Zalew Europy przez imigrantów !!!

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 23 września 2017, 12:19

Po pierwsze, jak ktoś chce żonglować cytatami ze świetnych ksiąg to polecam lekturę Starego Testamentu. Przypominam, że wszystkie jego 46 ksiąg tworzy katolicką Biblię.

Po wtóre w imię Boga chrześcijan mordowano, palono na stosie, duchowni katoliccy (w tym hierarchowie kościelni) sympatyzowali z nazizmem, do dziś niektórzy z nich usprawiedliwiają pedofilię. To oczywiście nie znaczy, że mordowanie, palenie na stosie, nazizm czy pedofilia ma coś wspólnego z wiarą.

Po trzecie nie sposób poprawnie zrozumieć islamu jeśli nie wychowuje się w tej tradycji. Stąd nie czytam tekstów laików o tej religii.

Po czwarte islam to obecnie najliczniejsza religia świata. Gdyby była to religia wojny, gwałtu i terroryzmu to świat pogrążony byłby w totalnym chaosie.

Wspaniałą ilustracją stosunku do kobiet daje nam partia rządząca
:prochno: Nawet dwie żony Gosiewskiego były w parlamencie ;-)


panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 23 września 2017, 12:27

Lucas87 pisze:gościu przechodzisz samego siebie...chcesz poważnej rozmowy, ktoś podsyła ci konkretne linki, i zachęca do dyskusji, a ty bez czytania stwierdzasz, że to gówno, dodając, że vimes nic nie wie, Polska to bagno, myślimy przez kalkę i blablabla.
Ty za to uprawiasz swoją klasyczną politykę, zaczepki bez żadnej treści merytorycznej, jak kolega Cię raz olał, to próbujesz dalej i niestety to przynosi efekty. Sądzę, że Vimes potrafi sobie poradzić w dyskusji bez Twojej "pomocy".

Rozumiem emocjonalne podejście kolegi z Maroka, ale ogólnie zgadzam się z Vimesem, że kultura islamu jest nie do pogodzenia z europejskim stylem życia, a niechęć do asymilacji, która dominuje u znacznej części muzułmanów (nie mówię, że u wszystkich) powoduje narastanie konfliktów.


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 23 września 2017, 12:56

Vimes pisze:
juvemaroko pisze:Ostatnie twoje zdanie utwierdza faktu ze twoja wiedza na temat Islamu i Muzulmanow jest bardzo ograniczona.
Moja wiedza na temat islamu opiera się na lekturze tektsów źródłowych i wypowiedziach różnych imamów, które tutaj cytowałem, a do których jak widzę nie masz ochoty się odnieść.

Nie mam ochote sie odniec to tedencyjnych cytatow ktore sa filtrowanych tak aby pokazywac tylko negatywnych przekladow.

juvemaroko pisze:Po pierwsze uwazasz ze byc salafista czy wahabista jest na ta sama plaszczyzna jak byc sunnita czy szyita?
Chyba mnie nie zrozumiałeś. Wiem, że islam jest niejednorodną religią i dostrzegam różnice pomiędzy szyitami, sunnitami i salafitami/wahhabitami, dlatego zapytałem, do których Ty należysz, bo w Polsce wszyscy są określani mianem muzułmanów.

Oj zrozumialem skoro mylisz pojecia Islamista i Muzulmanin oraz okreslasz Wahabizm i Salafizm jako glownymi odlamkami Religijnie kiedy to sa przed wszystkim ruchy polityczne tak jak bractwo muzulmanow....
juvemaroko pisze:Po drugi dla ciebie kazdy mieszkaniec Maroko jest sunnita to tak samo jak uwazac ze kazdy Polak to Katolik. Zebys mial w tej dyskucji nowa wiedza to w Maroko mieszkaja Zydzi (Byli pierwsi przestawiciele monotestyczna religia), Chrzescjanie oraz i Szyici.
Według CIA World Factbook populacja Maroka to: "Muslim 99% (official; virtually all Sunni, <0.1% Shia), other 1% (includes Christian, Jewish, and Baha'i); note - Jewish about 6,000 (2010 est.)", czyli 99% obywateli Maroka to muzułmanie, szyici to niewielka mniejszość, dlatego założyłem, że jesteś sunnitą.

