HipHopowa strona Forum.

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Andryk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 lipca 2003
Posty: 1360
Rejestracja: 08 lipca 2003

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2004, 07:45

Założyłem temat dla wszystkich, którzy słuchaja rapu. Chciałbym abysmy pisali tutaj wszystko o hiphopie. Tzn. Recenzje, zpowiedzi, koncerty itp.
Ostatnio zmieniony 28 sierpnia 2011, 10:45 przez Andryk, łącznie zmieniany 1 raz.


Krupy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 marca 2004
Posty: 43
Rejestracja: 04 marca 2004

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2004, 08:38

no prosze prosze ... wreszcie dobry temat o muzyce :-D

no plytka eminema jest fajna

mi najbardziej sie podoba tytulowy Encore ale inne kawalki tez sie da posluchac


polecam bardzo plytke Lil' Jona "Crunk Juice" naprawde dobra propozycja ... tak wogole to wszystkie plytki Lil' Jona sa superasne

a z ostatnich fajnych kawalkow podoba mi sie Trick Daddy ft. Lil' Jon & Twista - Let's Go


ObrazekObrazekObrazekObrazek
Łucja

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 listopada 2003
Posty: 240
Rejestracja: 30 listopada 2003

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2004, 16:58

Ja nie wiem jak można polecać hiphop, nie lubię tej muzyki za:
- to że znam angielski i francuski i mogę rozszyfrować te zawiłe teksty - ZIOMALU :wink:
- Za przeciętne iq słuchaczy i autorów owej muzyki (nie wszyscy, ale większość)
- za to, że jak ide po deptaku to, mnie takie leszcze zaczepiają z nadzieją, że będę sięprzed nimi płaszczyć (nie-do-cze-ka-nie).
- za eksponowanie nagich, kobiecych ciał, wódki, skrętów i win w teledyskach - niech sobie to robią, ale nie muszą się tym popisywać szczególnie kiedy jest 15 kończą się pokemony i dzieciaki właczają vive a tam widzą liroja i jego babke gołą.
- Za ten slang: ziomalu, wporzo, yo i tysiące innych skrótów myślowych (za długie słowa im nie podchodzą)

Do ludzi słuchających hh ogólnie nic nie mama, al niestety przerażająca większość jest pokroju zwykłych dresów (nie wszyscy, większość)


A stronka ne chce się otworzyć - wola Boska :D
Yo!


nopone

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lipca 2003
Posty: 79
Rejestracja: 13 lipca 2003

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2004, 17:29

Lucid_Dreamer pisze:Ja nie wiem jak można polecać hiphop, nie lubię tej muzyki za:
- to że znam angielski i francuski i mogę rozszyfrować te zawiłe teksty - ZIOMALU :wink:
- Za przeciętne iq słuchaczy i autorów owej muzyki (nie wszyscy, ale większość)
- za to, że jak ide po deptaku to, mnie takie leszcze zaczepiają z nadzieją, że będę sięprzed nimi płaszczyć (nie-do-cze-ka-nie).
- za eksponowanie nagich, kobiecych ciał, wódki, skrętów i win w teledyskach - niech sobie to robią, ale nie muszą się tym popisywać szczególnie kiedy jest 15 kończą się pokemony i dzieciaki właczają vive a tam widzą liroja i jego babke gołą.
- Za ten slang: ziomalu, wporzo, yo i tysiące innych skrótów myślowych (za długie słowa im nie podchodzą)

Do ludzi słuchających hh ogólnie nic nie mama, al niestety przerażająca większość jest pokroju zwykłych dresów (nie wszyscy, większość)


A stronka ne chce się otworzyć - wola Boska :D
Yo!

wiesz. ..to wszystkie, argumenty sa może nie dokonca błahe ale poprostu wypowiedziane z ust laika (wybacz określenie ,to nic osobistego) opierajacego się o to co widzi w mass mediach i myli pojecie bo ocenia po tym co wypromowane a nie po tym co konkretne ... fakt nie jestem jakims megafanem hh,ale przyznac musze że jest mnustwo dobrej muzyki bazujacej na hh produkcjach,fakt faktem sam juz pl hh nie słucham ale mówie o takich grupach jak szwedzki looptroop i wiele innych,Twierdzisz ze znasz ang i fr no i co ? a słyszałeś jakieś produkcje francuskie ? (Shurik'n,Arsenik, ntm , iam , rocca , fabe , faf la rage , koolsheni wiele innych jeżęli o francje chodzi) badz Taliba,mos defa itd. fakt ,faktem kazdy ma swoje gusta i guściki ale po Twojej wypowiedzi raczej sugeruje sie że spiasłeś na strate coś nie po rzez gust,a poprostu jakaś niecheć ten text o deptaku...itd a najlepszy jest text:

