Muzyka Alternatywna

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Kalabrak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2005
Posty: 16
Rejestracja: 12 września 2005

Nieprzeczytany post 16 października 2005, 21:43

Hmmm, ja wlasnie wole te ciezsze metale :twisted: ale rzecz gustu


Zaświadcza się niniejszym, ze okaziciel ninejszego zaswiadczenia, Nikolaj Iwanowicz, spedzil wyzej wymieniona noc na balu szatana, gdzie zostal zaangazowany jako srodek lokomcji.
Behemoth
Yari

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 czerwca 2003
Posty: 1601
Rejestracja: 13 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 21 października 2005, 20:02

Nie będe narazie odgrzebywał mojego starego tematu o Rammsteinie więc skrobne tutaj.
Za dokładnie tydzień będzie premiera nowej płyty Rammsteina : „Rosenrot“ .

Jeżeli ktoś jest zainteresowany to mozna obsłuchac próbek kilku utworów z tej płyty ( w sumie będzie ich 11 ) :
http://www.rammstein.de/Extras/
Klikamy na » „ROSENROT“-Player

Ja jako fan moge powiedziec , że to będzie rewelacja :). Spring , Mann gegen mann , Feuer & Wasser wymiatają. Nowa płyta będzie zawierać duzo ballad , czyl ito co najbardziej lubie w rammsteinie .


Axel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2005
Posty: 411
Rejestracja: 30 maja 2005

Nieprzeczytany post 13 listopada 2005, 11:06

A ja proponuje posłuchać internetowego radia Ulicznik:)


"Grazie o Signore per avermi la Juventus"
Yari

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 czerwca 2003
Posty: 1601
Rejestracja: 13 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 14 listopada 2005, 23:27

Spróbowałem odskoczyć troszkę od mojego guru jakim jest Rammstein Smile. Posłużyłem się tu najnowszym numerem ,,teraz rock " , przeczytałem recenzje wielu płyt i wybór padł na niemiecką ( zbieg okoliczności ?:D ) kapele ,,Primal Fear ". Recenzent nie dość , że napisał : ,,nagrali najlepszy album w karierze " to jeszcze dodał : ,, i może jeden z najlepszych heavy metalowych albumów w tym roku ". Całkiem niezła rekomendacja. Szybko udało mi się znaleść nie najwyższych lotów ( wizualnie ) teledysk , ale za to od strony muzycznej było naprawdę wyśmienicie. Skombinowałem sobie ich tak pochlebnie oceniany album ,,Seven Seals":
Obrazek
Po przesłuchanie całego rozczarowałem się :(. Recenzent zapewniał : ,, nie ma tu bezsensownej perkusyjnej galopady" ( rzecz której nienawidzę ) , otóż drogi autor recenzji mylił sie , w zaledwie 3 utworach nie ma dennego ,,naparzania":doh: , ale za to te 3 utwory sa naprawde świetne :). ,, Seven Seals " , ,,Diabolus" i balladowe ,,In memory " . Ujdzie w ,,tłoku" jeszcze ,,All for one".

Utwór ,,Carniwar". Zerżnięty rif z ,,Wolt ihr " Rammstein'a !!! Co to ma qfa być :evil: .

Na koniec pytanie do znawców tematu .
Szukam dobrego metalowego zespołu w którym nie ma głupiej perkusyjnej nawalanki , a jest za to obecna różnorodność ciekawych dźwięków ( np. cos z klasyki  ). Nightwish odpada ;].

EDIT:
Obsłuchałem też nową płyte System of Down. Moja znajomośc z nimi zaczęła się i skończyła na toxicity .... utworem z tytułowej płyty Smile. Ale mimo wszystko byłem ciekawy.
Nie spodziewałem sie wiele i rzeczywiście , jak na mój gust większośc kawałków jest podobna do siebie. Na jedno kopyto , wybija się jedynie naprawde niezłe , spokojne ,,Lonely day" . Bardzo fajny utwór.


darel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 474
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 15 listopada 2005, 10:51

Yari pisze: Na koniec pytanie do znawców tematu .
Szukam dobrego metalowego zespołu w którym nie ma głupiej perkusyjnej nawalanki , a jest za to obecna różnorodność ciekawych dźwięków ( np. cos z klasyki  ). Nightwish odpada ;].
Hmm... nie żebym uważał sie za wybitnego znawce tematu, ale może uda mi się podpowiedzieć kilka zespołów. Nie wiem, może już to przesłuchiwałeś. Dream Theater, albo Decide. Może byc jeszcze ewentualnie Mackbeth i Elend. Chociaz Elend taki troche melancholijny, więc jak kto lubi....
A nawiązując do najnowszej płyty Systema... raczej nie spodziewałem się, żeby po w miare dobrym "Mezmerize" w dość krótkim czasie wydali kolejną dobrą płyte. Napewno nie jest to płyta, do której bede często wracać. Dla mnie niedoścignionym wzorem pozostaje Toxicity z utworem "Aerials" na czele.


na zawsze wierni turyńskiej drużynie
leovince

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 listopada 2005
Posty: 11
Rejestracja: 11 listopada 2005

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2005, 10:39

Yo

Ja uwielbiam zespół POGODNO i ogólnie muzyke alternatywna

(HH do d..y)

DLA MNIE BoooMBA


Axel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2005
Posty: 411
Rejestracja: 30 maja 2005

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2005, 11:40

U mnie Gunsi będą zawsze na pierwszym miejscu, lecz od jakiegoś czasu zacząłem słuchać ClawFinger'a i wróciłem do troche zapomnianego przeze mnie Disturbet.
Jeśli ktoś nie zna zespołu ClawFinger to niech sobie ściągnie na próbe utwóry: "Two Sides", "Zeros & Heroes" oraz "Out To Get Me".


