Telefony komórkowe

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 23 lutego 2016, 01:56

Sorry za posta pod postem, ale widzę, że tutaj goście są całkiem ogarnięci - mam pytanie - panowie..czy Lumia 650 (ta która będzie mieć premierę na dniach) jest warta kupna?
Powiem tak...ja potrzebuje telefonu jedynie do internetu...oglądania youtube itp
Chce tylko by telefon działał płynnie. Nie chce androida, a na Iphonea szkoda mi kasy. Ta Lumia z wyglądu bardzo mi się podoba, a jak będzie działać?


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 09 maja 2016, 16:14

Ostatnio widzę, że słaby ruch, ale może ktoś doradzi ;)

Jestem użytkownikiem Samsung'a S3 i zastanawiam się czy coś odczuwalnie lepszego, i najchętniej solidniejszego, z DualSim'em w cenie do 1.4k zł można znaleźć(tylko nowe ze sklepu wchodzą w grę)?
Grać nie planuję (a w każdym razie w nic, co wymagałoby niesamowitej grafiki).
Myślałem o GX8, ale wydaje mi się, iż ekran nie ma żadnej jakościowej powłoki, typu : Gorilla Glass, a telefon planuję na niecałe 3 lata i obawiam się o trwałość ekranu.

Polecicie coś ciekawego? (najchętniej nie od samsunga)


Glizdusavejuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 kwietnia 2016
Posty: 17
Rejestracja: 30 kwietnia 2016

Nieprzeczytany post 21 maja 2016, 18:39

Wiking pisze:Ostatnio widzę, że słaby ruch, ale może ktoś doradzi ;)

Jestem użytkownikiem Samsung'a S3 i zastanawiam się czy coś odczuwalnie lepszego, i najchętniej solidniejszego, z DualSim'em w cenie do 1.4k zł można znaleźć(tylko nowe ze sklepu wchodzą w grę)?
Grać nie planuję (a w każdym razie w nic, co wymagałoby niesamowitej grafiki).
Myślałem o GX8, ale wydaje mi się, iż ekran nie ma żadnej jakościowej powłoki, typu : Gorilla Glass, a telefon planuję na niecałe 3 lata i obawiam się o trwałość ekranu.

Polecicie coś ciekawego? (najchętniej nie od samsunga)
zaproponowałbym Ci :
-ASUS ZenFone 2 ZE551ML 32GB (4gb ramu,bardzo dobre podzespoly, dual sim, 32 gb pamieci, dosyc pojemna bateria, gorilla glas) 1300 zł w Euro http://www.euro.com.pl/telefony-komorko ... bhtml#opis
wydaje mi się, że to najlepszy wybór


Świetnie jest wiedzieć i pamiętać, że wszystko, co najlepsze w piłce, ma swoje korzenie w Juve.

Umberto Agnelli
Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 29 maja 2016, 16:44

Witam, posiada ktoś huawei p8? Jeśli tak to jest ktoś, kto mógłby mi pomóc odnośnie:
- zaktualizował mi się android do nakładki emui 4,0 pod android 6,0 i nie wiem czy tylko mi się coś zrypało czy każdy tak ma, gdy otrzymam wiadomość sms pojawiała się zawsze dioda powiadomień, a teraz po otrzymaniu sms nie mam. Przy nieodebranych połączeniach świeci, a przy sms nie. Może ktoś wie jak temu zaradzić?


Glizdusavejuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 kwietnia 2016
Posty: 17
Rejestracja: 30 kwietnia 2016

Nieprzeczytany post 29 maja 2016, 23:37

Mati1990 pisze:Witam, posiada ktoś huawei p8? Jeśli tak to jest ktoś, kto mógłby mi pomóc odnośnie:
- zaktualizował mi się android do nakładki emui 4,0 pod android 6,0 i nie wiem czy tylko mi się coś zrypało czy każdy tak ma, gdy otrzymam wiadomość sms pojawiała się zawsze dioda powiadomień, a teraz po otrzymaniu sms nie mam. Przy nieodebranych połączeniach świeci, a przy sms nie. Może ktoś wie jak temu zaradzić?
Tutaj (w komentarzach) są zmianki o nie działającej diodzie  : http://www.tabletowo.pl/2016/05/20/huaw ... rshmallow/
Pozwolę sobie skopiować czyjąś wypowiedź z tejże strony:
"Z tą aktualizacją to jest tak, że to niedopracowana testowa beta, która pojawia się i znika wybranym użytkownikom przez OTA. Mozna ją też pobrać orzez HiCare, uprzednio zgadzając się że producent nie ponosi odpowiedzialnosci za ewentualne uszkodzenie sprzętu(co mówi samo za siebie). Główna wada to brak migającej diody przy powiadomieniach sms(u awszystkich użytkowników), trzaski podczas odtwarzania muzyki przez glosnik, szarpiący autofocus aparatu, krótsza żywotność baterii i grzanie sie telefonu podczas korzystania z GPS (na te wady nie skarżą sie wszysc użytkownicy). Przez chwile była nawet dostepna wersja oprogramowania b360, ale dla nielicznych( HiCare pokazywał 5 możliwych pobrań. Soft b321 i b321a pojawiały się i znikały rownież za granicą. Coś Huawei nie może sobie poradzić z tym modelem. Najważniejsze, że oficjalnie nie ma aktulizacji do androida 6.0 przez Ota w naszym kraju. Huawei od kilku miesiecy obiecuje i cały czas mydli oczy. Takie są fakty. Prosze przejżeć forum o modelu P8, jest tam sporo informacji. Podrawiam...rozczarowany użytkownik wyżej wymienionego modelu."


