Rozbił się samolot z Lechem Kaczyńskim na pokładzie!!!

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2010, 08:46

Wypowiedź Bielana o pochówku na Wawelu :

Przyznał, że nikt nie wie, czy na Wawelu chciałby spocząć Lech Kaczyński. - Ale na pewno jest to godne miejsce. Rozumiem, że może się to nie podobać, ale sposób wyrażania negatywnych opinii o tym pomyśle jest nie na miejscu - mówił Adam Bielan.

Czyli standard. Pomysł jest kontrowersyjni ale nie można o tym mówić bo nie wypada :roll:

No i tak : jeden mówi, że to pomysł Dziwisza, Dziwisz mówi że J.Kaczyńskiego, Kancelaria Prezydenta że Rządu z Dziwiszem itd. To co? Już nikt nie potrtafi przyznać, że wpadł na ten pomysł? I jakoś nie chce mi się wierzyć, że J. Kaczyński był "namawiany" a nie "namawiającym" w tej kwestii.

Trochę z innej beczki. Czytaliście zbiór wszystkich teorii spiskowych? Zastanawiam się skąd biorą się ludzie, którzy twierdzą, że był to zamach planowany przez Tuska i Putina, że to sprawka rusków bo strzelali, samolot uszkodzili, bombe zdetonowali itp. Choćby człowiek chciał zachować żałobę to od śmiechu się nie może powstrzymać czytając te pierdoły.

No i jeszcze odnośnie "gości" pogrzebowych, których to trzeba zapraszać na pogrzeb. Lepiej żeby się wogóle nie pojawili. Ambasador USA mówi, że Obama w odpowiedzi na zaproszenie się pojawi w Polsce, parę dni wcześniej mówiło się że Sarkozy jest gotów przyjechać ale nie został wciąż zaproszony.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2010, 09:51

Pomysł z Wawelem jest śmieszny. Ciekawi mnie, czy - konsekwentnie - pochowani zostaną tam Wałęsa i Kwaśniewski?

Oczywiste, ale słuszne:
http://www.weszlo.com/blog/6/417


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Don Mateo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2006
Posty: 261
Rejestracja: 06 marca 2006

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2010, 10:07

steru pisze:No i tak : jeden mówi, że to pomysł Dziwisza, Dziwisz mówi że J.Kaczyńskiego, Kancelaria Prezydenta że Rządu z Dziwiszem itd. To co? Już nikt nie potrtafi przyznać, że wpadł na ten pomysł? I jakoś nie chce mi się wierzyć, że J. Kaczyński był "namawiany" a nie "namawiającym" w tej kwestii.
Ale co się spinasz, ciskasz niepotrzebnie. Wsiadaj w samolot/pociąg/samochód/na rower i jedź do Krakowa, wyraź swój sprzeciw.
Łukasz pisze:Pomysł z Wawelem jest śmieszny.
Repertuar Twoich argumentów zrobił na mnie nie lada wrażenie.
Łukasz pisze: Oczywiste, ale słuszne:
http://www.weszlo.com/blog/6/417
Paszkwil.


Forza Juve!
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2010, 10:15

Don Mateo pisze:Ale co się spinasz, ciskasz niepotrzebnie. Wsiadaj w samolot/pociąg/samochód/na rower i jedź do Krakowa, wyraź swój sprzeciw.
Wyrażam swoją opinię - mam do tego prawo. Takie gadanie jak Twoje niczego nie zmieni.

A co do wyrażania sprzeciwu, to wybacz ale nie Twoja sprawa w jaki sposób to robię. Do Krakowa się nie wybiorę bo nie czuję potrzeby ani obowiązku.

Za przeproszeniem : czekam na sytuację w której to Ty będziesz krytykował pomysł innego człowieka, który będzie nawoływał do pogrzebu takiego Kwaśniewskiego na Wawelu :roll:


Don Mateo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2006
Posty: 261
Rejestracja: 06 marca 2006

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2010, 10:29

steru pisze:Wyrażam swoją opinię - mam do tego prawo. Takie gadanie jak Twoje niczego nie zmieni.

