Telefony komórkowe

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 16 lutego 2017, 14:25

Gelo65 pisze: Co się zmieniło z serwisowaniem xiaomi?
Xiaomi ma od niedawna oficjalnego dystrybutora w Polsce. X.com

@mateo369

Ja mojego Samsunga S3 darzę dużą niechęcią (z S Plus byłem dużo bardziej zadowolony swego czasu).

@Makiavel
Nie myl funkcji celu, z celem ani z metodą optymalizacji, bo mnie oczy bolą.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 16 lutego 2017, 18:44

mateo369 pisze:Jest to nieco większa kopia galaxy S6. Co prawda ma trochę grosze parametry niż S6 ale wystarczy nieco poczytać aby dojść do wniosku, że nie ma najmniejszego sensu płacić te kilka stów więcej.
Ja mam S6-tkę, znajomy ma A5-tkę. Różnica jest ogromna, uwierz mi ;) Być może nie widać jej tak dobitnie gdy nie trzyma się w dłoniach dwóch smartfonów jednocześnie, ale gdy już się to zrobi, choćby przez chwilę, to różnica jest. Płynność działania podobna, ale do pewnego momentu. Jakości wykonania czy aparatów nie ma nawet co porównywać - inne półki.


Obrazek
Murzin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2010
Posty: 106
Rejestracja: 27 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 16 lutego 2017, 18:47

@mateo
Co prawda w tej cenie, można kupić jakieś no name (Honor, myPhopne)
Honor to praktycznie to samo co Huawei ;) Bardzo dobre telefony

@Wiking

No masz rację, baterią Idol przegrywa, dodatkowych apek nie wziąłem pod uwagę, bo poradziłbym sobie z nimi, ale masz rację, nie każdemu będzie to odpowiadać. Moto też polecam, świetnie zoptymalizowane telefony.

Co do Xiaomi to nie będę się wypowiadał, bo nie używałem, ale zbierając genialne opinie u recenzentów. Dodam tylko, że jak ktoś chce Xiaomi taniej, można kupić w ibuygo gwarancja jest wtedy realizowana w serwisie w Wrocławiu, a ceny przystępniejsze od krajowych


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 16 lutego 2017, 21:12

@mateo

Nie doczytałem tego fragmentu o Honorach. Ogólnie mogę go skomentować tak:
:prochno:
przegapiłeś co najmniej dwie generacje Honorów - 7 i 8

@Murzin
Ogólnie to póki del_aleksander nie określi bardziej szczegółowo czego szuka, to ciężko wskazać jeden telefon, bo w tym przedziale cenowym jest aż gęsto.


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 16 lutego 2017, 23:07

Skoro temat o smartfonach cieszy się tutaj jako takim zainteresowaniem, to chciałem przestrzec przed ryzykiem zakupu telefonu od kogoś z przedłużenia umowy. Plus w przypadku niespłacania rat zaczął blokować telefony po IMEI. Na razie z tego co wiem dotyczy to tylko tego operatora, ale kto wie jak w najbliższym czasie zachowają się pozostali. Na popularnym forum o urządzeniach z robocikiem można o tym poczytać w dyskusji ogólnej S7. Oczywiście każdy podejmie decyzję czy ryzyko zakupu za kilka stówek mniej jest warte świeczki, natomiast potencjalni kupcy powinni mieć tego świadomość.


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 19 lutego 2017, 23:24

Skoro są właścicielem telefonu (do momentu wpłaty ostatniej raty) to niespłacanie rat traktują jako kradzież swojego telefonu. Blokada jest na polskich operatorów. Ponoć na zagranicznych działa. Nawet jeśli pójdzie skarga dla UOKIK to kto będzie tym co wniesie oskarżenie. Wtórny nabywca nie jest stroną umowy dla Plusa, a wątpię żeby abonent wnosił roszczenia skoro nie płaci. Na upartego podchodzi to pod paserstwo bo dochodzi do sprzedaży rzeczy nie będącej własnością osoby sprzedającej. Tym bardziej, że prawdopodobnie mogą to być telefony na 'słupy' bo sprawa dotyczy póki co głównie flagowców, czyli koncepcja od początku jest nastawiona na sprzedaż z maksymalnym zyskiem. I nie sądzę żeby to była prawda z tą zmianą IMEI.


filipoj

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 czerwca 2005
Posty: 81
Rejestracja: 13 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 21 lutego 2017, 22:22

neemeroosi pisze:Podobno też w telefonach z androidem można samemu IMEI zmienić.
joy pisze:I nie sądzę żeby to była prawda z tą zmianą IMEI.
To jakaś zasada: Nie wiem, nie znam się, ale się wypowiem? ;)

Zmiana IMEI jest jak najbardziej możliwa w telefonach z procesorem mediateka i snapdragona. Jedyny wymóg to root.
Takie blokady IMEI były już kilka lat temu w innych krajach. Wystarczy poszukać w google.


Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 23 lutego 2017, 20:34

Panowie ( i panie) jestem posiadaczem huawei p8, ale już mnie denerwuje słaba bateria w tym smartfonie i zaczynam rozglądać się za nowym, a dokładniej wpadł mi w oko ten xiaomi redmi s3 pro 3gb ram .

Ma ktos z was może tego smartfona i mógłby powiedzieć dokładnie czy faktycznie bateria jest tak dobra jak piszą ludzie w opiniach?
I jak z rozmowami, bo tutaj różne opinie, że słabo słychać rozmówcę i głośnik do lepszych nie należy?


artur07

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 sierpnia 2010
Posty: 170
Rejestracja: 25 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 26 maja 2017, 23:13

Może Wy mi będziecie w stanie doradzić...
Otóż zastanawiam się nad zmianą telefonu i wybór padnie na Xiaomi. Stąd moje pytanie, w który z modeli z serii Redmi warto inwestować? 4X?
Dodam, ze cenowo chciałbym się zamknąć w ok 700zł oraz zakładam zamównienie bezpośredni z Chin


ODPOWIEDZ