Telefony komórkowe

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Railis

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2006
Posty: 1489
Rejestracja: 01 lutego 2006

Nieprzeczytany post 02 października 2014, 12:12

Znaczy się, swoje doświadczenie opieram nie na posiadaniu telefonu, jako użytkownik, bardziej patrze z perspektywy programisty, który miał okazję tworzyć aplikacje na każdą z tych 3 platform, mogę stwierdzić, że platforma WP jest jeszcze ciągle bardzo uboga, jeżeli chodzi o możliwości, a co za tym idzie jeszcze przez jakiś czas aplikacje będą trochę uboższe niż na 2 pozostałych platformach.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 02 października 2014, 19:15

Railis pisze:Znaczy się, swoje doświadczenie opieram nie na posiadaniu telefonu, jako użytkownik, bardziej patrze z perspektywy programisty, który miał okazję tworzyć aplikacje na każdą z tych 3 platform, mogę stwierdzić, że platforma WP jest jeszcze ciągle bardzo uboga, jeżeli chodzi o możliwości, a co za tym idzie jeszcze przez jakiś czas aplikacje będą trochę uboższe niż na 2 pozostałych platformach.
Hm, ale z tego co czytam, to dla autora pytania nie ma to KOMPLETNIE znaczenia.

Jeśli tak stawiasz sprawę, to najlepszym środowiskiem (od strony programisty) jest Android, ale przecież nikt nie będzie polecał telefonu z tym systemem osobie, która porównuje 4S do Lumii 920...


Railis

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2006
Posty: 1489
Rejestracja: 01 lutego 2006

Nieprzeczytany post 03 października 2014, 13:28

LordJuve pisze:
Railis pisze:Znaczy się, swoje doświadczenie opieram nie na posiadaniu telefonu, jako użytkownik, bardziej patrze z perspektywy programisty, który miał okazję tworzyć aplikacje na każdą z tych 3 platform, mogę stwierdzić, że platforma WP jest jeszcze ciągle bardzo uboga, jeżeli chodzi o możliwości, a co za tym idzie jeszcze przez jakiś czas aplikacje będą trochę uboższe niż na 2 pozostałych platformach.
Hm, ale z tego co czytam, to dla autora pytania nie ma to KOMPLETNIE znaczenia.

Jeśli tak stawiasz sprawę, to najlepszym środowiskiem (od strony programisty) jest Android, ale przecież nikt nie będzie polecał telefonu z tym systemem osobie, która porównuje 4S do Lumii 920...
Jeżeli o tym mówimy, to środowisko programistyczne IOSa jest zdecydowanie przyjemniejsze dla programisty, tak nawiązując do Twojej odpowiedzi.

Jeżeli chodzi o powrót do tematu, w znaczeniu chciałem przekazać, że Aplikacje na WindowsPhone ciągle są i jeszcze długo będą o wiele bardziej ubogie, właśnie ze względu na ograniczenia platformy. Co więcej WP ma ciągle otwarte problemu na poziomie krytycznym, a same aplikacje o wiele częściej z ich powodu się wysypują. Co więcej wszystkie supporty jeżeli chodzi o Windowsowe Telefony są zdecydowanie bardziej opakowane jeżeli chodzi o skargi użytkowników, niż w przypadku dwóch pozostałych platform. Tak więc po raz kolejny, zdecydowanie Iphone.


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 03 października 2014, 13:29

LordJuve pisze:Jeśli tak stawiasz sprawę, to najlepszym środowiskiem (od strony programisty) jest Android
Jak nie masz o czymś pojęcia, to się nie wypowiadaj z łaski swojej...

A co do tematu - jak ktoś nie jest "power userem" to system i dostępność aplikacji raczej nie robi mu aż takiej różnicy. Te podstawowe, z których "każdy korzysta" są na wszystkich mobilnych systemach. Moim zdaniem, z tej dwójki lepiej wziąć Lumię.


Obrazek
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 04 października 2014, 22:08

Skibil pisze:
LordJuve pisze:Jeśli tak stawiasz sprawę, to najlepszym środowiskiem (od strony programisty) jest Android
Jak nie masz o czymś pojęcia, to się nie wypowiadaj z łaski swojej...
Cóż, musiałbyś połowę treści na forum wyrzucić, Panie wiedzący, jeśli Twoja prośba miałaby zostać spełniona...:rotfl:
Skibil pisze:A co do tematu - jak ktoś nie jest "power userem" to system i dostępność aplikacji raczej nie robi mu aż takiej różnicy. Te podstawowe, z których "każdy korzysta" są na wszystkich mobilnych systemach. Moim zdaniem, z tej dwójki lepiej wziąć Lumię.