No widzisz tu nikt nie wskazywal ile % jest Wahabitow czy Salafistow. No chyba ze uwazasz ze jest ich tak samo malo jak i Marokanskich Chrzescjan, i tym bardziej mnie dziwi dla czego nie pytasz sie czy jestem np Zydem zanim zapytasz sie czy jest wahabita czy salafista. No chyba ze zapytasz mnie tez przy okazji czy nie mam isisowki obywatylstwo.

Poczytałem więcej o Twoim kraju i się dowiedziałem, że według badań 50% Marokańczyków nie uczęszcza regularnie do meczetu, przyznaję że tego nie wiedziałem. Jednak islam jest religią dominującą i chociaż marokański islam wydaje się być tym bardziej umiarkowanym to trudno nie zauważyć, że najwyższa rada ulemów dopiero w lutym tego roku oficjalnie opowiedziała się za zniesieniem kary śmierci za apostazję: "Maroko: koniec kary śmierci za porzucenie islamu", chociaż nie trudno zauważyć, że to decyzja odgórna: "Nie ulega wątpliwości, że część społeczeństwa nie zgadza się z tą decyzją, ale na pewno wspierają ją król, parlament i rząd".


Dobrze ze piszesz takich szczegolow to pytanie ktore ci zadam kiedy ostatnio wykonano kara smierci w Maroko za porzucanie Islamu.

Zgadnij w jakim Muzulmanskim panstwo sa zastosowany takie prawa:

prawo zakazuje łaskotania kobiet.

mąż ma prawo bić żonę, ale nie częściej niż raz w miesiącu.
ograniczeniem w tym względzie jest szerokość skórzanego pasa &#8211; 2 cale (ok. 5 cm). W przypadku zastosowania szerszego wskazana jest zgoda małżonki.

żonę można bić tylko w niedziele, wyłącznie na schodach gmachu sądu.
juvemaroko pisze:Nie sadzilem ze przejdzie czas w ktorym bede mial okazje widzic na wlasnych oczach z jaka latwosc sie ocenia milliardow ludzi ktorych sie widzialo na wlasnych oczach kilku dzisiat lub nawet nie. Idac twoja droga analyza skoro kilku Muzulmanow zabija niewinnych to wszysce Muzulmanie sa morderce
To nie tak. Nie uważam wszystkich muzułmanów za zbrodniarzy. Uważam, że islam jest nie do pogodzenia ze współczesną Europą z powodu różnic kulturowych, które nieuchronnie prowadzą do konfliktów. Powstanie nazbyt licznej mniejszości muzułmańskiej z reguły prowadzi do dużych problemów. Nie chcę w Europie takich wojen religijnych jakie zdarzały się lub trwają w takich państwach jak Republika Środkowoafrykańska, Nigeria: północna część kraju jest oczyszczana z chrześcijan. Działania islamistów noszą znamiona ludobójstwa, Filipiny: "Czarne sztandary, uliczne walki, setka ofiar. Filipiny w cieniu dżihadu" i wiele innych. Historia pokazuje, że muzułmanie mają problem z Żydami, chrześcijanami, buddystami dopóki islam nie stanie się religią dominującą.
Buddysci tez potrawia zabijac w imie wlasnej filozofii czy religie, to samo mozna powiedziec o wyznawcy Juzaimu, Chrzecsijanstwo czy Islam.
Zatym nie jest to wada tylko Islamu. Polecam tez zobaczyc co sie dzieje w Afrykanskich panstwa gdzie sami chrzescsijanie sie zabijali badz sami Muzulmani sie zabijalie przez etnicznych ludobujstwa. Za przeklad masakra Tutsi jakiekolwiek byli wyznania.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 23 września 2017, 14:11

