Rozbił się samolot z Lechem Kaczyńskim na pokładzie!!!

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
meloo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2008
Posty: 236
Rejestracja: 17 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2010, 12:55

Martin pisze:Kaczyński nie miał wysokiego poparcia, większość odliczała czas do zakończenia jego kadencji, a teraz gdy zginął tragicznie wynosi się go ponad piedestał.
O jaką większość Ci chodzi... bo jedyna wiekszosc o jakiej możemy mówic to ta, która wybrała go w wolnych wyborach. Piszesz o manipulacji w mediach a sam chyba zbyt sie jej poddałes.
Martin pisze:Dobrze. Był wspaniałym mężem, ojcem, dziadkiem. Maria Kaczyńska była wspaniałą żoną, matką, babcią. Wszyscy go żałują bo to co się stało jest tragiczne...
Heh.. jesli to wszystko co o nim mozesz powiedziec to wspołczuje. Był działaczem Solidarności, walczył o nasza demokracje, był Prezydentem Warszawy i przede wszystkim Prezydentem RP który zginął tragicznie pełniąc służbe. Oczywiscie mozna mu wiele zarzucic co do jego polityki, ale jedno trzeba mu oddac ze zawsze chciał dobra Polski. I co w naszym kraju rzadkie u politykow... nie mozna miec chyba zastrzezen co do jego uczciwosci.
To chyba wystarczajace powody by nazwac go patriota.
cygi pisze:Jeżeli na Wawelu pochowani są prawdziwi patrioci, to Kaczyński zasługuje na to miejsce.
To tez sprawa dyskusyjna...
Don Mateo pisze: Bawią mnie tylko wszczynane bunty i oburzenia przez osoby (np. ValsoVero) które do wczoraj o istnieniu Krypty Wawelskiej nawet nie
wiedziały.
I wszystko na ten temat... :roll: Jak to ktos powiedzial... pełnia swój polityczny obowiazek.
Szkoda ze tak to sie konczy... ciała ofiar jeszcze dobrze nie wystygły a my juz wracamy do swojego codziennego politycznego bagna.


K.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lutego 2004
Posty: 676
Rejestracja: 17 lutego 2004

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2010, 13:06

Don Mateo pisze:Jaruzelski szkodził Polsce,
Bardzo subiektywna opinia. Wiele osób uważa, że Kaczyński szkodził Polsce.
Don Mateo pisze:poza tym nie był wybrany przez obywateli.
Był pierwszym prezydentem III RP, czy się to komuś podoba czy nie. W wielu krajach prezydenci wybierani są przez np. Zgromadzenie Narodowe.
Don Mateo pisze:A czy zwykły szary obywatel dowiedziałby się prawdy, gdyby stała za tym Rosja? Teoretycznie pytam, bo zauważyłem głosy, że każdy jest winien (Pilot, Prezydent, pogoda, samolot), ale podejrzeń w stronę Rosji nikt nie kieruję.
No to podyskutujmy sobie co zyskałaby Rosja? Co zyskałby Putin i Miedwiediew zabijając prezydenta któremu kończy się kadencja i raczej nie zostanie wybrany na następną?
Don Mateo pisze:A już choćby robienie z Polskich pilotów nieuków nieznających rosyjskiego daje do myślenia.
Czytałeś ten wywiad/rozmowę? Ten człowiek cały czas odpowiadał "nie wiem". Wreszcie za którymś razem odpowiedział "może nie znali rosyjskiego". No faktycznie taka wypowiedź to obraza polskich pilotów...:roll:
Don Mateo pisze:Jarosław Gowin mówi tak:

Lech Kaczyński był głową państwa i zginął na służbie. Jego zdaniem, pochowanie prezydenta i jego żony na Wawelu byłoby symbolicznym hołdem dla wszystkich ofiar sobotniej tragedii w Smoleńsku, a nawet dla oficerów zamordowanych w Katyniu.
Jarosław Gowin to człowiek kościoła, trudno żeby protestował przeciwko kościelnym decyzjom.
Don Mateo pisze:Bawią mnie tylko wszczynane bunty i oburzenia
A mnie bawi robienie bohatera z człowieka, którego jedynym osiągnięciem było to że zginął w wypadku.


