem, że z pewnością większość z nas ma się za wielkiego fana Starej Damy... Ale niektórzy są naprawdę zdrowo pokręceni i sądzimy, że należy ich wyróżnić. Poza tym jest to jedyna kategoria "zamknięta" tylko dla kibiców z podpisem juventino. We wszystkich pozostałych mogą brać udział kibice innych klubów, których akurat na naszym forum nie brakuje.

MVF - Most Valuable Forumowicz
Gwiazda forum. Bez niego to forum straciło by wiele ze swojej wartości. Wyróżnia się na każdym kroku, ma w sobie coś magicznego :wink To także ktoś kto swoimi wypowiedziami nie schodzi nigdy poniżej pewnego, wysokiego poziomu. Może być wzorem, dla wszystkich jeśli chodzi o sposób wypowiedzi. Dowcipny błyskotliwy... i wiele innych komplementów, charakterystyczna, najbardziej rozpoznawalna postać forum. Najlepszy z najlepszych!

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 05 listopada 2005, 19:43 przez Coolfi, łącznie zmieniany 1 raz.


Podobno w chwili śmierci...
tracimy 21 gramów naszej wagi.
Każdy.
mnowo

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 7470
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 01 listopada 2005, 18:16

Pomysl mysle niezly, chociaz na razie przyznam podchodze do niego z lekkim dystansem. Moze dlatego, ze to pewnego rodzaju novum.
Mysle, ze sporo zalezaloby od dobrej organizacji ze strony prowadzacych ten 'show', zeby nie zrobil sie tu, za przeproszeniem, lekki burdel :wink:

Ale ja mam kilka pytan:
rafal005 pisze:Osoba z największa ilością głosów dostanie nagrodę - Oskara JP. Tak więc o zwycięzcy decydujecie Wy.
Tzn ze nosicie sie z zamiarem jakiejs nagrody bez kitu, czy to bedzie "nagroda"? Tzn w postaci tego, ze wszem i wobec bedzie po prostu wiadomo, ze np. Coolfi dostal oskara w kategorii x?
W miarę możliwości prosimy o nominowanie do wszystkich kategorii w jednym poście oraz o króciutkie uzasadnienie :)
Moze by warto pomyslec o jakims zorganizowaniu tego.. bo mysle, ze w tym temacie najpierw posypia sie posty typu "Fajnie" "O, podoba mi sie" "Ee, szmira" itp, potem dopiero przejdzie do konkretow.. moze sie myle ale jest takie prawdopodobienstwo. Moze by stworzyc konkretny topic, przyklejony do tego, w ktorym bedzie mozna nominowac?.. moze i dla Was wtedy byloby latwiej a i jakis porzadek by byl.. cos na zasadzie samych wypowiedzi w alfabecie "For od A do Z"..
Zrobicie oczywiscie jak zechcecie, jesli chodzi o typy, to na pierwszy rzut mialbym pare osob, ale jesli przystapie do nominacji, to nieco pozniej.

Aha... i jeszcze jedno.
Piszecie o okresie mniej wiecej do konca listopada. Czyli przewidujecie te impreze jednorazowo? Czy co jakis czas beda jej ktores edycje?

Ciekawi mnie odzew ze strony ludnosci Forum.


Coolfi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2005
Posty: 400
Rejestracja: 12 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 01 listopada 2005, 18:24

