Jakie auto?

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Hed

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 1301
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 24 marca 2018, 08:57

Czołem Panowie, tak na luźno mam pytanie, potrzebuje kupić auto. Mam 50 tys. Co wogole brać pod uwage, czy auto nowe w najuboższej wersji, czy używane z salonu a może używka z komisu czy z zachodu? Jakie marki/modele polecacie?


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 24 marca 2018, 10:39

Odpuściłbym nowe auto. Szybko traci na wartości bo większość aut nowych po 3 latach kosztuje max 60% wartości.
Najpierw określ ile jeździsz by wiedzieć czy potrzebujesz diesla czy benzyny...i od razu powiem tak...jak robisz mniej jak +- 30 tys km rocznie to diesel odpada.


Hed

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 1301
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 24 marca 2018, 16:31

Rocznie zrobię z 25 tys.
Mam teraz diesla i wcześniej też miałem diesla i już czas na benzynę. Też myślę że nowe auto to trochę bezsens, ale jak kupować używkę to gdzie? i co?


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 marca 2018, 17:33

Ja biorę tylko nowe z salonu ale w leasing i zmieniam po 3-4 latach. Jeżeli chcesz używany to odpuść Niemcy bo dobre samochody w Niemczech kosztują, te dostępne za psie pieniądze to złomy od Turków. Nastawiałbym się na używany ale od dealera. Zapłacisz może więcej jak w przydrożnym komisie ale większą pewność bo oni raczej nie chcą później bawić się w przepychanki.

Inną opcją są samochody poleasingowe. Nie myl z pojęciem po flotowe bo ja oddaje po leasingu samochody z przebiegiem maksymalnie 70-80 000 km i wymieniam na nowy. Dbam i serwisuję bo tego wymaga finansujący i jeżdżę tylko ja. Takich jest sporo i warto się tym zainteresować.


Obrazek
Hed

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 1301
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 24 marca 2018, 17:50

MRN pisze:Ja biorę tylko nowe z salonu ale w leasing i zmieniam po 3-4 latach. Jeżeli chcesz używany to odpuść Niemcy bo dobre samochody w Niemczech kosztują, te dostępne za psie pieniądze to złomy od Turków. Nastawiałbym się na używany ale od dealera. Zapłacisz może więcej jak w przydrożnym komisie ale większą pewność bo oni raczej nie chcą później bawić się w przepychanki.

Inną opcją są samochody poleasingowe. Nie myl z pojęciem po flotowe bo ja oddaje po leasingu samochody z przebiegiem maksymalnie 70-80 000 km i wymieniam na nowy. Dbam i serwisuję bo tego wymaga finansujący i jeżdżę tylko ja. Takich jest sporo i warto się tym zainteresować.
Dziękować, wezmę pod uwagę wskazówki. Też jestem najbliżej opcji kupna używki z salonu. Ale popatrzę w takim razie też poleasingowe.

@Alessandro jaka marka/model wg Ciebie?


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 marca 2018, 18:31

Jak mogę Tobie polecić coś w tej cenie nowego to zwróć uwagę na Suzuki Baleno lub Renault Clio...serio. Samochody nowe i dobrze wyposażone. Nie żyj stereotypami, że coś jest na F bo te czasy już minęły a stereotypami żyją golfiarze i passatowcy. Samochody francuskie według Warranty Direct ( najbardziej rzetelny ) zajmują drugie miejsce pod względem braku awaryjności za samochodami japońskimi. W tej cenie masz samochód nowy na lata i dobrze wyposażony. Mówię oczywiście o benzyniakach bo na disla szkoda kasy. Nie bój się downsizingu bo obecne jednostki benzynowe turbo są bardzo udane. W Suzuki masz benzynowy turbo Boosterjet a w Clio Tce i to są bardzo dobre jednostki podobnie jak T-jet Fiata. Właśnie Fiat - nowe Tipo, też zwróć uwagę bo nowe Tipo pod względem komfortu i wyposażenia bije wiele marek na rynku.


Obrazek
gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 24 marca 2018, 19:56

za 50 kafli kupisz świetnego starego Land Cruisera, CLSa w dobrym stanie, 3-4 letniego hot hatch, lub nowe auto z salonu.
Sprecyzowałeś swoje wymagania tak, że doradzić Ci można cokolwiek, wg uznania. Na czym Ci zależy?


