Cyfrowa Telewizja Kablowa - DVB-C

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
MarcinB

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2005
Posty: 555
Rejestracja: 20 marca 2005

Nieprzeczytany post 06 lutego 2010, 23:09

Witam ponownie,

ostatnio założyli mi panowie z kablówki cyfrową tv kablową. Mam parę pytań apropo tej TV i nie tylko. Nie wiedziałem na jakim forum napisać więc napisałem na JP bo zawsze jakąś dobrą radę można dostać :-D Otóż, tv cyfrową mam tam gdzie dali mi dekoder z kartą, mogę również przełączyć na tym samym tv na analog. Zaś na drugim TV mam tylko analog.
Czy jest jakaś techniczna możliwość, żebym mógł cieszyć się cyfrową jakością na reszcie TV w domu :?: Nie fajne jest to że na 1 TV mogę jedynie oglądać cyfrówkę, bo nie zawsze mam dostęp do tego TV kiedy chcę i o której chcę :doh:
2 kwestia to planuję kupić monitor i chciałbym na nim mieć tv. Słyszałem że lepiej kupić oddzielnie monitor i tuner gdyż wtedy komp może stać wyłączony, co jest wielkim +. Pewnie musiałbym mieć teraz tuner z dvb-c :?: szkoda tylko że cena w granicach 400 zł :think: Mógłbym wziąć ostatecznie tuner analogowy, ale wtedy takie urządzenie byłoby z tego co mi wiadomo czynne przed 3 lata :doh: bo potem mają w Polsce odłączyć analog, a przejść wszędzie na przekaz cyfrowy.

Będę wdzięczny za wszystkie rady per me ragazzi :ok:


K.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lutego 2004
Posty: 676
Rejestracja: 17 lutego 2004

Nieprzeczytany post 07 lutego 2010, 10:58

MarcinB pisze: Czy jest jakaś techniczna możliwość, żebym mógł cieszyć się cyfrową jakością na reszcie TV w domu :?: Nie fajne jest to że na 1 TV mogę jedynie oglądać cyfrówkę, bo nie zawsze mam dostęp do tego TV kiedy chcę i o której chcę :doh:
Większość kablówek oferuje usługę "multiroom". Dostajesz wtedy drugi dekoder i płacisz, w zależności od kablówki, np. 140% ceny za TV cyfrową, zamiast dwa razy wykupować usługę. Pamiętaj, że nawet jak sobie wypuścisz z dekodera dwa kable HDMI, to na obu odbiornikach będzie leciało to co jest ustawione na dekoderze.
MarcinB pisze: 2 kwestia to planuję kupić monitor i chciałbym na nim mieć tv. Słyszałem że lepiej kupić oddzielnie monitor i tuner gdyż wtedy komp może stać wyłączony, co jest wielkim +. Pewnie musiałbym mieć teraz tuner z dvb-c :?: szkoda tylko że cena w granicach 400 zł :think:
Jak kupisz tuner z wbudowanym tunerem, to przecież nie ma to żadnego związku z kompem, który może być wyłączony. Kabel jest podpinany bezpośrednio do monitora/telewizora.

Zakładam, że kablówkę analogowa masz za darmo, w przypadku kiedy płacisz za cyfrową, tak jak jest to np. w UPC. Wtedy możesz zakładać sobie rozdzielniki (nawet firma powinna Ci założyć) i możesz mieć tyle niezależnych odbiorników analogowych, na ile potrzeby, fantazja i jakość sygnału kablówki pozwala.

W każdym razie, jak już wypuścisz sobie kabelek możesz zrobić tak:

1). Tuner TV PCI do kompa i wtedy faktycznie komputer musi być włączony. Ale są też plusy: pracując na kompie możesz odpalić TV w okienku, co wcale nie jest tak powszechne w monitorach z wbudowanym tunerem, bo muszą posiadać PIP. A zazwyczaj jak już posiadają PIP, to pozwalają na pogląd pracy na kompie w trakcie oglądania TV, a nie na odwrót. Drugim plusem jest banalna wprost możliwość zgrania sygnału.

2). Monitor z wbudowanym tunerem - komp może być wyłączony. Ale największym bólem jest brak możliwość podglądu TV, w czasie pracy na kompie. Tutaj najważniejszą kwestią jest wybór odpowiedniego monitora.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kupić monitor z tunerem, a następnie kartę PCI do kompa.

