Moderatorzy przesadzają !!!

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
Zablokowany

Czy moderatorzy nie przesadzają z kartkami i banami ?

Zdecydowanie przesadzają !!! Ktoś powinien to ukrócić !!!
15
22%
Czasami zbyt pochopnie "sięgają do kieszeni" po kartkę...
18
26%
Trudno powiedzieć.
3
4%
Raczej nie. Porządek musi być.
23
34%
NIE !!! Forum musi być nieskazitelne !!!
9
13%
 
Liczba głosów: 68
Gregor del Ptasior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2005
Posty: 245
Rejestracja: 26 marca 2005

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2005, 15:41

Miałem problem z programem do oglądania Sport Italia. Umieściłem więc nowy temat na forum w pokoju ogólnym, z pytaniem jak to odpalić (bo mi wolno chodzi mimo 1MB łącza). No i oczywiście dostałem kartkę, że niewłaściwy pokój. Takie sytuacje zdarzają się tu niestety często. Moim zdaniem NIEKTÓRZY moderatorzy nadużywają swojej władzy i walą kartkami i banami za kompletne bzdury. Ja rozumiem, że czasami trzeba to robić jak ktoś przesadza, żeby spokój zaprowadzić, ale wszystko ma swoje granice. Piszcie co o tym sądzicie. Czy oni czasem nie przeginają ??? Przecież to jest jakiś reżim !!! A najlepsze, że pewnie za naruszenie ich godności dostanę teraz bana, ale co tam...


Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1767
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2005, 15:46

Jezeli chodzi o moderatorow to wlasnie robia dobrze ze daja kartki i bany bo przynajmniej jest porzadek a nie tak na jakims forum interu gdzie klnom i robia co chca ale ok kazdy ma swoje zdanie a co do tego to dostales pewnie kartke za to ze mogles umiesscic posta w jakims temacie moze juz byl??


Gregor del Ptasior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2005
Posty: 245
Rejestracja: 26 marca 2005

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2005, 15:48

No oki. Ja wiem, że musi być porządek, ale bez przesady. Niedługo pierdniesz siedząc przy kompie i dostaniesz kartke...


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2005, 15:55

Temat do zamkniecia i to jak najszybciej, inaczej znowu rozpeta sie klotnia sfrustrowanych uzytkownikow, ktorzy uwazaja, ze sa karani za nic. Mam nadzieje ze moderatorzy do tego nie dopuszcza. Ostatnio zauwazylem coraz wiecej ciekawszych tematow, majacych na celu podniesienie poziomu forum, wiec nie mozemy dopuscic, zeby przez taki idiotyczny temat na forum znowu zrobil sie jeden wielki chaos.
Gregor del Ptasior pisze: No oki. Ja wiem, że musi być porządek, ale bez przesady.
Skoro wiesz, ze musi byc porzadek, to dlaczego probujesz balaganic ?
Gregor del Ptasior pisze:Niedługo pierdniesz siedząc przy kompie i dostaniesz kartke...
Jak Ci sie nie podoba to idz na onet.pl tam wolno wszystko, moze chcesz zzeby na forum bylo tak samo ? :roll:
Gregor del Ptasior pisze:Miałem problem z programem do oglądania Sport Italia.

Chyba nie na darmo zalozony zostal temat Pytania male i mniej znaczace

Ludzie ogarnijcie sie troche i zacznijcie myslec, to nie boli !![/i]


Gregor del Ptasior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2005
Posty: 245
Rejestracja: 26 marca 2005

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2005, 16:09

gregor_g4

Jakbyś się chwileczkę zastanowił, a nie odrazu najeżdżał, to byś widział, że wcale nie bałaganię, tylko w sposób całkowicie normalny i spokojny próbuję poruszyć temat. Ale Ty jak widać wchodzisz na forum z zamiarem cwaniakowania. Mówisz, że będzie chaos... No oki. Chaos się bierze właśnie z takich wypowiedzi jak Twoja. Gdybyś poprostu wszedł i nie najężdżając na mnie napisał, że uważasz inaczej, byłoby ok. Ale Ty musisz pokazywać jaki jesteś mądry. Właśnie stąd się bierze chaos. Wchodzi ktoś i zajmuje się pouczaniem. Poprostu wejdź, zaznacz w ankiecie co myślisz, wypowiedz się i luz. A nie zaczynaj podgrzewać atmosfery.


herr_braun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2004
Posty: 701
Rejestracja: 01 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2005, 16:16

