Telefony komórkowe

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2017, 01:04

Rozumiem, że system Miui (czy jak to się tam zwie)? Dużo brakuje w tłumaczeniu?


Obrazek
joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2017, 01:31

Tak nakładka MIUI8 android pewnie najnowszy 6.0.1 chyba. Powiem szczerze, że nie przyglądałem się szczegółowo tłumaczeniu, ale soft jest GLOBAL i ma chyba wszystkie języki europejskie w tym rzecz jasna Polski. Przez ten krótki okres użytkowania, nie rzucił mi się żadne babol ala 'translator google' więc raczej pod tym względem wszystko jest w porządku. Zresztą po przeczytaniu warunków umowy zamówienia oni zastrzegają sobie, że otwierają pudełka w celu wgrania najnowszego softu. Ale folie na ekran i etykiety z tyłu z numerami IMEI i innymi nieruszone. Może od razu napiszę, że ja kupowałem od HongKong Goldway i z tego co wiedzę większość polskich użytkowników zamawia stamtąd.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2017, 12:16

Poratujcie. W jaki sposób na Androidzie 6.0.1 mogę ustawić, żeby na ekranie blokady zablokować wysuwany pasek powiadomień? Nie mogę znaleźć takiej opcji w ustawieniach, a google nie bardzo chce pomóc :think:


Obrazek
del_aleksander

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2006
Posty: 163
Rejestracja: 28 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 15 lutego 2017, 16:58

Smartfon do 1000zł?

Dużych wymagań (chyba) nie mam, internety, googlemaps, youtube, gmail.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 15 lutego 2017, 17:08

@del_aleksander W Carrefour sprzedają teraz za ok. 700 PLN P8 Lite. Spełnia Twoje wymagania, a np. plusem w kategorii youtube jest to, że ma dobre głośniki (lepsze niż niektóre Samsungi z wyższej półki).


Murzin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2010
Posty: 106
Rejestracja: 27 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 15 lutego 2017, 23:00

Do 1000 to on dostanie już P9 Lite...

Pomyślałbym nad Alcatel Idol 4 teraz w X.com jest za 999 zł, różnicy w wydajności raczej nie odczujesz, a dodatkowo w zestawie masz okulary VR, a głośniki ma chyba najlepsze z wszystkich telefonów aktualnie dostępnych (może jedynie Axon by powalczył). Wadą jest dość wysoka temperatura jak go dociśniesz i brak czytnika lini papilarnych

Oczywiście P9 Lite też byłby świetnym wyborem


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 15 lutego 2017, 23:06

Różne podejścia do optymalizacji funkcji celu. Ja proponuje załatwienie potrzeby jak najmniejszym kosztem, Ty najlepszy wybór mieszczący się w budżecie.


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 16 lutego 2017, 07:56

A czemu nie Moto G4? Nie zaśmiecony system, płynne działanie w codzienny użytkowaniu.

Pytanie tylko o rozmiar: 5.5 cala to dla jednych wygoda np. na potrzeby nawigacji i internetu; inni mogą narzekać, że to już zbyt wiele. Kwestia gustu.

@Murzin
W idolu o ile dobrze pamiętam jest też sporo śmieciowych aplikacji, bateria jest stosunkowo mała, i niewiele wytrzymuje.

PS. Przy czym zostałbym przy G4, i nie inwestował w G4 plus; chyba że bardzo potrzebujesz czytnika linii papilarnych (i nieco lepszego aparatu).
Różne podejścia do optymalizacji funkcji celu. Ja proponuje załatwienie potrzeby jak najmniejszym kosztem, Ty najlepszy wybór mieszczący się w budżecie.
To są różne funkcje celu, a nie różne podejście do ich optymalizacji. Należałoby autora zapytać, który wariant ma na myśli.
Ostatnio zmieniony 16 lutego 2017, 08:16 przez Wiking, łącznie zmieniany 3 razy.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 16 lutego 2017, 07:59

Też skłaniałbym się ku Motoroli, która obecnie jest niedoceniana. Czysty system to nie jedyna zaleta, dużą zaletą jest akumulator, który czasem pracy bije inne telefony. 5,5 cala to bardziej zaleta dla kogoś kto jest w ruchu i często potrzebuje dostępu do poczty elektronicznej.


