Telefony komórkowe

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Bruce Badura

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2011
Posty: 740
Rejestracja: 24 maja 2011

Nieprzeczytany post 03 listopada 2013, 11:44

Xperie są specyficzne. Po prostu jak komus to odpowiada to Zetka jest spoko telefonem. Ja bym sobie tego nie kupil. S3 dziala bardzo fajnie, ale jakosc wykonania jest bardzo bardzo slaba, w tym aspekcie zdecydowanie wygrywa Zetka. A i S3 zrywa polaczenia podczas jazdy samochodem - gubi zasieg. Ja bym bral Note'a.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 03 listopada 2013, 13:03

Wiele zależy od ceny, za którą możesz zakupić każdy z tych modeli.

Natomiast musisz zauważyć, że Note 2 to inny typ smartfona od Xperii Z czy tego Alcatela. Te dwa ostatnie są zdecydowanie poręczniejsze i jeśli miałbym je bezpośrednio porównać to, mimo wszystko, Xpieria Z > Alcatel One Touch Scribe HD.


Marian.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2009
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lutego 2009

Nieprzeczytany post 03 listopada 2013, 13:57

Szukam nowego telefonu, dodam, że kompletnie nie znam sie na telefonach. Z racji tego, że będę przechodzić do Play, spodobał mi się w ich ofercie telefon: Samsung Galaxy Trend. Moge go kupić za 269zł.

Dodam, że nie jestem jakimś wymagającym użytkownikiem. Telefon ma mi służyć przede wszystkim do dzwonienia i wysyłania sms-ow. 2 razy dziennie wejść na internet, posłuchać trochę muzyki i to tyle.

Ale są sytuacje w których przydałyby się aplikacje mogące czytać PDF, dokumenty Office'a, czy GPS. Czy w tym telefonie można korzystać z GPS w trybie offline?

Ma ktoś ten telefon? Może ktoś się na jego temat wypowiedzieć? CZy się nie zacina przy codziennym użytkowaniu? Z góry dzięki za opinie


Obrazek
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 03 listopada 2013, 14:36

LordJuve pisze: Natomiast musisz zauważyć, że Note 2 to inny typ smartfona od Xperii Z Xpieria Z > Alcatel One Touch Scribe HD.
Tak zdaję sobie z tego sprawę, że to zupełnie 2 inne typy smartfonów, Note to juz bardziej albo w zasadzie jest phabletem.

Widze ze mniej więcej sie orientujesz tutaj więc mam jedno pytanie kojarzysz model Lenovo K900 ? Podobno bardzo niedoceniany phablet, ktory wykonaniem przebija wszyskie inne marki a przy tym jest dosyc lekki cos kolo 160 gram. Wiesz cos moze wiecej o nim ?


Obrazek
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 03 listopada 2013, 18:02

Niestety, ale nie mogę Ci pomóc w temacie K900. Poza tym, wg mnie phablet, jeśli ktoś już takowy potrzebuje, powinien mieć feature rysika. W serii Galaxy Note jest to dość sensownie rozwiązane (rysik miałem w Nokii N900, Note i Note 2) i z każdym nowym modelem coraz lepiej.


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 03 listopada 2013, 18:36

Zrobiłem rozeznanie w sprawie w której poprzednio pisałem i mam taki wybór: Nokia Lumia 620, LG P895 Swift Vu, Xperia SP. Mogę też mieć HTC One albo Xperię Z1 z tym, że będą mnie sporo więcej kosztowały (ponad 8 stów, podczas gdy te pierwsze mogę mieć za do 100 zł).

Skłaniam się ku Xperii SP. Dobrze kminię?


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 03 listopada 2013, 19:14

Pan Mietek pisze: Skłaniam się ku Xperii SP. Dobrze kminię?
Jeżeli nie jesteś technologicznym geekiem (a skoro zastanawiasz się nad Lumią 620 to wnioskuję, że nie jesteś...:P) to najlepszym wyborem będzie Xperia SP.
Nie ma sensu, żebyś dopłacał 700 zł do sprzętu, którego nie wykorzystasz/na który nie masz specjalnego parcia.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 03 listopada 2013, 19:17

