!ZIMA! - Snowboard, narty....

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
mb_1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 lipca 2008
Posty: 237
Rejestracja: 16 lipca 2008

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2009, 12:23

Witam wszystkich snowboardzistów, narciarzy, saneczkarzy i wszystkich innych, kochających białe szaleństwo, śnieg i góry!

Zakładam, ten temat (o dziwo, nie było nic takiego wcześniej) abyśmy wszyscy mogli przekazać informacje, dotyczące

* aktualnych warunków
* fajnych miejscówek
* ogólnej rozmowie na temat sportów zimowych.

Polecam stronę www.holidayinfo.cz
aktualne warunki, info- co działa a co nie, kamery itp!
_________________________________

W planach na sobotę, mam zamiar uderzyć do Říčky v O.h. Bardzo fajne miejsce. Nie drogie, choć w porównaniu z rokiem ubiegłym trochę podrożało. Śniegu jest już dostatecznie (60cm) więc powinno być ok.


Coś bliżej, to dzisiaj otworzyli Czarną Górę. Niby jazda za free, ale tylko na 2 300m orczykach :D (POLSKA). Działa również kanapa na szczyt.

Szerokich tras i dużo śniegu!


"Jeśli Juventus wygra kolejne trofea, będę chciał być pierwszym, którzy założy na siebie trykot Starej Damy z trzema gwiazdkami na piersi".
- David Trezeguet
gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2009, 12:35

Ja w niedziele wrocilem z tygodniowego pobytu w Livigno.
Grube imprezy, na stokach warunki super, poza trasami troche gorzej gdyz sniegu za malo, ale ogolnie polecam. Za rok znow inauguracja sezonu na poczatku grudnia w Malym Tybecie :):)
W ten weekend byc moze uderze do Korbielowa, zobaczyc jak tam warunki, a jesli nie uda mi sie wyjechac w weekend, to pojade w poniedzialek/wtorek i bede tam minimum do Nowego Roku.


Motor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2008
Posty: 452
Rejestracja: 27 marca 2008

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2009, 13:54

W tym sezonie narciarskim, jeszcze nie skorzystałem z panujących warunków, ale już 2 stycznia wyjeżdzam w polskie Tatry, wszystko na to wskazuje że warnuki będą idealne na stokach. O ile tempertura się utrzyma będe musiał darować sobie jazdę poza trasą... Jednak to nie będzie koniec "mojego" białego szaleństwa, bo w czasie feri jadę do Włoch wraz z kilkudziesięcio osobową grupą zapelańców narciarskich i snowbordowych, tam nawet przy temperaturze +2 mogę liczyć na świetne warunki, nie koniecznie naturalne :wink: . Za to moj brat w drugi dzień świąt wyjeżdza do północnej Norwegi, która aktualnie jest pogrążona w moroku. Celem jego podróży jest sfotografowanie zorzy polarnej, pogieganie na biegówkach i odwiedzenie starych znajomych z tamtych okolic (kilka krotnie byliśmy w Norwegi latem gdzie poznaliśmy wiele ludzi, np. 3 polskich cysterów).


Za wszelki nie ład w moich wypowiedziach odpowiedzialni są kosmici.

27 marca 2010 - 2 lata na Forum JuvePoland
mb_1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 lipca 2008
Posty: 237
Rejestracja: 16 lipca 2008

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2009, 14:13

zazdroszczę Wam tych wypadów w Alpy :-D
ja już 7rok śmigam i nigdy nie było mi dane zobaczyć tych pięknych gór. (chyba, że latem, ale to się ie liczy) :D
generalnie to preferuje styl: co 2 tyg. na całą sobotę do Czech i kilka dni w ferie.
cóż, czekam na info z Korbielowa :-D


"Jeśli Juventus wygra kolejne trofea, będę chciał być pierwszym, którzy założy na siebie trykot Starej Damy z trzema gwiazdkami na piersi".
- David Trezeguet
Motor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2008
Posty: 452
Rejestracja: 27 marca 2008

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2009, 14:48

To ja może o coś zapytam, czy był ktoś na nartach w Bułgari lub w Andorze? Bardzo mnie to intryguje bo na stronie poświęconaj podróżom wyczytałem iż są tam idealne warunki, do jazdy na nartach, ale jest nie ciekawie cenowo, mianowicie podobno taki wypad jest droższy od wyjazdu w Alpy :shock: .
Ostatnio zmieniony 17 grudnia 2009, 15:34 przez Motor, łącznie zmieniany 1 raz.