Nie jest dużo for piłkarskich na których można kulturalnie pogadać z ludźmi na poziomie nie tylko o piłce! Jednym z takich jest wałśnie to. Żeby był porządek i żeby poziom został zachowany kartki muszą być. Że czasami nie jest to do końca uczciwe to prawda, bo ja kiedyś jako nowy uszytkowniik dostałem 2 ostrzeżenia za spamowanie. Ale trudno. Tak musi być- nie ma rady czasami ktoś dostanie niesłusznie kartkę ale za to reszta bedzie mogła pogadać , z kultórką na różne tematy!


geriplus

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 maja 2005
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2005

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2005, 16:19

Gdyby każdy sędzia na boisku rozdawał karteczki pochopnie, tylko po to by pokazać, że ma władzę, to wtedy dopiero zamiast porządku zrobiłoby się zamieszanie. A chyba nie o to chodzi. Kultura, dyscyplina i porządek to jedno, a rzucanie kartkami na prawo i lewo to cos zupełnie innego. Może moderatorzy czasem niech się zastanowią czy to juz jest powód do bana albo kartki...


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2005, 16:28

Gregor del Ptasior pisze: Jakbyś się chwileczkę zastanowił, a nie odrazu najeżdżał,
w ktorym miejscu na Ciebie najechalem ?
Gregor del Ptasior pisze: Ale Ty musisz pokazywać jaki jesteś mądry. Właśnie stąd się bierze chaos.
Nie mam na celu pokazywania jaki jestem madry. Poprostu pare miesiecy temu (moze i wiecej) na forum byl zalozony identyczny temat, przez usera, ktory uwazal , ze jest pokrzywdzony i dostaje kartki za nic. Nastapila reakcja lancuchowa i odezwalo sie wiecej jemu podobnych uzytkownikow oburzonych sposobem postepowania moderatorow, pojawily sie setki identycznych, bezsensownych postow, a na forum zapanowala niemila atmosfera. Jednak sadzac po Twojej dacie zarejestrowania sie na JP masz prawo tego nie pamietac badz nie wiedziec. Poprostu zapoznaj sie z regulaminem, a napewno unikniesz kartek w przyszlosci ...
Gregor del Ptasior pisze:A nie zaczynaj podgrzewać atmosfery.
Nawet nie probuje, dlatego napisalem, ze temat nalezy jak najszybciej zamknac, gdyz powtorzy sie sytuacja sprzed paru miesiecy...


Notch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2003
Posty: 107
Rejestracja: 01 lipca 2003

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2005, 16:28

Ludzie, nie wiem czy wy pamietacie ale byly kiedys takie czasy ze nie bylo kartek. Z kolei byly liczniki postow i rangi. Wtedy na prawie rok przestalem korzystac z forum. Bo byl to jeden wielki chaos. Miliony bezsensownych tematow w stylu "czy pilka total 90 milanu ma ladniejsze kolory niz interu" Oczywiscie w takich tematach byly setki postow w stylu
TAK
NIE
TAK
TAK!!!
NIE
Zgadzam sie z przedmowca :D

Teraz jest bardzo, bardzo dobrze. Jest to chyba najlepiej moderowane forum na ktorych jestem zarejestrowany. Oczywiscie po za forum studenckim, ale tamto forum nie jest publiczne :prochno:

P.S jestem ponad 2 lata na forum i nie dostalem nigdy kartki :roll:


stahoo pisze: To naprawdę mądra wypowiedź!
No baa
tommyknocker

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lipca 2005
Posty: 12
Rejestracja: 11 lipca 2005

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2005, 16:31

gregor_g4 pisze:Temat do zamkniecia i to jak najszybciej, inaczej znowu rozpeta sie klotnia sfrustrowanych uzytkownikow, ktorzy uwazaja, ze sa karani za nic.
podzielam zdanie... który to już raz ktoś otwiera kolejny temat o tym, jacy to nasi Moderatorzy/Admini są źli... nikt was tu na siłę nie trzyma, jeżeli coś jest nie tak dla was...


Obrazek
Gregor del Ptasior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2005
Posty: 245
Rejestracja: 26 marca 2005

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2005, 16:32

No widzisz... Ja nie uważam, żeby to był temat do zamknięcia. Że taki temat był rzeczywiście nie wiem. A co do pokrzywdzenia... Hmm... Poprostu nie uważam, żeby przesada była dobra. Jak się dostaje kartki za bzdury, to już jest przesada. Bardzo mi się podoba to co napisała geriplus. Poprostu nie ma co rzucać kartkami na lewo i prawo.