Świetnie jest wiedzieć i pamiętać, że wszystko, co najlepsze w piłce, ma swoje korzenie w Juve.

Umberto Agnelli
Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 30 maja 2016, 17:54

Glizdusavejuve pisze:
Mati1990 pisze:Witam, posiada ktoś huawei p8? Jeśli tak to jest ktoś, kto mógłby mi pomóc odnośnie:
- zaktualizował mi się android do nakładki emui 4,0 pod android 6,0 i nie wiem czy tylko mi się coś zrypało czy każdy tak ma, gdy otrzymam wiadomość sms pojawiała się zawsze dioda powiadomień, a teraz po otrzymaniu sms nie mam. Przy nieodebranych połączeniach świeci, a przy sms nie. Może ktoś wie jak temu zaradzić?
Tutaj (w komentarzach) są zmianki o nie działającej diodzie  : http://www.tabletowo.pl/2016/05/20/huaw ... rshmallow/
Pozwolę sobie skopiować czyjąś wypowiedź z tejże strony:
"Z tą aktualizacją to jest tak, że to niedopracowana testowa beta, która pojawia się i znika wybranym użytkownikom przez OTA. Mozna ją też pobrać orzez HiCare, uprzednio zgadzając się że producent nie ponosi odpowiedzialnosci za ewentualne uszkodzenie sprzętu(co mówi samo za siebie). Główna wada to brak migającej diody przy powiadomieniach sms(u awszystkich użytkowników), trzaski podczas odtwarzania muzyki przez glosnik, szarpiący autofocus aparatu, krótsza żywotność baterii i grzanie sie telefonu podczas korzystania z GPS (na te wady nie skarżą sie wszysc użytkownicy). Przez chwile była nawet dostepna wersja oprogramowania b360, ale dla nielicznych( HiCare pokazywał 5 możliwych pobrań. Soft b321 i b321a pojawiały się i znikały rownież za granicą. Coś Huawei nie może sobie poradzić z tym modelem. Najważniejsze, że oficjalnie nie ma aktulizacji do androida 6.0 przez Ota w naszym kraju. Huawei od kilku miesiecy obiecuje i cały czas mydli oczy. Takie są fakty. Prosze przejżeć forum o modelu P8, jest tam sporo informacji. Podrawiam...rozczarowany użytkownik wyżej wymienionego modelu."
Ok, dzieki za odpowiedź. Czyli rozumiem, że nic się z tym nie da zrobić?
Jako, że jestem laikiem jeśli chodzi o telefony ( nie wiem coi mnie podkusiło zainstalować tą wersję androida) da się jakoś wrócić do poprzedniej nakładki? Zrobiłem ustawienia fabryczne, nic nie dało dalej jest 4,0 :angry:


Glizdusavejuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 kwietnia 2016
Posty: 17
Rejestracja: 30 kwietnia 2016

Nieprzeczytany post 30 maja 2016, 21:26

Nie da rady , za każdym razem jak chcesz aktualizować to lepiej poczytać czy się opłaca, taka rada na przyszłość
Ogl and 6.0 jest bardzo dobry, mimo tych kilku wad, które napotkales z p8, raczej przeżyjesz.
Wydaje mi się, że po każdej aktualizacji jakaś rzecz "znika", coś za coś


Świetnie jest wiedzieć i pamiętać, że wszystko, co najlepsze w piłce, ma swoje korzenie w Juve.