Obrazek
ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2010, 13:26

kyle666 pisze: Dokładnie. Jaruzelski, Wałęsa, Kwaśniewski i następni prezydenci III RP też zostaną pochowani na Wawelu?
Nie zostanie, przynajmniej mam taką nadzieję.
Abstrahując od tego jakimi byli prezydentami, warto przypomnieć piękne zachowanie w Katyniu jednego z nich


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2010, 13:43

kyle666 pisze: A mnie bawi robienie bohatera z człowieka, którego jedynym osiągnięciem było to że zginął w wypadku.
ujadaj, ujadaj.
gosciu_Muranista pisze: ps. patrzcie jakie media mają wpływ
powaga?

No i zaczęło się. Kim wy jesteście by mówić kto zasługuję, a kto nie, na to by być pochowanym na Wawelu? Historia ich oceni.
Porównywanie Kaczyńskiego do Jaruzelskiego - mistrzostwo świata, gratuluję wam z całego serca. Różnicy między tragicznie zmarłym urzędującym prezydentem, a byłymi prezydentami również nie widzicie?
Wolałbym by pochowano go w Warszawie, ale decyzję akceptuję.

ps
virusT już nie odliczasz czasu do końca kadencji Lecha Kaczyńskiego?


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2010, 13:48

ewerthon pisze:
kyle666 pisze: Dokładnie. Jaruzelski, Wałęsa, Kwaśniewski i następni prezydenci III RP też zostaną pochowani na Wawelu?
Nie zostanie, przynajmniej mam taką nadzieję.
Abstrahując od tego jakimi byli prezydentami, warto przypomnieć piękne zachowanie w Katyniu jednego z nich
Nie za bardzo zaczynamy odbiegać od tematu? Według mnie ani Kwaśniewski ani Kaczyński nie zasługują na taki pochówek, tj. na Wawelu.

Idąc dalej, uważam że Kwaśniewski był lepszym prezydentem niż Kaczyński.

Jeszcze dalej? Dość tej załoby i biadolenia. Co się stało to się nie odstanie. Ciągle słysze prezydent, małżonka prezydenta... A co z tymi najmniej ważnymi? Media dopiero wczoraj wspomniały o dziewczynach obsługujących ten lot. Młode, pełne życia - zginęły podczas wykonywania standardowych obowiązków, będąc w pracy. A reszta? Bądźmy szczerzy, musieli w tym samolocie lecieć Ci wszyscy ludzie...? Jedni polecieli ze względu na pełnione funkcje, jedni polecieli bo tak wypada a jeszcze inni złożyć hołd ofiarom Katynia. Co najlepsze, uważam że tych ostatnich było najmniej...

PS. Teraz wszyscy kochają prezydenta, a wcześniej wszyscy się śmiali. Banda ignorantów. Po wyborach w których Kaczyński wygrał obciachem było się przyznać, że się na niego głosowało, a teraz? Bohater, patriota, wielki człowiek... Litości :roll:
paku pisze: Argumenty kolego.
Bo Kwaśniewski był bardziej reprezentatywny ?
Lepiej. Bo nie był Kaczyńskim. Styka, "kolego"?
Ostatnio zmieniony 14 kwietnia 2010, 13:56 przez steru, łącznie zmieniany 1 raz.


paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2010, 13:49

VirusT pisze:
paku pisze:I tak. Macie rację. Brat Lecha Kaczyńskiego robi z siebie błazna, bo chce godnego pochówku swojego brata. :?
Rozumiem kolego, ze jezeli rodzina Jaruzelskiego bedzie chciala go pochować na Wawelu, rowniez staniesz ramie w ramie ze zwolenikami tego pomysłu... jezeli tak, to ja z Toba koncze dyskusje bo nie warto, a jezeli bedziesz w tym przypadku przeciwny to gratuluje kolejnej zmiany pogladów na temat pochówków Prezydentów RP na Wawelu.
A czemu Jaruzelski ma być pochowany na Wawelu ? Zresztą nie wszyscy prezydenci są pochowani w jednym miejscu, więc o czym rozmawiamy ?
steru pisze:Idąc dalej, uważam że Kwaśniewski był lepszym prezydentem niż Kaczyński.
Argumenty kolego.
Bo Kwaśniewski był bardziej reprezentatywny ?


