Rozbił się samolot z Lechem Kaczyńskim na pokładzie!!!

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2010, 19:28

Dla mnie nie rożnią się aż tak bardzo, byśmy nie mogli porównywać tych dwóch przypadków. To aż historia i tylko historia. Kto nam zabroni oceniać, skoro żyjemy w czasach kiedy się to dzieje? To nie są suche fakty z kart podręczników historii o zamierzchłych wydarzeniach, które mamy sobie wkuć jako pewnik. Jeśli nie chcesz tego uszanować, musimy się rozstać Kamilu. Chyba nie dorośliśmy do naszego związku, jaki chcieliśmy stworzyć.

http://wiadomosci.wp.pl/gid,12172237,ti ... leria.html
Obama przyleci na pogrzeb Kaczyńskiego, wklejam bo ktoś się kiedyś zastanawiał czy USA mają nas w dupie.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2010, 20:07

RadeKas pisze:Bzdura. Krolem bylby dobrym, ale niestety nie mial zadnych szans na realizacje swoich planow. Podziekowac za to mozemy magnaterii litewskiej, ktora wielokrotnie zdradzala Sobieskiego, nie przybywala na jego rozkaz i generalnie prowadzila polityke z haslem "nie wazne jak, wazne zeby zaszkodzic Sobieskiemu".
Czekam na PW co takiego Sobieski zrobił "dobrego" jak był królem.

A co do pogrzebu na Wawelu to przecież, nie rodzina Kaczyńskiego chciała tam jego pochówku! Z inicjatywą wyszedł Kardynał S.Dziwisz, rodzina tylko na to się zgodziła (co moim zdaniem jest błędem). Jestem przekonany ,że nasz Prezydent wolał by być pochowany w swojej rodzinnej Warszawie.
I nie oszukujmy się przychodzi Kardynał do rodziny każdego z was i mówią ,że możecie być pochowani na Wawelu obok Piłsudskiego, to wątpię by ktoś się nie zgodził, więc nie dziwmy się rodzinie.


Hubson

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2009
Posty: 683
Rejestracja: 03 lipca 2009

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2010, 20:08

Przepowiednia Nostradamusa :

"I wtem wielki ptak metalowy upadnie i rozdzieli dwóch braci, a na nim
znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego... ...a na kraj ogarnięty
chaosem i żałobą, wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy(...)"

Nie wiem czy się śmiać czy płakać :think:
Poczekamy do 18-tego i zobaczymy co Ruski pokażą ...


RadeKas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2003
Posty: 1200
Rejestracja: 12 lipca 2003

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2010, 20:14

Vesper pisze:
Czekam na PW co takiego Sobieski zrobił "dobrego" jak był królem.
Nie doczekasz sie. Jezeli chcesz dowiedziec sie na ten temat wiecej, polecam ksiazki Pawla Jasienicy.

Wracajac do tematu.



Autorowi gratuluje choroby psychicznej.


srali muszki będzie wiosna
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2010, 20:18

Lypsky pisze:Można mówić o błędzie, niezadowoleniu, ale nie wydaje mi się byśmy byli odpowiednimi osobami, które mogą osądzić kto zasługuje, a kto nie.
Mogę wobec tego zapytać, kto takie prawo posiada? Kto posiada prawo do decydowania kto zasługuje a kto nie zasługuje? I dlaczego?

Najlepiej siedzieć cicho, zgadzać się na wszystko i wyznaczać moralne granice innym.

Jeżeli mogę jeszcze zapytać, bo nie bardzo się orientuje w temacie. Czy i ile kosztuje zwiedzanie krypt na Wawelu?


Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2010, 20:24

RadeKas pisze:Nie doczekasz sie.
Wiem, bo nie był dobrym królem.
RadeKas pisze:

Autorowi gratuluje choroby psychicznej.
Dokładnie!


Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2010, 20:53

szczypek pisze: Mogę wobec tego zapytać[...]
Nie możesz.
szczypek pisze: Najlepiej siedzieć cicho, zgadzać się na wszystko i wyznaczać moralne granice innym.
Widzisz, ja uważam, że lepiej wyjść na ulice i krzyczeć, awanturować się, tupać nóżkami, szczególnie w czasie żałoby narodowej (przepraszam Martinie!).
Piszesz tak mądre zdania, że za chwilę pomyślę, iż obok Ciebie siedzi mama (pozdrowienia od całego Juvenpoland!).

Żebym nie został źle zrozumiany, jeśli uważacie, że macie wystarczającą wiedzę i czujecie się odpowiednimi osobami do tego by osądzać/dywagować, kto zasługuje na miejsce na Wawelu, kto zrobił wystarczająco dużo, kto był patriotą etc., proszę bardzo. Dla mnie są to mocne słowa i ja nie mam zamiaru tego robić. Wyraziłem swoje zdanie, a co robicie wasza sprawa, wasze sumienia.


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
Azrael

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 marca 2008
Posty: 1317
Rejestracja: 15 marca 2008

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2010, 20:55

pan Zambrotta pisze:http://wiadomosci.wp.pl/gid,12172237,ti ... leria.html
Obama przyleci na pogrzeb Kaczyńskiego, wklejam bo ktoś się kiedyś zastanawiał czy USA mają nas w dupie.
Czasami malkontenctwem można coś uzyskać. Miło ze strony Amerykanów, że dostrzegli nasze "narodowe potrzeby" aby nas właśnie dostrzegać.
Dziwię się, że nasi sojusznicy jeszcze tego się nie nauczyli, że dla polskiego narodu ważniejsze jest nie to co się dla niego REALNIE robi, a to jak się o nim mówi, pisze, że lubi być ładnie skadrowany we wspólnym zdjęciu, pogłaskany po główce i ułańskim pióropuszu...

