Telefony komórkowe

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 26 września 2014, 11:50

A czy jest tutaj ktoś, kto ma iP 4S i aktualizował iOS do wersji 8? Bo na 4 chodzi... bardzo miernie. Osobiście chyba skłaniałbym się bardziej ku Nokii niż Apple.


Obrazek
zahor_jr

Interista
Interista
Rejestracja: 07 maja 2012
Posty: 37
Rejestracja: 07 maja 2012

Nieprzeczytany post 26 września 2014, 13:09

LordJuve pisze: Tutaj porównanie obu smartfonów, pod niemal każdym względem, produkt Nokii jest lepszy od starego Iphone'a: http://www.phonearena.com/phones/compar ... /5257,7471
Nie chciałbym tutaj jednoznacznie opowiadać się za którąś opcją, bo za mało obcowałem z Lumią, jednak przestrzegam przed suchym porównywaniem parametrów, bo urządzenia Apple mają to do siebie, że mimo słabszego sprzętu są w stanie zapewnić większą płynność działania, niż urządzenia konkurencji szczycące się ilomaś tam rdzeniami i ilomaś tam gb ramu (głównie tyczy się to urządzeń z Androidem, nie wiem jak wypadają tu urządzenia z WM). Co do Lumii, trzeba brać pod uwagę fakt, że ilość aplikacji dostępna na iPhone jest znacznie większa niż na Windowsa, co może być dla niektórych dużym argumentem za. iPhone 4s jest zdecydowanie telefonem do polecenia, jednak ważne jest też to czego oczekuje sam zainteresowany. Między telefonami jest też dość zauważalna różnica w gabarytach, 3,5 cala vs 4,5 cala, więc dużo zależy od preferencji samego kupującego.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 26 września 2014, 14:15

mnowo pisze: Damn, you got me! Myślę, że oprócz samego porównywania z produktami konkurencji dobrze jest zestawić całość z potrzebami/oczekiwaniami konkretnego użytkownika. Ja na przykład bez wahania wziąłbym 4s i mam gdzieś wszystkie <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> Lumii, bo zwyczajnie nie są mi potrzebne, zdecydowanie bardziej wolę prostotę i ergonomię iPhona. Ty wolisz Lumię i uważasz, że doradzanie 4s w tej sytuacji jest jawnym szkodzeniem. Najwyraźniej więc wszystko zależy od indywidualnych potrzeb, preferencji i punktu widzenia. Same old story.
Ehh, gwarantuję, że obsługa Windows Mobile jest równie prosta, co iOSu. Natomiast jeśli cenowo wypada bardzo podobnie (tego nie wiem), to zwyczajnie lepiej kupić wydajniejszy kawałek sprzętu. Lumia 920 deklasuje 4s pod tym względem.
zahor_jr pisze: Nie chciałbym tutaj jednoznacznie opowiadać się za którąś opcją, bo za mało obcowałem z Lumią, jednak przestrzegam przed suchym porównywaniem parametrów, bo urządzenia Apple mają to do siebie, że mimo słabszego sprzętu są w stanie zapewnić większą płynność działania, niż urządzenia konkurencji szczycące się ilomaś tam rdzeniami i ilomaś tam gb ramu (głównie tyczy się to urządzeń z Androidem, nie wiem jak wypadają tu urządzenia z WM). Co do Lumii, trzeba brać pod uwagę fakt, że ilość aplikacji dostępna na iPhone jest znacznie większa niż na Windowsa, co może być dla niektórych dużym argumentem za. iPhone 4s jest zdecydowanie telefonem do polecenia, jednak ważne jest też to czego oczekuje sam zainteresowany. Między telefonami jest też dość zauważalna różnica w gabarytach, 3,5 cala vs 4,5 cala, więc dużo zależy od preferencji samego kupującego.
W porównaniu PhoneAreny podana jest nie tylko sucha specyfikacja, ale też oceny i komentarze userów. Jeśli zainteresowany ma ochotę, to wgłębi się w temat i sam zdecyduje, czy większość ma racje (lepsze oceny zbiera Lumia 920).

Co do WM 8: jeszcze raz napiszę, że jest to bardzo łatwy w obsłudze system, a jego wymagania sprzętowe są dość niskie (działa zdecydowanie lepiej niż Android na tej samej specyfikacji).

Kolega rozważa zakup któregoś z tych modeli, więc należy przyjąć, iż ma świadomość różnic w gabarycie obu urządzeń i akceptuje rozmiar Lumii 920.


yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 27 września 2014, 11:37

No niestety spór jak zawsze w tym temacie nie zostanie rozstrzygnięty. Jak dla mnie powinieneś ZDECYDOWANIE wziąć Iphona, ale szanuję zdanie innych, bo przedstawiają całkiem sensowne argumenty.