Mowa oczywiście o tunerach do odbioru kablówki analogowej. Jeżeli chodzi o tunery cyfrowe, to o ile są takie na rynku (oczywiście są droższe jak analogowe), to o tak wymagają wsadzenia karty. A karty np. w UPC są parowane, więc karta z dekodera od kablówki, nie będzie pasowała do tunera w kompie. Co podejrzewam jest do przejścia, niemniej jednak ja akurat się tym nigdy nie bawiłem.
MarcinB pisze: Mógłbym wziąć ostatecznie tuner analogowy, ale wtedy takie urządzenie byłoby z tego co mi wiadomo czynne przed 3 lata :doh: bo potem mają w Polsce odłączyć analog, a przejść wszędzie na przekaz cyfrowy.
Myślę, że 100zł za tuner PCI, który posłuży 3 lata to nie jest jakaś wielka kwota. Szczególnie, że wraz z wyłączeniem analogowej kablówki, teoretycznie powinny spaść ceny cyfrowej. Podobnie ma się sprawa z kupnem monitora z wbudowanym tunerem. Takie monitory, z tego co pamiętam, nie są jakoś dramatycznie droższe.


Obrazek
MarcinB

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2005
Posty: 555
Rejestracja: 20 marca 2005

Nieprzeczytany post 09 lutego 2010, 22:41

To jedynie wchodzi w rachubę opcja z 2 kablem HDMI. Tylko pewnie musiałbym sporo za niego zablulić, bo będzie tego ponad 20 m;/ A co do monitora z tunerem to znalazłem taki z dvb-t mpeg4, tylko nie wiem czy jeśli ja mam cyfrową telewizje kablową to czy ona mi odpali przez taki tuner :?:


K.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lutego 2004
Posty: 676
Rejestracja: 17 lutego 2004

Nieprzeczytany post 09 lutego 2010, 22:52

MarcinB pisze: A co do monitora z tunerem to znalazłem taki z dvb-t mpeg4, tylko nie wiem czy jeśli ja mam cyfrową telewizje kablową to czy ona mi odpali przez taki tuner :?:
Ale tutaj pisałem o analogowej kablówce.

Jak chcesz cyfrową to potrzebujesz drugi dekoder. Chyba, że wypuścisz z dekodera np. dwa kable HDMI. Tylko, że wtedy masz taki sam sygnał na obu odbiornikach. Jak działają i czy działają rozgałęźniki HDMI nie mam zielonego pojęcia. Do tego masz pewnie zabawę z puszczeniem kabla przez całe mieszkanie.

Więc raczej zostaje Ci analogowa kablówka do monitora/tv albo do kompa.


Obrazek
MarcinB

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2005
Posty: 555
Rejestracja: 20 marca 2005

Nieprzeczytany post 09 lutego 2010, 23:10

Do tv juz mam analog, ale da monitora nie ma sensu, bo odłączą za 3 lata analog. Napisz co bym musiał zrobic z tym 2 dekoderem. Byłyby 2 dekodery a 1 karta :?: może tak być :?


K.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lutego 2004
Posty: 676
Rejestracja: 17 lutego 2004

Nieprzeczytany post 10 lutego 2010, 08:46

MarcinB pisze:Do tv juz mam analog, ale da monitora nie ma sensu, bo odłączą za 3 lata analog. Napisz co bym musiał zrobic z tym 2 dekoderem. Byłyby 2 dekodery a 1 karta :?: może tak być :?
W np. UPC karty i dekodery są 'parowane'. Nie użyjesz karty z jednego dekodera na drugim. Przynajmniej teoretycznie.

Jeżeli chcesz koniecznie cyfrową kablówkę to zapytaj czy mają jakąś usługę typu "multi-room".


Obrazek
MarcinB

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2005
Posty: 555
Rejestracja: 20 marca 2005

Nieprzeczytany post 19 lutego 2010, 14:52

Witam, dowiedziałem się co nie co. Na dzień dzisiejszy można wykupić 2 abonament czyli narazie pozostaje mi analog. Ostatnio zakupiłem monitor z tunerem i jest tam opcja "multiscreen" do podziału monitora na kilka części, aby można było jednocześnie korzystać z TV i monitora. Zainstalowałem ten programik ale nie mogę dojść do tego jak go załączyć. Pomożecie :?:


ODPOWIEDZ