K.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lutego 2004
Posty: 676
Rejestracja: 17 lutego 2004

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2010, 13:55

Lypsky pisze:
kyle666 pisze: A mnie bawi robienie bohatera z człowieka, którego jedynym osiągnięciem było to że zginął w wypadku.
ujadaj, ujadaj.
Jakiś argument albo siedź cicho.
Lypsky pisze:Historia ich oceni.
W przypadku Kaczyńskiego nie bardzo jest co oceniać.
paku pisze:A czemu Jaruzelski ma być pochowany na Wawelu ?
A dlaczego Kaczyński ma być pochowany na Wawelu?


Obrazek


Obrazek
Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2010, 14:01

Nie krępuj się, ujadaj dalej, pokaż swoje JA, leć po koszulkę z napisem "nie płakałem po Kaczyńskim". Uwielbiam takie dziewczyny.

http://wiadomosci.onet.pl/2155124,11,no ... ,item.html
Kolejna inicjatywa.


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2010, 14:07

Don Mateo pisze: Bawią mnie tylko wszczynane bunty i oburzenia przez osoby (np. ValsoVero) które do wczoraj o istnieniu Krypty Wawelskiej nawet nie wiedziały.
Po pierwsze FalsoVero
Po drugie nic o mnie nie wiesz, nie masz pojęcia gdzie byłem, ile razy byłem tak więc zamknij pyszczek i nie pompuj się bo pękniesz.


Bohaterska śmierć w służbie ojczyzny, zginąć podczas lądowania samolotu... To nie wiem jak nazwać tych którzy zginęli podczas pełnienia służby w Iraku i Afganistanie. To jest śmierć na służbie wobec państwa. Oczywiście jak żołnierze którzy są w większości naszymi rówieśnikami to o tym tak głośno się nie mówi każdy zobaczy w wiadomościach i zapomni... A kto tak bardzo chciał by żołnierze zostali wysłani ponieważ trzeba pociągnąć laske USA :think:


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
K.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lutego 2004
Posty: 676
Rejestracja: 17 lutego 2004

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2010, 14:10

Lypsky pisze:Nie krępuj się, ujadaj dalej, pokaż swoje JA, leć po koszulkę z napisem "nie płakałem po Kaczyńskim". Uwielbiam takie dziewczyny.
Jak tylko się pojawi. Będzie wisiała obok "nie płakałem po papieżu".
Nie ma to jak sięgać po ofiary Katynia, tylko po to żeby "wytrącić z ręki argumenty tym, którzy uważają, że Lech Kaczyński nie zasłużył na pochówek na Wawelu".


Obrazek
paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2010, 14:23

kyle666 pisze:Jak tylko się pojawi. Będzie wisiała obok "nie płakałem po papieżu".
Jakie masz obywatelstwo ?
steru pisze:PS. Teraz wszyscy kochają prezydenta, a wcześniej wszyscy się śmiali. Banda ignorantów. Po wyborach w których Kaczyński wygrał obciachem było się przyznać, że się na niego głosowało, a teraz? Bohater, patriota, wielki człowiek... Litości :roll:
paku pisze: Argumenty kolego.
Bo Kwaśniewski był bardziej reprezentatywny ?
Lepiej. Bo nie był Kaczyńskim. Styka, "kolego"?
I nie wyprowadziłeś się z tego kraju w którym rządził Kaczyński? Dziwne. Co do tego PS co napisałeś. Mnie odlicz od tej liczby hipokrytów. Głosowałem na Lecha Kaczyńskiego, i miałem zamiar głosować na niego w najbliższych wyborach. Jako obywatel tego kraju jestem zobowiązany oddać mu hołd. Na pewno udam się na pogrzeb.
Nie wiem czy ktoś pamięta też o tym że prócz Pełnienia funkcji Głowy Państwa Lech Kaczyński pełnił również obowiązki, Prezesa NIK, Ministra Sprawiedliwości i prokuratora generalnego, prezydenta Warszawy.
Ostatnio zmieniony 14 kwietnia 2010, 14:32 przez paku, łącznie zmieniany 2 razy.


