Praca sezonowa za granicą

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
zagroo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2003
Posty: 301
Rejestracja: 29 maja 2003

Nieprzeczytany post 11 marca 2014, 20:26

Witam, czy macie jakieś doświadczenia z pracy za granicą? Szukam czegoś do wyjazdu na parę miesięcy, obojętnie jaka praca, zbiory itp. Potrzebuję jakiś sprawdzonych stron firm, jeśli coś macie to proszę o informację :)


Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 11 marca 2014, 21:02

Jadąc przez agencje dajesz się maksymalnie wykorzystać i robisz za murzyna. Jak chcesz jechać to szukaj tylko bezpośredniego pracodawcy.
A zbiory to się albo już zaczęły, albo zaraz zaczynają jeśli chodzi o truskawki przykładowo.

Jakbym miał jechać to szukałbym np. na takich stronach:
http://www.pickingjobs.com/denmark/

Możesz się bezpośrednio z pracodawcą skontaktować bez żadnych złodziejskich pośredników.

Znajomi jeździli na farmę właśnie do Danii i bardzo sobie chwalili zarobki, ale narzekali na ciężar pracy.

Ogólnie radzę się zastanowić czy dasz radę na zbiorach, bo to jest strasznie ciężka praca przede wszystkim psychicznie i plecy wysiadają. Zbierasz i nie widzisz końca, czas powoli leci itd.

Ogólnie polecam Danię. Z grona moich znajomych było tam kilka osób, lub są nadal i z negatywną opinią się jeszcze nie spotkałem.


Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 11 marca 2014, 22:51

Byłem ładnych parę lat temu na ogórkach w Austrii gdzie Polacy jeździli do nich od lat. Był tam osobnik co jeździł 12 lat z rzędu więc teren pewny poza tym mieliśmy umowę on mi wyjazd a ja mu coś w zamian więc wszystko było ok. Praca...hmmm szybko można się wprawić i ciężka nie była. Najdłużej jechaliśmy 15h i był to chyba pojedynczy przypadek. Ogólnie straszą tak tymi zbiorami i może gdzieś się zdarzają faktyczne obozy pracy, ale ja to znam z dobrej strony. Może kobietom jest ciężej bo ciągle leży się na brzuchu i im cycki przeszkadzają.
Zresztą jako gówniarz się cieszyłem z kasy bo chyba nie miałem jeszcze 20 lat, a w 2 miesiące zarobiłem prawie 10 tys więc było warto.

Jak mówił Gotti lepiej szukaj bezpośredniego kontaktu bo inaczej będziesz robił za murzyna albo gorzej.


tazogi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2014
Posty: 3
Rejestracja: 03 marca 2014

Nieprzeczytany post 16 marca 2014, 12:20

Wiadomo, że lepiej bezpośrednio, ale jak kolega takich kontaktów nie ma, to co ma zrobić?

Proponuję Ci uderzyć do agencji pracy - czasem mają tam fajne oferty. Na pierwsze może i będziesz robił "za murzyna", ale i tak parę tysięcy przywieziesz. A co najważniejsze złapiesz kontakty i w przyszłości będziesz mógł już jechać bez pośredników. oczywiście jesli będziesz dobrze robił ;)


Azazel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2010
Posty: 880
Rejestracja: 03 lipca 2010

Nieprzeczytany post 18 marca 2014, 17:23

Kraje skandynawskie są o tyle dobre, że można tam rozbijać namiot wszędzie w określonej odległości od zabudowań, można tak mocno zmniejszyć koszty życia. Całkiem niegłupie z mojej perspektywy jest oferowanie jakiś prac przydomowych, jeżeli masz w tym doświadczenie, nawet od domu do domu. Jakieś malowania, sprzątania piwnic etc.


ODPOWIEDZ