Prace domowe na forum... - zadania tu

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Filip.Szewczyk10

Juventino
Juventino
Rejestracja: 18 stycznia 2011
Posty: 12
Rejestracja: 18 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2012, 01:32

Cześć wszystkim:)
Pilnie potrzebuje informatycznej pomocy.
Szukam osoby, która ogarnia i potrafi robić różne cuda z algorytmami w programie ELI
Poziom 2 gimnazjum, lecz zadanie troszkę z podwyższonym poziomem
Błagam o pomoc:)


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2012, 12:44

Tzn. co? Diagramy rysujesz w eli?
A co ci każą opracować?


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2012, 13:52

Znowu mam prośbę, może teraz ktoś zna rozwiązanie.
Na forum matematyków rzadko odpisują, więc liczę że może ktoś ogarnięty tutaj też zagląda ;)
Zadanie z prawdopodobienstwa warunkowego:

Bity przekazywane szeregowo są przekłamywane niezależnie od siebie każdy z prawdopodobieństwem 2.5* 10^(-9). Przesyłamy 10^8 bitów i na końcu dodajemy bit parzystości(równy 1 gdy wiadomość zawiera nieparzystą liczbę jedynek, lub 0 gdy zawiera parzystą). Błędny ciąg odbieramy jako prawdziwy, gdy przekłamaniu ulega parzysta liczba bitów. Obliczyć prawdopodobienstwo odebrania błędnego ciągu jako prawdziwego.
Potrafi ktoś to zrobić?


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2012, 12:24

A wzór na to to nie jest przypadkiem:

Suma od (n=2) do (10^8 ) : (10^8 nad n)*p^n

?
Czy może wynik ma być dokładny?

Edit:
W powyższym wzorze w tym co sumujemy trzeba zmienić "n" na "2n", "n=2" na "n=1" i "10^8" na "0.5*10^8", bo sumujemy co drugi składnik :think:


Mateo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 października 2004
Posty: 490
Rejestracja: 24 października 2004

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2012, 17:24

Jest to związane z uczelnią, więc nie chcąc zaśmiecać forum wrzucę to tutaj.

Słuchajcie - zostały ostatnie dwa dni na pomoc w zdobyciu Stypendium z Wyboru dla mojego współlokatora. Troszkę się napracowałem sam żeby mu pomóc, tymczasem na 2 dni przed końcem głosowania, znalazł się w zagrożonej strefie i może jednak tych pieniędzy nie otrzymać. Ma możliwość wyjazdu do Indii - nie trzeba chyba dodawać jak drogie jest to przedsięwzięcie, stąd Wasza pomoc jest na wagę złota.

Zajmie to dosłownie max 1 minutę.

Jak to zrobić?

Zeby zagłosować:
1. Wejdź na: http://stypendiumzwyboru.absolvent.pl/u ... -indii-959
2. Naciśnij facebookowy przycisk "Zaloguj się aby zagłosować" i potwierdź wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.
3. Nacisnij różowy przycisk oddaj głos
4. Promuj wśród znajomych
5. Trzymaj za mnie kciuki :)

Konkurencja jest olbrzymia, ale wiem, że uda mi się dzięki Waszej pomocy.

Dzięki z góry za każdy głos! ; )


Bruce Badura

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2011
Posty: 740
Rejestracja: 24 maja 2011

Nieprzeczytany post 04 lipca 2012, 23:44

Zna się ktoś tutaj na pisaniu programu CNC na toczenie wałka?
Akurat na wykładzie raz nie byłem i teraz nie kumam kilku rzeczy. Mógłby ktoś pomóc?


darek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2006
Posty: 1047
Rejestracja: 12 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 27 września 2012, 22:59

Wiem, że to proste ale jak policzyć pole tego rombu?
Jego boki mają 4... Tak jak na rysunku. Przerywana linia tego trójkąta na dole nie jest równoległa do boku rombu.
http://zapodaj.net/20bb8005b1021.bmp.html


Obrazek
Bianconeri Siamo Noi!
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 28 września 2012, 09:25

Może z twierdzenia pitagorasa skoro masz dorysowany trójkąt prostokątny ? :)


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 28 września 2012, 15:58

Czy te przerywane boki trójkąta tworzą kąty proste z przekątnymi rombu? Jeżeli tak, to zadanie jest trywialne, jeżeli nie, to cały ten trójkąt nie wnosi żadnej informacji.
Sila Spokoju pisze:Może z twierdzenia pitagorasa skoro masz dorysowany trójkąt prostokątny ? :)
Z twierdzenia Pitagorasa możesz sobie wyliczyć długość drugiego boku trójkąta, ale jeżeli nie wiesz jaki kąt tworzy ona z przekątną (albo tamtym drugim bokiem rombu) to nic z tym nie zrobisz.


