Potęga winka o nazwie komandos :)

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ

Czy piłeś kiedyś trunk owiany mistyczną nazwą komandos??

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Łucja

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 listopada 2003
Posty: 240
Rejestracja: 30 listopada 2003

Nieprzeczytany post 16 listopada 2004, 01:06

Właśnie tak to już u nas jest, że gdzie się nie ruszę to słychać słowo Komandos. Wyjaśnijmy--> Komandos to tanie winko (4,80 - 60groszy za zwrot), produkcji sieci o nazwie ŻABKA. Ja spotkałem się pierwszy raz z królem siarki gdy miałem lat 15 (półtora roku temu). A, że do grzecznych chłopców nie należe to zakochałem się w trunku owym i piliśmy tak sobie w różnych dziwnych miejsach. Czasami z ludźmi z I LO w Łodzi (najlepsze w Polsce, mundurki, te sprawy :wink: ) czasem z kimś innym. Przelało się dobrych kilkadziesiąt litrów tego trunku (ok 30 na pewno). Ale nie wtym rzecz mieszkam w miescie gdzie jest najwięcej żabek w Polsce, więc mi wolno. Uwazajcie najpopularniejszy trunek w Gdańsku (w te wakacje się dowiedziałem) - komandos, w Łodzi to sztandar, więc nie ma o czym nawet mówic :D , ludzie z Actionmaga (taki zin w Cd-action) trunek - komandos. Tu chyba dionizy i kilku jeszcze innych forumowiczow wspomina o komandosie.
I ja sie pytam czemu ta 750 ml butelka z napisem komandos (ach ten znaczek wojskowy i napis strong wymiatają :wink: ) jest tak rozchwytywana w naszym kraju, bo kosztuje 4,20? Bo jest mocna (nie nie jest ma 10% bodajże)?
Panuje kult komandosa chcąc nie chcąc. Ludzie mają już specjalne metody picia owego winka. Otwierają mówią: ZA BACHUSA, odlewają troszkę na ziemie i wtedy można uznać chlanie za rozpoczęte.
Ja ostatnio już tej siarki nie pije. przezucilem sie na another Żabka production - wino marki wino. Niezłe i tansze chyba 50 groszy - w kazdym miescie inaczej jak juz sprawdzilem. Ostatnio byłem na pewnym blogu.
Nie lubie blogów, ale na ten musiałem wejść, bo to sprawa honoru była i widze link do innego bloga (jakiejs znajomej kolezanki, a ten blog tez prowadzila dziewczyna z Żorów (od Katowic w lewo i w dół jak to zgrabnie ujęła): Aga- kiedy pijemy komandosa???
Nawet tam na południu!!


To jest napad, z komandosem w ręku. A wy jak lubicie tą siarkę?
(ja się nie wypieram komandosa, troche mi sięprzepił i musze troche W-M-W wypić, żeby mi się podniebienie wyostrzyło :D
Ostatnio zmieniony 25 listopada 2004, 02:44 przez Łucja, łącznie zmieniany 1 raz.


Reggie

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 sierpnia 2003
Posty: 621
Rejestracja: 21 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 16 listopada 2004, 07:40

Co nieco słyszałem to jest mało powiedziane, ale nigdy tego nie piłem, szczerze mówiąc raczej nie przepadam za trunkami mieszczącymi się w zawrotnej granicy 5 zł, a których fermentacja jest wspomagana kwasem siarkowym 8) Ale trzeba przyznać że komandos zrobił prawdziwą karierę na polskich rynkach, to winko może nie jest jeszcze kultowe, ale dużo nie brakuje :wink:
A co do Wina Marki Wino to u nas też jest dość popularne. Mieszkam mniej więcej na Śląsku, więc przypadek dziewczyny z Żor (czy też może Żorów :wink: ) nie jest jakimś ewenementem :wink: . Na południu też piją wina, myślę że popularność Komandosa jest spowodowana dużym rozprzestrzenieniem sklepów sieci Żabka, ponieważ do Żabki najbliżej, a Komandos jest najlepszy z najtańszych... :)


"Ludzie wybierają najczęściej rozwiązania pośrednie, które są najgorsze ze wszystkich, a to dlatego, że nie potrafią być ani całkiem źli, ani całkiem dobrzy." Niccolò Machiavelli
white_wolv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 maja 2003
Posty: 2965
Rejestracja: 14 maja 2003

