Telefony komórkowe

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Robert 10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 stycznia 2006
Posty: 418
Rejestracja: 07 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 17 września 2016, 20:48

Franek205 pisze:Ja aktualnie korzystam z niego. Coś konkretnego chcesz wiedzieć?
Bateria spokojnie trzyma mi z 2-3 dni (kilka rozmów oraz kilka do kilkunastu smsów dziennie, ok. 1-2 godziny korzystania z internetu + wifi prawie non stop włączone do synchronizacji). Nawet pomimo 5-calowego ekranu telefon nie wydaję się duży i dobrze leży w dłoni. Jedyne do czego mogę się przyczepić to czytnik linii papilarnych, który czasami ma problem rozpoznaniem. Korzystam już z niego 2 miesiące i nie odczułem żadnych ścinek czy problemów z system.

Ogólnie polecam, ale nie z aukcji, do której podałeś link ;) Kupując od kogoś z allegro poszukaj najpierw opinii na forach.
Dzieki wielkie za odpowiedź ;) , mam pytanie, odnośnie wad telefonu, jeszcze znalazłbys jakies ? mógłbys wypowiedzieć się o jakości zdj z przedniego i tylnego aparatu ? i dlaczego sugerujesz, aby nie kupić telefon uz aukcji od kogoś, kto nie ma zadnej nagatywnej opinni a kilka tysiecy pozytywnych ? i ostatnie, czy warto dopłacać 150-200 do modelu PRO, czy może lepiej rozejrzeć sie za kupnem Xiaomi Redmi 3 ?


Franek205

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2010
Posty: 85
Rejestracja: 14 września 2010

Nieprzeczytany post 17 września 2016, 22:28

Więcej wad jak na razie nie wypatrzyłem, ale to może dlatego, że nie mam zbyt dużych wymagań :) Według mnie warto dopłacić, bo za tą kwotę dostajesz czytnik linii papilarnych, dodatkowy GB RAMu i 16 GB pamięci wewnętrznej.
Zdjęć za dużo nie robię i nie mam żadnego porównania, więc w tej kwestii odsyłam do jakiejkolwiek recenzji sprzętu.
Co do sprzedawcy - jak sam przymierzałem się do kupna, to przeszukiwałem rónże fora, od kogo najlepiej kupić. Natrafiłem gdzieś na informację, że na paczkę czasem trzeba długo czekać - prawdopodobnie telefony są domawiane na bieżąco z Chin, stąd dłuższy czas oczekiwania. Ale oczywiście teraz, jak na złość nie mogę znaleźć tego wątku..


Robert 10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 stycznia 2006
Posty: 418
Rejestracja: 07 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 17 września 2016, 22:54

Franek205 pisze:Więcej wad jak na razie nie wypatrzyłem, ale to może dlatego, że nie mam zbyt dużych wymagań :) Według mnie warto dopłacić, bo za tą kwotę dostajesz czytnik linii papilarnych, dodatkowy GB RAMu i 16 GB pamięci wewnętrznej.
Zdjęć za dużo nie robię i nie mam żadnego porównania, więc w tej kwestii odsyłam do jakiejkolwiek recenzji sprzętu.
Co do sprzedawcy - jak sam przymierzałem się do kupna, to przeszukiwałem rónże fora, od kogo najlepiej kupić. Natrafiłem gdzieś na informację, że na paczkę czasem trzeba długo czekać - prawdopodobnie telefony są domawiane na bieżąco z Chin, stąd dłuższy czas oczekiwania. Ale oczywiście teraz, jak na złość nie mogę znaleźć tego wątku..
Dzieki za odpowiedz ;) no właśnie zastanawiam się czy warto dopłacić, bo czytnik linii papilarnych czy 16gb pamięci wiecej w ogole nie jest mi potrzebne (m.in z racji tego iż nie mam w zwyczaju przechowywac na tel po kilka gb muzyki i filmow, danych, a wrecz przeciwnie, oprocz zdjec i aplikacji praktycznie staram sie niczego nie przechowywac) , tylko właśnie ten 1 gb RAMu wiecęj ..


nedfeko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 listopada 2016
Posty: 2
Rejestracja: 28 listopada 2016

Nieprzeczytany post 28 listopada 2016, 18:15

W temacie Xiaomi to ciekawie wygląda https://mi-xiaomi.pl/xiaomi-mi5-recenzja/ Niestety nie znam jednak nikogo kto korzystałby z tych chińskich zabaweczek. Mimo wszystko obawiam się o jakość tego sprzętu. Ktoś może skusił się na coś od nich albo innej mniej popularnej marki? Jak to wygląda w rzeczywistości?