Tłumaczę im to od kilku postów, ale fanboy zawsze pozostanie fanboyem... :stop:


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 27 października 2014, 14:13

Podepnę się pod temat o Lumii, planuję sobie kupić telefon a nie jestem jakimś znawcą, nie mam nie wiadomo jakich wymagań co do telefonu, jedynie,żeby net chodził w miarę dobrze.Chciałem sobie kupić Lumię tylko nie wiem,którą brać. 520 mogę już za nieco pona 300zł mieć. 630 to 2 stówy więcej a 920 to już 7 stówek minimum.Czy jest sens brać te droższe, a może polecacie coś innego.Chodzi mi o prosty,zgrabny telefon,który umożliwi dobre surfowanie w sieci od czasu do czasu no i da się z niego zadzwonić,puścić eska i czasem zrobić dobrą fotkę:)


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 28 października 2014, 20:10

Nokia Lumia Lorda Nokią, trochę przesadza, ale jak ktoś tutaj pisze o Iphonie 4S za 1300 i twierdzi, ze to dobra oferta, to gratulują poczucia humoru. Lepiej dołożyć 2 stówy na LG G3. Oba telefony dzieli niewiele kasy i lata świetlne.

Zresztą każdy Iphone z założenia jest dla dziewczyn i wiadomo kogo :whistle:


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
piotrinho1234...

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 maja 2009
Posty: 480
Rejestracja: 04 maja 2009

Nieprzeczytany post 28 października 2014, 23:22

AdiJuve pisze:Podepnę się pod temat o Lumii, planuję sobie kupić telefon a nie jestem jakimś znawcą, nie mam nie wiadomo jakich wymagań co do telefonu, jedynie,żeby net chodził w miarę dobrze.Chciałem sobie kupić Lumię tylko nie wiem,którą brać. 520 mogę już za nieco pona 300zł mieć. 630 to 2 stówy więcej a 920 to już 7 stówek minimum.Czy jest sens brać te droższe, a może polecacie coś innego.Chodzi mi o prosty,zgrabny telefon,który umożliwi dobre surfowanie w sieci od czasu do czasu no i da się z niego zadzwonić,puścić eska i czasem zrobić dobrą fotkę:)
Ja ostatnio zakupiłem Motkę Moto G za niespełna 650 zł. Przeglądając dzisiejsze oferty zauważyłem, że telefony te staniały o ok. 70 zł.

Przyznam się, że wybrałem ten telefon ze względu, na opinie naszych ekspertów jak i innych. Sam uważałem, że z odrobiną sprytu uda mi się wyhaczyć lepszy telefon w podobnej cenie, ale to nie jest możliwe.
O ofertach na allegro z aliexpress nie będę wspominał :lol:


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 29 października 2014, 11:51

Dzięki za radę:)
Jednak doszedłem do wniosku,że wystarczy mi spokojnie 520, na moje potrzeby to aż za dużo:)


oliver

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2008
Posty: 1124
Rejestracja: 11 maja 2008

Nieprzeczytany post 29 października 2014, 20:05

Ja też planuje zmiane telefonu. Obecnie mam Nokie e72. Ten telefon ma wszystko co mi potrzeba, tylko wyświetlacz troche mały.

Ostatnio obesrwuje i zastanawiam sie nad
http://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi-n ... -5844.html

Co o tym sądzicie??


Dla 39 kibiców, mecz finałowy pomiędzy Liverpoolem a Juventusem był ostatnim, w jakim mogli wziąć udział. Kibice Bianconerich nigdy nie zapomną o tamtych wydarzeniach. Heysel 29 maj 1985r.

koniec iti
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 30 października 2014, 00:32

oliver pisze:Ja też planuje zmiane telefonu. Obecnie mam Nokie e72. Ten telefon ma wszystko co mi potrzeba, tylko wyświetlacz troche mały.

Ostatnio obesrwuje i zastanawiam sie nad
http://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi-n ... -5844.html

Co o tym sądzicie??
Cóż, to jest chińczyk. Powiem Ci szczerze, że nie wiem jak wygląda kwestia gwarancji i wsparcia (technicznego jak i społeczności) tego producenta w Polsce, ale z pewnością wziąłbym pod uwagę te aspekty przy ewentualnym zakupie.

Jeśli chcesz Androida z dużym ekranem, to w podobnej cenie kupisz LG D686 OPTIMUS G PRO LITE albo SAMSUNGA GRAND NEO - parametry nieco gorsze, ale są to producenci dobrze znani w naszym kraju.