juvemaroko pisze:Nie mam ochote sie odniec to tedencyjnych cytatow ktore sa filtrowanych tak aby pokazywac tylko negatywnych przekladow.
Zacytowałem fragmenty podręcznika szafi'ickiej szkoły islamskiego prawa posiadający atest uznanej w świecie muzułmańskim medresy Al-Azhar. Takie fragmenty faktycznie się w nim znajdują i tego nie zmienisz. Przytaczam te cytaty, ponieważ kiedyś chciałem się dowiedzieć jak islamskie prawo reguluje stosowanie kary śmierci i relacje muzułmanów z nie-muzułmanami. Ta książka pierwsza wpadła mi w ręce, bo była dostępna po angielsku w pliku PDF w necie. Wiem, że w islamie sunnickim oprócz szkoły szafi'ickiej są jeszcze hanaficka, hanbalicka i malikicka. W Maroku najpopularniejsza jest chyba szkoła malikicka? Jeżeli wykładnia tej szkoły na kwestie, które poruszyłem zasadniczo się różni od przytoczonych przeze mnie cytatów ze szkoły szafi'ickiej to liczę, że nam to objaśnisz.
juvemaroko pisze:Oj zrozumialem skoro mylisz pojecia Islamista i Muzulmanin oraz okreslasz Wahabizm i Salafizm jako glownymi odlamkami Religijnie kiedy to sa przed wszystkim ruchy polityczne tak jak bractwo muzulmanow....
Chłopie ja niczego nie mylę. W języku polskim pojęcie "islamista" w pierwotnym znaczeniu tego słowa to "badacz, znawca islamu". Możesz to sprawdzić np. tutaj: https://sjp.pwn.pl/sjp/islamista;2562012.html. Dopiero od niedawna to słowo zaczęło nabierać innego znaczenia. Poza tym, chciałbym zauważyć, że to nie ja użyłem tego słowa w tym temacie, tylko Makiavel: http://www.forum.juvepoland.com/viewtop ... 143#927143, cytuję: "Artykuł nie został napisany przez islamistę, więc jest bezwartościowy", więc to do niego kieruj swoje żale.

Nie określam salafizmu/wahhabizmu jako jednego z głównych odłamów islamu, bo to de facto są sunnici. Wyróżniłem ich dlatego, że przedstawicieli akurat tego nurtu uznaję za szczególnie groźnych i niebezpiecznych, ponieważ islam w ich wydaniu jest bardzo agresywny, a ze względu na finansowanie z Arabii Saudysjkiej mają ogromne środki finansowe na ekspansję tłumiąc te mniej radykalne odłamy islamu. W zasadzie można powiedzieć, że ropa naftowa i salafizm to główne towary eksportowe Arabii Saudysjkiej, finansującej budowę salafickich meczetów na całym świecie.
juvemaroko pisze:Dobrze ze piszesz takich szczegolow to pytanie ktore ci zadam kiedy ostatnio wykonano kara smierci w Maroko za porzucanie Islamu.
Dobrze wiesz, że taką karę często wykonuje rodzina, a nie państwo, więc w żadnych statystykach nie będzie widoczna. Nawet w tym newsie zostało to wspomniane: "Według ks. Samira po decyzji ulemów nie można jeszcze mówić o wolności religijnej. Wskazał na przypadki, gdy muzułmańscy rodzice chcą śmierci syna lub córki za to, że porzucili islam".
juvemaroko pisze:Zgadnij w jakim Muzulmanskim panstwo sa zastosowany takie prawa:

prawo zakazuje łaskotania kobiet.
mąż ma prawo bić żonę, ale nie częściej niż raz w miesiącu.
ograniczeniem w tym względzie jest szerokość skórzanego pasa &#8211; 2 cale (ok. 5 cm). W przypadku zastosowania szerszego wskazana jest zgoda małżonki.

żonę można bić tylko w niedziele, wyłącznie na schodach gmachu sądu.
To są archaiczne prawa ustanowione kiedyś w USA. Obecnie pełnią funckję śmiesznostek tak jak prawo zabraniające molestowania seksualnego kontenerów na śmieci, które Amerykanie w swojej nieskończonej mądrości też kiedyś ustanowili.

Natomiast muzułamnie nadal mają problem ze zrozumieniem, że pewnych rzeczy robić nie można: "Ponury świat islamskiego seksu".


Obrazek
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 23 września 2017, 15:25

juvemaroko - zero konkretow, twierdzisz ze niewiele sie znamy, ale sam nie potrafisz nic powiedzieć konkretnego, tylko Goebbels i Oswiecim, odwołania do emocji żeby zbić z tropu. Jeszcze siebie przedstawiłeś w roli ofiary, jak śmiemy krytykować islam!?
Jeżeli dobrze liczę, to Makiavel już zarobił 1,20 zł za swoje brednie :prochno:

Ja dorzucę od siebie, że w ciagu wcale niedługiej kariery jako programista pracowałem ze Szwedami i Niemcami. Także z tymi brodatymi 'szwedami' i 'niemcami', którzy twierdzą że można gwałcić 9latki,a kobiete traktować jak psa. Jako, że od wszystkich można się czegoś nauczyć, to dowiedziałem się czym różni się radykalny muzułmanin od "umairkowanego muzułmianina":
"radykalny muzułmanin chce zabić każdego chrześcijanina. umiarkowany muzułmanin chce, żeby radykalny muzułmanin zabił chrześcijanina".
Ta religia to rak.
Makiavel pisze:Po wtóre w imię Boga chrześcijan mordowano
dokładnie, w imię Allaha chrześcijan mordowano, w końcu coś poprawnie napisałeś :ahsisi: nie wiedziałem tylko, że już się przekonwertowałeś.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 23 września 2017, 15:56

juvemaroko pisze:Buddysci tez potrawia zabijac w imie wlasnej filozofii czy religie, to samo mozna powiedziec o wyznawcy Juzaimu, Chrzecsijanstwo czy Islam.
Zatym nie jest to wada tylko Islamu. Polecam tez zobaczyc co sie dzieje w Afrykanskich panstwa gdzie sami chrzescsijanie sie zabijali badz sami Muzulmani sie zabijalie przez etnicznych ludobujstwa. Za przeklad masakra Tutsi jakiekolwiek byli wyznania.
Kompletnie nie rozumiesz problemu, który dotyka ten temat na forum. W wielu miejscach na świecie ludziom dzieje się krzywda, której sprawcami są różni ludzie. Natomiast my tu rozmawiamy o cywilizacji zachodniej, o Europie i o tym co do nas targają ze sobą ludzie ze swoją, zdecydowanie odmienną, kulturą. I jeśli ktoś w Europie zabija w imię islamu, gwałci, bo go nauczono, że dla kobiety to przyjemność, robi złe rzeczy, bo wie, że ominie go kara, to to, że w innych zakątkach tego świata chrześcijanie mordują, gwałcą i kradną, nie spowoduje, że tu, gdzie żyjemy będzie lepiej i bezpieczniej. To żadne usprawiedliwienie. Wadą islamu jest to, że kolejny raz dobija się do Europy, która go nie chce.

Mam do Ciebie, kolego, jedno pytanie. Dlaczego muzułmanie z taką lekkością podchodzą do tematów zamachów terrorystycznych? Dlaczego nie ma mocnego potępienia dla tego typu zachowań? I wreszcie, dlaczego świat chce wpoić nam, że na nowa normalność to w ogóle jakaś normalność? Dasz radę?

Chce ktoś zdjęcie Makiavela?


juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 23 września 2017, 16:26

Vimes pisze:
juvemaroko pisze:Nie mam ochote sie odniec to tedencyjnych cytatow ktore sa filtrowanych tak aby pokazywac tylko negatywnych przekladow.
Zacytowałem fragmenty podręcznika szafi'ickiej szkoły islamskiego prawa posiadający atest uznanej w świecie muzułmańskim medresy Al-Azhar. Takie fragmenty faktycznie się w nim znajdują i tego nie zmienisz. Przytaczam te cytaty, ponieważ kiedyś chciałem się dowiedzieć jak islamskie prawo reguluje stosowanie kary śmierci i relacje muzułmanów z nie-muzułmanami. Ta książka pierwsza wpadła mi w ręce, bo była dostępna po angielsku w pliku PDF w necie. Wiem, że w islamie sunnickim oprócz szkoły szafi'ickiej są jeszcze hanaficka, hanbalicka i malikicka. W Maroku najpopularniejsza jest chyba szkoła malikicka? Jeżeli wykładnia tej szkoły na kwestie, które poruszyłem zasadniczo się różni od przytoczonych przeze mnie cytatów ze szkoły szafi'ickiej to liczę, że nam to objaśnisz.
juvemaroko pisze:Oj zrozumialem skoro mylisz pojecia Islamista i Muzulmanin oraz okreslasz Wahabizm i Salafizm jako glownymi odlamkami Religijnie kiedy to sa przed wszystkim ruchy polityczne tak jak bractwo muzulmanow....
Chłopie ja niczego nie mylę. W języku polskim pojęcie "islamista" w pierwotnym znaczeniu tego słowa to "badacz, znawca islamu". Możesz to sprawdzić np. tutaj: https://sjp.pwn.pl/sjp/islamista;2562012.html. Dopiero od niedawna to słowo zaczęło nabierać innego znaczenia. Poza tym, chciałbym zauważyć, że to nie ja użyłem tego słowa w tym temacie, tylko Makiavel: http://www.forum.juvepoland.com/viewtop ... 143#927143, cytuję: "Artykuł nie został napisany przez islamistę, więc jest bezwartościowy", więc to do niego kieruj swoje żale.