" Za przeciętne iq słuchaczy i autorów owej muzyki (nie wszyscy, ale większość) "

jest poprostu najlepszy :) (Bogu dzięki że dodałeś ten nawias)
nie no ogólnie tylko sie ubawiłem ,nie jestem jakimś wielkim fanem jak już wspomniałem tak szczerze to nawet sie neiznam na hh muzyce bardzo dobrze, wole housowe nutki ale rozwaliła mnie ta wypowiedz naprawde,słucham hh i jakoś nie urzywam tego całego slangu który Ci tak nieodpowiada ... oceniłeś muzyke której w ogóle nie znasz a Tylko dane CI było zobaczyć coś ,jakiś strzepek ... pojechałeś słuchaczy hh i jego pochodnych od mało inteligentnych ... by na koniec napisać że do nich nic nie masz :) gdzie tu sens możesz nie lubić muzyki w która sie nie wgłebiłeś a oceniłes to co na górze. ..zapomiając że najlepsze zostaje na dole, a dobitnie ukazałeś to pisząc ten text o vivie i liroju... liroj Tworzy hh ? :)

naprawde i prosze bez urazy :) bo niechce żębyś odebrał to jako jakiś atak na Ciebei czy coś ... serdecznie pozdrawiam,nopek :*


myśl. wierz. marz. miej odwage - Walt Disnay ;)
Łucja

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 listopada 2003
Posty: 240
Rejestracja: 30 listopada 2003

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2004, 17:36

No tak t oteraz uważaj nie jestem laikiem. A mos defa akurat lubie. Tak samo jak Pierwszą płytę kalibra 44, wyp3 (tez pierwsza plyta) czy 2paca.

Napisałem, że do słuchaczy hh nic nie mam, ale prawda jest taka, że wśród nich są ludzie (a raczej półludzie), którzy słuchają hh ze względu na modę jaka na tą muze panuję a iloraz ich inteligencji nie pozwala im na zastosowanie czegoś tak trudnego jak zdania złożone.

Też bardzo Pozdrawiam Lucidek :wink:


Andryk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 lipca 2003
Posty: 1360
Rejestracja: 08 lipca 2003

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2004, 18:02

podpisuje sie rekami i nogami pod tym co napisał Nopone.
Lucid - bez urazy ale dlaczego sie wypoiwadasz i rozpoczynasz nowe dyskusje?!?! skoro nie lubisz hip hopu to weź sie w Tym temacie nie wypowiadaj bo został on utworzony po to by nawiazac dyskusje z fanami dbrego rapu.
Napisałem, że do słuchaczy hh nic nie mam, ale prawda jest taka, że wśród nich są ludzie (a raczej półludzie), którzy słuchają hh ze względu na modę jaka na tą muze panuję a iloraz ich inteligencji nie pozwala im na zastosowanie czegoś tak trudnego jak zdania złożone.
z tym sie akurat zgadzam ponieważ mam niestety stycznosc z takimi osobami i żal mi na nich patrzec.
pozdro


Łucja

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 listopada 2003
Posty: 240
Rejestracja: 30 listopada 2003

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2004, 18:06

Ok, ale nie nazywaj tego forum, bo forum to miejsce, gdzie swoję poglądy może wypowiedzieć każdy. KAZDY. Zmien temat na " Dla fanów hh, wszyscy inni mileczeć" i już.

A wogóle to napisałem, że lubie mos defa ? NAPISALEM - to się mogę wypowiadać. O! :wink:


Daw

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 116
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2004, 18:53

Encore to świetna płytka. Eminem znów pokazał co potrafi.
Gdy jej pierwszy raz słuchałem to wydawała mi się co najwyżej bardzo dobra. Ale jak już jej dokładnie przesłuchałem i wsłuchałem się w teksty, to moge już powiedzieć, że jest rewelacyjna. Wszystkie kawałki mi się podobają, jedne bardziej, drugie mniej. Najlepsze jednak są:
Enore - genialna produkcja Dre
Spend some time
Rain Man - cudowny tekst
i Never Enough - uwielbiam głos Nate Dogga.

Co do płytki Game'a, to jestem jej bardzo ciekaw. Widać, że ma talent. Ciekawy tylko jestem kto się zajął produkcją jego piosenek.

Jestem też ciekaw albumu Stat Quo. Najnowszego protegowanego Ema. Jego płyta ma się nazywać "Hot Sauce". Słyszałem już go pare razy i uważam, że może odnieść sukces.