"Grazie o Signore per avermi la Juventus"
aSsItCh

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 marca 2004
Posty: 156
Rejestracja: 11 marca 2004

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2005, 13:24

BOROPUNK pisze: Pogo??????? Ty chyba nie widziałes POGO jak w zeszłym roku grał uliczny opryszek, dezerter albo armia a wtym roku to prawdziwe pogo było tylko na MOSKWIE I KSU A poza tym proponuje ci obejrzeć sobie filmy z festiwalu w moim mieście - Jarocinie tam to sie działo pod sceną !!! Na fronsid byłem pod sceną i tak w sumie musze powiedzieć że na moskwie czy ksu a nawet na Die tottoehosen było 100 razy lepiej!!! Ale niebierz tego do siebie bo każdy słucha czego lubi!!! (tylko nelubie jak ktoś przesadza w opisach koncertów) :evil:
Możliwe, że nie widziałem prawdziwego POGO ponieważ pojechałem na woodstock tylko i wyłącznie na Frontside :) ale nie ukrywam, że na Fronside widziałem i tak największe POGO w swoim życiu, a i woodstock był pierwszą tak potężną imprezą jaką widziałem... jestem jeszcze młody nadrobie to wszystko :]


Obrazek
Kwiat miłości rozkwita w świetle uczuć
I w nim też usycha...
Gdy nadejdzie czas by odbyć ostatnią podróż
Będę myślał o Tobie...
herr_braun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2004
Posty: 701
Rejestracja: 01 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2005, 13:29

Jak wiadomo ostatnio wyszła nowa płytka Rammsteina - Rosenrot. Dzięki niej jeszcze bardziej polubiłem ten zespół. Bardzo fajna, urozmaicona, rozrywająca, pobudzająca do refleksji. Jednym słowem 10/10 :wink: .
Świetna tytułowa pisoenka, nieco flegmatyczna, ale chętnie jej słucham.
Dobre, ostre Spring i Zerstoren dają płycie taki typowo metalowy wydźwięk.
Noi na koniec dwie najlepsze:
Pierwsza Te Qiero Puta - mistrzostwo, połączenie instrumentów dętych z gitarką elektryczną i perkusją jest :ok:
Druga jeszcze chyba lepsza, choć zupełnie inna a mianowicie WO BIST DU. Genialna, spokojna raczej muzyczka noi tekst też nie jest przypadkowy.

Yari pisze: Szukam dobrego metalowego zespołu w którym nie ma głupiej perkusyjnej nawalanki , a jest za to obecna różnorodność ciekawych dźwięków ( np. cos z klasyki  )
Może Tool. Ciekawa kapela grająca oryginalną muzę, dobre na urozmaicenie. Ewentualnie Apokaliptyka i Hunter. :ok:


BOROPUNK

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2004
Posty: 24
Rejestracja: 15 września 2004

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2005, 13:36

Dwie sprawy:
Pierwsza ktoś napisał że Papa Roach to zespół nu-metalowy :rotfl: poprostu mnie zniszczył tym textem to tak jakby nazwać Black Sabbath klasyką punk-rocka! Papa Roach to jest klasyka 2 fali skate-punka! I porównywanie go do LIMP BIZKIT to jest profanacja!!!!
Sprawa druga:
Ktoś prosił o podawanie ulubionych kapel hmmmm to było by trudne bo słucham wszystkiego począwszy od Within Temptation przez daab, defek muzgó,the misfits,guns'n'roses aż do black sabbath,vadera itp! ale postaram sie w skrócie napisać te najważniejsze:
POLSKIE:
dezerter,defekt muzgó,moskwa,ksu,śmierć kliniczna,uliczny opryszek,daab,akurat,izrael...... i jescze wiele innych ale te są chyba najważniejsze!!
ŚWIAT:
Black sabbath,ac/dc, SEX PISTOLS,the clash,toy dolls,iron maiden,the misfits,bob marley and the waillers,ugly kid joe,papa roach,soad,red hot chilli peppers,blink 182,pink floyd,deep purple no i czasami mozart,betowen no i to by było na tyle POZDR dla Wszystkich i Wesołych Świąt bogatego gwiazdora,smaczego jajka itd.:prochno: :D


Punk jest Brudas punk jest śmieć punk nie umarł PUNX NOT DEAD!!!!!!
herr_braun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2004
Posty: 701
Rejestracja: 01 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2005, 14:10