Iphone to sprzęt bardziej "dla ludzi". Wiem, co mówie, bo używałem w przeszłości kilka flagowców (3GS, Galaxy S3, Note3). Walić te wszystkie rdzenie i pamięci ram - Apple prezentuje jakość. To tak, jakbyś porównał Ibrę i Cavaniego... Obaj strzelają sporo goli, no ale jakość... ;)


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 27 września 2014, 14:13

yanquez pisze: Iphone to sprzęt bardziej "dla ludzi". Wiem, co mówie, bo używałem w przeszłości kilka flagowców (3GS, Galaxy S3, Note3). Walić te wszystkie rdzenie i pamięci ram - Apple prezentuje jakość. To tak, jakbyś porównał Ibrę i Cavaniego... Obaj strzelają sporo goli, no ale jakość... ;)
Ehh, ale Nokia Lumia to sprzęt działający pod kontrolą Windows Mobile, który to ma więcej wspólnego z iOSem niż z Androidem.

Lumia 920 jest tak samo "dla ludzi" jak iPhone a przy tym oferuje lepszą specyfikację sprzętową.

Jeśli ktoś lubi przepłacać za logo, to niech kupuje 4S.


zahor_jr

Interista
Interista
Rejestracja: 07 maja 2012
Posty: 37
Rejestracja: 07 maja 2012

Nieprzeczytany post 27 września 2014, 16:13

LordJuve pisze: Jeśli ktoś lubi przepłacać za logo, to niech kupuje 4S.
Jak ktoś nie lubi przepłacać za logo, to niech kupi Dacię Logan zamiast Mercedesa klasy C.
:dance:


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 27 września 2014, 17:01

zahor_jr pisze:
LordJuve pisze: Jeśli ktoś lubi przepłacać za logo, to niech kupuje 4S.
Jak ktoś nie lubi przepłacać za logo, to niech kupi Dacię Logan zamiast Mercedesa klasy C.
:dance:
Nie wyszło Ci, bo akurat w omawianym przypadku, bliżej Lumii 920 do tego Mercedesa niż produktowi Apple.


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 27 września 2014, 19:01

W MM jest iPhone 4s w dobrej cenie, chyba promocja:

http://www.mediamarkt.pl/smartfon-apple ... ,id-916939

edit: Ale ja nie porównuję cen obu telefonów. A koszt tego iPhona w MM jest taki jak ceny na allegro, a jednak lepiej kupić tel. w sklepie, skoro cena podobna. Chyba, że kolega zdecyduje się na Lumię, to wtedy sobie kupi Lumię ;]
Ostatnio zmieniony 27 września 2014, 20:05 przez joy, łącznie zmieniany 1 raz.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 27 września 2014, 19:56

joy pisze:W MM jest iPhone 4s w dobrej cenie, chyba promocja:

http://www.mediamarkt.pl/smartfon-apple ... ,id-916939
Błagam, jeżeli Ty nazywasz to dobrą ofertą, to co powiesz na to: http://allegro.pl/nokia-920-lumia-125209?buyNew=1 ?


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 27 września 2014, 20:19

widzę po Dacii mamy drugą "lordową" markę na forum - nokia lumia :lol: bania mała, w każdym temacie, gdzie sie pojawi robi syf i burdel. nie da sie go zbanować, tak na zawsze ? ...


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 27 września 2014, 22:46

joy pisze: edit: Ale ja nie porównuję cen obu telefonów. A koszt tego iPhona w MM jest taki jak ceny na allegro, a jednak lepiej kupić tel. w sklepie, skoro cena podobna. Chyba, że kolega zdecyduje się na Lumię, to wtedy sobie kupi Lumię ;]
Wy nie potraficie czytać ze zrozumieniem? Kolega ma dylemat, chce wybrać któryś z tych dwóch smartfonów.

Skoro taki jest kontekst, to trzeba dawać mu odpowiednie porady.
pan Zambrotta pisze:widzę po Dacii mamy drugą "lordową" markę na forum - nokia lumia :lol: bania mała, w każdym temacie, gdzie sie pojawi robi syf i burdel. nie da sie go zbanować, tak na zawsze ? ...
Jedyną Nokią jaką miałem, była cudowna N900 - ale ty nie wiesz co to za telefon był.

Od lat korzystam z Androida, chwile z przedpotopowego Windowsa na Samsungu Omni.

Nokia Lumia nie jest marką idealną (nie jestem fanboyem czegokolwiek), ale w porównaniu z Iphonem 4S wypada zwyczajnie lepiej (i taniej).