Wie ktoś kiedy ma wyjść nowa płytka Obie Tricea :?: Jego poprzednia płyta "Cheers" była jak dla mnie naprawdę dobra i nie wiem czemu nie odniosła sukcesu. Słyszał ktoś tą płytkę :?:

PS Eminem nagrał już nowy teledysk do "Like Toy Soldier". Tu macie linka
www.cypresshill.hip-hop.pl/Eminem-Like_ ... otizE].zip


nopone

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lipca 2003
Posty: 79
Rejestracja: 13 lipca 2003

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2004, 19:32

Lucid_Dreamer pisze:No tak t oteraz uważaj nie jestem laikiem.

więc przepraszam,może mnie lekko poniosło :)
Lucid_Dreamer pisze: którzy słuchają hh ze względu na modę jaka na tą muze panuję
święta prawda! ale szczerze ,wrecz teraz brzydko powiem leje na nich ciepłym moczem ;) nie no fakt ... ale wszedzie musi istnieć jakaś zakała :)
Ja doczepiłem się tylko dlatego że napisałeś 'nie lubie hh bo' i wypisałeś te argumenty które oceniały osoby a nie muzyke no ale sie już wyjaśniło wiec poprzestanmy na tym.


A teraz z innej beczki jeżeli trzeba tu coś 'promować' :) to pozwole sobie przytoczyć słowa znajomego :

'wszystkie numery są tak dobre że nie można rozgraniczać który lepszy a który gorszy! Dla mnie mistrzostwo na grudniowe krótkie dni i długie noce'

A słowa te tyczą się kolejnego ( już drugiego :) ) solowego albumu naczlnego Dj Looptroop'ów o nazwie 'Tellings from solitaria' - mowa oczywiście o DJ Embee. P O L E C A M ! :)

a tu link na weba looptroop Rockers : http://www.looptroop.nu/ Zapraszam ! :)
'


myśl. wierz. marz. miej odwage - Walt Disnay ;)
Andryk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 lipca 2003
Posty: 1360
Rejestracja: 08 lipca 2003

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2004, 21:01

na pcozatku wielkie dzieki dla Dawa za to że zapodał linka do teledysku eminema, który jak najbardziej przypadł mi do gustu:) (szkoda tylko ze taka słaba jakosc)
a teraz zpaodam newsa, kórego pewnie nie którzy z Was czytali ale w ten jest inny po fifty daj nowy komentarz :P na teamt nowej płyty, kótrej nie moge sie doczekac

50 Cent wyznaczył na datę premiery swojego nowego albumu 15 lutego - czyli dzień po Walentynkach. Nieprzypadkowo: krążek nosił będzie tytuł "The Valentine's Day Massacre" ("Masakra w Walentynki").
Po tym, jak przez ostatnich kilka miesięcy artysta nasłuchał się disów od najróżniejszych ludzi, 50 Cent zapowiada, że użyje płyty jako forum do prywatnych porachunków.
"Wsłuchajcie się uważnie, a będziecie mieli o czym rozmawiać przez długi czas. To nie będzie ostrzeżenie - nie strzelam ślepakami" - deklaruje 50 Cent.
Cóż, chyba naprawdę szykuje się masakra...z czego bardzo sie ciesze. Trzeba zrobic z tym porzadek w szczegolnosci z tą Gwiazda Pop Ja rule, kóremu powinno sie ładnie oberwac. Nie dość, że przegral beef z 50 centem to jeszcze chce aby wszysy mysleli ze to on jest najlepszy...


wErOn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2003
Posty: 703
Rejestracja: 06 listopada 2003

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2004, 21:23

Lucid_Dreamer pisze:Ja nie wiem jak można polecać hiphop, nie lubię tej muzyki za:
- to że znam angielski i francuski i mogę rozszyfrować te zawiłe teksty - ZIOMALU :wink:
- Za przeciętne iq słuchaczy i autorów owej muzyki (nie wszyscy, ale większość)
- za to, że jak ide po deptaku to, mnie takie leszcze zaczepiają z nadzieją, że będę sięprzed nimi płaszczyć (nie-do-cze-ka-nie).
- za eksponowanie nagich, kobiecych ciał, wódki, skrętów i win w teledyskach - niech sobie to robią, ale nie muszą się tym popisywać szczególnie kiedy jest 15 kończą się pokemony i dzieciaki właczają vive a tam widzą liroja i jego babke gołą.
- Za ten slang: ziomalu, wporzo, yo i tysiące innych skrótów myślowych (za długie słowa im nie podchodzą)

Do ludzi słuchających hh ogólnie nic nie mama, al niestety przerażająca większość jest pokroju zwykłych dresów (nie wszyscy, większość)


A stronka ne chce się otworzyć - wola Boska :D
Yo!
Niskie IQ to masz chyba tylko ty, chyba nawet równe 0 :x
Jeżeli wydaje się że jesteś znawcą tematu i wydaje ci się, że jeden liroy, czy kilka innych pseudo-raperów reprezentuje całą polską kulturę hiphopową to idź lepiej na te swoje pokemony.

