Telefony komórkowe

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
darek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 sierpnia 2006
Posty: 1047
Rejestracja: 12 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 08 maja 2013, 20:37

Jaka może być przyczyna tego, że komp w ogóle nie wykrywa mi telefonu (nokia 5130 xpress music) i na telefonie też nie łapie że jest połączony? Kilka tygodni temu wszystko działało elegancko a teraz kicha...


Obrazek
Bianconeri Siamo Noi!
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 13 maja 2013, 23:44

Kilka dni temu kupiłem Nokię Lumię 510 i właśnie od prawie dwóch godzin męczę się z aplikacją Zune.

Zainstalowałem ją (nie bez problemów), ale po włączeniu nie wykrywa ona urządzenia.

Komunikat brzmi:
TELEFON JEST ZABLOKOWANY
ABY SYNCHRONIZOWAĆ MULTIMEDIA ZA POMOCĄ OPROGRAMOWANIA ZUNE, NALEŻY NAJPIERW ODBLOKOWAĆ TELEFON, UŻYWAJĄC KODU PIN

Gdzie mam ten kodu wpisać? Przecież telefon jest włączony.

Błagam o pomoc, bo zaraz ten nowy telefon z dużą szybkością spotka się z podłogą :angry:


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2013, 18:11

Mam pytanie do bardziej obeznanych w temacie. Niedługo będę przedłużać umowę i przy okazji mogę sobie wymienić telefon. Chciałem zapytać, na który model Samsunga najlepiej postawić z tych trzech:

1) Galaxy Ace 2
2) Galaxy S Advance
3) Galaxy S2 Plus

Chodzi mi głównie o to, w którym z nich bateria wytrzyma najdłużej przy przeglądaniu internetu?

W necie znalazłem jakiś taki ranking: http://www.chip.pl/ranking/sprzet-mobilny/smartfony. Warto się tym kierować?


Obrazek
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2013, 18:22

Nawet jeżeli porównasz pojemności baterii i wysnujesz jakieś miarodajne kalkulacje, ktory model telefonu najdłużej wytrzyma na jednym ładowaniu, będzie to najwyżej kwestia maks. pół dnia. A im dłużej będziesz używał telefonu, tym każda różnica i tak się zatrze.

Bierz s2.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2013, 18:45

Jeszcze jedno pytanie, czy ktoś z Was korzysta z aplikacji typu Deep Sleep, które w założeniu mają wydłużać czas pracy baterii? Coś takiego sprawdza się w praktyce czy to tylko pic na wodę, fotomontaż?


Obrazek
Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2013, 18:52

francois pisze:Kilka dni temu kupiłem Nokię Lumię 510 i właśnie od prawie dwóch godzin męczę się z aplikacją Zune.

Zainstalowałem ją (nie bez problemów), ale po włączeniu nie wykrywa ona urządzenia.

Komunikat brzmi:
TELEFON JEST ZABLOKOWANY
ABY SYNCHRONIZOWAĆ MULTIMEDIA ZA POMOCĄ OPROGRAMOWANIA ZUNE, NALEŻY NAJPIERW ODBLOKOWAĆ TELEFON, UŻYWAJĄC KODU PIN

Gdzie mam ten kodu wpisać? Przecież telefon jest włączony.

Błagam o pomoc, bo zaraz ten nowy telefon z dużą szybkością spotka się z podłogą :angry:
Ja taki komunikat tylko otrzymuję, gdy telefon ma zablokowany ekran. Wystarczy odblokować i gotowe. :) Chociaż pewnie do tego czasu już rozkminiłeś, o co chodzi. :D


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
Machnes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2004
Posty: 500
Rejestracja: 24 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2013, 18:27

Mam pytanie do znawców. Jestem posiadaczem Samsunga Galaxy Ace, non stop podczas wykonywania lub odbierania połączenia, przestaje mi działać mikrofon lub wcale nie słychać rozmówcy. Po ponownym uruchomieniu telefonu wszystko wraca do normy, ale ... nie na długo. Jest ktoś w stanie mi pomóc lub naprowadzić na odpowiedni trop :P

Tak w ogóle nie chce ktoś kupić super telefonu Galaxy Ace? :prochno:


Brutalo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 grudnia 2006
Posty: 2663
Rejestracja: 19 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 09 lipca 2013, 19:47

Zanim poruszę specjalistyczne fora, postanowiłem najpierw spytać tutaj. Mam Samsung Galaxy Young (nowy). Wszystko spoko, tylko podczas rozmowy przychodzącej i wychodzącej cały czas mi się pokazuje komunikat "uruchomiono kod ussd " , przez co nie mogę się rozłączyć, włączyć głośnik itp. Mogę nacisnąć środkowy guzik, wrócić na pulpit, rozwinąć górę i w ten sposób rozłączyć, ale to trochę słabe. Wie ktoś coś ? Proszę...
( Jak chcę sprawdzić stan konta przez *101*#, to pokazuje się na chwile, znika i widzę stan. Podczas rozmowy niestety jest cały czas...)


Obrazek
WWW.PAJACYK.PL <-- KLIKNIJ
dr.DeV

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2006
Posty: 980
Rejestracja: 10 maja 2006

Nieprzeczytany post 09 lipca 2013, 22:08

@Brutalo, mój kumpel miał to samo w S Advance, u niego pomogło może to zabrzmi banalnie, wyjęcie i włożenie baterii. Może u Ciebie też pomoże.