A co do wyrażania sprzeciwu, to wybacz ale nie Twoja sprawa w jaki sposób to robię. Do Krakowa się nie wybiorę bo nie czuję potrzeby ani obowiązku.

Za przeproszeniem : czekam na sytuację w której to Ty będziesz krytykował pomysł innego człowieka, który będzie nawoływał do pogrzebu takiego Kwaśniewskiego na Wawelu :roll:
1. Owszem, masz prawo do wyrażania swoich opinii, podobnie jak ja posiadam takowe, by się do nich odnieść, jeżeli uznam to za stosowne.

2. Owszem, ale mam prawo do jej skomentowania. Z wyjazdem do Krakowa to była luźna propozycja.

3. Samemu sobie odpowiedziałeś pisząc "takiemu" Kwaśniewskiemu.


Forza Juve!
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2010, 10:35

Don Mateo pisze: 3. Samemu sobie odpowiedziałeś pisząc "takiemu" Kwaśniewskiemu.
Napisałem "takiemu" bo domyślam się, że właśnie tak go postrzegasz. Dla mnie on był lepszym prezydentem i dażyłem go większym szacunkiem, a mimo to nie myślałbym o jego królewskim pochówku. Próbuje Ci jedynie udowodnić, że to nie preferencje polityczne mną kierują - tylko zdrowy rozsądek.

To by było na tyle. Baj baj :*


Don Mateo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2006
Posty: 261
Rejestracja: 06 marca 2006

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2010, 10:41

steru pisze:Napisałem "takiemu" bo domyślam się, że właśnie tak go postrzegasz. Dla mnie on był lepszym prezydentem i dażyłem go większym szacunkiem, a mimo to nie myślałbym o jego królewskim pochówku. Próbuje Ci jedynie udowodnić, że to nie preferencje polityczne mną kierują - tylko zdrowy rozsądek.
Nie czas i miejsce na rozważania kto był lepszym Prezydentem. Wrócimy do tej rozmowy za jakiś czas w odpowiednim topicu.
steru pisze:To by było na tyle. Baj baj :*
Tylko interiści tak się żegnają.


Forza Juve!
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2010, 10:46

Don Mateo pisze:Nie czas i miejsce na rozważania kto był lepszym Prezydentem. Wrócimy do tej rozmowy za jakiś czas w odpowiednim topicu.
Czytaj ze zrozumieniem.
Don Mateo pisze:Tylko interiści tak się żegnają.
Masz rację, przepraszam :oops:

KU CHWALE OJCZYZNY!


Don Mateo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2006
Posty: 261
Rejestracja: 06 marca 2006

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2010, 11:04

steru pisze:Czytaj ze zrozumieniem.
Napisałeś, że "Kwachu był lepszym Prezydentem jak Lech Kaczyński". Odpowiedziałem, że nie czas i temat na tego typu rozmowy. Kolejne zdanie: " Kieruję się zdrowym rozsądkiem" darowałem już sobie, bo każdy, kto wygłasza takie teorie ze zdrowym rozsądkiem nie ma nic wspólnego. Nie chciałem tego napisać, ale swoją bezczelnością zmusiłeś mnie do tego.

Zatem kto tutaj ma problemy ze zrozumieniem słowa pisanego?
steru pisze:
Don Mateo pisze:Tylko interiści tak się żegnają.
Masz rację, przepraszam :oops:
Nie masz mnie za co przepraszać, interisto.


Forza Juve!
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2010, 11:05

Don Mateo pisze: Ale co się spinasz, ciskasz niepotrzebnie. Wsiadaj w samolot/pociąg/samochód/na rower i jedź do Krakowa, wyraź swój sprzeciw.
Po co zakłócać spokój zmarłego, skoro decyzja jest już postanowiona?

