Telefony komórkowe

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
gruzin_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 grudnia 2007
Posty: 457
Rejestracja: 28 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 27 września 2013, 23:17

Zastanawiam się nad zakupem dotykowego telefonu. Wymagania:
-dobra bateria (tak, żeby wytrzymywała przynajmniej 2 dni zakładając około 20-30min rozmów , 3h słuchania muzyki i godzinę korzystania z internetu dziennie)
-nawigacja (najlepiej działająca w trybie offline jak w E71)
- dobra jakość muzyki z głośnika
-czytnik plików pakietu offfice i pdfów

Na tę chwilę biorę pod uwagę Nokie 500 lub c5-03 (mile widziane opinie użytkowników)

Nie miałem nigdy styczności z androidem i raczej nie chcę (chyba, że polecicie mi smartfona z androidem który sie nie zawiesza i nie trzeba będzie go codziennie ładować)
Mam do wydania 400zł, więc poszukam używanego sprzętu.


CIAO IL CAPITANO
Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 28 września 2013, 00:03

Ja to się już chyba starzeje. Kupuje już telefon głównie patrząc chyba jedynie na markę, wygląd i czy ogólnie się nie psuje.
Niby jakiś internet jest i inne pierdoły, a i tak od kilku lat tylko dzwonienie i sms, a cała reszta używana tyle co nic.
Takie rzeczy jak napisał kolega wyżej - nawigacja, 3h słuchania muzyki, dobry głośnik to dla mnie kosmos. Wiadomo ktoś może potrzebować takich rzeczy, ale nijak nie umiem sobie wyobrazić siebie z takimi wymaganiami i założeniami przy wyborze nowego telefonu.
Jadę niemalże od premiery na Xperia Sola, tak mało używam telefonu, że bateria trzyma mi około 4 dni.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 28 września 2013, 01:12

gruzin_juve pisze:Na tę chwilę biorę pod uwagę Nokie 500 lub c5-03 (mile widziane opinie użytkowników)
Więc...
gruzin_juve pisze:-dobra bateria (tak, żeby wytrzymywała przynajmniej 2 dni zakładając około 20-30min rozmów , 3h słuchania muzyki i godzinę korzystania z internetu dziennie)
Trudno mi powiedzieć ile ta bateria wytrzymuje, ale ładuje telefon chyba tak średnio co 2 dni dużo korzystając przy tym trochę z internetu i sporo rozmawiając.
gruzin_juve pisze:-nawigacja (najlepiej działająca w trybie offline jak w E71)
Jest i działa. Kwestia pobrania map i pomocy dla pieszych/kierowców.
gruzin_juve pisze:- dobra jakość muzyki z głośnika
W tej sprawie się nie wypowiadam, nie jestem ekspertem. Mi wystarczy to, co jest :)
gruzin_juve pisze:-czytnik plików pakietu offfice i pdfów
Wgrany na starcie był czytnik do offica, szału nie ma (ale ja sporo siedzę w tym pakiecie na pc i jak mam coś zrobić na telefonie to dla mnie gunwo). Jeśli chodzi o pdf to trzeba znaleźć aplikacje, ale podejrzewam, że bez problemu jakaś darmowa będzie do ogarnięcia.

Jeśli masz więcej pytań, zapraszam na pw.


gruzin_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 grudnia 2007
Posty: 457
Rejestracja: 28 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 28 września 2013, 12:16

Wiesz Castiel... ja też nie używam wszystkich wymienionych funkcji codziennie, ale trafiają się sytuacje, kiedy taka darmowa nawigacja, czy możliwość odpalenia pliku pdf jest bardzo pomocna.

Skoro dzisiejsze telefony są w stanie zastąpić kilka urządzeń w takim stopniu, który mi wystarcza to nie widzę przeciwwskazań, żeby z tego korzystać.

Wygląda na to, że pozostanę przy archaicznym dla jednych, ale kompletnym dla innych symbianie;)
Gdyby jeszcze te nokie miały jakąkolwiek imitację lampy doświetlającej.. Ale co tam, nie można mieć wszystkiego.


CIAO IL CAPITANO
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 17 października 2013, 09:22

Doradźcie mi proszę coś bo zmieniam telefon a generalnie zupełnie się nie orientuję w tych sprawach.

Chciałbym mieć smartfona, który spełniałby następujące warunki:

1. Był niezawodny, znaczy nie psuł się bez powodu. miałem Xperię i ciągle odwalał jakieś chore akcje, wyskakiwał mi z aplikacji itp. Na początku myślałem, że to tylko mój ale kolega boryka się z podobnym problemem.

2. Miał mocną baterię. Wiem, że smartfony z zasady trzeba często ładować więc wolałbym takiego, który trzymałby względnie długo.