mnowomiejsky pisze:Pomysl mysle niezly, chociaz na razie przyznam podchodze do niego z lekkim dystansem. Moze dlatego, ze to pewnego rodzaju novum.
Wcale się nie dziwię. Dlatego też stworzyliśmy ankietę by poznać Wasze zdanie na temat tej zabawy.
mnowomiejsky pisze:Mysle, ze sporo zalezaloby od dobrej organizacji ze strony prowadzacych ten 'show', zeby nie zrobil sie tu, za przeproszeniem, lekki burdel :wink:
Myślę, że trzy osoby to wystarczająca ilość, ale w razie kłopotów z czasem bylibyśmy skłonni przyjąć kolejną osobę.
mnowomiejsky pisze:Tzn ze nosicie sie z zamiarem jakiejs nagrody bez kitu, czy to bedzie "nagroda"? Tzn w postaci tego, ze wszem i wobec bedzie po prostu wiadomo, ze np. Coolfi dostal oskara w kategorii x?
Najprawdopodobniej jedyną nagrodą bedzię satysfakcja. Oczywiście nie licząc zabawy w jesienne, deszczowe wieczory :).
mnowomiejsky pisze:Moze by warto pomyslec o jakims zorganizowaniu tego.. bo mysle, ze w tym temacie najpierw posypia sie posty typu "Fajnie" "O, podoba mi sie" "Ee, szmira" itp, potem dopiero przejdzie do konkretow..
Jeśli moderatorzy zgodzą sie na utrzymanie tematu takie posty zapewne nie będa miały racji bytu. Jest ankieta.
mnowomiejsky pisze:Moze by stworzyc konkretny topic, przyklejony do tego, w ktorym bedzie mozna nominowac?.. moze i dla Was wtedy byloby latwiej a i jakis porzadek by byl.. cos na zasadzie samych wypowiedzi w alfabecie "For od A do Z"..
Pomyślimy o tym kiedy zabawa przejdzie.

EDIT
Jak wspomniałem - dalsze decyzje zależą od Was i Waszych głosów. Myślę, że całkiem realne jest wprowadzenie zabawy w roczny obieg.
EDIT 2
W składzie komisji jesteśmy my z prostego powodu. To właśnie Rafał wpadł na ten pomysł, więc ma prawo wyboru komisji.
Co do debiutanta nie ma określonej ilości postów. Chodzi nam o sam początek działalności na forum, pierwsze kroki, bez znaczenia ile w liczniku ma się obecnie.
Ostatnio zmieniony 01 listopada 2005, 18:31 przez Coolfi, łącznie zmieniany 1 raz.


Podobno w chwili śmierci...
tracimy 21 gramów naszej wagi.
Każdy.
T-Bar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 czerwca 2005
Posty: 206
Rejestracja: 12 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 01 listopada 2005, 18:28

Pomysł bardzo dobry (sam licze na jakegoś oskara 8) ) ale mam kilka zastrzeżeń:
Skład komisji: rafal005, kedzier, Coolfi
dlaczego to akurat wy macie być w tej komisji a nie np. admini :?:
Najlepszy debiut:
Na forum Juvepoland nie jest łatwo zaistnieć w pozytywnym słowa tego znaczeniu. Poziom jest bardzo wysoki, dlatego nowym użytkownikom bardzo ciężko jest zdobyć sympatię i szacunek "starych wyjadaczy forum". Są jednak tacy, którzy z marszu wkraczają na tzw. Salony. Ich poglądy są wyraziste, ciekawe, wyróżniają się już od pierwszego posta. Potrafią je przekazać w interesujący sposób, przyczyniają się do podniesienia poziomu ogółu wypowiedzi. Kto Wam najbardziej zapadł w pamięć, już od początku swej aktywności na forum? Nominację może otrzymać każdy, nieważne kiedy się zarejestrował. Liczy się prawdziwe "wejście smoka".
nie rozumiem tego do ilu postów ma być debiutant :?: :think:

To chyba na tyle życze powodzenia w przeprowadzeniu tego show

:ok:


Dionizos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 marca 2003
Posty: 2230
Rejestracja: 30 marca 2003

Nieprzeczytany post 01 listopada 2005, 18:28

Moj głos oddaje na... Oskara :D. We wszystkich kategoriach... :lol: .

EDIT:
dlaczego to akurat wy macie być w tej komisji a nie np. admini?
Moze dlatego, ze to ich pomysl...
Ostatnio zmieniony 01 listopada 2005, 18:32 przez Dionizos, łącznie zmieniany 1 raz.


DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 01 listopada 2005, 18:31

Moim zdaniem pomysl bardzo ciekawy i fajny :) Tylko jest jedno "ale", mianowicie: na forum JP jest baaardzo duza ilosc urzytkownikow i naprawde trudno bedzie wytypowac osoby do poszczegolnych kategorii :!: Wydaje mi sie iz takie zabawy lepiej wychodza w mniejszych gronach...
Ale mimo wszystko jestem na TAK. Zobaczymy co z tego wyjdzie :wink: Po cichu licze na jakas nominacje do Oskara :D
pozdrawiam


ledbetter

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2003
Posty: 219
Rejestracja: 23 maja 2003

Nieprzeczytany post 01 listopada 2005, 18:33

Bardzo dobry pomysł!

Najlepszy Avatar: Cube - fan Juve
Najlepszy Debiutant: rafal005
Najlepszy Dyskutant: -
Najlepszy Tekst: -
Najbardziej zakręcony fan Juve: Dionizos
MVF: DRAGON
Ostatnio zmieniony 01 listopada 2005, 18:46 przez ledbetter, łącznie zmieniany 1 raz.


we believe.
Ja-JUVE-nek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2004
Posty: 364
Rejestracja: 22 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 01 listopada 2005, 18:33

Nie no chłopaki zaskoczenie totalne, już myślałem, że to forum umiera :D Wreszcie jakieś konkretne propozycje a nie "gdybanie czy snucie planów :) Respect za całokształt pomysłu (nawet jeśli jest zapożyczony z innego forum) :!:

Więc moje typy czy też nominacje (chociaż od powstania programu "BB" staram się unikać tego słowa ;) ):

Najlepszy avatar:
- Myśle, że jest to najcięższa sprawa dla mnie, ponieważ często się to zmienia i mamy tak dużą ilość użytkonwików, że sprawiło mi to problem. Ale wywiązałem się z "obywatelskiego obowiązku" :D :

Cube - fan Juve

Najlepszy debiut:
- hmmm... widze tu tylko dwie osoby które mogą się "nadawać" to tej nagrody i są nimi dwaj autorzy tego konkursu : Coolfi i Rafal005
Czemu? Chociażby za ten pomysł...

Najbardziej pomocniczy forumowicz:
- Za wiele razy pomocy nie szukałem, ale zauważyłem od kogo mógłbym ją uzyskać i są to:
Diego oraz Siewier

Najlepszy dyskutant/malkontent:
-Jeśli zrozumiałem dobrze o kogo ma chodzić przy tej kategorii to mam tu dwie postacie godne tej nagrody :
- Jah i Marcin FCJ, którz inny niż oni umie tak dyskutować ? ;)

Najlepszy tekst:
-Mnowomiejsky :D
"Nie dyskutuj z <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem" Święta Racja :!:

Najbardziej zakręcony fan Juve:
-Juveluck

MVF :
- Mnowomiejsky
- Dragon
- Martin
-_Jah


Obrazek
Gibon

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 maja 2003
Posty: 274
Rejestracja: 22 maja 2003

Nieprzeczytany post 01 listopada 2005, 18:40

Jak dla mnie trzeba zmienić podstawową regułę zabawy. Zbytnim optymizmem się wykazaliście, zakłądając, że opinia większości jest opinią rzetelną. Oskary widzę jako kolejne wyróżnienie, którym zajmowałoby się grono adminów i modów przy okazji wręczania Qualitek, która by to nadal miała największą rangę. Alternatywą są tzw. pośrednie wybory, czyli najpierw forumowicze wybieraliby osoby, które następnie miałyby wyłaniać lauretów w danych kategoriach.
I Etap - Nominacje forumowiczów - 2 tygodnie (1 listopada - 14 listopada) - WŁAŚNIE TERAZ
Z tym też radziłbym jeszcze chwilkę poczekać. Najpierw ustalmy do końca zasady.


białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 01 listopada 2005, 18:51

rafal005 pisze:Nie można oczywiście nominować siebie.
AdriaNeQ pisze:Przy okazji zgłaszam swój avatar
:? :angry:

pomysł bardzo fajny. powiem szczerze, podoba mi się. jak już ktoś wspomniał ostatnio forum przeżywa sezon ogórkowy, a tu taka niespodzianka :P mam nadzieję, że zabawa spodoba się modom i adminom, bo w tej chwili z wyników ankiety widzę, że forumowiczom tak :wink:

z typowaniami na razie się powstrzymam, bo według mnie (i nie tylko) przydałby się do tego odrębny topic (w razie czego zrobię edita i podam typy :wink: ).

i na koniec: jaka będzie nagroda :?: coś na kształt Qualitki w danej kategorii :?:
Ostatnio zmieniony 01 listopada 2005, 19:08 przez białas, łącznie zmieniany 1 raz.


Coolfi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2005
Posty: 400
Rejestracja: 12 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 01 listopada 2005, 18:52

Par00wa pisze:Jak dla mnie trzeba zmienić podstawową regułę zabawy. Zbytnim optymizmem się wykazaliście, zakładając, że opinia większości jest opinią rzetelną.
Uważam, że w ten sposób poznamy opinię tych, dla których zabawę stworzyliśmy, gdyż...
Par00wa pisze:Oskary widzę jako kolejne wyróżnienie, którym zajmowałoby się grono adminów i modów przy okazji wręczania Qualitek, która by to nadal miała największą rangę. Alternatywą są tzw. pośrednie wybory, czyli najpierw forumowicze wybieraliby osoby, które następnie miałyby wyłaniać lauretów w danych kategoriach.
... w przeciwieństwie do Qualitek o wszystkim decydować macie Wy, forumowicze. Wyróżnienia w żaden sposób nie mają podważać słuszności Q, o którym to decydują admini, a inni w tej kwestii nie mają nic do powiedzenia. To zabawa mająca służyć głównie rozrywce, nie tworzeniu autorytetów i wywyższaniu kogokolwiek, co oczywiście nie oznacza, że tak przez niektórych całkiem mylnie może zostać odebrana. Co do pośrednich wyborów, postaram się przedyskutować tę sprawę z innymi, na razie są oni niedostępni.
Par00wa pisze:Z tym też radziłbym jeszcze chwilkę poczekać. Najpierw ustalmy do końca zasady.
Ja również. Poczekajmy na decyzję adminów, gdyż może okazać się, że Wasze trudy w wyborze pójdą na marne. Proszę głosować w ankiecie.

EDIT
O nagrodach już pisałem :wink:.


Podobno w chwili śmierci...
tracimy 21 gramów naszej wagi.
Każdy.
Gibon

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 maja 2003
Posty: 274
Rejestracja: 22 maja 2003

Nieprzeczytany post 01 listopada 2005, 19:13

Coolfi pisze:To zabawa mająca służyć głównie rozrywce, nie tworzeniu autorytetów i wywyższaniu kogokolwiek, co oczywiście nie oznacza, że tak przez niektórych całkiem mylnie może zostać odebrana.
Niektórych? Mylnie? Wyróżnienie kogoś zawsze będzie się z tym łączyć, więc zależy mi szczególnie na rzetelności. Po prostu w dziwny sposób przeplata się zabawa z poważną nagrodą. Z jednej strony ma być to rozrywka wszystkich forumowiczów [Twoje słowa], a z drugiej prestiżowa nobilitacja[nazwa topicu], dlatego uważam, że organizatorzy powinni jasno sprecyzować, na czym im bardziej zależy: rozrywka czy rzetelności i w tym kierunku poczynić odpowiednie działania, żeby była jasność.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 01 listopada 2005, 19:13

Taka zabawa jest bardzo fajna, ale:
- na Juvepoland jest ogrom użytkowników, można kogoś urazić np pominięciem,
-sposób głosowania jest beznadziejny, na forum w temacie jest to utrudnione, wg mnie wstrzymałbym się z rozpoczęciem zabawy, na stronie powinno się stworzyć specjalną sekcje, gdzie każdy mógłby głosować wygodnie i efektownie,
Tak jak już powiedziałem, pomysł świetny, ale gożej z wykonaniem...