Nie znalem kilka lat temu to slowo. Ostatnio kazdy kto ma ograniczona wiedza myli to slowo z Muzulmaninem, zbrodniarzem, morderca czy gwalciciel.
Z reszta ostatnio jest taka moda ze jak ktos ma jakikolwiek zwiazek z Islamem szczegolnie pochodzenia a jego codziennie czynnisc nie maja wiele wspolnego z Islamem i dokonuje jakis przestepstwo to od razu wiem z jakiego niby wyznanie jest.
Polecam bysz posprawdzil sobie jak popelnia Polak przestepstwo w Angli to od razu wiemy skad pochodzi. Moze bysz sobie zadal pytanie czemu w obu przepadkow tak jest.


Nie określam salafizmu/wahhabizmu jako jednego z głównych odłamów islamu, bo to de facto są sunnici. Wyróżniłem ich dlatego, że przedstawicieli akurat tego nurtu uznaję za szczególnie groźnych i niebezpiecznych, ponieważ islam w ich wydaniu jest bardzo agresywny, a ze względu na finansowanie z Arabii Saudysjkiej mają ogromne środki finansowe na ekspansję tłumiąc te mniej radykalne odłamy islamu. W zasadzie można powiedzieć, że ropa naftowa i salafizm to główne towary eksportowe Arabii Saudysjkiej, finansującej budowę salafickich meczetów na całym świecie.
juvemaroko pisze:Dobrze ze piszesz takich szczegolow to pytanie ktore ci zadam kiedy ostatnio wykonano kara smierci w Maroko za porzucanie Islamu.
Dobrze wiesz, że taką karę często wykonuje rodzina, a nie państwo, więc w żadnych statystykach nie będzie widoczna. Nawet w tym newsie zostało to wspomniane: "Według ks. Samira po decyzji ulemów nie można jeszcze mówić o wolności religijnej. Wskazał na przypadki, gdy muzułmańscy rodzice chcą śmierci syna lub córki za to, że porzucili islam".

Znasz taki przepadek w Maroko gdzie ktos zabil syna lub corki za porzucanie Islamu i nie zostal on skazany?
juvemaroko pisze:Zgadnij w jakim Muzulmanskim panstwo sa zastosowany takie prawa:

prawo zakazuje łaskotania kobiet.
mąż ma prawo bić żonę, ale nie częściej niż raz w miesiącu.
ograniczeniem w tym względzie jest szerokość skórzanego pasa &#8211; 2 cale (ok. 5 cm). W przypadku zastosowania szerszego wskazana jest zgoda małżonki.

żonę można bić tylko w niedziele, wyłącznie na schodach gmachu sądu.
To są archaiczne prawa ustanowione kiedyś w USA. Obecnie pełnią funckję śmiesznostek tak jak prawo zabraniające molestowania seksualnego kontenerów na śmieci, które Amerykanie w swojej nieskończonej mądrości też kiedyś ustanowili.

No tak wszystko jasne glupota widujesz tylko u jedni, skad mi przepominasz wielblada.....




Natomiast muzułamnie nadal mają problem ze zrozumieniem, że pewnych rzeczy robić nie można: "Ponury świat islamskiego seksu".


O seksie w Islamie to pewnie masz tez mala wiedza bo w odroznienie od Katolikow to seks sie nie uprawia tylko zeby miec dzieci.
A to ze wPanstwo islamskim sie sprzedaje kobiety dla seksu, to znow wracamy do wielblada bo nie widzisz ile jest sprzedawanych kobiet w Europie.....