3. Gabarytowo przypominał Xperię Mini Pro, znaczy: 92.0 × 53.0 × 18.0 mm.

4. Ewentualnie miał klawiaturę.

Jak ktoś ma jakieś pomysły, sugestie, będę bardzo wdzięczny :)


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2355
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 17 października 2013, 20:55

Pan Mietek pisze:Doradźcie mi proszę coś bo zmieniam telefon a generalnie zupełnie się nie orientuję w tych sprawach.

Chciałbym mieć smartfona, który spełniałby następujące warunki:

1. Był niezawodny, znaczy nie psuł się bez powodu. miałem Xperię i ciągle odwalał jakieś chore akcje, wyskakiwał mi z aplikacji itp. Na początku myślałem, że to tylko mój ale kolega boryka się z podobnym problemem.

2. Miał mocną baterię. Wiem, że smartfony z zasady trzeba często ładować więc wolałbym takiego, który trzymałby względnie długo.

3. Gabarytowo przypominał Xperię Mini Pro, znaczy: 92.0 × 53.0 × 18.0 mm.

4. Ewentualnie miał klawiaturę.

Jak ktoś ma jakieś pomysły, sugestie, będę bardzo wdzięczny :)
Mietku,
nigdy nie byłem przekonany do tych ,,super, hiper'' dotykowych smartfonów, ale czas zmiany telefonu dopadł i mnie jakieś 2 miesiące temu.

Androidy czy jak to tam się zwie od samego początku mi nie bardzo leżały.
Za dużo niepotrzebnych dla mnie funkcji, często słyszałem, że się coś wiesza i ogólnie niepasujący mi interfejs - zbyt skomplikowany, za dużo nasranych głupot, jak jakieś pogody i inne bzdury.

W związku z tymi małymi problemami wybrałem swoją ulubioną firmę, czyli Nokię,a model jaki zakupiłem to Lumia 520. Wybrałem ten konkretny model ponieważ wizualnie miał on najmniejszy ekran i ogólnie wydawał się najmniejszy z rodziny Lumii. Ja sam osobiście nie potrzebuję komputera z 10 calowym ekranem, a zwykłego telefonu, który zmieści mi się do kieszeni. Dodatkowo nie jestem wymagającym użytkownikiem, bo telefon służy mi głównie do dzwonienia, w niewielkim stopniu smsowania i w jeszcze mniejszym słuchania muzyki. Aktualnie korzystam jeszcze od czasu do czasu z internetu i wi-fi, co jest naprawdę wielkim plusem ery smartfonów ;).

Czasami przyda się jeszcze pakiet office czy pdf, które działają niezawodnie i nie ma z nimi żadnych problemów.


Więc jeśli jesteś tak samo jak ja niewymagającym użytkownikiem to telefon naprawdę polecam ;)

P.S. Próbowałem jeszcze jeździć autem z nawigacją z tego telefonu i muszę przyznać, że jest naprawdę solidna ;)

P.S. 2 Przez dotykowy telefon praktycznie przestałem pisać smsy. Nie mogę się jakoś przyzwyczaic do klikania w ,,niewidoczne'' klawiszę ;p
Castiel pisze:Ja to się już chyba starzeje. Kupuje już telefon głównie patrząc chyba jedynie na markę, wygląd i czy ogólnie się nie psuje.
Niby jakiś internet jest i inne pierdoły, a i tak od kilku lat tylko dzwonienie i sms, a cała reszta używana tyle co nic.
Takie rzeczy jak napisał kolega wyżej - nawigacja, 3h słuchania muzyki, dobry głośnik to dla mnie kosmos. Wiadomo ktoś może potrzebować takich rzeczy, ale nijak nie umiem sobie wyobrazić siebie z takimi wymaganiami i założeniami przy wyborze nowego telefonu.
Jadę niemalże od premiery na Xperia Sola, tak mało używam telefonu, że bateria trzyma mi około 4 dni.
:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 17 października 2013, 21:44

Pan Mietek a może najpierw napiszesz ile chcesz na telefon wydać lub w jakiej sieci i ofercie chcesz go brać? Inne ważne pytanie: używki wchodzą w grę?
Oj Panowie, widać, że telefony to Wam handlowcy w salonach sprzedają...


grande amore

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 października 2012
Posty: 615
Rejestracja: 05 października 2012

Nieprzeczytany post 17 października 2013, 22:50

Castiel pisze:Jadę niemalże od premiery na Xperia Sola, tak mało używam telefonu, że bateria trzyma mi około 4 dni.
Moja Asha 203 - tydzien. Uzywam tyle, co nic. Dzwoni rzadko, czasem wystukam jakiegos "sesemesa" (albo i nie), czesciej go biore do reki, zeby alarm przypomnienia wylaczyc niz z kims sie skontaktowac. Nolife pelna geba :prochno:


Juve, storia di un grande amore :)
------
Jaka jest roznica miedzy zwyciezca a przegranym? Upasc moze kazdy, zwyciezca wstaje i idzie dalej.
------
Mowcie mi Magda
yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 18 października 2013, 11:24

Pan Mietek pisze:Doradźcie mi proszę coś bo zmieniam telefon a generalnie zupełnie się nie orientuję w tych sprawach.

