Hip Hop Kemp

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Andryk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 lipca 2003
Posty: 1360
Rejestracja: 08 lipca 2003

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2009, 16:05

Obrazek
FESTIWAL HIP HOP KEMP 2009

Przyjemne słonko, bujająca głową muzyka, atmosfera międzynarodowej integracji, schłodzone piwko, jeziorka... Wyobrażacie sobie taki raj na ziemi? Co najlepsze, jest on w Waszym bliskim zasięgu: w weekend 20-22 sierpnia 2009 r. na terenie dawnego lotniska w czeskim Hradec Králové odbędzie się ósma edycja międzynarodowego festiwalu Hip Hop Kemp. Najbardziej muzyczna forma wyluzowanych wakacji przyciągnie w tym roku ponad 20 000 uczestników, wśród których nie może zabraknąć żadnego fana pozytywnego wypoczynku i czarnych brzmień.

DLACZEGO HIP HOP KEMP?

Mało który festiwal gwarantuje tak wiele wakacyjnych przeżyć, jak właśnie Hip Hop Kemp. Impreza odbywa się na malowniczym terenie dawnego lotniska, obfitym w liczne pagórki, duże przestrzenie zieleni, położonym tuż obok najczystszych w Czechach jeziorek. Pobliskie festiwalowe pole namiotowe to prawdziwe hiphopowe miasto, w którym na kilka dni zamieszkuje kilka tysięcy fanów pozytywnej zabawy z całej Europy. Nie sposób zliczyć ilość hektolitrów piwa (i absyntu;)) oraz gramów tego i owego, które zostają wypite i spalone podczas festiwalu w ramach wielkiej rapowej integracji Starego Kontynentu. A wszystko to odbywa się w rytmie najlepszej klasy hip-hopu, jakiego trudno szukać w mediach czy klubach

Po zapierających dech w piersiach koncertach na głównej scenie kilkanaście tysięcy fanów rozdziela się po kilku imprezowych hangarach, by do bladego świtu bawić się w rytmie mistrzowsko miksowanych klasyków hip-hopu i funku, miksowanych przez prawdziwą czołówkę imprezowego didżeingu. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze multum atrakcji związanych z aktywnym spędzaniem czasu - granie w koszykówkę na specjalnych boiskach, wyścigi gokartami, parkour oraz najbardziej popularne - frisbee, zośka i wylegiwanie się w hamakach:) Swoisty klimat tworzą także budki z typowo czeskim jedzeniem (być na Kempie i nie zjeść langosza, to jakby nie przeżyć Kempu) oraz liczne stoiska z rarytasami na winylach i cd oraz hiphopową odzieżą. Wszystko to sprawia, że HHK od pierwszej edycji nazywa się FESTIWALEM Z ATMOSFERĄ, dla której odwiedzają go co roku coraz liczniejsze grupy fanów pozytywnego wypoczynku.

KTO ZAGRA?

Wśród artystów, którzy rozgrzeją publiczność na największym festiwalu hiphopowym w Europie, są prawdziwe gwiazdy gatunku. Method Man z nowojorskiego kolektywu Wu-Tang Clan jest uznawany przez wielu słuchaczy za jednego z najbardziej charakterystycznych i charyzmatycznych raperów w historii gatunku. Równie sporym szacunkiem cieszy się Everlast, który wspólnie z kolegami z House of Pain (twórcy nieśmiertelnego Jump Around) i innymi zaprzyjaźnionymi emce wystąpią pod szyldem La Coka Nostra.Polscy artyści to: Warszafski Deszcz, PIH, TeTris, Blady Kris


Jako że HIP HOP KEMP to impreza dedykowana ambitnej muzyce i pozytywnej atmosferze, tradycyjnie nie zabraknie także najlepszych przedstawicieli niezależnej sceny hip hop. W tym roku reprezentować będą ją m.in. jeden z najlepszych debiutantów 2008 roku Termanology (Boston), związany z wytwórnią Dr. Dre Aftermath – Bishop Lamont, klasyczny duet Camp Lo, legenda hip-hopu z Południa USA Devin The Dude, a także inni amerykańscy raperzy: Black Milk, El da Sensei (wspierany przez polski duet producencki The Returners), Planet Asia, J-Live, Reks One, Torae, Blu & Exile, Cymarshall Law oraz B.o.B. Fanów europejskiego brzmienia z pewnością zachwyci występ rapującej Lady Sovereign, jednej z czołowych przedstawicielek tzw. miejskiego brzmienia na Wyspach, a także beatboxera Killa Keli czy legendarnego Blak Twanga. Francję będą reprezentować legendarni Les Sages Poetes de la Rues, a Szwecję Adam Tensta. Podczas festiwalu wystąpi łącznie ponad 300 artystów z całego świata.