PS Jestem specjalistą :smile:


Obrazek
Brutalo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 grudnia 2006
Posty: 2663
Rejestracja: 19 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 09 lipca 2013, 22:50

dr.DeV pisze:@Brutalo, mój kumpel miał to samo w S Advance, u niego pomogło może to zabrzmi banalnie, wyjęcie i włożenie baterii. Może u Ciebie też pomoże.

PS Jestem specjalistą :smile:
Zadziałało :D Przynajmniej na teraz jest dobrze :) Wielkie dzięki za odzew i trafną wskazówkę :)


Obrazek
WWW.PAJACYK.PL <-- KLIKNIJ
Dzium

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2010
Posty: 631
Rejestracja: 22 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 12 lipca 2013, 22:18

Jako, że niedługo dostane swojego pierwszego smartfona, od razu chce zaopatrzyć się w jakiś pokrowiec. I teraz pytanie, co wybrać ?
Od początku myślałem, nad hard casem, lecz w iSpocie facet mówił mi, że lepsze są silikonowe etui. Do tego jeszcze kolega przekonywał mnie, żebym kupił skórzaną wsuwkę. Teraz jestem w kropce i nie mam pojęcia co wybrać, cena najlepoiej jakby nie przekraczała 40zł.


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 13 lipca 2013, 12:55

Brutalo pisze:
dr.DeV pisze:@Brutalo, mój kumpel miał to samo w S Advance, u niego pomogło może to zabrzmi banalnie, wyjęcie i włożenie baterii. Może u Ciebie też pomoże.

PS Jestem specjalistą :smile:
Zadziałało :D Przynajmniej na teraz jest dobrze :) Wielkie dzięki za odzew i trafną wskazówkę :)
Przypomniało mi się :)

http://www.kulfoto.com/funny-pictures/4 ... d-on-again


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 05 września 2013, 20:05

Planuje kupić telefon, ale niemam pojęcia jaki :D a więc chce dax 500zł masz 600, głównie bedzie służył do smsów, internetu i słuchania muzyki;) może ktoś bardziej obeznany cos poleci? :)


naros

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 1070
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 27 września 2013, 14:02

Wojtek pisze:Planuje kupić telefon, ale niemam pojęcia jaki :D a więc chce dax 500zł masz 600, głównie bedzie służył do smsów, internetu i słuchania muzyki;) może ktoś bardziej obeznany cos poleci? :)
Najpierw dobrze wiedzieć jaki system najbardziej Ci odpowiada. Ja osobiście jestem zwolennikiem Androida, korzystam z niego dosyć długo i jestem zadowolony. Oczywiście ma kilka minusów jak brak możliwości instalowania aplikacji na karcie SD. Dlatego przy tym systemie dobrze sprawdzić ile pamięci wewnętrznej posiada dany smartfon i ile tak na prawdę potrzebujesz. Z doświadczenia wiem że z czasem co raz więcej. :P
Oto kilka moich propozycji:
Sony Xperia J - Korzystałem z niej bardzo długo i nie sprzedałem. Zostawiłem ten telefon bo jest świetny. W tej cenie nie wiem czy znajdziesz coś lepszego. Nowy na allegro spokojnie dostaniesz za 600 zł. Bardzo wydajna bateria i super wyświetlacz. Jedyny minus to właśnie pamięć wewnętrzna która posiada tylko 2 gb.
Samsung Galaxy S Duos - Również fajny telefonik. 4 gb pamięci i możliwość obsługi dwóch kart sim. Może być delikatnie droższy od Xperii ale używkę w dobrym stanie za tą cenę na pewno wyrwiesz.
Samsung Galaxy S Advance - Dostaniesz używkę z gwarancją. Z tym telefonem miałem styczność przez jakiś czas i tak jak w przypadku Xperii byłem mega zadowolony. Pamięć bodajże 2 gb.
HTC One V - Jest ich mało na allegro ale jest godny uwagi. W niskiej cenie daje na prawdę fajne możliwości. 4,5 gb pamięci. Dobry procesor ale podobno bateria krótko trzyma.

To chyba na tyle, jak przyjdzie mi coś jeszcze do głowy to dopiszę :)


Obrazek
Un capitano c'è solo un capitano!!!
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 27 września 2013, 21:16

Wojtek pisze:Planuje kupić telefon, ale niemam pojęcia jaki :D a więc chce dax 500zł masz 600, głównie bedzie służył do smsów, internetu i słuchania muzyki;) może ktoś bardziej obeznany cos poleci? :)
Ja proponuje TEN model. Dziewczynie kilka miesięcy temu kupiłem. Jest bardzo zadowolona z zakupu, ja też.

Telefon warty 600 zł (tyle za nówkę zapłaciłem) jest lepiej wykonany niż mój Note 2 za 1500 PLNów. Życie. :/ Ekran świetny, 4 GB pamięci, całkiem dobry procesor. Interfejs jest przejrzysty i działa zadziwiająco płynnie. Bateria wystarcza na dzień intensywnego użytkowania, czyli androidowy standard. Z większych wad: kiepski aparat no i słuchawki dołączane do zestawu (beznadziejne).


ODPOWIEDZ