Koronawirus (COVID-19)

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2021, 02:23

jackop pisze:
01 sierpnia 2021, 01:12
Hola, hola. Normalnie, w leasing czy na raty to można sprzedać wszystko, czego nie neguję
To już się dzieje i jest na fali wzrostowej, o czym chyba nie wiedziałeś i zrobiłeś fikołka. Spokojnie, jeszcze chwila i dotrze też do nas.
Na pewno dostrzegasz różnicę między "można" a "jest to prężnie rozwijający się biznes".
To, że obecnie istnieje taka opcja nie znaczy, że będzie jedyną, co w dość kreatywny sposób zasugerowałeś.
Zasugerowałem, że będzie to popularne, odwołując się do aktualnej sytuacji na rynku motoryzacyjnym. To jest proces, nie dzieje się z dnia na dzień.
Kupno na własność - czemu nie? Bogatemu nikt nie zabroni. Wystarczy zapłacić...
"Straszenie" pandemią, czy jakimś nowym ładem mi zwisa. Jak już wyngiel przywiozo, ustawicie barykady i trzeba będzie stanąć po którejś ze stron to pisz na priv ;)
I co chciałeś pokazać, że jesteś ponad to? Wątek jest w dziale 'inne' i można sobie tu dyskutować.
To nie ja powiedziałem, że nie będziesz miał nic, tylko elity biznesowe skupione wokół WEF. Nie chodzi o strach tylko o refleksję. Nadchodzą zmiany i zobaczymy co z tego wyjdzie, spójrz na ostatnie 1.5 roku i oceń sam czy to dobry kierunek.

Co do Maxa -- wróci Juventus i wrócą kibice na trybuny. Kiep i Andrzejek mieli taki pomysł, że woleli zostać w domu :P.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2021, 03:50

Garreat pisze:
01 sierpnia 2021, 02:23
To już się dzieje i jest na fali wzrostowej, o czym chyba nie wiedziałeś i zrobiłeś fikołka.
Garreat pisze:
01 sierpnia 2021, 02:23
Zasugerowałem, że będzie to popularne
Garreat pisze:
01 sierpnia 2021, 02:23
To nie ja powiedziałem, że nie będziesz miał nic
Aha.
Garreat pisze:
31 lipca 2021, 13:35
Nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy. Samochody w leasing -- przy obecnych cenach mało kogo stać na własność, boom wynajmu długoterminowego. Meble biurowe w leasing, sprzęt komputerowy w leasing, za niedługo AGD, smartfony i ubrania w leasing.

W nowym modelu przeciętny obywatel jest nikim, jest pyłem na łasce rządu.
Garreat pisze:
01 sierpnia 2021, 02:23
Nadchodzą zmiany i zobaczymy co z tego wyjdzie, spójrz na ostatnie 1.5 roku i oceń sam czy to dobry kierunek.
Wirusa milenialnego przeżyliśmy, wojnę z terroryzmem przeżyliśmy, czekam na zombie apokalipsę, albo asteroidę tudzież meteoryt, ale tym również nie "oram sobie bani".

Tyle ode mnie, bo jeszcze się zarażę :hello:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2021, 15:15

:laugh: Świetny wątek, taki ... nie do końca poważny :prochno:

Widać pewna grupa ludzi zawsze musi się czymś "zajmować", "odkrywać ukryte", "uświadamiać nieuświadomionych" :prochno:

Nie przeczę, że nie wszystko (wręcz wiele) jest przed ogółem społeczeństwa tajone, niektóre rzeczy wychodzą po latach, wręcz dekadach. Moim skromnym zdaniem cechą człowieka roztropnego i inteligentnego powinien być oczywiście sceptycyzm, zaufanie jest delikatnie mówiąc przereklamowane, jednakże najbardziej krytycznym należy być co do własnych teorii, potem ich dowodzić, inaczej wychodzi ... śmiesznie. Z drugiej strony wszystko dobre co w umiarze, w rozsądnych ilościach to nawet trucizna bywa pomocna, w zbyt dużych lekarstwo zabija. Do czego zmierzam - nie widzę zbytniej (żadnej) różnicy pomiędzy naiwnym i po grób wiernym proletariatem partyjnym, ideologicznym, a węszącym wszędzie spiski proletariatem uświadomionym :ahsisi:



Reasumując - to trzeba Wam więcej dystansu do tematu, na chwilę obecną to jest wyszukiwanie faktów, a najczęściej "faktów" na korzyść prezentowanego zdania, przy kompletnym ignorowaniu reszty, a już szukanie wszędzie 'opresji' 'ucisku' 'kontroli' :|
jackop pisze:Wirusa milenialnego przeżyliśmy, wojnę z terroryzmem przeżyliśmy, czekam na zombie apokalipsę, albo asteroidę tudzież meteoryt, ale tym również nie "oram sobie bani".
:ok: Sezon się zbliża, a tu Loca nieklepnięty :sad


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2021, 17:03

jackop pisze:
01 sierpnia 2021, 03:50
...
No i czego mają dowodzić te cytaty...? Hasło "nie będziesz miał nic..." nie jest mojego autorstwa, tego pewnie też nie wiesz, ale już mniejsza.
Brakuje wiedzy do podjęcia dyskusji, więc wrzucasz gówno w wentylator i wychodzisz.
To jest temat rzeka i można rozmawiać godzinami, dystopijne wizje są nieuniknione, ale to wszystko jest na swój sposób fascynujące. To wszystko jest zasadniczo zabawą w szklaną kulę, tak jak przewidywanie wyniku najbliższego meczu. Ty masz swój świat i nie wychodzisz z niego nawet w ramach eksperymentu myślowego, bo następuje reakcja alergiczna. Nie ma problemu, przykleiłeś już łatkę, możesz wracać do jeżdżenia po Allegrim i wklejek z twittera.

@Volto uwielbiam takie generalizowanie i wrzucanie do jednego wora. Napisz coś od siebie, na razie wskazałeś palcem komentując "a to głupie".


Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2021, 17:25

Półtora roku chodzenia w maseczkach (często w upale na zewnątrz), czasami podwójnych (tak, były takie pomysły), dwie dawki szczepionek, już zapowiadana trzecia.
Półtora roku łamania konstytucji, praw człowieka (lockdowny, kwarantanny bez stanu nadzwyczajnego, mandaty za chodzenie bez maseczki na świeżym powietrzu w lesie).
Pomysły polityków typu: "umowa o pracę tylko dla zaszczepionych", "ban na pracę z klientem dla niezaszczepionych", "lockdowny tylko dla niewyszczepionych firm", "socjal tylko dla wyszczepionych" publikowane i omawiane na serio (o zgrozo!) w mainstreamie.

A tymczasem znajdą się jeszcze ludzie, którzy porównują obecną sytuację do "milenijnej pluskwy", którą "hehe przeżylim".

Ale spoko. W okresie rewolucji w Rosji, w Niemczech czy nawet w Polsce w latach 44-47 (przed bitwą o handel*) był spory % społeczeństwa, które mówiło: jest ok, będzie dobrze, albo nawet- jest lepiej niż wcześniej. Może przyjdzie refleksja po 6 dawce, albo jak Was wywalą z pracy, bo brat <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> się nie wyszczepił i familia traci punkty społeczne.

Tylko tych dzieci dzisiaj rodzonych, czy mających te naście lat żal. Normalnego świata już nie uświadczą, a przed filmami z lat 1900-2021 będą im wrzucać napisy typu "w tamtych czasach ludzie masowo umierali nie dbając o sterylność, nie róbcie tego w domu".

* ciekawostka: do +/- 1947/1948 obowiązywały w obrocie gospodarczym przepisy przedwojenne i w miarę normalnie funkcjonował handel, prywatny przemysł (ba! nawet zakładano nowe fabryczki czy fabryki) czy nawet obrót nieruchomościami, działkami etc. część ludzi dała się nabrać na "polski socjalizm" w wydaniu raczej "sanacyjnym" niźli "sowieckim". Sporo drobnego i sredniego handlu upatrywało nawet wówczas w ZSRR i republikach socjalistycznych nowych rynku zbytu czy dostaw (przed wojną mieliśmy właściwie embarga z każdej strony) a zatem perspektyw na bogacenie się (sic!). Tymczasem po 1947/1948 już utworzony PZPR się wziął za d...