WIELKI WYJAZD

Tradycyjnie, na malowniczy teren festiwalu wyruszy z Polski transport autokarowy, który zabierze na teren festiwalu fanów z 16 polskich miast (Białystok, Gdańsk, Gorzów Wlkp., Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław i Zielona Góra). Flota Kempobusów po raz pierwszy wyjechała na HIP HOP KEMP w 2003 roku i od tego czasu regularnie zabiera Kempowiczów z całej Polski. Hradec Králové jest położone nieco ponad 50 km za polską granicą w Kudowie Zdrój.

NIE TYLKO MUZYKA

Oprócz muzyki organizatorzy przygotowali także mnóstwo dodatkowych atrakcji, jak pokazy breakdance najlepszych na świecie bboys, wielki jam graffiti oraz mnóstwo możliwości aktywnego spędzenia czasu (koszykówka, pływanie, siatkówka, gokarty, frisbee, zośka, parkour, piłka nożna). Największą zaletą festiwalu jest jednak możliwość poznania fascynujących ludzi z różnych państw i spędzenia z nimi wspaniałego czasu w słońcu, przy zimnym piwie i beztroskiej atmosferze. Sprzyja temu z pewnością wspólny kemping kilkunastu tysięcy osób.

SKALA ROŚNIE

Festiwal Hip Hop Kemp odbył się po raz pierwszy w 2002 roku w czeskich Pardubicach. Od tamtej pory stał się jedną z najważniejszych imprez związanych z kulturą hip-hop na całym świecie. Z roku na rok festiwalowych fanów przybywa - w 2008 r. w czeskim Hradec bawiło się ponad 20 tysięcy Kempowiczów z całej Europy, w tym ok. 3 500 z Polski!

BILETY

Trzydniowe bilety wstępu w oficjalnej polskiej przedsprzedaży są dostępne w Internecie oraz w punktach sprzedaży sieci Ticket Online (www.ticketonline.pl ). Ich cena od końca maja wynosi 158 PLN, do końca lipca: 178 PLN, zaś w sierpniu kosztować będą 198 PLN.

Najświeższe informacje o festiwalu, relacje i zdjęcia z poprzednich edycji oraz różne bonusy można znaleźć na stronie www.hiphopkemp.pl.


Dodałem w razie czego info, jak ktoś nie kojarzy jeszcze :)

Wybiera się ktoś z bratnich czarno białych serc?
Ostatnio zmieniony 04 sierpnia 2009, 09:51 przez Andryk, łącznie zmieniany 3 razy.


JUVE_94

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 marca 2009
Posty: 9
Rejestracja: 22 marca 2009

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2009, 17:29

fajny festiwal ,ale ja jade w tym roku na coke live w krakowie mysle za rok na 16 urodziny sie wybiore


Szad119

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 czerwca 2009
Posty: 51
Rejestracja: 30 czerwca 2009

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2009, 10:45

Warto się wybrać przede wszystkim ze względu na obecność WFD i PiHa :-D Niestety inne zajęcia nie pozwolą..


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2009, 16:31

No ja prędzej wybrałbym się z powodu Tetrisa :wink: I ogólnie otoczki związanej z Kempem. Z resztą pytałem już w temacie o HH czy ktoś się wybiera. Sam jeszcze nie wiem czy pojadę. Ludzie z mojego otoczenia nie są chętni, brakuje hajsu, więc nie bardzo z kim mam jechać :wink: Ale zobaczymy. Może jednak się wybiorę.