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 28 września 2012, 16:21

Do wyrzucenia.


darek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2006
Posty: 1047
Rejestracja: 12 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 28 września 2012, 21:20

zahor pisze:Czy te przerywane boki trójkąta tworzą kąty proste z przekątnymi rombu? Jeżeli tak, to zadanie jest trywialne, jeżeli nie, to cały ten trójkąt nie wnosi żadnej informacji.
Sila Spokoju pisze:Może z twierdzenia pitagorasa skoro masz dorysowany trójkąt prostokątny ? :)
Z twierdzenia Pitagorasa możesz sobie wyliczyć długość drugiego boku trójkąta, ale jeżeli nie wiesz jaki kąt tworzy ona z przekątną (albo tamtym drugim bokiem rombu) to nic z tym nie zrobisz.
Nie tworzą z przekątnymi kąta prostego...


Obrazek
Bianconeri Siamo Noi!
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 28 września 2012, 23:37

darek pisze: Nie tworzą z przekątnymi kąta prostego...
To znaczy że coś pomieszałeś bo tego zadania nie da się rozwiązać. Żeby wyznaczyć pole tego rombu potrzeba informacji o kącie między jego bokiem a innym bokiem albo przekątną. Jeżeli nie wiemy jakie kąty tworzą z takowymi boki tego trójkąta, to informacja o tym że tam jest kąt prosty i bok o długości 3 absolutnie nic nie wnosi.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 29 września 2012, 00:16

zahor pisze:
darek pisze: Nie tworzą z przekątnymi kąta prostego...
To znaczy że coś pomieszałeś bo tego zadania nie da się rozwiązać. Żeby wyznaczyć pole tego rombu potrzeba informacji o kącie między jego bokiem a innym bokiem albo przekątną. Jeżeli nie wiemy jakie kąty tworzą z takowymi boki tego trójkąta, to informacja o tym że tam jest kąt prosty i bok o długości 3 absolutnie nic nie wnosi.
Oczywiscie, ze wnosi, tylko trzeba bylo uwazac w szkole na lekcji matematyki, zamiast latac statkiem kosmicznym i onanizowac sie do zdjecia z Gallianim.
Zadanie cie przerata intelektualnie i wolisz to tuszowac stwierdzeniem, ze tego nie da sie zrobic.
Otóż da się.

Znajac kat i boki w tym trojkacie z przerywanymi bokami, mozna policzyc pozostale katy trojkata z twierdzenia sinusow/cosinusow. Majac miare kata tego z lewej, uzyskasz miare kata rozwartego w rombie odejmujac wynik od 180°.
A wykorzystujac wlasciwosc rombu, ze suma katow o tym samym ramieniu daje 180 stopni, obliczysz miare kata rombu w lewym dolnym rogu.
Majac ten kat podstawiasz do wzoru na pole rombu P = a ^ 2 * sin(alpha) i masz pole gotowe.

W skrocie: obliczasz miare kąta (alpha) miedzy bokami o dlugosci 4 i pierwiastek z siedmiu i obliczasz pole P = 16 * sin(alpha)


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 29 września 2012, 08:14

@Zambro wszechwiedzący

Spójrz na cytat:
Przerywana linia tego trójkąta na dole nie jest równoległa do boku rombu.
Więc twoje odejmowanie od 180 stopni można o kant potłuc.
Są dwie opcje:
a) W zadaniu jest błąd i prawy przerywany bok trójkąta jest jednak równoległy do boku rombu. Wtedy zadanie jest trywialne bo mnożymy 3*4 i wychodzi (wysokość przez podstawę)
b) zadanie nie ma rozwiązania, jeżeli nie mamy do dyspozycji żadnej informacji na temat kątów między bokami trójkąta, a równoległoboku. Jeżeli jeden z boków trójkąta nie stanowi przedłużenia boku rombu, to istnieje nieskończenie wiele rombów pasujących do tego rysunku.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 29 września 2012, 09:15

Jest wczesna godzina, ale na moje oko - jeśli się nie mylę - kąt przy wierzchołku rombu to 60 stopni (składa się on z dwóch trójkątów równobocznych), a więc jego krótsza przekątna również wynosi 4, tak jak bok. Dalej jest już z górki.

Mylę się?

Na moje oko toto dorsysowane jest dla zmyły, radzę sobie samemu dorysować trójkąt, przedłużając podstawę i prowadząc wysokość rombu. Wtedy widać pewną analogię kątów...

Mam nadzieję, że nic nie pokićkałem, bo matmę miałem w LO ostatnio. Jeśli jestem głupi i tylko namieszałem - poprawcie mnie.

Obrazek

Edit:
OPD wytłumaczył mi, że pokićkałem. Rozwiązanie jest błędne.
Ostatnio zmieniony 29 września 2012, 11:46 przez Łukasz, łącznie zmieniany 2 razy.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
ODPOWIEDZ