szczypek pisze:
juvemaroko pisze:Buddysci tez potrawia zabijac w imie wlasnej filozofii czy religie, to samo mozna powiedziec o wyznawcy Juzaimu, Chrzecsijanstwo czy Islam.
Zatym nie jest to wada tylko Islamu. Polecam tez zobaczyc co sie dzieje w Afrykanskich panstwa gdzie sami chrzescsijanie sie zabijali badz sami Muzulmani sie zabijalie przez etnicznych ludobujstwa. Za przeklad masakra Tutsi jakiekolwiek byli wyznania.
Kompletnie nie rozumiesz problemu, który dotyka ten temat na forum. W wielu miejscach na świecie ludziom dzieje się krzywda, której sprawcami są różni ludzie. Natomiast my tu rozmawiamy o cywilizacji zachodniej, o Europie i o tym co do nas targają ze sobą ludzie ze swoją, zdecydowanie odmienną, kulturą. I jeśli ktoś w Europie zabija w imię islamu, gwałci, bo go nauczono, że dla kobiety to przyjemność, robi złe rzeczy, bo wie, że ominie go kara, to to, że w innych zakątkach tego świata chrześcijanie mordują, gwałcą i kradną, nie spowoduje, że tu, gdzie żyjemy będzie lepiej i bezpieczniej. To żadne usprawiedliwienie. Wadą islamu jest to, że kolejny raz dobija się do Europy, która go nie chce.

Mam do Ciebie, kolego, jedno pytanie. Dlaczego muzułmanie z taką lekkością podchodzą do tematów zamachów terrorystycznych? Dlaczego nie ma mocnego potępienia dla tego typu zachowań? I wreszcie, dlaczego świat chce wpoić nam, że na nowa normalność to w ogóle jakaś normalność? Dasz radę?

Chce ktoś zdjęcie Makiavela?
Po Pierwsze Nie moge na to pytanie odpowiedzic poniewaz podchodza do kazda niepotrzebna smierc tak samo. Wspolczuje wszystkim czy to w Indii, Francji, Australi, Kongo.... Po drugie skad taka pewnosc ze Muzulmanie nie potepiaja zamachow? Po trzeci skad pewnosc ze ci ktorze je dokonuja sa uznawani przez wieksosc Muzulmanow za dobrym przekladem a nie po prostu za zbrodniarze?
Nie widze mozliwosc zebym po kazdej zbrodni chodzil z karteczka I m Monbay czy I m Paris.... Przenajmniej nie wspolczuje jednym i nie mam gdziesz innych. Przenajmniej nie dziele swiat na rowni i rowniejsi.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 23 września 2017, 16:53

juvemaroko pisze:Z reszta ostatnio jest taka moda ze jak ktos ma jakikolwiek zwiazek z Islamem szczegolnie pochodzenia a jego codziennie czynnisc nie maja wiele wspolnego z Islamem i dokonuje jakis przestepstwo to od razu wiem z jakiego niby wyznanie jest.
Polecam bysz posprawdzil sobie jak popelnia Polak przestepstwo w Angli to od razu wiemy skad pochodzi. Moze bysz sobie zadal pytanie czemu w obu przepadkow tak jest.
Jeśli dokonuje jakieś przestępstwo krzycząc przy okazji "Allahu akbar" to chyba każdy myślący człowiek wie co było motywem jego działania. Polak dokonujący przestępstwo w Anglii raczej nie robi tego z przesłanek religijnych. Może byś sobie zadał pytanie czemu.
juvemaroko pisze:Po drugie skad taka pewnosc ze Muzulmanie nie potepiaja zamachow? Po trzeci skad pewnosc ze ci ktorze je dokonuja sa uznawani przez wieksosc Muzulmanow za dobrym przekladem a nie po prostu za zbrodniarze?
Może dlatego, że większość muzułmanie milczy? A to ich głos powinien być najgłośniejszy, czyż nie?


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 23 września 2017, 17:04

juvemaroko pisze:O seksie w Islamie to pewnie masz tez mala wiedza bo w odroznienie od Katolikow to seks sie nie uprawia tylko zeby miec dzieci.
wat :lol: co za piramidalna bzdura, twierdzisz ze Katolicy uprawiaja seks tylko kiedy chca miec dzieci?