Umberto Agnelli
Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 30 maja 2016, 21:32

Mati1990 pisze:Jako, że jestem laikiem jeśli chodzi o telefony ( nie wiem coi mnie podkusiło zainstalować tą wersję androida) da się jakoś wrócić do poprzedniej nakładki? Zrobiłem ustawienia fabryczne, nic nie dało dalej jest 4,0 :angry:
Glizdusavejuve pisze:Nie da rady...ć
:facepalm:

Oczywiście, że się da, wszystko się da. Downgrade wersji androida jest jak najbardziej możliwy, ale zamiast szukać pomocy tutaj, gdzie jak widzisz, na dzień dobry jesteś wprowadzany w błąd, polecam forum ludzi, którzy faktycznie ogarniają temat - http://www.mobilneforum.pl/ (dawny ipmart).
Ewentualnie jeśli Twój telefon to jakaś Xperia - htp://www.sexsperia.pl/

Glizdusavejuve pisze:Sek w tym że musiałby odblokować bootlader co wiąże się z utratą gwarancji
No i jaki to problem?
Ostatnio zmieniony 30 maja 2016, 22:06 przez Vanquish, łącznie zmieniany 1 raz.


Glizdusavejuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 kwietnia 2016
Posty: 17
Rejestracja: 30 kwietnia 2016

Nieprzeczytany post 30 maja 2016, 21:36

Sek w tym że musiałby odblokować bootlader co wiąże się z utratą gwarancji


Świetnie jest wiedzieć i pamiętać, że wszystko, co najlepsze w piłce, ma swoje korzenie w Juve.

Umberto Agnelli
Glizdusavejuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 kwietnia 2016
Posty: 17
Rejestracja: 30 kwietnia 2016

Nieprzeczytany post 30 maja 2016, 22:20

jak to jaki?
chociażby sam fakt, ze jesli cos sie zepsuje to bedzie musial placic ze swoich. Zgaduje,ze do końca gwarancji zostalo mu jeszcze troche czasu, wiec po prostu sie nie oplaca.


Świetnie jest wiedzieć i pamiętać, że wszystko, co najlepsze w piłce, ma swoje korzenie w Juve.

Umberto Agnelli
Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 31 maja 2016, 12:07

Dzięki panowie za odzew.
Tak swoją drogą uzyskałem już informacji, że łatka do tej wersji
androida przechodzi testy i trzeba po prostu czekać. Także zdaje się, że jest to chwilowe niedopatrzenie ;)


Glizdusavejuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 kwietnia 2016
Posty: 17
Rejestracja: 30 kwietnia 2016

Nieprzeczytany post 31 maja 2016, 14:49

przecież napisalem, a tak wlasciwie to cytowałem :D


Świetnie jest wiedzieć i pamiętać, że wszystko, co najlepsze w piłce, ma swoje korzenie w Juve.

Umberto Agnelli
Robert 10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 stycznia 2006
Posty: 418
Rejestracja: 07 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 17 września 2016, 17:08

Witam. Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat telefonu Xiaomi Redmi 3 PRO ? Zastanawiam się nad zakupem, słyszałem sporo dobrych opinii, może ktoś korzysta lub korzystał z tego telefonu ?

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-3-pro-3- ... 17817.html


Franek205

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2010
Posty: 85
Rejestracja: 14 września 2010

Nieprzeczytany post 17 września 2016, 18:25

Ja aktualnie korzystam z niego. Coś konkretnego chcesz wiedzieć?
Bateria spokojnie trzyma mi z 2-3 dni (kilka rozmów oraz kilka do kilkunastu smsów dziennie, ok. 1-2 godziny korzystania z internetu + wifi prawie non stop włączone do synchronizacji). Nawet pomimo 5-calowego ekranu telefon nie wydaję się duży i dobrze leży w dłoni. Jedyne do czego mogę się przyczepić to czytnik linii papilarnych, który czasami ma problem rozpoznaniem. Korzystam już z niego 2 miesiące i nie odczułem żadnych ścinek czy problemów z system.

Ogólnie polecam, ale nie z aukcji, do której podałeś link ;) Kupując od kogoś z allegro poszukaj najpierw opinii na forach.


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 17 września 2016, 18:47

Przy okazji i ja spytam.

Potrzebuję dość taniego smartfona, byle się nie zacinał. Telefon tylko i wyłącznie do neta i dzwonienia, być może czasami odpalę jakiegoś pdfa.

Do tej pory miałem Lumię 520, z której byłem bardzo zadowolony, ale niestety pobił mi się ekran, a wymieniony nowy chodzi tragicznie. Dodatkowo muszę zmienić system na Androida (z wielkim bólem, ale jednak) bo Autoryzacja Skrill nie działa na Windows Phone.

Ktoś poda jakieś przyzwoite modele ?

P.S. Wyświetlacz jak w Lumii, tzn 4,00''. Nie potrzebuje większego telefonu.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
ODPOWIEDZ