Nieprzeczytany post 16 listopada 2004, 10:07

No tak kojarze kojarze..mimo iz nie lubie tanich win(generalnie nawet tych drozszych nie pijam) to akurat to musze przyznac jest niezwykle..Nieraz przed punkowymi koncertami idziemy z punk-ekipa do parku i obalamy po KOMANDOSie..
Najlepszy byl motyw kiedy kumpel sie nas pyta:"Wiecie czemu sie to wino tak nazywa?"
My:"?"
On:"Bo sie k***a dobrze maskuje!"(i walnal butelke w trawe,rzeczywiscie ciezko ja bylo znalezc<dla nieswiadomych:KOMANDOS jes sprzedawany w zielonym szkle :D )

Ale wlasciwie ja tam wole browary,choc KOMANDOSem nie wolnopogardzic.


cierpik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2004
Posty: 76
Rejestracja: 10 lipca 2004

Nieprzeczytany post 16 listopada 2004, 10:53

Komandosa jeszcze nie pilem, ale zabka nie daleko to nadrobie zaleglosci :wink: a moze Lucid_Dreamer producentem jestes :-D moge polecic z czystym sumieniem inne ekstra winko: Mustak :!: w moim gronie juz kultowe. etykieta na pewno sie wam spodoba :-D a moze juz ktos probowal? 3,90 i jest wasze :wink:


BVB

Dortmundczyk
Dortmundczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 września 2003
Posty: 295
Rejestracja: 05 września 2003

Nieprzeczytany post 16 listopada 2004, 14:26

fee wino jest dla zuli, 3zl i masz litr wina w plastiku :/ - porazka

ja tam wole naszą polską czystą wódeczke :roll:


Łucja

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 listopada 2003
Posty: 240
Rejestracja: 30 listopada 2003

Nieprzeczytany post 16 listopada 2004, 14:33

Cierpik nie jestem producentem ale fanem :D
A powiedz gdzie można dorwać Mustaka to się sprawdzi.
Wśród dziewczyn komandos też jest popularny bardzo, ale ja znam kilka (sporo), które lubią bardzo wino Fresco też in Żabka, ale za 10 złotych, a burżujem nie jestem :wink:
Nie pijcie wina Symer -----> 10 złotych w plecy (eh dali mi kiedyś spróbować, smakował jak "mszalniak").
Przed koncertem KULTU niedawno też były ćwiczenia z komandosem :D
I pewnie po też, ale tego już świadkiem nie byłem :?
white_wolv ----> tekst z maskowaniem - świetny.

Kiedyś mi znajomi pokazywali kasetę z wycieczki szkolnej (jakies tam liceum): Miejsce - Pociąg
Wchodzi kamerzysta (gostek z kamerą - i mean), w przedziale trwa impra 8 chłopa ze sobą gada, coś tam w kubeczkach mają dziwnego. Nagle słychać tekst: ej skadruj wino!
Kamerzysta pokazał winko stojące na takiej półce pod oknem (jak ktos jechał kiedyś pociągiem to wie) I nagle słychać głos:
-To jest wino za 3 zł marki Wiśnia - niedowyje**** - na to drugi gostek wstaję krzyczy: Jak nie? i wyrzuca butelke za szybę.
Zabawa głupia, ale ja się zastanawiałem czemu tyle dobrego trunku poszło w błoto? Ehhh nieważne i tak mieli dużą flotę :wink:

Do BVB : Butelka jest szklana :wink: a wódeczkę też lubimy, ale trochę inaczej stoi cenowo a biedni licealiści i studenci wolą przeznaczyć to na Naszego żołnierzyka :D
Ostatnio zmieniony 25 listopada 2004, 02:44 przez Łucja, łącznie zmieniany 1 raz.


Przemo90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 marca 2004
Posty: 470
Rejestracja: 24 marca 2004

Nieprzeczytany post 16 listopada 2004, 14:57

Na południu Komandos tez wymiata - gliwice - Politechnika Sląska - tam to sie rozlewa hektolitrami. W Cieszynie w żabce też ładnie schodzi!!!!!!!!!!


Obrazek

"Dla Juventusu zwycięstwa nie są rzeczą ważną. Dla Juventusu zwycięstwa to jedyne, co się liczy" ~Giampiero Boniperti~
M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 16 listopada 2004, 16:23

Hehe. Sam tego winka nie piłem, zresztą niegdy żadnego taniego winka nie piłem. U mnie w środowisku jest tak, że jeśli ktoś pija takie winka, to znaczy, że jest żulem, alkoholikiem i nie ma pieniędzy na droższy alkohol. Ale osoby, które gustują w takich trunkach twierdzą, że ow Komandos jest świetny. Mój kolega, raczej grzeczny, za alkoholem nie przepadał (przez całe gimnazjum z nim może ze 2 razy byłem na piwku), poszedł do liceum gdzie go uraczyli wcześniej wspominanym trunkiem. I on jest nim zachwycony :-D . Twierdzi, że jest dobre, tanie i można dostać po nim niezłego kopa 8)