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2010, 14:24

mateo369 pisze:
FalsoVero pisze:
mateo369 pisze:Dziwisz powiedział, że zginął bohatersko z czym zgodzić się trzeba
Powiedz mi co znaczy dla Ciebie zginął bohatersko ? Ponieważ ja się z tym nie zgadzam.
Zginął w służbie dla Ojczyzny a nie lecąc na wakacje. Jeśli dla Ciebie to nie była bohaterska śmierć to równie dobrze można powiedzieć, ze prawdziwych patriotów już praktycznie nie ma bo mało jest takich osób które poświęciłoby swoje życie dla Ojczyzny, co oczywiście jest kompletną bzdurą. We współczesnym świecie patriotyzm, a co za tym idzie też bohaterstwo, przejawia się w inny sposób.
Wybacz, ale jest wielu ludzi, którzy giną w służbie dla Ojczyzny i jakoś ich ciał nie widzę na Wawelu. To nie jest argumen. Kombinuj dalej.
gosciu_Muranista pisze: no proszę członkowie PiSu powinni ustalić jedną wersję bo dziś rano w Radiu Zet Monika Olejnik rozmawiała z osobą z grona bliskich znajomych i on powiedział, że to był pomysł i rodziny i Dziwisza ( z tym, że powiedział to tak jakby od samego Dziwisza ten pomysł wyszedł) Olejnik dopytała czy to była inicjatywa Dziwisza (2 razy musiała pytać) to osoba ta powiedziała, że nie - że to wyszło od rodziny. Czyli w końcu jak?
Co to był za koleś? Jak to słuchałem to się we mnie tak gotowało, że szkoda gadać. Przecież ten koleś nie miał żadnych argumentów. Na wszystkie pytania Olejnik odpowiadał, że "nie czas na takie debaty"...
Don Mateo pisze: A czy zwykły szary obywatel dowiedziałby się prawdy, gdyby stała za tym Rosja? Teoretycznie pytam, bo zauważyłem głosy, że każdy jest winien (Pilot, Prezydent, pogoda, samolot), ale podejrzeń w stronę Rosji nikt nie kieruję. A już choćby robienie z Polskich pilotów nieuków nieznających rosyjskiego daje do myślenia.
Równie dobrze mógł być to błąd osoby z wieży kontrolnej, co nie oznacza od razu spisek czy mord ze strony narodu rosyjskiego. Czy jeśli wyjdzie, że błąd popełnił pilot to będzie oznaczało, że to Polacy są winni zbrodni? Nie ma to jak doszukiwanie się wszędzie spisków.
meloo pisze:
Martin pisze:Kaczyński nie miał wysokiego poparcia, większość odliczała czas do zakończenia jego kadencji, a teraz gdy zginął tragicznie wynosi się go ponad piedestał.
O jaką większość Ci chodzi... bo jedyna wiekszosc o jakiej możemy mówic to ta, która wybrała go w wolnych wyborach. Piszesz o manipulacji w mediach a sam chyba zbyt sie jej poddałes.
Ciężko mi teraz rzucać liczbami ale nie zaprzeczysz, że poparcia wielkiego nie miał. I w tym momencie nie wnikam czy była to wina mediów czy jego samego, bo nie to jest istotą mojej wypowiedzi.
meloo pisze:
Martin pisze:Dobrze. Był wspaniałym mężem, ojcem, dziadkiem. Maria Kaczyńska była wspaniałą żoną, matką, babcią. Wszyscy go żałują bo to co się stało jest tragiczne...
Heh.. jesli to wszystko co o nim mozesz powiedziec to wspołczuje. Był działaczem Solidarności, walczył o nasza demokracje, był Prezydentem Warszawy i przede wszystkim Prezydentem RP który zginął tragicznie pełniąc służbe.
Brawa za ocenę wypowiedzi wedle własnego widzimisię. Wedle ciebie aby go przedstawić takiego jak go znałem i odbierałem miałem zacytować całą jego "wspaniałą" biografię?
meloo pisze: Szkoda ze tak to sie konczy... ciała ofiar jeszcze dobrze nie wystygły a my juz wracamy do swojego codziennego politycznego bagna.
Też mi to nie odpowiada i rzadko ulegam prowokacjom. Niestety czy żałoba czy nie, nie mogę obojętnie przejść wobec tak kontrowersyjnej decyzji. Ktoś kto ją podjął powinien być tego świadom, że wkłada "kik w mrowisko". Podejrzewam, że liczył iż posłuszne baranki, którym nakazało się przeżywać tragedię nie pisną ani słówka.
steru pisze: Jeszcze dalej? Dość tej załoby i biadolenia. Co się stało to się nie odstanie. Ciągle słysze prezydent, małżonka prezydenta... A co z tymi najmniej ważnymi? Media dopiero wczoraj wspomniały o dziewczynach obsługujących ten lot. Młode, pełne życia - zginęły podczas wykonywania standardowych obowiązków, będąc w pracy. A reszta? Bądźmy szczerzy, musieli w tym samolocie lecieć Ci wszyscy ludzie...? Jedni polecieli ze względu na pełnione funkcje, jedni polecieli bo tak wypada a jeszcze inni złożyć hołd ofiarom Katynia. Co najlepsze, uważam że tych ostatnich było najmniej...