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2005, 16:32

Moderatorzy rozdają kartki zgodnie z regulaminem.Taka kolei rzeczy jest naturalna wkońcu jest po coś ten regulamin.A co do Twojego pytania to od tego są różne pokoje i każdy ma swoją charakterystyke...A oto jest opis pokoju ogólnego : "Pokój dla kibiców Juventusu. Tutaj możesz porozmawiać, wymienić opinie i poglądy o Juventusie. Piłkarzach, działaczach, postawie na boisku i poza nim - czyli ogólnie o wszystkim co dotyczy Bianconerich."Czy możesz mi wytłumaczyć w jaki sposób można podciągnąć temat o tym programie pod ten pokój?
Co do kartek to powinno się je przyjmować z pokorą ewentualnie porozmawiać z modem na privie bo nie ma sensu rozdmuchiwać tego typu akcji na ogólnym forum.
Ta jedna kartka Ci nie zaszkodzi a jedynie zmotywuje do większego wysiłku umysłowego i w przyszłości Twoje decyzje na forum będą przemyślane.
Pozdro


Gregor del Ptasior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2005
Posty: 245
Rejestracja: 26 marca 2005

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2005, 16:39

steru ----> No widzisz... Oki. Można wymazać temat, napisać mi wiadomość, że zły pokój. Ale bez przesady, żeby odrazu dawać kartkę. To tak jak na meczu. Jakby za każdy faul sędzia pokazywał kartkę, to po 30 minutach nikt by już nie grał. Pokazują za poważne rzeczy. I tak powinno być tutaj. Nikogo nie wyzwałem, nie robie burdy... Poprostu pomyliłem pokoje. No to zmazać, napisać mi, że zły i w jakim powinienem to umieścić i już.


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2005, 16:45

Gregor del Ptasior pisze:steru ----> No widzisz... Oki. Można wymazać temat, napisać mi wiadomość, że zły pokój. Ale bez przesady, żeby odrazu dawać kartkę. To tak jak na meczu. Jakby za każdy faul sędzia pokazywał kartkę, to po 30 minutach nikt by już nie grał. Pokazują za poważne rzeczy. I tak powinno być tutaj. Nikogo nie wyzwałem, nie robie burdy... Poprostu pomyliłem pokoje. No to zmazać, napisać mi, że zły i w jakim powinienem to umieścić i już.
Postaw się w roli moda i codziennie patrz na kilka tematów założonych w nie regulaminowych pokojach.Upominanie za to samo ciągle jest bez sensu.Dlatego jest regulamin punkt 2b : Zakładając nowy temat pamiętaj by był on związany z tematyką pokoju w jakim chcesz go założyć. Jeśli taki nie istnieje załóż temat w pokoju o tematyce najbardziej zbliżonej. Jeśli dalej nie jesteś pewien spytaj o rade moderatora/admina.
Jeśli następuje złamanie regulaminu to należy się liczyć z karą a ta również jest jasno określona : Jeśli ktoś złamie regulamin dostanie żółtą kartkę .
Wydaje mi się że wszystko jest jasne i na tym poziomie dyskusja powinna się zakończyć
Pozdro


matt16

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 stycznia 2005
Posty: 184
Rejestracja: 27 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2005, 16:47

Są MOD'zi/owie/y (?) ostrzejszi, są i łagodniejsi. Ja np. podziwiam Dragona za jego opanowanie, ja np. dostałbym k**cy, zamykając kilkanaście tematów dziennie, czy edytowanie postów innych userów, bo napisali na przykład dwa pod rząd. Czasami Dragon przymyka na to oko i z moich "obserwacji" widać, że jest bardzo 'lubiany' na forum. Jako drugi przykład podam Wam chociażby Siewiera (pamieta sie te kartki :P), który twardo trzyma sie regulaminu i prawde powiedziawszy ma całkowitą racje w tym co robi. Regulamin jest, myśle, jasno napisany, jest tam opisane dość szczegółowo co wolno, a czego nie wolno robić. Ale również, czasami komuś zdarzy sie kartka "za nic".
Ja mimo dwóch kartek nie mam do nikogo urazy, bo po jakimś czasie od ich przyznania i przeczytaniu moich "lewych" postów, zauważyłem, że mają racje. I powtarzam nie mam żalu ani do Martina (a gdzież bym śmiał :] ), ani do Siewiera za kartki, bo mieli akurat w moim przypadku 100% racji. Z władzą na tym Forum jest jak z sędziami na boiskach - są tacy, którzy przychylniejszym okiem patrzą na przewinienia, są i tacy, którzy ich po prostu nie tolerują. Z resztą kartki po jakimś czasie sie resetują, a niektórzy płaczą z powodu jednej...


Zablokowany