Jesli masz mozliwosc wydania 800 stow to polecam HTC one, ten telefon przebija wszystkie ktore wyminiles i to dosyc sporo, w zasadzie jest to najlepszy smartfon w klasie premium ( nie licze Note 2, 3 czy Xperie ultra bo to juz polka phabletow). Ale jesli nie masz 800 stow to polecam Alcatela one toucha idola. Bo lumie 620 odradzam i to bardz i Xperie SP tez dosyc zle kojarze, z LG nie mialem styczności.
LordJuve pisze:Niestety, ale nie mogę Ci pomóc w temacie K900. Poza tym, wg mnie phablet, jeśli ktoś już takowy potrzebuje, powinien mieć feature rysika. W serii Galaxy Note jest to dość sensownie rozwiązane (rysik miałem w Nokii N900, Note i Note 2) i z każdym nowym modelem coraz lepiej.
Rozumiem. Musze podejsc do kolegi ktory ma serwis i pobawic sie tym Lenovo, bo sam mi go polecil, jesli chodzi o parametry nie ustepuje nawet Note 3, ale podobno wykonanie jest w pelni metalowe i bardzo trwale co dla mnie jest tez wazna kwestia. Jesli chodzi o rysiki to note 2 czy 3 to klasa sama w sobie i tu konkurencji nie widze.


edit :

Lord oczywisc wersja X, zwykly model jest przecietny ale nie jest zly tak jak mowisz. Widaomo SP duzo lepszy niz zwykly idol ale idol X jestem pewien ze jest sprawniejszy niz SP i cena chyba tez porownywalna bedzie.
Ostatnio zmieniony 03 listopada 2013, 19:37 przez Cabrini_idol, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 03 listopada 2013, 19:29

Cabrini_idol pisze: le jesli nie masz 800 stow to polecam Alcatela one toucha idola.
Którego idola bo są dwa? :P Rzeczywiście mógłbyś się zastanowić nad One Touch Idol X, byłby konkurencją dla tej Xperii SP, pytanie czy jesteś w stanie go kupić za dobre pieniądze bo z tego co wiem nie jest jeszcze dostępny w sprzedaż. :P

Natomiast zwykły Idol (model 6030) nie umywa się, przynajmniej pod względem specyfikacji, do Xperii SP...a poza tym to poprawny telefon za relatywnie niewielkie pieniądze (wiem, bo kilka miesięcy temu kupiłem takiego mojej dziewczynie).
Cabrini_idol pisze:
edit :

Lord oczywisc wersja X, zwykly model jest przecietny ale nie jest zly tak jak mowisz. Widaomo SP duzo lepszy niz zwykly idol ale idol X jestem pewien ze jest sprawniejszy niz SP i cena chyba tez porownywalna bedzie.
Właśnie nie bardzo wiadomo jeszcze jak będzie z ceną i dostępnością One X w PL. Jeżeli Pan Mietek może poczekać na odpowiednią ofertę to z pewnością lepiej byłoby wybrać One X niż Xperię SP, oczywiście jeżeli cena obu będzie porównywalna. :)


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 03 listopada 2013, 20:20

LordJuve pisze:
Pan Mietek pisze: Skłaniam się ku Xperii SP. Dobrze kminię?
Jeżeli nie jesteś technologicznym geekiem (a skoro zastanawiasz się nad Lumią 620 to wnioskuję, że nie jesteś...:P) to najlepszym wyborem będzie Xperia SP.
Nie ma sensu, żebyś dopłacał 700 zł do sprzętu, którego nie wykorzystasz/na który nie masz specjalnego parcia.
Zdaję sobie sprawę, że odstaje od pozostałych wymienionych. Lumię wymieniłem ze względu na to, że ma Windowsa. Słyszałem, że Windows jest dobry dla technologicznych januszy (jak ja) a Android dla bardziej zaawansowanych :) Z drugiej strony, nie jestem aż tak "zacofany" - po prostu nie bawię się w miliard różnych aplikacji a telefonu używam przede wszystkim do tego celu w jakim został wymyślony.
Cabrini_idol pisze:Jesli masz mozliwosc wydania 800 stow to polecam HTC one, ten telefon przebija wszystkie ktore wyminiles i to dosyc sporo, w zasadzie jest to najlepszy smartfon w klasie premium ( nie licze Note 2, 3 czy Xperie ultra bo to juz polka phabletow). Ale jesli nie masz 800 stow to polecam Alcatela one toucha idola. Bo lumie 620 odradzam i to bardz i Xperie SP tez dosyc zle kojarze, z LG nie mialem styczności
Właśnie to jeszcze poddaję pod rozwagę, czy wziąć tego HTC :) Zastanawia mnie jedynie czemu on ma tak słaby aparat?

Jeśli chodzi o Alcatela o którym mówisz to nie ma go obecnie w ofercie Plus dla firm.

Ogólnie Panowie, dzięki za pomoc. A tak z ciekawości zapytam jeszcze, mieliście do czynienia z telefonami marki Huawei?


Bruce Badura

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2011
Posty: 740
Rejestracja: 24 maja 2011

Nieprzeczytany post 03 listopada 2013, 20:47

Szczerze mówiąc też zastanawiam się nad kupnem telefonu, bo ten co mam już mi nie wystarcza. Do wydania będę miał jakieś 1500 zł. Poczekam jednak do świąt. Może jakieś superpromocje się trafią, albo coś...