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2017, 08:19

Odczekałem 0.5 roku, budżet mi się powiększył do max 1.8k zł brutto (na fakturę pójdzie);

Polecacie coś z w miarę czystym Androidem, i najchętniej dual-sim, rozmiar 5.0-5.5?
I nie, nie od samsunga.

Ogólnie odnoszę wrażenie, że o ile w okolicach 2-2.2k zł, albo tak do 1.5k zł wybór jest dość duży, a pomiędzy tymi przedziałami - bieda.


kubraczek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2013
Posty: 294
Rejestracja: 01 września 2013

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2017, 12:59

Wiking pisze:Odczekałem 0.5 roku, budżet mi się powiększył do max 1.8k zł brutto (na fakturę pójdzie);

Polecacie coś z w miarę czystym Androidem, i najchętniej dual-sim, rozmiar 5.0-5.5?
I nie, nie od samsunga.

Ogólnie odnoszę wrażenie, że o ile w okolicach 2-2.2k zł, albo tak do 1.5k zł wybór jest dość duży, a pomiędzy tymi przedziałami - bieda.
Xiaomi (http://www.xiaomi4you.pl/kategoria-produktu/telefony/)


Motoryzacja to nasza pasja - https://moto-przestrzen.pl/
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2017, 13:22

Ja ze swojej strony polecam Motorolę X-Play. Dual-sim brakuje w tym telefonie, przynajmniej na naszym rynku ale telefon jest świetny. Dla mnie istotne jest to, że ma bardzo wydajną baterię, która czasem pracy przewyższa wszelkie flagowe egzemplarze konkurencji.


Obrazek
joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2017, 20:52

No ja też czekam właśnie na Xiaomi Redmi 4 Pro 3GB/32, dual sim lub karta pamięci, metalowa obudowa, czytnik linii pap., wyświetlacz FHD, bateria 4100 mAh (ponoć 2 dni na lajcie czasami 3 przy małym użytkowaniu), około 60 k. punktów w antutu benchmarku. Z tego co widziałem na filmiku to śmiga płynnie, lepiej niż redmi 3. za 630zł z przesyłką i wszystkimi kosztami.
To dla narzeczonej, jak mi się ten telefon spodoba to może dla siebie też coś upatrzę. np Xiaomi Mi5.
http://www.spidersweb.pl/2016/09/xiaomi ... pinie.html


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2017, 13:48

Wiking pisze:Odczekałem 0.5 roku, budżet mi się powiększył do max 1.8k zł brutto (na fakturę pójdzie);
Widzę słowo max, niemniej polecałbym odczekać miesiąc, dołożyć 100/150 PLN i kupić Huawei P9

Dwóch znajomych ma Xiaomi (nie pamiętam modeli, ale te z górnej półki) i jednak odstają komfortem użytkowania od chociażby właśnie P9.

Natomiast nie rozumiem, czemu wykluczasz Samsunga. Świetny S6 jest teraz w wielu sklepach w promocji i kosztuje około 1600 PLN. Myślę, że stosunek jakość/cena warty uwagi.


Obrazek
Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2017, 16:38

Ja mogę polecić każdemu Asus Zenfone 3 ten z 4GB Ramu. Telefon mistrzowsko wykonany i posiada mnóstwo opcji personalizacji więc można go sobie zrobić totalnie pod siebie w każdym aspekcie. Owszem jest sporo aplikacji na start, które można wywalić bo są trochę niepotrzebne. Ja go kupiłem za 1400zł.


Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2017, 16:54

Xiaomi ostatnio podbija rynki. Sam posiadam Redmi Pro, a także mam znajomych co mają Redmi Pro Note 3. Różnica ceny nie jest jakaś duża, jednak Redmi Pro jest znacznie lepiej wykonany. Masz wrażenie, że jak poleci to się nie rozsypie na milion części. Xiaomi od 3? miesięcy już oficjalnie jest w Polsce i można mieć polską gwarancję na 24 msce, kupione na miejscu itd.

Jeżeli chodzi o same telefony to są naprawdę dobre. Androidy są praktycznie czyste (nakładnka Miui jest ekstra) wykonanie itd. ekstra. Za tysiąc złotych już możesz mieć Redmi Pro Note 3, za 1200 (taka była cena) Redmi Pro zaś w okolicach 1500 Redmi mi5. Słyszałem o tym ostatnim wiele dobrego od dwóch osób, jest trochę mniejszy (5.15 cala), ale w użytkowaniu podobno kosmiczny. Szybki, wygodny, ładny itd. Nie wiem czego szukasz w telefonie, ale MI5 robi furorę, zaś za samą markę Xiaomi sam mogę póki co ręczyć :smile: (posiadam Redmi Pro od 3 miesięcy).


"The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
Mark Twain
Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2017, 11:20

Dziękuję za szeroki odzew!

@alessandro1977
Moto bardzo poważnie rozważałem, ale w wersji Z Play. 2 GB Ram i Snapdragon 615 z X Play, to już jednak nie ta liga.

I tu pojawia się kolejny problem, @Pumex niestety ale obawiam się, że budżet mi bardziej nie wzrośnie; telefon wybieram firmowy, nie prywatny. Gdyby budżet rósł mi dalej, to odczekałbym zapewne do Moto Z Play, albo OnePlus 3T (że też uwalili wersję 3 :\ )

@joy & @Eric6666
Xiaomi się bliżej przyjrzę; na razie z tej firmy kupowałem tylko opaskę na rękę, ale może smartfonom też warto się przyjrzeć.

@Shadow Marshall

A Zenfone nie jest zaśmiecony bloatware'em? Słyszałem, że jest potwornie przeładowany wszelkimi bajerami...

@Eric6666
Czego szukam w telefonie?

Prostoty, intuicyjności, płynności działania i wytrwałości na kilkuletnią służbę. Dużo bardziej zależy mi na profesorze, niż na grafice, bo w gry nie gram, za to chciałbym żeby aplikacje ogólnego zastosowania chodziły płynnie przez jak najwięcej lat.

Edit:
@pumex
Czemu nie Samsung? Chciałem spróbować czegoś innego, miałem (tzn. mam go jeszcze tylko baterie trzeba by było wymienić) Samsung'a S Plus, teraz użytkuję od przeszło 3lat S3. To już ~6lat; starczy.



Edit:
A czy Moto X Force w tej cenie (1799zł) byłby wart polecenia?


Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2017, 14:03

Witam.

Panowie i Panie, piszę tutaj, bo może ktoś z was ma huawei p8 i ogarnia w pełni ten telefon ;)

Mam pytanie, czy istnieje możliwość włączenia jakoś "powiadomienń na ikonie aplikacji" np. facebook, żeby w prawym górnym rogu były powiadomienia tak jak np w sms ( chodzi o te czerwone cyferki). Wchodziłem w ustawienia powiadomień ikon aplikacji i jest tam wiele aplikacji włączonych a np aplikacji facebook nie ma :confused: i nie wiem jak tam dodać to o ile się w ogóle da ?


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2017, 15:02

Używałem P7 i miałem podobny problem - nie wiedzieć czemu przy niektórych apkach wyświetlała się ilość powiadomień, a przy innych nie. Rzecz tyczyła się również diody powiadamiającej - raz obsługiwała powiadomienia (np przy whatsappie, gmailu), a raz nie obsługiwała (np twitter, aplikacja ogólnego maila). Nie umiałem tego naprawić.