Wiesz kto to Peja, WWO, Pezet, Hans ? To Ci najwielcy, którzy pisza piosenki nie o laniu browarów tylko o życiu, ale co ty o tym możesz wiedzieć, skoro oglądasz pokemony ...

Według mnie niektóre piosenki hiphopowe (oczywiście polskie) mogłby by trafić do książek od polskiego, bo mówią znacznie więcej niż nie jeden wiersz Szymborskiej, czy Miłosza, których zawiłość do niczego nie prowadzi. Nie jeden tekst piosenki Hansa, czy Pezeta pisany jest w taki sposób, że sam pewnie nie wiesz czego słuchasz, ale na tym to polega - nie mówić o czymś wprost, tylko pewnego rodzaju szyfrem, który napędza słuchacza do przemysleń, nad słowami danego kawałka.


(..)z każdą godziną, z każdą minutą uczę się ciebie człowieku.. z każdą sekundą i z każdą chwilą jestem głupszy(..)
Wolność i kapitalizm!
zagroo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2003
Posty: 301
Rejestracja: 29 maja 2003

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2004, 21:28

hans? heh................


Łucja

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 listopada 2003
Posty: 240
Rejestracja: 30 listopada 2003

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2004, 21:40

Wajron, wajron ty po prostu coś do mnie masz :D

Więc tak znam ich, nawet moj bliski kumpel gadał z Peją na żywca. A płyte wwo, waco i pezeta mam.
NIe oglądam pokemonów a według Mensy mam wysokie IQ, nawet na tyle wysokie, żeby móc określić, że "wiersze" hh nie nadają się do podręczników - a ja ciebie zapraszam na strone www.coma.art.pl i tam dzial teksty wez sobie na przyklad ocalenie i zobacz co to jest dobnry tekst.

A Baczyński, Szymborska czy Miłosz piszą rzeczy, które do niczego nie prowadzą... MOZE CIEBIE. Jak to takie zawiłe to ja ci z chęcią zrobię interpretacje taką łatwą i przystępną - to pojmiesz może :wink:


CalciO 666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 września 2004
Posty: 47
Rejestracja: 11 września 2004

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2004, 22:30

a ja polecam teksty tego pana MJK http://tool.rockmetal.art.pl/
pozdr.Lucid_Dreamer co do twoich wypowiedzi to sie zgadzam ale nic nie pisze bo znowu bedzie dyskusja i klotnie.PEACE


"II" ([]) ([]) II_
wErOn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2003
Posty: 703
Rejestracja: 06 listopada 2003

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2004, 22:32

Lucid_Dreamer pisze:NIe oglądam pokemonów a według Mensy mam wysokie IQ, nawet na tyle wysokie, żeby móc określić, że "wiersze" hh nie nadają się do podręczników - a ja ciebie zapraszam na strone www.coma.art.pl i tam dzial teksty wez sobie na przyklad ocalenie i zobacz co to jest dobnry tekst.
Oto tekst piosenki z podanej przez ciebie strony:

#
SZŁA DZIEWCZYNKA LASEM NOCĄ
RĄCZKI, NÓŻKI JEJ SIĘ POCĄ
ZOBACZYŁA WILKA W KRZAKACH
MYŚLI K... BĘDZIE DRAKA
ZWIERZAK RZECZE
PAŃCIU MŁODA,
ZAŁATWIMY TO W JAGODACH
KTOŚ OCALI MOJĄ CNOTĘ
MIAŁAM CHRONIĆ JĄ NA POTEM