Note 2/htc one/lenovo k900/nexus 4

I ciekawa, aczkolwiec nieco ryzykowna i hipsterska BlackBerry Z10


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 03 listopada 2013, 21:09

Sory, Xperia Z1 zjada HTC One. Większy wyświetlacz, karty pamięci, lepszy aparat, nowsze podzespoły.

Ale z tych, które wymieniłeś Mietek i jak się określiłeś - imo Nokia 620. WP jest moim zdaniem bardziej intuicyjny dla "janusza". Po za tym, to bardzo solidny telefon (z pewnością to lepszy wybór niż LG).

Bruce Badura: Lenovo to ciekawy sprzęt i jeśli nie przeszkadza Ci brak slotu na karty pamięci to moim zdaniem najlepszy wybór.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 03 listopada 2013, 21:17

Skibil pisze: WP jest moim zdaniem bardziej intuicyjny dla "janusza". Po za tym, to bardzo solidny telefon (z pewnością to lepszy wybór niż LG).
Nie rób z gościa <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>.

Ogółem w pierwszym kwartale 2013 roku sprzedano 162,1 miliona urządzeń z Androidem, czyli o 79,5% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Rynkowy udział androidowych urządzeń zwiększył się z 59,1 do 75,0 procent. Sprzedaż urządzeń z iOS-em zwiększyła się z 35,1 do 37,4 miliona sztuk (6,6%), ale rynkowy udział skurczył się z 23,0 do 17,3%. Rekordzista, Windows Phone, zanotował wzrost sprzedaży z 3 do 7 milionów urządzeń (133,3%) i wzrost udziałów rynkowych z 2,0 do 3,2%. Sprzedaż BlackBerry spadła z 9,7 do 6,3 miliona sztuk (-35,1%), a udziały rynkowe zmniejszyły się z 6,4 do 2,9%. Znaczne spadki zanotował też Linux (z 3,6 do 2,1 miliona urządzeń) oraz Symbian (z 10,4 do 1,2 miliona).

Uważasz, że 75 % użytkowników smatfonów to "niejanusze"?

Lumia 620 jest pod każdym względem gorsza od wymienionych słuchawek na Androidzie.


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 04 listopada 2013, 10:18

Nie mam zamiaru z Tobą dyskutować, bo wszystko sprowadzasz do szamba i nie przyjmowania argumentów. Mógłbym Ci napisać, że w Polsce WP ma sporą część rynku, że Android jest dużo lepiej wypromowany i stanowczo dłużej na rynku, w świadomości ludzi kojarzy się ze smartfonem i ludzie łykają to jak młode pelikany, ale wystarczy chwila z jakąkolwiek lumią, żeby poznać jej zalety. Tylko po co, skoro tego dalej będziesz brnąć w swojej głupocie, tak samo jak robisz to w tematach meczowych, politycznych, czy gdzie tam się jeszcze kompromitujesz.


Jvri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 lipca 2004
Posty: 192
Rejestracja: 07 lipca 2004

Nieprzeczytany post 04 listopada 2013, 10:33

Oj Lordzik. Trochę teraz popłynąłeś. Nie zapominajmy, że andka pakuje się w tej chwili we wszystko co się da. nawet do smartfonów/tabletów, które technologicznie są za słabe na ten system. Pozycja androida jest i będzie nie wzruszalna (ludzie ciągle będą się jarać milionem aplikacji - choć 95% z nich to zwykły badziew i możliwością customizacji, która dla większości sprowadza się do zmiany tapety :prochno: ) Co nie oznacza, że to jedyny słuszny wybór.
Dla kogoś kto używa telefonu do dzwonienia (tak, są tacy ludzie) Lumia to bardzo zacna propozycja - choć podzespoły ma "słabe" to zapewnia płynność działania, o której analogiczne odpowiedniki z androidem mogą pomarzyć. Jest intuicyjna, prostsza w obsłudze + navi offline + pakiet office. Czego chcieć więcej?
Inna sprawa, że jak ktoś ma w planach pchać się w umowę z operatorem na 2 lata i ma do wyboru to co kolega wyżej to zdecydowanie najlepszą opcją tutaj będzie Xperia SP. Alternatywą może być umowa na 12 m-cy + Lumia 520 z allegro (koszt max. do 500 złotych).


Marian. Napisz nad jakim abonamentem się zastanawiasz i ile ewentualnie chcesz dopłacić do telefonu to coś Ci dobierzemy. Z GPSu można korzystać offline, tyle że trzeba płacić za mapy albo spiracić jakąś nawigację (nie jest to trudne;))


ODPOWIEDZ