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 23 września 2017, 17:07

pan Zambrotta pisze:
juvemaroko pisze:O seksie w Islamie to pewnie masz tez mala wiedza bo w odroznienie od Katolikow to seks sie nie uprawia tylko zeby miec dzieci.
wat :lol: co za piramidalna bzdura, twierdzisz ze Katolicy uprawiaja seks tylko kiedy chca miec dzieci?
Nie twierdze tego lecz wiem ze taki jest polecenia z gory :smile:
To moze zapytaj sie jutro jak bedziesz w kosciele.

quote="szczypek"]
juvemaroko pisze:Z reszta ostatnio jest taka moda ze jak ktos ma jakikolwiek zwiazek z Islamem szczegolnie pochodzenia a jego codziennie czynnisc nie maja wiele wspolnego z Islamem i dokonuje jakis przestepstwo to od razu wiem z jakiego niby wyznanie jest.
Polecam bysz posprawdzil sobie jak popelnia Polak przestepstwo w Angli to od razu wiemy skad pochodzi. Moze bysz sobie zadal pytanie czemu w obu przepadkow tak jest.
Jeśli dokonuje jakieś przestępstwo krzycząc przy okazji "Allahu akbar" to chyba każdy myślący człowiek wie co było motywem jego działania. Polak dokonujący przestępstwo w Anglii raczej nie robi tego z przesłanek religijnych. Może byś sobie zadał pytanie czemu.

To ze ktos krzyczy Allah Akbar i ze nazywa sie Rasheed nie oznacza ze jest dobrym Muzulmaninem. Natura ludzka jest taka ze kazda widzi to co kiedy i jak chce. Fakt ze jest to tematem modnym i mediatizowany skad mozemy sie spodziewac ze wiele innych looserow dokona takich czynnow....
juvemaroko pisze:Po drugie skad taka pewnosc ze Muzulmanie nie potepiaja zamachow? Po trzeci skad pewnosc ze ci ktorze je dokonuja sa uznawani przez wieksosc Muzulmanow za dobrym przekladem a nie po prostu za zbrodniarze?
Może dlatego, że większość muzułmanie milczy? A to ich głos powinien być najgłośniejszy, czyż nie?[/quote]

Znam sporo Muzulmanow ktorze na Facebooka mieli napisany I m Londo badz Je suis Paris.
Zadalem im to same pytanie co tobie czemu nie mieli napisany I m Allepo czy I m Mombay.
Tak samo jak od ciebie nie dostalem odpowiedz choc wiem ze to wynikajace z faktu bycie badz nie trendy. Czyli to potepienie to tylko na pokaz a tak naparwde to wieksosc ktorze niby potepiaja tych zamachy maja to gleboko gdzies i nawet wiedzac co komu tak naprawde sluze to nie chce im sie widzic prawda i kto zyskuje na nieszczescie ludzkie.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 23 września 2017, 17:30

juvemaroko pisze:Nie twierdze tego lecz wiem ze taki jest polecenia z gory :smile:
0 wiedzy.
juvemaroko pisze:To ze ktos krzyczy Allah Akbar i ze nazywa sie Rasheed nie oznacza ze jest dobrym Muzulmaninem.
A jakie to ma dla mnie znaczenie w tej dyskusji czy jest dobrym czy złym muzułmaninem? Jest muzułmaninem i to powód dla którego zadziałał tak, jak zadziałał. I dlatego medialne nagłówki nie mówią o Nigeryjczyku czy Marokańczyku a o muzułmaninie.
juvemaroko pisze:Czyli to potepienie to tylko na pokaz
No nie każde. Naprawdę myślisz, że ustawianie statusu na fb to jedyny sposób, aby wyrazić takie rzeczy?


juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 23 września 2017, 17:49

szczypek pisze:
juvemaroko pisze:Nie twierdze tego lecz wiem ze taki jest polecenia z gory :smile:
0 wiedzy.
juvemaroko pisze:To ze ktos krzyczy Allah Akbar i ze nazywa sie Rasheed nie oznacza ze jest dobrym Muzulmaninem.
A jakie to ma dla mnie znaczenie w tej dyskusji czy jest dobrym czy złym muzułmaninem? Jest muzułmaninem i to powód dla którego zadziałał tak, jak zadziałał. I dlatego medialne nagłówki nie mówią o Nigeryjczyku czy Marokańczyku a o muzułmaninie.
juvemaroko pisze:Czyli to potepienie to tylko na pokaz
No nie każde. Naprawdę myślisz, że ustawianie statusu na fb to jedyny sposób, aby wyrazić takie rzeczy?

Rozumiem ze tak samo przezywasz kiedy ginie dziecko po zamachu w Baghdadzie kiedy ginie w Barcelonie. Jesli tak to powiec jak to wyrazasz ?
Moze to malo istotny dla ciebie ale tam tez zginyli Muzulmanie......