LECZ POCZĄTEK OPOWIEŚCI
TRZEBA W INNY CZAS PRZEMIEŚCIĆ
BO DZIEWCZYNKA NIE JEST WCALE
KIM NA POZÓR SIĘ WYDAJE

Mała dziewczynka MAŁA ZNANA BYŁA W LESIE
ŻE W POTRZEBIE POMOC NIESIE
ZA OPŁATĘ BARDZO NISKĄ
MOGŁA ZROBIĆ PRAWIE WSZYSTKO

WILK, TO NOWY EROTOMAN
MAŁA MOCNO NAPALONA,
BO NIE SZCZĘDZIŁ PIJAK SŁOWA
CHWALĄC SIĘ, ŻE CASANOVA
CASANOVA

O TA A A A A A A A A AK BABY
TAAAK, TO FAAAAAAAAAAKT

O TA A A A A A A A A AK BABY
TAAAK, TO FAAAAAAAAAAKT

CHCIAŁA SKUSIĆ GO DZIEWCZYNA
CHODZĄC LASEM W KARMAZYNACH
NIE DAŁ ZŁAPAĆ SIĘ PSIA JUHA
AŻ DO CZASU GDY PODSŁUCHAŁ
JAK ROZMAWIAŁ MISIEK Z BOBREM
ŻE TEJ MAŁEJ WILK NIE DZIOBNIE
A ROZMOWĘ USTAWIŁA

TA DZIEWUSZKA, TA PRZEMIŁA
WILK UKŁUTY W DUMĘ SRODZE
PORWAŁ MAŁĄ TUŻ PRZY DRODZE
KU UCIESZE CICHEJ WODY
WCIĄGNĄŁ MAŁĄ WPROST W JAGODY
WPROST W JAGODY

O TA A A A A A A A A AK BABY
TAAAK, TO FAAAAAAAAAAKT

O TA A A A A A A A A AK BABY
TAAAK, TO FAAAAAAAAAAKT

SOLO
SOLO
SOLO

KIEDY ZERWAŁ Z NIEJ SPÓDNICZKĘ
TO OKAZAŁ SIĘ PRAWICZKIEM
ZOBACZYWSZY MAŁEJ ŁONO
UCIEKŁ Z MINĄ WYSTRASZONĄ

PŁYNIE Z TEGO MORAŁ SROGI
DLA PLAYBOYÓW ZNAK PRZESTROGI
JEŚLI W MOWIE GIBKI OZÓR
TO ZACHOWAĆ UMIEJ POZÓRRRRRRR

O TA A A A A A A A A AK BABY
TAAAK, TO FAAAAAAAAAAKT

O TA A A A A A A A A AK BABY
TAAAK, TO FAAAAAAAAAAKT

O TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAK
O TAK TAK TAK TAK TAK TAK
TAK TAK TAK TAK TAK TAK TAK
#

Dotarło do mnie prawdziwe piękno literatury ... 8)
A Baczyński, Szymborska czy Miłosz piszą rzeczy, które do niczego nie prowadzą... MOZE CIEBIE. Jak to takie zawiłe to ja ci z chęcią zrobię interpretacje taką łatwą i przystępną - to pojmiesz może :wink:
Dam ci tekst i spróbuj mi go zinterpretować, tylko sam, a nie za pomocą ściaga.pl, czy innych cheatów 8) Skoro masz IQ powyżej 0, jak piszesz to banalne teksty Szymborskiej to dla ciebie bułka z masłem ...

Wisława Szymborska "Na wieży Babel"

- Która godzina? - Tak, jestem szczęśliwa,
i brak mi tylko dzwoneczka u szyi,
który by brzęczał nad Tobą, gdy śpisz.
- Więc nie słyszałaś burzy? Murem targnął wiatr,
wieża ziewnęła jak lew, wielką bramą
na skrzypiących zawiasach. - Jak to, zapomniałeś?
Miałam na sobie zwykłą szarą suknię
spinaną na ramieniu. - I natychmiast potem
niebo pękło w stubłysku. - Jakże mogłam wejść,
przecież nie byłeś sam. - Ujrzałem nagle
kolory sprzed istnienia wzroku. - Szkoda,
że nie możesz mi przyrzec. - Masz słuszność,
widocznie to był sen. - Dlaczego kłamiesz,
dlaczego mówisz do mnie jej imieniem,
kochasz ją jeszcze? - O tak, chciałbym,
żebyś została ze mną. - Nie mam żalu,
powinnam była domyślić się tego.
- Wciąż myślisz o nim? - Ależ ja nie płaczę.
- I to juź wszystko? - Nikogo jak ciebie.
- Przynajmniej jesteś szczera. - Bądź spokojny,
wyjadę z tego miasta. - Bądź spokojna,
odejdę stąd. - Masz takie piękne ręce.
- To stare dzieje, ostrze przeszło
nie naruszając kości. - Nie ma za co,
mój drogi, nie ma za co. - Nie wiem
i nie chcę wiedzieć, która to godzina.


(..)z każdą godziną, z każdą minutą uczę się ciebie człowieku.. z każdą sekundą i z każdą chwilą jestem głupszy(..)
Wolność i kapitalizm!
ODPOWIEDZ