PS. Teraz wszyscy kochają prezydenta, a wcześniej wszyscy się śmiali. Banda ignorantów. Po wyborach w których Kaczyński wygrał obciachem było się przyznać, że się na niego głosowało, a teraz? Bohater, patriota, wielki człowiek... Litości :roll:
:bravo:


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2010, 14:36

paku pisze:I nie wyprowadziłeś się z tego kraju w którym rządził Kaczyński? Dziwne. Co do tego PS co napisałeś. Mnie odlicz od tej liczby hipokrytów. Głosowałem na Lecha Kaczyńskiego, i miałem zamiar głosować na niego w najbliższych wyborach. Jako obywatel tego kraju jestem zobowiązany oddać mu hołd. Na pewno udam się na pogrzeb.
Wyprowadziłem się dopiero jak zaczął rządzić Kaczyński. Choć nie miało to związku z jego osobą. To tak na marginesie.

Głosowałeś na Kaczyńskiego, chciałeś głosować ponownie - świetnie, Twoja świadoma decyzja. Chcesz iść na pogrzeb oddać hołd - idź. Proszę Cię tylko nie mów, że to również mój obowiązek jako obywatela, bo mnie rozśmieszysz.


m-a-t-t-e-o

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 marca 2005
Posty: 532
Rejestracja: 22 marca 2005

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2010, 14:38

Ja, decyzje o pochowaniu Lecha Kaczyńskiego na wawelu, traktuje bardziej jako nieśmieszny żart, bądź dziecinny kaprys rodziny...

1. Przede wszystkim uważam, że Wawel to nie miejsce na, które można się pchać, a tak to niestety teraz wygląda. Decyzja o takim ew miejscu pochówku powinna wyjść od obywateli chcących w taki właśnie sposób uhonorować daną personę. Chodzi mi m-w o taką sytuację jak po śmierci papieża, kiedy to ludzie wręcz walczyli o to by ciało, lub chociaż serce, spoczywało w tym miejscu (co ostatecznie nie doszło do skutku).

2. Lech Kaczyński praktycznie całe swoje życie spędził w Warszawie. Tam się urodził, tam działał, tam pełnił różne ważne funkcje (czy to w sejmie, czy jako prezydent miasta stołecznego oraz wreszcie głowa państwa), także taka decyzja wygląda dość dziwnie i alogiczne...

3. Ludzie decydujący się na taki, a nie inny wybór byli na pewno świadomi kontrowersji jakie za sobą ta decyzja poniesie. Wystarczy tylko przypomnieć jak miasto zareagowało na niedawny pomysł przyznania prezydentowi honorowego obywatelstwa miasta, co mieszkańcy zripostowali petycją sprzeciwiającą się temu pomysłowi oraz bilbordami/plakatami (te znikły całkiem niedawno, słyszałem nawet, że niektóre wciąż wiszą) w podobnym tonie. Zatem skandal był w przypadku takiej decyzji pewny, co raczej nie stawia ludzi za nią odpowiadających w zbyt dobrym świetle, bo zamiast łączyć społeczeństwo w tym trudnym momencie, dzieli je.


Aczkolwiek wszelakiej maści protesty, które odbyły się np pod Kurią, uważam za niesmaczne...


krisu0007

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2010
Posty: 14
Rejestracja: 23 marca 2010

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2010, 14:45

Po prostu teraz wychodzi to kto robił pokazówke po śmierci prezydenta... Wawel to miejsce na które zasługują wyjątkowi ludzie... może nie był dla każdego ideałem ale nawet przez to że cały świat w końcu się dowiedział prawdy o Katyniu czyni Lecha Kaczyńskiego tym wyjątkiem który zasługuje na wawelską kryptę. Kto w takim razie tam zostanie jeszcze pochowany? Nie będzie już nigdy takich bohaterów jak Jan III Sobieski czy Józef Piłsudski bo czasy na to nie pozwalają...


ODPOWIEDZ