Obczaj kwestię gwarancji i jeśli jest ok to można kupić. Na papierze nie dostaniesz lepszego telefonu za te pieniądze (mówimy o nowych słuchawkach). Pytanie jak w praktyce działa to urządzenie i jak jest z jakością wykonania.


oliver

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2008
Posty: 1124
Rejestracja: 11 maja 2008

Nieprzeczytany post 30 października 2014, 19:49

LordJuve pisze:
oliver pisze:Ja też planuje zmiane telefonu. Obecnie mam Nokie e72. Ten telefon ma wszystko co mi potrzeba, tylko wyświetlacz troche mały.

Ostatnio obesrwuje i zastanawiam sie nad
http://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi-n ... -5844.html

Co o tym sądzicie??
Cóż, to jest chińczyk. Powiem Ci szczerze, że nie wiem jak wygląda kwestia gwarancji i wsparcia (technicznego jak i społeczności) tego producenta w Polsce, ale z pewnością wziąłbym pod uwagę te aspekty przy ewentualnym zakupie.

Jeśli chcesz Androida z dużym ekranem, to w podobnej cenie kupisz LG D686 OPTIMUS G PRO LITE albo SAMSUNGA GRAND NEO - parametry nieco gorsze, ale są to producenci dobrze znani w naszym kraju.

Obczaj kwestię gwarancji i jeśli jest ok to można kupić. Na papierze nie dostaniesz lepszego telefonu za te pieniądze (mówimy o nowych słuchawkach). Pytanie jak w praktyce działa to urządzenie i jak jest z jakością wykonania.
Mój szwagier ma go nie całe 2 tygodnie. Jak narazie jest zadowolony, ale to zbyt krótki czas, aby można było powiedzieć coś więcej Nie mieszkam w Polsce, ale w tym kraju gdzie obecnie przebywam nie bedzie problemu z gwarancją. Zastanawiałem sie nad LG ale jakoś mnie nie przekonał, a co do Samsunga heh pracuje w Samsungu i nigdy nie kupie żadnego ich produktu.


Dla 39 kibiców, mecz finałowy pomiędzy Liverpoolem a Juventusem był ostatnim, w jakim mogli wziąć udział. Kibice Bianconerich nigdy nie zapomną o tamtych wydarzeniach. Heysel 29 maj 1985r.

koniec iti
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 30 października 2014, 20:00

oliver pisze: Nie mieszkam w Polsce, ale w tym kraju gdzie obecnie przebywam nie bedzie problemu z gwarancją.

No to masz dylemat z głowy. :)
oliver pisze:Zastanawiałem sie nad LG ale jakoś mnie nie przekonał, a co do Samsunga heh pracuje w Samsungu i nigdy nie kupie żadnego ich produktu.
Ooo, możesz coś więcej napisać?! Miałem w życiu 4 smartfony Samsunga i w miarę dobrze je wspominam.
Nie macie rabatów na sprzęt w firmie? ;)


oliver

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2008
Posty: 1124
Rejestracja: 11 maja 2008

Nieprzeczytany post 30 października 2014, 20:27

LordJuve pisze:
oliver pisze: Nie mieszkam w Polsce, ale w tym kraju gdzie obecnie przebywam nie bedzie problemu z gwarancją.

No to masz dylemat z głowy. :)
Chyba tak
LordJuve pisze:
oliver pisze:Zastanawiałem sie nad LG ale jakoś mnie nie przekonał, a co do Samsunga heh pracuje w Samsungu i nigdy nie kupie żadnego ich produktu.
Ooo, możesz coś więcej napisać?! Miałem w życiu 4 smartfony Samsunga i w miarę dobrze je wspominam.
Nie macie rabatów na sprzęt w firmie? ;)
Nie pracuje przy telefonach tylko jestem technikiem przy produkcji TV. Fakt może przy telefonach panowie z Korea wkładają wiecej serca i przede wszyskim rozumu, ale osobiście w to niewierze i omijam ich produkty z daleka.

PS Co do rabatów? Tylko pracownicy. Nie dawno dostałem TV Samsunga dałem bratu, sam kupiłem Philips, brat sprzedał i tez kupił TV Philips.


Dla 39 kibiców, mecz finałowy pomiędzy Liverpoolem a Juventusem był ostatnim, w jakim mogli wziąć udział. Kibice Bianconerich nigdy nie zapomną o tamtych wydarzeniach. Heysel 29 maj 1985r.

koniec iti
Marian.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2009
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lutego 2009

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2015, 19:10

Panowie, mam pytanko. Jako, że moja wiedza na temat telefonów komórkowych zatrzymała się w gimbazie, a od tego czasu minęło pare ładnych lat, to muszę poprosić Was o opinie.

Czy opłaca się wziąć Iphone 4 16gb, stan bardzo dobry, za 450 zł?

Z góry dzięki za wszelkie opinie.


Obrazek
ODPOWIEDZ