Mój 100 post na JuvePoland, 1 Listopada 2005, to już 5 miesięcy i 6 dni na tym forum...
Ostatnio zmieniony 01 listopada 2005, 19:22 przez LordJuve, łącznie zmieniany 1 raz.


bblackk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2003
Posty: 2099
Rejestracja: 27 października 2003

Nieprzeczytany post 01 listopada 2005, 19:16

Ja mam kilka wątpliwości... :D

Moim zdaniem nagroda dla najlepszego debiutu, jest za bardzo naciągana. Trudno ocenić czyjś debiut w skali czasu. Niektórzy mieli tu debiut 2 dni temu i błysnęli, a niektórzy debiutowali tu 3 lata temu i większośc o tym nic nie wie, dlatego są na straconej pozycji. Niektórzy, są już na zwycięzkiej pozycji, bo większość forumowiczów, kojarzy tylko ich "debiut", bo innych nawet "nie widzieli". Ciężko jest też określić co jest "wejściem smoka", czy wspaniałym debiutem, dla jednego 100 postów w 3 dni dla innego zdobycie "Q" w miesiąc.

Zakręcony fan Juve, też mi się nie podoba :P Po primo nazwa nominacji/nagrody, kompletnie nie odzwierciedla, tego wg. czego przyznawana jest owana nominacja/nagroda. Myślałem na początku, że to będzie nagroda dla takiej duszy towarzystwa forum, niekoniecznie fanatyka Juve. Poprostu byłby "pozytywnie" zakręcony inny niż wszyscy ale taki w sam raz. Oczywiście różniłoby go coś od MVF, bo "zakręcony" skupiałby się tylko przy tym co opisałem, a MVF musiałby mieć cząstkę każdej z tych nominacji i wykazywać się nie tylko "pozytywnym zakręceniem", jeżeli wiecie o czym mówię ;)

I dlaczego wybieramy najostrzejszego moderatora, a nie najbardziej przyjaznego forumowiczom? Chyba ciekawsza dla zwycięzcy jest nagroda za to, że za swoją pracę wykonywaną na forum większośc ma do niego szacunek i ma o nim dobre zdanie, a nie przy kolejnej kartce wyklina od najgorszych i modli się żeby tego "Czesława" co mi wlepił kartkę i teraz mam bana, samochód potrącił :P Sam fakt nie znalezienia się moderatora/admina wśród nominowanych, będzie dla niego swoistą nagrodą/sygnałem, że "przyjazny", to on nie jest.

Najlepszy dyskutant/malkotent, też jest zwodnicze :prochno: Ktoś kto prowadzi ciekawą wymianę zdań popartą fajnymi argumentami i dobrze wyszukanymi cytatami jest kimś innym od osoby cytującej każde zdanie pokolei z poprzedniego postu i odpisując na nie wg. własnego idealistycznego "widzimisię", a reszta choć wykłada mu prawdę czarno na białym, to on i tak cytuje i "dalej swoje". Chodzi mi tu o to, że do jednego worka z "dyskutantami" nie można wrzucać osób, które piszą pierdoły, a włączają się do co 2 dyskusji, cytujących wszystkich i wszystko, nie wnosząc nic nowego.

Powinna być za to nagroda z pogranicza najlepszego dyskutanta i MVF, tylko, że mógłby dostać ją kibic innej drużyny. Jest tu kilka wyróżniających się osób bez podpisu Juventino i myślę, że dla takiego "obcokrajowca" też powinno być wyróżnienie.


Obrazek
ODPOWIEDZ