Obrazek
joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2017, 00:52

Tak już trochę poza tematem i zapytaniami, chciałem napisać kilka słów o Redmi 4. Być może ktoś będzie poszukiwał budżetowego telefonu.
Telefon dotarł do mnie dokładnie po 2 tygodniach, co uważam za dobry czas jak na przesyłkę z Chin. Dokładnie jest to model Xiaomi Redmi 4 Pro prime z procesorem Snapdragon 625 octa, w wersji z 3 GB Ramu i 32 GB pamięci (dla użytkownika 26 GB wolnej przestrzeni). Ekran 1920x1080 FHD.
Pierwsze co rzuca się w oczy po wyjęciu z pudełka to wykonanie. Metalowa obudowa ze świetnie spasowanymi elementami. Ładny design (przynajmniej jak na telefon z tej co by nie mówić niskiej półki cenowej), w zasadzie to nie wiem czy widziałem tak fajnie wykonany telefon, chociaż szczerze niewiele miałem wspólnego z telefonami z najwyższej półki. Myślę że swoje klasie jest to top. Oczywiście telefon jest świeży więc maksymalna responsywność obligatoryjna, chociaż mając do czynienia z innymi telefonami podobnej kategorii wcale nie jest to takie oczywiste. Czytnik linii papilarnych, działa bardzo dobrze można wprowadzić kilka odcisków, szybko odblokowuje telefon, oczywiście jest dodatkowe zabezpieczenie w postaci symbolu, hasła etc. w razie ewentualnego problemu z odczytem. Karta GSM uSIM, możliwość pracy w dual SIM jeżeli nie dodamy dodatkowej kartu pamięci uSD. Przeprowadziłem test w Antutu dostając 62k punktów. Uważam to za bardzo dobry wynik, w stosunku do mojego leciwego Note 3 zdecydownie lepsze GPU, procesor ciut poniżej (dla Note 3, antutu 57k). Fix GPS bardzo dobry. Żadnych problemów z WiFi i LTE. Jedyna rzecz do której mógłbym się przyczepić to wyświetlacz, ale jestem przyzwyczajony do AMOLEDa, nie miałem póki co okazji skonfrontować ekranu z innym IPS. Nie to że ekran jest zły, broń Boże po prostu nasycenie kolorów jest inne. Aparat prawdopodobnie standardowo dla telefonów do 1k zł. Zdjęcia w porządku ale dupy nie urywa. No i na koniec największy plus bateria 4000mAh. Nie miałem go czasu testować od razu gdy dotarł ale po 2,5 dniach bateria zeszła do 75%, głównie w stanie spoczynku, może z 2 godz włączonego ekranu. I to wszystko w łącznej cenie z przesyłka, jakimś tam bazowym etui i folią na ekran za 628 zł. Jak ktoś ma PayPala czy konto walutowe to pewnie i taniej (145 $). Telefon dla białogłowy, której bardzo się spodobał i jest zachwycona.

Teraz bacznie przyglądam się Xiaomi Mi5. Można go dostać za 265$ (całkowity koszt z przesyłką). Ogólnie po tej udanej transakcji przychylniejszym okiem patrzę na chińczyki, do których podchodziłem ze sporą dozą sceptycyzmu i nie wykluczam takiego zakupu dla siebie. Bardzo fajna alternatywa dla oklepanych drogich telefonów. Warto się zainteresować bo podejrzewam, że niskie ceny tej marki są też związane z chęcią wejścia na światowe rynki i być może ceny skoczą. Jak ktoś poszukuje telefonu z górnej półki to na YT jest porównanie Mi5 z iPhonem 7. Nie mówię że ten chińczyk jest lepszy, ale wiele rzeczy ma porównywalnych, natomiast różnica cenowa to 2,5-3 razy.

EDIT: dodam jeszcze tylko że ten telefon ma 5", jeżeli ktoś chciałby nieco większy ekran 5,5" to jest Xiaomi Redmi Note 4, który ma jeszcze lepszą wydajność. Prawdopodobnie to najlepiej sprzedając się telefon Xiaomi. Cena jest niewiele większa. Cena niewiele większa około 180$.

EDIT2: W celu uzupełnienia tej krótkiej recenzji, dodam jeszcze tylko że tel. przy tej baterii wytrzymuje 5 dni, przy średnim użytkowaniu (około 9h włączonego ekranu), tłity, fb i inne pierdoły, bez gier.
Ostatnio zmieniony 29 stycznia 2017, 00:27 przez joy, łącznie zmieniany 2 razy.


ODPOWIEDZ