:roll:
Pavel_11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 stycznia 2004
Posty: 30
Rejestracja: 16 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 16 listopada 2004, 16:45

Nie gustuje w tego typu trunkach!!! Moja wątroba chce jeszcze trchę pożyć. Ale mam dla ciebie radę jeśli teraz odpoczywasz od Komandosa to sprubuj F16 z moim mieście to jest najpopularniejsze wino!!! :twisted:


czery_r1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 listopada 2003
Posty: 86
Rejestracja: 26 listopada 2003

Nieprzeczytany post 16 listopada 2004, 16:49

Nie ważne czy tanie ważne żeby sponiewierało... Ja też wolę polską wódeczkę czyściutką ale niestety nie każdego stać żeby sobie kupywał na każdy melanż a że Diego u Ciebie jest tak w towrzystwie w którym się obracasz to widać że to chyba bogate towarzystwo


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 16 listopada 2004, 17:04

Rysiek pisze: szczerze mówiąc raczej nie przepadam za trunkami mieszczącymi się w zawrotnej granicy 5 zł, a których fermentacja jest wspomagana kwasem siarkowym 8)
ze drozsze nie znaczy ze lepsze8) ja wole tansze wino niz np wina wytrawne lub polwytrwane o cenie wyzszej niz 10 zl
BVB pisze:fee wino jest dla zuli, 3zl i masz litr wina w plastiku :/ - porazka

ja tam wole naszą polską czystą wódeczke
to ze pije wino za 3 zl lub troche wiecej to znaczy ze jestem zulem ??!! hmm dziwne podejscie, pije je bo je lubie i wole od wina np za 10 zl ( nie ze wzgledu na cene) a wodke rowniez lubie ale trzeba sobie zycie urozmaicac, wiec czasem sie zdazy Komandosa wypic :D

Ogolnie mowiac Komandos rzadzi !!!! Nie jakies Domatory, Experty lub Byki tylko Komandos, no ewentualnie jak ktos juz wspomnial WMW moze konkurowac. Komandos jest najlepszym wg mnie "tanim" winem, czesto mi sie zdaza z kumplami wyskoczyc na przerwie na Komandosa, po nim szybciej lekcje mijaja, no i oczywiscie na imprezach jak nie mam ochoty na wodke to zawsze obowiazkowo Komandos.
Widze ze tyo wino opanowalo cala Polske :D:D


BVB

Dortmundczyk
Dortmundczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 września 2003
Posty: 295
Rejestracja: 05 września 2003

Nieprzeczytany post 16 listopada 2004, 17:10

gregor_g4 pisze:
BVB pisze:fee wino jest dla zuli, 3zl i masz litr wina w plastiku :/ - porazka

ja tam wole naszą polską czystą wódeczke
to ze pije wino za 3 zl lub troche wiecej to znaczy ze jestem zulem ??!! hmm dziwne podejscie, pije je bo je lubie i wole od wina np za 10 zl ( nie ze wzgledu na cene) a wodke rowniez lubie ale trzeba sobie zycie urozmaicac, wiec czasem sie zdazy Komandosa wypic :D
i to jest podstawowy problem polaka - nie umiesz czytac ze zrozumieniem

ja nie mowie ze ty jestes zulem bo to pijesz, tylko z tym sie tanie wino kojarzy, wiem bo w miejscu gdzie pracuje duzo takich spotykam... :D


Polmos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2004
Posty: 774
Rejestracja: 23 marca 2004

Nieprzeczytany post 16 listopada 2004, 17:56

Komandosa niestety jeszcze nie piłem, ale musze spróbowac. A z takich tanich winek to u mnie na osiedlu (mieszkam w Warszawie) króluje Cavallier, moze ktoś pił?
niestety ostatio zdrożał kosztuje prawie 6 zeta, tylko, ze za 1 litr.


stefan590

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2004
Posty: 150
Rejestracja: 24 września 2004

Nieprzeczytany post 16 listopada 2004, 18:01

Ja tam nie pijam takich specjalow-nie chce sie truc!! Najtaniej to nalewke za 15zl smalilem bo ponizej tego(choc to tez niezly) to szajs :wink:


cierpik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2004
Posty: 76
Rejestracja: 10 lipca 2004

Nieprzeczytany post 18 listopada 2004, 22:09

Po bolach, ale temat odzyskany :-D szkoda tylko ze ToMeK sie wkurzyl. no i co teraz pisac, pod grozba kartek za wszystko :?: mialem caly dzien zeby zapoznac sie z komandosem, ale jakos okazji nie bylo, niestety nie pijam "wina" do snu. do tego mam browarki :wink: ale juz jutro piatek i zabke znowu otworza, a wy szukajcie w monopolach Mustaka :!:


ODPOWIEDZ