Obrazek
Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 16 lutego 2017, 08:52

W sumie od Moto jest też naprawdę duży Moto X Style np. za 999zł w X'ie.
Przy czym 5.7 cala trzeba koniecznie pomacać przed zakupem.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 16 lutego 2017, 09:09

Ja osobiście polecam Moto X Play jeżeli chodzi o Motorolkę. Świetny telefon choć duży.


Obrazek
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 16 lutego 2017, 10:14

Wiking pisze:
Różne podejścia do optymalizacji funkcji celu. Ja proponuje załatwienie potrzeby jak najmniejszym kosztem, Ty najlepszy wybór mieszczący się w budżecie.
To są różne funkcje celu, a nie różne podejście do ich optymalizacji. Należałoby autora zapytać, który wariant ma na myśli.
To klasyczny problem omawiany na mikroekonomii, na samym początku kursu. Mamy określony cel (w tym wypadku kupno telefonu z określonymi cechami) i budżet (1000 PLN). Rozwiązanie to zakup najlepszego telefonu do 1000 PLN w oparciu o jakiś ranking czy opinie ekspertów lub zakup najtańszego telefonu spełniającego wszystkie wymogi. Faktycznie pytanie do kolegi, które podejście jest mu bliższe.


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 16 lutego 2017, 10:15

del_aleksander pisze:Smartfon do 1000zł?

Dużych wymagań (chyba) nie mam, internety, googlemaps, youtube, gmail.
Samsung Galaxy A5 2016 A510F. Na allegro za 1000 są już dostępne z pewnego źródła. Ważne tylko, aby nie pomylić ze starszą wersją - A500F, bo z nowszą - 2017 A520F - raczej nie pomylisz patrząc na cenę ;) Jest to nieco większa kopia galaxy S6. Co prawda ma trochę grosze parametry niż S6 ale wystarczy nieco poczytać aby dojść do wniosku, że nie ma najmniejszego sensu płacić te kilka stów więcej.

Co prawda w tej cenie, można kupić jakieś no name (Honor, myPhopne) o lepszych parametrach ale ja, z własnego doświadczenia wiem, że na tę chwilę nie kupiłbym innej marki niż Samsung. Wiadomo, że za marką idzie wygórowana cena ale zawsze można kupować ciut starsze modele albo "zamienniki" (nie wiem czy to trafne słowo?) jak A5 2016. Może skusiłbym się na HTC czy Huawei, ale długo bym się musiał zastanowić. Jak dla mnie nawet LG czy Sony to badziew. Kilka lat temu w miejsce Samsunga wstawiłbym oczywiście Nokie, ale aktualnie są 100 lat za murzynami.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 16 lutego 2017, 10:29

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/xiaomi/re ... ition.html


Kupiłem 2 miechy temu. Nie byłem przekonany do chińczyków, ale od momentu kiedy łatwiej o serwis i gwarancję w Polsce to zdecydowałem się po tym jak kilku znajomych chwaliło sobie.

Telefon sprawuję się REWELACYJNIE. Dałem za nowego 800 zł. Ta sama półka co telefony mainstreamowe za 1400-1600 zł.

System Miu również bez zarzutu. Żadnych zawiasów, problemów. No i bateria .. 4000 mAh robi wrażenie.


Obrazek
Gelo65

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2012
Posty: 70
Rejestracja: 14 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 16 lutego 2017, 13:41

Cabrini_idol pisze:Kupiłem 2 miechy temu. Nie byłem przekonany do chińczyków, ale od momentu kiedy łatwiej o serwis i gwarancję w Polsce to zdecydowałem się po tym jak kilku znajomych chwaliło sobie.
Co się zmieniło z serwisowaniem xiaomi?


ODPOWIEDZ