Don Mateo pisze:
Łukasz pisze:Pomysł z Wawelem jest śmieszny.
Repertuar Twoich argumentów zrobił na mnie nie lada wrażenie.
Łukasz pisze: Oczywiste, ale słuszne:
http://www.weszlo.com/blog/6/417
Paszkwil.
Nie paszkwil, logiczne podsumowanie sytuacji. Związki Kaczyńskiego z Krakowem są żadne. Urodził się i wychował w Warszawie, gdzie spoczywają też członkowie jego rodziny, stolicy Polski, której później został prezydentem (a nawet których, bo i stolicy i Polski). Jego jedyną zasługą dla tego państwa jest to, że zwyczajnie pełnił urząd prezydenta.

Niech będzie Wawel, ok, ale jeśli tak, to konsekwentnie Kwaśniewski i Wałęsa też tam powinni spocząć, bo mają takie same zasługi dla tego kraju, jak Kaczyński. Jak będzie - zobaczymy. Ale jeżeli argumentem na pochowanie Kaczyńskiego w Wawelu nie są jego zasługi jako prezydenta dla Polski, tylko fakt, że zginął w taki a nie inny sposób, to decyzja jest delikatnie mówiąc kontrowersyjna, bo bohaterska śmierć męczeńska - co próbują nam wmówić niektórzy - to to nie jest, tylko zwyczajny, nieszczęśliwy i przykry wypadek.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2010, 14:43

Łukasz pisze:Pomysł z Wawelem jest śmieszny. Ciekawi mnie, czy - konsekwentnie - pochowani zostaną tam Wałęsa i Kwaśniewski?

Oczywiste, ale słuszne:
http://www.weszlo.com/blog/6/417
A czy jest zachowana jakaś kolejność w pochówku poprzednich Prezydentów RP?


belial

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 298
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2010, 14:55

Łukasz pisze:Niech będzie Wawel, ok, ale jeśli tak, to konsekwentnie Kwaśniewski i Wałęsa też tam powinni spocząć, bo mają takie same zasługi dla tego kraju, jak Kaczyński.
Lech Wałęsa - laureat pokojowej nagrody Nobla

Aleksander Kwasniewski - wprowadzenie Polski do NATO, UE, ustanowienie obecnej Konstytucji, ktora wydaje sie byc najbardziej rozsadnym kompromisem dla wszystkich srodowisk

Lech Kaczynski - byl Prezydentem ktory zginal w katastrofie lotnicznej. Polska go rowniez zapamieta z calego szeregu "epizodow" o ktorych nie chce teraz pisac z szacunku dla jego rodziny - aczkolwiek chlubne to one nie byly.

Faktycznie, zaslugi podobne...

Jak rodzinie bedzie sie zylo lepiej z faktem ze zwloki beda sie rozkladac akurat tam to ja nie widze przeszkod - tylko ten temat (kto zdecydowal, po co, dlaczego) bedzie do nich powracal jak bumerang przez dluuuuugi czas, poczawszy od momentu kiedy opadnie kurz po zalobie narodowej.


paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2010, 17:33

belial pisze:
Aleksander Kwasniewski - wprowadzenie Polski do NATO, UE, ustanowienie obecnej Konstytucji, ktora wydaje sie byc najbardziej rozsadnym kompromisem dla wszystkich srodowisk
+
Choroba Filipińska.


Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2010, 17:50

belial pisze:Aleksander Kwasniewski - wprowadzenie Polski do NATO, UE, ustanowienie obecnej Konstytucji, ktora wydaje sie byc najbardziej rozsadnym kompromisem dla wszystkich srodowisk
WoW, każdy kto byłby wtedy na stanowisku Prezydenta by to zrobił O.o.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2010, 18:50

Vesper pisze:
belial pisze:Aleksander Kwasniewski - wprowadzenie Polski do NATO, UE, ustanowienie obecnej Konstytucji, ktora wydaje sie byc najbardziej rozsadnym kompromisem dla wszystkich srodowisk
WoW, każdy kto byłby wtedy na stanowisku Prezydenta by to zrobił O.o.
Z tego powodu mamy mu umniejszać zasługi?


ODPOWIEDZ