Za wszelki nie ład w moich wypowiedziach odpowiedzialni są kosmici.

27 marca 2010 - 2 lata na Forum JuvePoland
mb_1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 lipca 2008
Posty: 237
Rejestracja: 16 lipca 2008

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2009, 15:29

szczerze powiedziawszy to nie byłem nigdy tam na nartach.
moi znajomi byli, i mówili że warto jechać tylko w jedno miejsce

http://www.bulgariaski.com/bansko/pages ... ap_en.html

Tego wszyscy byli zgodni;)

wiesz, to zależy jak chcesz żyć, bo i w Polsce można spędzić drożej niż w Alpach.

minusem jest dojazd.. bo jeśli wybierzesz opcje przez Rumunie to może być ciężko. Infrastruktura gorsza niż w Polsce, a to nie lada wyczyn :D


"Jeśli Juventus wygra kolejne trofea, będę chciał być pierwszym, którzy założy na siebie trykot Starej Damy z trzema gwiazdkami na piersi".
- David Trezeguet
Motor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2008
Posty: 452
Rejestracja: 27 marca 2008

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2009, 15:42

tzuggen pisze:Wiesz, to zależy jak chcesz żyć, bo i w Polsce można spędzić drożej niż w Alpach.
Można i to bradzo łatwo i nie biore tu pod uwagę że w Alpach żyjesz w skrajnym ubustwie, a twój majątek ogranicza się do nart :| . Za to myśle że tu i tu żyjesz w podobny sposób, twoje wydatki różnią się o 100-200 złotych, na niekorzyść Alp. To wszystko zależy od trafnego wyboru, bo jest kilknaście hoteli o tych samych warunkach, trzeba wybrać najtańsz, a nie pierwszy z brzegu :wink: .


Za wszelki nie ład w moich wypowiedziach odpowiedzialni są kosmici.

27 marca 2010 - 2 lata na Forum JuvePoland
mb_1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 lipca 2008
Posty: 237
Rejestracja: 16 lipca 2008

Nieprzeczytany post 19 grudnia 2009, 22:19

otóż to kolego:)

jednak grypa mnie złapała i nici z wypadu. Chyba dopiero po świętach:/
ale jest już tam 90cm śniegu:D

zieleniec już hula.. Znaczy wszystkie orczyki.. Znajomy był, pyta o kanapę, a Ci, że mróz ich zaskoczył :D
cokolwiek to znaczy :D uwielbiam to polskie podejście do klienta!!

__________________________________________________

30.12.2009:

Zerwałem się rano i uderzyłem do Jańskich. Powiem szczerze, że warunki były średnie, a nawet kiepskie ale otwierając sezon nie przeszkadzał mi nawet deszcz.
konkretnie:

śniegu mało, tylko na trasie.. niestety widoczne przetarcia, które można ominąć (z upływem czasu było ich coraz więcej. Wystających kamieni nie zauważyłem.
śnieg mokry, decha średnio jechała. Prawie cały czas padał deszczyk, który troszeczkę przeszkadzał jadą kanapą.
Ludzi dużo (na trasie), mimo to jednak kolejka na kanapę była znośna.
bardzo zasmucił mnie fakt, że trasa nie była ratrakowana. na stoku byłem już o 9, a muldy jakbym jeździł po południu. Temp +1.

powiem szczerze, że jest kiepsko, ale osoby zdesperowane mogą się skusić.

Poczuć znów śnieg pod deską - bezcenne!


"Jeśli Juventus wygra kolejne trofea, będę chciał być pierwszym, którzy założy na siebie trykot Starej Damy z trzema gwiazdkami na piersi".
- David Trezeguet
Buri

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2005
Posty: 684
Rejestracja: 04 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2010, 11:23

Od malucha jeżdżę na nartach, opanowałem ten sport więc w tym roku postanowiłem pojeździć wkońcu na desce.
Wczoraj pierwsyz raz jeździłem na desce, niestety bez instruktora ani osoby, która by mnie nauczyła podstawowych rzeczy dotyczących jazdy.
Jeśli chodzi o naukę jakoś sobie poradzę, jednak mam do was pytanie związane ze sprzętem.
Chciałem się dowiedzieć jaki sprzęt wybrać? Buty, wysokość deski, wiązania?
Na co zwrócić uwagę i czym się kierować przy zakupie sprzętu. Jeśli chodzi o ten sport jestem całkiem zielony więc czekam na opinie znawców :)

Chciałbym kupić sprzęt używany, ze względu na cene.
Wypożyczanie nie jest opłacalne, jednorazowy koszt ok. 40zł/dzień. Tym bardziej że jestem mocno zmotywowany nauczeniem się jeździć na desc więc będę jeździł dość często.