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 23 września 2017, 18:02

Kompletnie nie czujesz czaczy kolego.
juvemaroko pisze:Rozumiem ze tak samo przezywasz kiedy ginie dziecko po zamachu w Baghdadzie kiedy ginie w Barcelonie.

Ta sama złość i żal.
juvemaroko pisze:Jesli tak to powiec jak to wyrazasz ?
Ale co ja mam wyrażać? To nie jest w żadnym wypadku analogia. Na chłopski... Gdyby katolicy wysadzali się w Europie z jakichś religijnych pobudek, to pewnie zacząłbym wątpić w to, w co wierzę.


juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 23 września 2017, 19:10

szczypek pisze:Kompletnie nie czujesz czaczy kolego.
juvemaroko pisze:Rozumiem ze tak samo przezywasz kiedy ginie dziecko po zamachu w Baghdadzie kiedy ginie w Barcelonie.

Ta sama złość i żal.
juvemaroko pisze:Jesli tak to powiec jak to wyrazasz ?
Ale co ja mam wyrażać? To nie jest w żadnym wypadku analogia. Na chłopski... Gdyby katolicy wysadzali się w Europie z jakichś religijnych pobudek, to pewnie zacząłbym wątpić w to, w co wierzę.
Moim zdaniem za szybko watpisz ale nie mam prawo oceniac twoja wiare.
Przepominam ze Niemcy podczas drugiej wojnie swiatowej tez nadurzywali watek religijnym przeciwko wyznawcow innej religie (Gott mit Uns).
Krzyzacy podczas ich wyprawe tez mordowali w imie wiare.. W Amerycej polodniowej; w Azji w Australii czy w Afryce tez sie mordowalo w imie religie.
Do nie dawna w Bosni tez sie mordowalo w imie religie. I co z tego?
To po co kazdy wspolwyznawcza jakiegos morderca ma zaczac watpic w to co wierze?


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 23 września 2017, 20:00

juvemaroko pisze:Przepominam ze Niemcy podczas drugiej wojnie swiatowej tez nadurzywali watek religijnym przeciwko wyznawcow innej religie (Gott mit Uns).
Prypominam, że Adolf Hitler gardził chrześcijaństwem i żałował, że Niemcy nie są muzułmanami, bo uważał, że "islam to religia dla prawdziwych mężczyzn". Tutaj masz artykuł na ten temat: "Why Hitler Wished He Was Muslim". Umberto Eco, człowiek o poglądach lewicowych pisał o nazizmie, że: "Nazism is fundamentally pagan, polytheistic, and anti-Christian". Nazizm jest zasadniczo pogański, politeistyczny i antychrześcijański. W końcu Hitler do pieca oprócz kilku milionów Żydów wrzucił również kilka milionów chrześcijan.

Obrazek

Na zdjęciu 13 Dywizja Górska SS (1 chorwacka) Handschar złożona z muzułmańskich Bośniaków i Chorwatów.
juvemaroko pisze:Krzyzacy podczas ich wyprawe tez mordowali w imie wiare.. W Amerycej polodniowej; w Azji w Australii czy w Afryce tez sie mordowalo w imie religie.
Katolicy z biegiem czasu się zorientowali, że mordowanie w imię religii jest niefajne i takie metody porzucili. Natomiast muzułmanie wciąż mają z tym problem.

Jeszcz tak przy okazji:

1) "Kara śmierci dla ciężarnej. Bo poślubiła chrześcijanina i porzuciła islam". Na szczęście sprawa tej kobiety stała się na tyle głośna na całym świecie, że pod naciskiem opinii międzynarodowej Sudan wycofał się z tego wyroku.

2) "Poeta skazany na karę śmierci za odstąpienie od islamu". Kolejna głośna sprawa. Ostatecznie wyrok śmierci zamieniono na 8 lat więzienia i 800 batów.

Jak widać wolność religijna kwitnie w państwach muzułmańskich.
juvemaroko pisze:O seksie w Islamie to pewnie masz tez mala wiedza bo w odroznienie od Katolikow to seks sie nie uprawia tylko zeby miec dzieci.
Tym zdaniem dowiodłeś, że nie masz absolutnie żadnego pojęcia o katolickiej etyce seksualnej. Poducz się trochę: "Małżeńska etyka seksualna". Akt małżeński, którego jedynym celem byłaby prokreacja jest uznawany za akt zakłamany.


Obrazek
ODPOWIEDZ