Twoja tania wstawka to jest dopiero burdel. Nie wniosłeś NIC do tematu, ale oczywiście +1 do licznika wpadło. :rotfl: :lol:

Facet wrzucił sobie Jacka na avatara i myśli, że jest kimś, żal mi ciebie - mijają lata, a ty dalej zachowujesz się jak żelowany gimnazjalista na szkolnej imprezie.


zahor_jr

Interista
Interista
Rejestracja: 07 maja 2012
Posty: 37
Rejestracja: 07 maja 2012

Nieprzeczytany post 28 września 2014, 00:03

LordJuve pisze: Kolega rozważa zakup któregoś z tych modeli, więc należy przyjąć, iż ma świadomość różnic w gabarycie obu urządzeń i akceptuje rozmiar Lumii 920.
LordJuve pisze:
joy pisze: edit: Ale ja nie porównuję cen obu telefonów. A koszt tego iPhona w MM jest taki jak ceny na allegro, a jednak lepiej kupić tel. w sklepie, skoro cena podobna. Chyba, że kolega zdecyduje się na Lumię, to wtedy sobie kupi Lumię ;]
Wy nie potraficie czytać ze zrozumieniem? Kolega ma dylemat, chce wybrać któryś z tych dwóch smartfonów.

Skoro taki jest kontekst, to trzeba dawać mu odpowiednie porady.
Kolega rozważa zakup któregoś z tych modeli, więc należy przyjąć, iż ma świadomość różnic w cenie obu urządzeń i akceptuje cenę iPhone 4s.


piotrinho1234...

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 maja 2009
Posty: 480
Rejestracja: 04 maja 2009

Nieprzeczytany post 28 września 2014, 20:42

LordJuve pisze:
joy pisze:W MM jest iPhone 4s w dobrej cenie, chyba promocja:

http://www.mediamarkt.pl/smartfon-apple ... ,id-916939
Błagam, jeżeli Ty nazywasz to dobrą ofertą, to co powiesz na to: http://allegro.pl/nokia-920-lumia-125209?buyNew=1 ?
Te okazyjne modele z allegro, są odpowiednikami tych z porównywarek cenowych(np.Ceneo), czy są uboższe w swych wersjach? Jeśli porównać ceny allegro vs ceneo, to różnica jest dość duża.

Już nieaktualne.


Railis

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2006
Posty: 1489
Rejestracja: 01 lutego 2006

Nieprzeczytany post 01 października 2014, 20:10

Jeżeli chodzi o Nokię Lumię, vs Iphone, zdecydowanie bardziej polecam wziąć produkt Apple.

Głównie patrząc ze względu na wydajność systemu. Na podstawie mojego doświadczenia mogę stwierdzić, że telefonicznemu windowsowi bardzo daleko do wydajnego/stabilnego systemu, a co więcej i chyba najważniejsze, Microsoft zamierza zawiesić markę Nokii, a co za tym idzie nie będzie już niedługo zapewniał kompatybilności wstecznej ze względów marketingowych. Dlatego warto wybierać Iphona, chociażby z powodu dłuższego wsparcia przez producenta.


booyak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 czerwca 2003
Posty: 1109
Rejestracja: 08 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 02 października 2014, 00:41

Railis pisze:Jeżeli chodzi o Nokię Lumię, vs Iphone, zdecydowanie bardziej polecam wziąć produkt Apple.

Głównie patrząc ze względu na wydajność systemu. Na podstawie mojego doświadczenia mogę stwierdzić, że telefonicznemu windowsowi bardzo daleko do wydajnego/stabilnego systemu, a co więcej i chyba najważniejsze, Microsoft zamierza zawiesić markę Nokii, a co za tym idzie nie będzie już niedługo zapewniał kompatybilności wstecznej ze względów marketingowych. Dlatego warto wybierać Iphona, chociażby z powodu dłuższego wsparcia przez producenta.
Bzdury. Sam posiadam telefon z systemem Windows Phone i jestem bardzo zadowolony. Jeżeli chodzi o wydajność to ciężko mi porównywać z iOsem bo z tym nie miałem wiele styczności (jedynie kilkuminutowe zabawy iphonami), androida jednak bije na głowę jeżeli chodzi o szybkość i stabilność. Mimo że posiadam telefon ze średniej półki (Lumia720) nie wiem co to lagi, restarty, crashe i tym podobne zjawiska. Windows Phone jest naprawdę stabilnym i szybkim systemem z którego wygodnie się korzysta a kto twierdzi inaczej nie miał chyba styczności z wersją z numerkiem "8" a swoje teorię opiera na doświadczeniach z wersją oznaczoną numerem "7" bądź o nieprzychylne recenzje tej platformy rozpowszechniane przez fanbojów andka. Fakt Microsoft kupił Nokię jednak nie ma to żadnego związku z zaprzestaniem wspierania systemu, wręcz przeciwnie - jest zapewnienie że każda słuchawka z WP8/8.1 dostanie upgrade do wersji numer 10.
Mobilnym "okienkom" a właściwie kafelkom można zarzucić kilka rzeczy ale na pewno nie to że są systemem mało wydajnym bądź mało stabilnym a wydaje mi się że wiem co piszę bo korzystam ze smartphonów działających na Windows Phone od 2,5 roku.


★ ★ ★
ODPOWIEDZ