"Kocham te barwy i nie wstydzę się tego powiedzieć. Kocham je i wszystko, co z nimi związane." - Alessandro Del Piero
mb_1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 lipca 2008
Posty: 237
Rejestracja: 16 lipca 2008

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2010, 16:00

"znawca" to może za dużo powiedziane, ale coś tam się orientuje:)

na początku, to musisz podać swoje wymiary :D wagę, wzrost i rozmiar buta!
Dobrze byłoby określić styl, którym chciałbyś jeździć, ale myślę, że najlepiej kupić coś uniwersalnego - AM.

no i jaki fundusz masz do wykorzystania:)


"Jeśli Juventus wygra kolejne trofea, będę chciał być pierwszym, którzy założy na siebie trykot Starej Damy z trzema gwiazdkami na piersi".
- David Trezeguet
Buri

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2005
Posty: 684
Rejestracja: 04 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2010, 21:31

więc tak...

187 cm
85 kg
45 rozmiar buta

a co do jazdy to uniwersana, żadne tam freestyle itp.

Fundusz hmm.. raczej na twojej wypowiedzi będę szukał środków na te cele.
Tak jak pisałem najlepiej byłoby gdyby był to sprzęt używany. Z góry dzięki za pomoc:)


"Kocham te barwy i nie wstydzę się tego powiedzieć. Kocham je i wszystko, co z nimi związane." - Alessandro Del Piero
mb_1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 lipca 2008
Posty: 237
Rejestracja: 16 lipca 2008

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2010, 23:01

45 to taki "dziki" rozmiar buta, bo jedna firma zrobi go tak, że potrzebuje deski wide (dla tych z dużymi stopami) a inna, że wejdzie w normalną talie.
generalnie powinno jednak obyć się bez wide'a:)

długość to 163cm. Wydaje mi się, że powinno być ok:)

poszukaj może jakiś desiw na allegro.
Wtedy będzie łatwiej mi się wypowiedzieć.


"Jeśli Juventus wygra kolejne trofea, będę chciał być pierwszym, którzy założy na siebie trykot Starej Damy z trzema gwiazdkami na piersi".
- David Trezeguet
Lemiux

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2006
Posty: 27
Rejestracja: 21 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 23 grudnia 2011, 17:02

Macie ludziska na swoich kompach jakieś fajne Juve grafiki w b dużych rozdziałkach???? Naszło mnie by odnowić sobie dechę snowboardową !!!


Nedved11rulez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 września 2004
Posty: 561
Rejestracja: 05 września 2004

Nieprzeczytany post 23 grudnia 2011, 21:57

w przyszłym tygodniu podbije najprawdopodobniej na białkę wiec poinformuję o warunkach,swoją drogą <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> ze taki temat powstał ;p

PS.
na początku lutego podbijam w donowaly albo chopok ktoś był jakie wrażenia??


Obrazek
I’m gonna run away and never wonder why...
I’m gonna run away and open up my mind...
mb_1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 lipca 2008
Posty: 237
Rejestracja: 16 lipca 2008

Nieprzeczytany post 26 grudnia 2011, 15:23

Chopok to podobno "alpejska" miejscówka! Osobiście nie byłem, ale fajny klimat tam panuje. Ja miałem atakować Czechy przed świętami.. Niestety rozłożyła mnie angina i lipa.. Po nowym roku na pewno gdzieś się wybiorę, bo już mnie roznosi..

Ogólnie to słabo w tym roku z zimą.. Mam nadzieję, że się w końcu ogarnie i dowali śniegu!

3m puchu dla każdego!


"Jeśli Juventus wygra kolejne trofea, będę chciał być pierwszym, którzy założy na siebie trykot Starej Damy z trzema gwiazdkami na piersi".
- David Trezeguet
ODPOWIEDZ