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 24 marca 2018, 20:37

MRN pisze:Właśnie Fiat - nowe Tipo, też zwróć uwagę bo nowe Tipo pod względem komfortu i wyposażenia bije wiele marek na rynku.
No, <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> komfort to gdy potrzebujesz przewieźć coś dłuższego i się dowiadujesz, że tylne siedzenia się nie składają. Miałem to auto przez miesiąc i szału nie było.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 marca 2018, 21:05

Mamy inną interpretację pojęcia komfort ;)


Obrazek
Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 24 marca 2018, 21:50

Tak jak kolega powiedział...nie sprecyzowałeś za bardzo co byś chciał i do czego. Nie powiedziałeś czy jeździsz sam, czy masz żonę i dzieci, a to są jednak ważne kryteria przy kupnie auta.
Marka to w sumie wszystko jedno bo jednak inni producenci znacznie poprawili jakość. Ja bym starał się unikać grupy VAG. To smutne, że na 100 kupowanych samochodów to ponad 80 ludzi kupuje właśnie auta z tej grupy. Dziwne to trochę bo Polak z reguły nie lubi Niemców i robi sobie z nich żarty, ale powiedz coś złego na Golfa czy Passata to cię oskalpują...
Więc...do czego ma być to auto i ile osób będziesz przewoził poza rzecz jasna Tobą?


Hed

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 1301
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 24 marca 2018, 21:54

Nie sprecyzowałem bo oczekiwania mam standardowe.Trzeba mi auto do jazdy do pracy i z czasu na wakacje, takie dla 3 osobowej rodziny. Ma być benzol, diesla już mam dość. Byłem dzisiaj w salonie oglądałem Corollę, całkiem całkiem, tylko z silnikiem 1.33 99KM ktoś czymś takim jeździł, coś może powiedziec o tym silniku? Oglądałem też Ravke 2011 rok i tak się zastanawiam nad nią, ale nie wiem czy jest sens pchać się w Suva, jak myślicie?

@Alessandro, dzięki za podpowiedzi, jakoś Suzuki mi się nie widzi ale Renault Clio w kombi już bardziej, warte uwagi.

P.s Dzięki wszystkim za podpowiedzi :)
P.s 2 Zależy mi na małej awaryjności i komforcie.


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 24 marca 2018, 22:08

Insignia 1.8?


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 marca 2018, 22:50

Shadow Marshall pisze:Ja bym starał się unikać grupy VAG. To smutne, że na 100 kupowanych samochodów to ponad 80 ludzi kupuje właśnie auta z tej grupy.
Otóż to chociaż tendencje się zmieniają bo w ubiegłym roku Polacy kupili więcej niż zazwyczaj samochodów francuskich. Sam obecnie jeżdżę Japończykiem ale w lutym kończy mi się leasing i przesiądę się na Francuza, które stylistycznie biją inne na głowę. Meganka jest piękna i na nią mam ochotę ;)
Z samochodami to jest tak : jak siądzie VAG to po prostu trefny egzemplarz, jak coś z Francuzem to oczywiście Francuzy do dupy. Miałem kiedyś VW, który cały czas się psuł. Od tamtej pory unikam tych samochodów tym bardziej, że samochody z grupy VAG okupują lawety. Najgorsze jest to, że nawet polskie pisma motoryzacyjne na siłę lansują niemieckie samochody pastwiąc się nad Francuzami. Ale mnie to nie dziwi bo mam kumpla, który pracuje w salonie VW i jak mówi szczerze, Francuzi odbierają im coraz więcej klientów.
Hed...Clio to najlepszy wybór z podanych propozycji przeze mnie. Bardzo udany model, który bije rekordy popularności. Baleno piękny nie jest, w oczy się nie rzuca jak to Suzuki ale autko bardzo dobre.


Obrazek
Hed

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 1301
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 25 marca 2018, 11:03

Insignia nie głupia.
Panowie a jakieś zdanie o suvach, Rav 4 , Kuga?


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 25 marca 2018, 12:37

A po co Ci SUV ? Wiem, że teraz taka moda na tego typu samochody ale według mnie nie warto się w to ładować. Sam takim jeździłem ale poza tym, że siedzisz wyżej i masz lepszy widok to niczym szczególnym się nie wyróżnia. Ale Twoja wola. Jeżeli chcesz iść w tym kierunku to według mnie Suzuki Vitara, S-cross, Renault Captur. Możesz w budżecie znaleźć RAV ale ilością miejsca w środku nie powala i musisz liczyć się z tym, że to kilka lat będzie miało.

Acha bo zapomniałem...ta Corolla z tym silnikiem to muł nad mułami dlatego odpuść sobie.
Zamiast Insigni - Astra K z silnikiem Turbo np :

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astr ... 9f1b99ba56


Obrazek
ODPOWIEDZ