Alkohole

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2019, 23:52

Panowie, znalazłem się w trudnej sytuacji, a że nie boje się prosić o pomoc, więc pytam. Mam zagwarantowaną pewną sumę pieniędzy, którą muszę przeznaczyć na butelkę alkoholu. Pytanie do was, pójść w klasykę:
- http://www.alkoholeswiata.com/bourbon-j ... l?___SID=U
- http://www.alkoholeswiata.com/whisky-ba ... o-07l.html
czy może eksperymentować:
- http://www.alkoholeswiata.com/whisky-ma ... l?___SID=U

Liczę, że znajdą się tu koneserzy trunków, którzy wspomogą mnie radą i dobrym słowem :beer:
Ostatnio zmieniony 18 maja 2019, 10:57 przez jackop, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8596
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2019, 23:54

Mógłbym Ci poradzić w kwestii piwa bo inne trunki są mi obce ale nie o piwo chyba chodzi ?


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2019, 23:57

Jak mawiają dżentelmeni: prawdziwy alkohol zaczyna się od 40%. Na taki szlachetny cel chciałbym przeznaczyć (nie swoje) fundusze.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8596
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2019, 23:59

Mimo szczerych chęci więc nie pomogę bo mam za słaba głowę na trunki powyżej 40% :D


Obrazek
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2019, 00:19

Jako człowiek siedzący na co dzień od ponad 5 lat w branży alkoholi premium, stwierdzam, że jeśli masz (jakku ma) do wydania 300+ PLN i kręcisz się wokół blendów, toś głupi ;)

Napisz mi jakie smaki lubisz (może być tu, może być na priv) a jak Ci podpowiem, jak sensownie wykorzystać przegraną Jakku ;)


Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8596
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2019, 00:23

Coś kiedyś jackop pisał, że gustuje w likierach czekoladowych :P


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2019, 00:29

Rozpuszczona czekolada Goplana wlewana do spirytusu, stare czasy Obrazek
pumex pisze:Jako człowiek siedzący na co dzień od ponad 5 lat w branży alkoholi premium, stwierdzam, że jeśli masz (jakku ma) do wydania 300+ PLN i kręcisz się wokół blendów, toś głupi ;)

Napisz mi jakie smaki lubisz (może być tu, może być na priv) a jak Ci podpowiem, jak sensownie wykorzystać przegraną Jakku ;)
Moja paleta ukształtowała się podczas pobytu w sieciówkach czy dyskontach, gdy pada hasło: "walimy łychę?", więc zwyczaj towarzyszą mi panowie Jack, Johnny lub Jim (w różnych kolorach). Segment premium jest mi równie obcy co ofensywny styl Allegriemu.

Ja, widząc ekskluzywny alkohol (koloryzowane):
Obrazek


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2019, 00:52

Tak całkiem na poważnie, zależy od Twojego podejścia. Jak chcesz dostać po prostu butelkę, na którą w normalnych warunkach szkoda byłoby Ci kasy, siąść ze znajomymi, pochwalić się nią (a raczej jej wartością), rozlać byle jak po szklanie i niewiele zastanawiając się wypić, to wybierz cokolwiek. Sam wybór będzie miał marginalne znaczenie ;)

Natomiast jeśli chcesz siąść na spokojnie, zastanowić się nad tym co pijesz, podejść do tego z dozą ciekawości, poodkrywać różne smaki, to napisz mi na priv, bo rozstrzał jest ogromny i wcale nie musi się skończyć na whisky ;)

Niezależnie od powyższego, odradzałbym popularne marki typu Ballantines. To tak, jakbyś wybierając piwo kupował Żywca - nawet jeśli byłby starzony, nawet jeśli byłby w limitowanej edycji, to ciągle będzie to komercyjny Żywiec. A wokół zatrzęsienie manufaktury i rzemiosła...


Obrazek
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2019, 04:59

W miarę przystępnej cenie to lubię taki oto trunek.

https://sklep-domwhisky.pl/product-eng- ... -0-7l.html

Tylko, że to Islay Malt, a te mają dosyć specyficzny smak, który nie każdemu podchodzi. Natomiast powyższa wydaje mi się bardziej przystępna od np. Caol Ila.

A może japońska :D Skośni robią całkiem zacne trunki.

https://www.sklep-ballantines.pl/Suntor ... -8305.html

Mnie ostatnio coś strzeliło i postanowiłem sprawdzić walijskie "łyski". Okazuje się jednak, że nie ma za dużego wyboru. Pumex polecisz coś? :cwaniak:


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2019, 07:19

Jak zobaczyłem tytuł to pierwsze czego się spodziewałem, to nr konta ewentualnie nr pod jaki wysyłać smsa o treści "pomagam" :D

Temat lepszy niż ten o wczorajszym meczu, także gratki ;)

A co do tematu - kup tyle czystej na ile wystarczy. Alkohole kolorowe, potocznie (i słusznie) zwane perfumami, są dla mięczaków i kobiet.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
ODPOWIEDZ