Chciałbym mieć smartfona, który spełniałby następujące warunki:

1. Był niezawodny, znaczy nie psuł się bez powodu. miałem Xperię i ciągle odwalał jakieś chore akcje, wyskakiwał mi z aplikacji itp. Na początku myślałem, że to tylko mój ale kolega boryka się z podobnym problemem.

2. Miał mocną baterię. Wiem, że smartfony z zasady trzeba często ładować więc wolałbym takiego, który trzymałby względnie długo.

3. Gabarytowo przypominał Xperię Mini Pro, znaczy: 92.0 × 53.0 × 18.0 mm.

4. Ewentualnie miał klawiaturę.

Jak ktoś ma jakieś pomysły, sugestie, będę bardzo wdzięczny :)
Ze swojej strony mogę polecić iPhona (4s jest teraz w promocji na apple store). Oczywiście zaraz odezwą się głosy o jakichś tam technologicznych pierdach i wychwalające androida... Jeśli chcesz niezawodny, wytrzymały, intuicyjny i świetnie wykonany tel - bierz iPhona. Miałem w życiu dwa (3gs i 4s) i w porównaniu do moich innych telefonów (Galaxy S3 i Ace2) miażdżą konkurencję jakością. Od razu zaznaczam, że używam telefonu tylko do dzwonienia, mejli, muzy, kalendarza, rozkładów, jp i livescore...

Jeżeli interesują cię te wszystkie cyferki, procesorki i inne takie, to zaraz Ci Chłopaki doradzą...

BTW. Ostatnio kolega z biura jara się Galaxy Notem 3 z jakimś zegarkiem w zestawie... Kojarzycie coś? Drogie to cholerstwo, ale warto w ogóle się nad tym zastanawiać???


Hoffman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2006
Posty: 945
Rejestracja: 05 października 2006

Nieprzeczytany post 18 października 2013, 12:03

Ja od wczoraj jestem użytkownikiem MyPhone Next, niska cena, dobre bebechy, zobaczymy jak się będzie sprawował, 2 letnia gwarancja w Polsce.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 18 października 2013, 12:05

yanquez pisze: BTW. Ostatnio kolega z biura jara się Galaxy Notem 3 z jakimś zegarkiem w zestawie... Kojarzycie coś? Drogie to cholerstwo, ale warto w ogóle się nad tym zastanawiać???
Chodzi zapewne o Galaxy Gear - smartwatch Samsunga. IMHO zbędny gadżet.

Natomiast Note 3 to telefon specyficzny, ale jednocześnie bardzo dobry, nie dla każdego. Jednak nie na tyle dobry bym wymienił swojego Galaxy Note 2 na nowszą wersję.

PS.
Mogłeś kupić aluminiowego HTC i z pewnością nie odbiegałby jakością od szklanego Iphonea. Kupiłeś produkowane w dziesiątkach milionów S3 czy budżetowego Ace 2 i dziwisz się, że plastik jest plastikiem? Sorry, ale slot na kartę SD czy wymienna bateria to dla mnie zdecydowanie ważniejsze cechy niż elegancka obudowa typu unibody.


yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 18 października 2013, 12:23

LordJuve pisze:Sorry, ale slot na kartę SD czy wymienna bateria to dla mnie zdecydowanie ważniejsze cechy niż elegancka obudowa typu unibody.
No... A dla mnie nie :D
LordJuve pisze: Natomiast Note 3 to telefon specyficzny, ale jednocześnie bardzo dobry, nie dla każdego. Jednak nie na tyle dobry bym wymienił swojego Galaxy Note 2 na nowszą wersję.
Aaaa właśnie... Galaxy Note 2. Podoba mi się i widziałem go w fajnej promocji.
Powiedz mi, jak chodzisz ubrany :D:D:D - nie no chodzi mi oczywiście o to gdzie go trzymasz? W etui, w kieszeni, w marynarce, w torbie?
Jak wykonanie (bo zraziłem się przy S3)?
Jak idzie robienie notatek? Czy da się szybko pisać, co ktoś Ci dyktuje?
Czy można nanosić notatki na jpegi czy pdfy? Jakieś warstwy czy coś?
Czy da się czytać znosnie ebuki? Na moim 7calowym tableciku bardzo przyjemnie mi się czyta - jak jest tutaj?