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2021, 22:05

Garreat pisze:
01 sierpnia 2021, 02:23
Wątek jest w dziale 'inne'
jackop to twoja wina, niepotrzebnie przenosiłeś tu dyskusję a jeszcze gorzej, że ja odpowiedziałem myśląc, że temat dotyczy Covidu w Juventusie albo chociaż w piłce i teraz będzie mi wyskakiwał w "moich postach" ;(


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 476
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2021, 08:08

Nie czytalem wszystkiego, ale gdzies ktos napisal o wielkim resecie, zeby uscislic:

Co roku w Davos w Szwajcarii spotykaja sie przedsiebiorcy (tak swoja droga da sie do nich dolaczyc tylko trzeba uiscic oplate, dosyc duza) i niektorzy politycy no i ta teoria spiskowa z wielkim resetem to wlasciwie nie jest teoria spiskowa, to jest najnowszy plan przedsiebiorcow na swiat (zapoczatkowany przez Krola wielkiej brytanii zdaje sie.

Co najsmieszniejsze ten plan krytykowany jest przez ekonomistow ktorych praktycznie tam nie ma.







I rzeczywiscie jednym z glownych postulatow jest to zebysmy: You'll own nothing and you'll be happy (slajd z tego mozna znalezc na google grafika).


Mysle, ze ta pandemia oczywiscie istnieje i jest wsrod nas, ale smiertelnosc jest nieproporcjonalna do reakcji. Dodatkowo jestem personalnie wsciekly bo zaniedbano inne choroby i przez co mojemu znajomemu przenosili 3 razy operacje raka watroby. A innemu koledze choremu na raka jader z przerzutami do pluc zdiagnozowali pocovidowe zapalenie (a jak wiecie tutaj czas gra role) i tak przez miesiac go rzucali po testach.

No i tutaj smieszy mnie najbardziej niektorych pytania: Komu sie oplaca lockdown?

No kurde ludzie, a kiedy Szumowski moglby ukrasc 200mln na respiratory, Suski 70mln i ludzie dalej by im wierzyli? Przeciez polityka po tych wszystkich ustawach covidowych ten status pandemiczny odpowiada,
Dodatkowo robia to calkiem sprytnie, na poczatku obciazali liczba chorych opozycje i zaniedbaniami w finansowaniu NFZ, nastepnie strajk kobiet i kobiety, bo protestuja, a teraz niezaszczepionych.

A przeciez tutaj nie chodzi wlasciwie o zarazenia, bo coronawirus bedzie wsrod nas na dlugo, a stan sluzby zdrowia, ktory wykazuje status quo i wlasciwie jeszcze bedzie gorzej, bo wpuszczaja na polski rynek medyczny ludzi po studiach na ukrainie czy na bialorusi gdzie dyplom mozna sobie kupic.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2021, 12:23

MRN pisze:
29 grudnia 2021, 11:32
Jasne, szczepionek się czepili. Kontuzje i nadmierne obciążenia były zawsze ale w obecnych czasach coraz więcej meczów, przelotów w ciągu tygodnia między kontynentami etc. Należy za to podziękować UEFA oraz FIFA ale najlepiej wklejać antyszczepionkowe dyrdymały.
Niech Ci będzie. Mam wszystkie szczepienia oprócz tego jednego - jestem antyszczepem - logiczne. Obecnie słucham swojego lekarza, który powiedział - "poczekaj, dopóki cię nie zmuszają to nie ma się co śpieszyć". Może dlatego, że nie mieszkam w Polsce i jedyna słuszna myśl tak bardzo mi do głowy nie weszła.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 grudnia 2021, 12:44

Mnie lekarz rodzinny mówił co innego już rok temu, teraz tylko utwierdzam się w przekonaniu, że dobrze zrobiłem. Może dlatego, że zarówno moją rodzinę jak i kolegów covid dotknął śmiertelnie.


Obrazek
ODPOWIEDZ