Co do tematu pochówku głowy naszego państwa, to już się z tym "pogodziłem". Otwieramy nowe karty historii. W sumie fajnie, że coś takiego dzieje się na naszych oczach. Trochę się dziwię rodzinie(?) tragicznie zmarłych. Poza tym Kraków oczywiście o wiele piękniejszy od Warszawy...


Pozdrawiam!
Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2010, 21:06

Junakson pisze:Bo na to nie zasługuje. Zobacz, jakie osoby tam pochowano. Wszystko jasne. Ta decyzja była podjęta zbyt emocjonalnie i tyle. A najgorsze jest to, że naród zostanie podzielony.
Ale jak nie zasługuje ?

Znaczy nie wiem w ogóle w czym problem i po co te podziały. Nie wierze, że dla polaków wawel ma takie znaczenie emocjonalne, a zewsząd trąci mi partyjniactwem i hipokryzją.

I nie, nie lubię pisu, nie lubię kaczyńskich. Osobiście dla mnie mogą go nawet w Jarocinie pochować, jak sobie rodzina zażyczy.


Moggi: "People keep asking where Juve got the money to buy Vlahovic but they forget that the club is owned by the Elkanns. 2% of the Elkann assets are enough to buy Inter, this is not a joke, let's be clear, it's real data."
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2010, 21:11



jeśli to okaże się prawdą, to nie rozumiem - jak DOŚWIADCZENI piloci mogli tak się zachować?


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2010, 21:18

Ja czytałem, że było jedno podejście :prochno:

kto ustali poprawną wersję?


Moggi: "People keep asking where Juve got the money to buy Vlahovic but they forget that the club is owned by the Elkanns. 2% of the Elkann assets are enough to buy Inter, this is not a joke, let's be clear, it's real data."
Don Mateo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2006
Posty: 261
Rejestracja: 06 marca 2006

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2010, 21:18

szczypek pisze: Mogę wobec tego zapytać, kto takie prawo posiada? Kto posiada prawo do decydowania kto zasługuje a kto nie zasługuje? I dlaczego?
Takowe prawo posiada Kardynał Dziwisz, jako "zarządca". Dlaczego On, odpowiedz sobie sam.

Jednakże wiadomo, że potrzebne są dwie zgody. Rodzina może sobie chcieć Wawel, ale bez zgody Dziwisza nic z tego nie będzie. Dziwisz może sobie też chcieć, ale zgoda rodziny jest niezbędna. Dotyczy to Wawelu jak i każdego innego miejsca.


Forza Juve!
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2010, 21:19

Ein pisze:Ja czytałem, że było jedno podejście :prochno:

kto ustali poprawną wersję?
ja ustalę :C

jedno podejście, poprzedzone 3 krotnym kołowaniem nad lotniskiem.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
belial

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 298
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2010, 21:29

Vesper pisze:A co do pogrzebu na Wawelu to przecież, nie rodzina Kaczyńskiego chciała tam jego pochówku! Z inicjatywą wyszedł Kardynał S.Dziwisz, rodzina tylko na to się zgodziła (co moim zdaniem jest błędem). Jestem przekonany ,że nasz Prezydent wolał by być pochowany w swojej rodzinnej Warszawie.
I nie oszukujmy się przychodzi Kardynał do rodziny każdego z was i mówią ,że możecie być pochowani na Wawelu obok Piłsudskiego, to wątpię by ktoś się nie zgodził, więc nie dziwmy się rodzinie.
Przed chwila pokazywali na TVN24 wywiad z kard. Dziwiszem, w ktorym kategorycznie zaprzecza jakoby byla to jego decyzja. Twierdzi, iz jego inicjatywa bylo tylko uruchomienie dzwonu Zygmunta oraz organizacja nabozenstwa. Powiedzial, ze inicjatywa wyszla "od czlonkow rodziny oraz kregow przyjaciol Prezydenta". Po chwili potwierdzil, iz J.Kaczynski dzien wczesniej kontaktowal sie z nim kilkukrotnie.

Osobiscie mi to nie robi ZADNEJ roznicy gdzie beda lezaly zwloki - a napinaczom ktorzy twierdza ze Kaczynski bedzie tam osoba "niegodna" to polecam poglebic wiedze na temat tej niechlubnej czesci zyciorysu chociazby przyszlego kompana z krypty - pana Pilsudskiego. Szkoda tylko, ze bracia Kaczynscy nawet po smierci beda dzielily rodakow - pan Jaroslaw "zalatwiajac" pochowek na Wawelu, a pan Lech (w zasadzie co on teraz moze...?) spoczywajac tam na wieki. Podobno ma tam powstac krypta prezydencka - ciekawe czy doczekamy sie chichotu historii, i obok pana Lecha spocznie kiedys np pan gen. Jaruzelski.

Co do wszelakich teorii dot. katastrofy - poki nie bedzie potwierdzonych parametrow lotu, to takie symulacje sa tylko i wylacznie jednymi z dziesiatek mozliwych scenariuszy.


Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2010, 21:47



dopiero ten filmik obejrzałem.

Powie mi ktoś coś więcej jak te strzały zostały wytłumaczone, i kto tam biegał wokół tego samolotu ?


Moggi: "People keep asking where Juve got the money to buy Vlahovic but they forget that the club is owned by the Elkanns. 2% of the Elkann assets are enough to buy Inter, this is not a joke, let's be clear, it's real data."
ODPOWIEDZ