BOROPUNK pisze: no i czasami mozart,betowen
O tak...
Klasyka też jest spoko, choć mało się znam na tym i za konesera się nie uważam. Lubię takie żywe utwory. Ostatnio słucham Tańca Węgierskiego Brahmsa i Marszu(a :roll: ) Tureckiego Mozarta.
Te dwa utwory rządzą :bravo:


Rodion

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 listopada 2004
Posty: 1
Rejestracja: 09 listopada 2004

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2005, 14:11

Dziwi mnie po przeczytaniu postów, że nikt nie mówi o ojcach muzyki alternatywnej, najbardziej psychodelicznego i surrealistycznego zespołu w historii, czyli Pink Floyd. Dla mnie są absolutnie bezlonkurencyjni. Ci którym ta słynna brytyjska kapela kojarzy się tylko z "The Wall" radzę sięgnąć do pierwszego pięciolecia twórczości zespołu... Zwróćcie uwagę na takie utwory jak "Echoes", "Set the Controls for the Heart of the Sun",
"Careful with this Axe Eugene", czy "One of this Days". Koniecznie wsłuchajcie się również w najdoskonalszą znaną mi kompozycję powstałą w muzyce rozrywkowej, mianowicie album "The Dark Side of the Moon"...
Palce lizać. Gorąco polecam...
Oczywiście sugeruję zagłębienie się także w pozostałą część bogatej dyskografii Pink Floyd. Zapewniam, że nikt wrażliwy na muzykę nie pożałuje...

Oprócz floydów słucham Led Zeppelin, Kultu, Metallici, Deep Purple, Iron Maiden oraz Dream Theatre. Oczywiście większość zespołów które zostały wymienione są mi zanane, lecz nie mogę powiedzieć bym ich prawdziwe słuchał. Ot kawał porządnej muzyki, nad którą jednak przedkładam wyżej wymienionych artystów. Wedle swego gustu...


Axel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2005
Posty: 411
Rejestracja: 30 maja 2005

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2005, 14:39

W mój gust muzyczny jak na razie wprasowało się mało zepspołów ktorych chętnie bym słuchał całymi dniami, a są to: Guns n' Roses, Aerosmith, Rammstein, Disturbet, AC/DC, Black Sabbath, Audioslave i Sound Garden, Kiss, Pearl Jam, Queen, Pink Floyd, The Beatles, Clawfinger, Illusion, Kult, Metallica, Fear Factory.

Cały czas szukam muzyki która mogła by się wkręcić do grona wyzej wymienionych lecz jakoś mi to szukania nie wychodzi:/ Przez ostatni rok dodałem do worka tylko Disturbet oraz Clawfinger'a:(
Oczywiście jest więcej zespołów których słucham lecz są to tylko pojedyncze tracki. Bardzo często jest tak, że usłysze jakiś utwór, spodoba mi się, ściągam go, potem całą płytkę i okazuje się, że to nie mój styl.

Cóż poradze...wybredny jestem;)


"Grazie o Signore per avermi la Juventus"
BOROPUNK

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2004
Posty: 24
Rejestracja: 15 września 2004

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2005, 12:56

Rodion pisze:Dziwi mnie po przeczytaniu postów, że nikt nie mówi o ojcach muzyki alternatywnej, najbardziej psychodelicznego i surrealistycznego zespołu w historii, czyli Pink Floyd.
co do psychodeli (która mi się podoba) to się zgodze aleniestety niemogę się zgodzić ze stwierdzeniem że to oni są ojcami alternatywy. Oczywiście zależy co nazywasz alternatywą bo jeżeli to tylko muzyka psychodeliczna to masz rację ale jeżeli chodzi o alternatywę szeroko pojmowaną to myśle że np. Takie zespoły jak Black Sabbath czy AC/DC które były protoplastami pierwszych zespołów punkowych można by uznać za "ojców" również jeżeli patrzeć na to jeszcze ogólniej to za takiego ojca można uznać Elvisa Presley'a bo to on był królem rock'and'rolla z którego wyrosły nie tylko zespoły jak black sabbath czy pink floyd ale także led zeppelin, czy też wiele polskich zespołów o których niestety w tym temacie mało się pisze!! :?


Punk jest Brudas punk jest śmieć punk nie umarł PUNX NOT DEAD!!!!!!
juverm

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 listopada 2005
Posty: 792
Rejestracja: 05 listopada 2005

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2005, 14:10

To może ja się teraz wypowiem na ten temat.

Jest kilka zespołów pod których jestem wrażeniem może nie wszystkie grają bardzo Alternatywną Muzykę, więcej jest Rock'a i Metalu no ale cóż.

Więc są to:
Soundgarden, (ostatnio) Audioslave, (również ostatnio) System of A Down, Pearl Jam, Nirvana, Alice in Chains, Iron Maiden, Foo Fighters, Red Hot Chilli Peppers, The Darkness, (bardzo polecam) Temple of the Dog, Tool. Jest jeszcze dużo innych zespołów...

Pozdrawiam :dance:


Obrazek
ODPOWIEDZ