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 21 października 2013, 09:09

Dziękuję wszystkim za pomoc. W sumie rację ma Lord pisząc, że nie doprecyzowałem np. tego ile chcę wydać ale wezmę Wasze opinie pod uwagę. Ale Iphone'a 4s raczej nie nabędę bo jest dla mnie za drogi.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 22 października 2013, 12:57

yanquez pisze:
LordJuve pisze:Sorry, ale slot na kartę SD czy wymienna bateria to dla mnie zdecydowanie ważniejsze cechy niż elegancka obudowa typu unibody.
No... A dla mnie nie :D
Każdy ma swoje potrzeby, wymagania. Uważam, że rekordy sprzedaży chociażby smartfonów Samsunga czy Apple pokazują, że jest to dość powszechnie akceptowany typ urządzenia.

"Komórki" do dzwonienia i smsowania przeszły do lamusa.
yanquez pisze:
LordJuve pisze: Natomiast Note 3 to telefon specyficzny, ale jednocześnie bardzo dobry, nie dla każdego. Jednak nie na tyle dobry bym wymienił swojego Galaxy Note 2 na nowszą wersję.
Aaaa właśnie... Galaxy Note 2. Podoba mi się i widziałem go w fajnej promocji.
Piękny to on nie jest, a jakość samego wykonania też nie powala (jak to u Samsunga).
yanquez pisze: Powiedz mi, jak chodzisz ubrany :D:D:D - nie no chodzi mi oczywiście o to gdzie go trzymasz? W etui, w kieszeni, w marynarce, w torbie?
Noszę go w silikonowym etui, dosyć cienkim, dlatego nie pogrubia go specjalnie, a w zamian oferuje ochronę ekranu i "pewniejszy chwyt". Telefon spadł mi już kilka razy i jest cały. Podobne etui wykorzystywałem gdy miałem Galaxy S3. Noszę go w różnych miejscach: spodnie (standardowe, nie ubieram "rurek), bluzy, marynarki, kurtki...wszędzie się mieści poza kieszonką w koszuli. Nie, nie mam problemu ze wstawaniem, siadaniem czy wyciąganiem telefonu w takiej pozycji. Po mieście poruszam się MPK i nie ma problemu z przeglądaniem Neta czy czytaniem tekstów. Jedynie za kółkiem kiepsko sobie radzi ten klocek. Zalecam jednak wyciągnięcie go z kieszeni spodni przez uruchomieniem silnika bo potem może być kłopot z wyciągnięciem sprzętu.
yanquez pisze: Jak wykonanie (bo zraziłem się przy S3)?
Bardzo podobnie jak w S3. To ciągle plastik, do tego urządzenie składa się z kilku części (klapka, korpus, bateria), dlatego zdarza się np. trzeszczenie czy uginanie się klapki pod naciskiem. Jednak ja noszę sprzęt w etui dlatego mi te wady nie przeszkadzają bo mam wrażenie, że telefon jest unibody. ;)
yanquez pisze: Jak idzie robienie notatek? Czy da się szybko pisać, co ktoś Ci dyktuje?
Zdecydowanie lepiej niż na pierwszym Note (też miałem). Natomiast nie wiem czy na tyle dobrze by komfortowo notować to co ktoś mówi. Sprzęt sprawdzi się raczej w trakcie sporządzania luźnych notatek na konferencji niż na wykładzie, gdzie ludzie starają się notować jak najwierniej a prowadzący potrafią zmieniać wątki i skakać po temacie jak pchła po psie.
yanquez pisze:Czy można nanosić notatki na jpegi czy pdfy? Jakieś warstwy czy coś?
Na zdjęcia można. Działa to mw. tak jak w Paincie (ale można też nanosić notatki tekstowe przy pomocy rysika), co do pdfów to chyba też nie ma z tym problemu.
yanquez pisze: Czy da się czytać znosnie ebuki? Na moim 7calowym tableciku bardzo przyjemnie mi się czyta - jak jest tutaj?
Hehe, wiadomo, e-ink to nie jest...;) Natomiast dla mnie czytanie na Note 2 (5,5 cala, AMOLED) to bajka. Mam tablet 10" i leży od kilku miesięcy na półce, zbiera kurz.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 03 listopada 2013, 01:04

Czy jest forumowicz ktory posiada xperie Z ? i czy moglby mi troche przyblizyc ją. Chodzi mi o jakis tam okres uzytkowania i jak sie sprawia.

Mam okazje nabyć ową ale ciagle mam dylemat miedzy zetką a Note 2 i S3


No i jeszcze ten Alcatel one touch Scribe HD rowniez wydaje sie ciekawą opcją.


Obrazek
ODPOWIEDZ