Claudio_Marchisio

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 lipca 2009
Posty: 19
Rejestracja: 04 lipca 2009

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2009, 00:13

Chcecie dobrego hiphopa? To macie: http://w617.wrzuta.pl/audio/aEDlBUuT5Bu ... bic_pogoni#

Mój kawałek amatorski oraz mojego młodszego kuzyna, o Pogoni. Skomentujcie.


sk1le

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 marca 2008
Posty: 304
Rejestracja: 22 marca 2008

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2009, 13:09

Claudio_Marchisio pisze:Chcecie dobrego hiphopa? To macie: http://w617.wrzuta.pl/audio/aEDlBUuT5Bu ... bic_pogoni#

Mój kawałek amatorski oraz mojego młodszego kuzyna, o Pogoni. Skomentujcie.

Żenada. Zanim coś nagracie skołujcie sobie jakiś dobry mikrofon, bo tego nie da się słuchać. A i talentu to wy nie macie :P


Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2009, 13:40

Claudio_Marchisio pisze:Chcecie dobrego hiphopa? To macie: http://w617.wrzuta.pl/audio/aEDlBUuT5Bu ... bic_pogoni#

Mój kawałek amatorski oraz mojego młodszego kuzyna, o Pogoni. Skomentujcie.
"Granat i bordo to nasze kolory, piłkarze Pogoni mają potężne wory" :rotfl: ?
Noo huligani, nie chciałbym stawać z takimi kozakami w szranki ;)


Mrówa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2005
Posty: 1755
Rejestracja: 01 października 2005

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2009, 14:29

Claudio_Marchisio pisze: Mój kawałek amatorski oraz mojego młodszego kuzyna, o Pogoni. Skomentujcie.
:rotfl:

Dzięki, że mi przy mi niedzieli humor poprawiłeś, dawno się tak nie uśmiałem. Niezłe z Was muszą być kozaki, za 10 lat jak dostaniecie dowody osobiste do ręki chciałbym się z Wami piwa napić :!:


Obrazek
Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2009, 14:33

To Ty pijesz piwo Mrówa :shock: ? Nie podejrzewałbym :P

Claudio_Marchisio nie obrażaj sie na nas za bardzo, ale sam prosiłeś o komentarz no i chyba faktycznie musicie jeszcze trochę popracować ;). Trening czyni mistrza, ale dużo pracy przed wami :P. Mimo wszystko powodzenia.


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2009, 15:12

Chcecie dobrego hiphopa?
Brzmi jak tekst z kabaretu :lol:
A żeby nie było całkiem off-topowo to napiszę, że rezygnuje z HHK. Może wybiorę się w przyszłym roku, bo w tym przeliczyłem się z finansami.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2009, 15:31

Claudio_Marchisio pisze:Chcecie dobrego hiphopa? To macie: http://w617.wrzuta.pl/audio/aEDlBUuT5Bu ... bic_pogoni#
Chłopaki, ja natomiast jestem pod dużym wrażeniem.
Również nie podaję konfidentom dłoni i mam potężnego wora. Jak chcecie, możecie wystąpić ze mną gościnnie na jakimś kawałku, razem wyjdziemy z polskiego podziemia.
Na początek proponuję zdissować tego gościa.


trayor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2007
Posty: 181
Rejestracja: 28 lipca 2007

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2009, 16:59

pan Zambrotta pisze:Na początek proponuję zdissować tego gościa.
Za fragment od 3 minuty do 3:45 mu się należy :x


Claudio_Marchisio

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 lipca 2009
Posty: 19
Rejestracja: 04 lipca 2009

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2009, 21:55

Jakosc kawalka spieprzyla sie poprzez konwertacje AMR z MP4 bo nagrywalismy na koma... nastepnym razem zrobimy to lepiej i nagramy bezposrednio na komputer... fakt, z bitem moze u nas slabo.
I dla uściślenia to my mamy po 18 (ja tyle mam, wlasciwie juz niebawem 19) i 14-lat, ten drugi osobnik to mój młodszy kuzyn który mnie zainspirował do śpiewania ów piosenki. Następny kawałek planujemy o ... Juve :) I jak nas prosicie to mozemy zdissowac kolesia, bo w dissach jestesmy zajefajnie mocni.

Ale przyznacie, ze powera i siłę rymu to mamy. Co dajemy wszyscy leją.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2009, 22:34

Claudio_Marchisio pisze:I jak nas prosicie to mozemy zdissowac kolesia, bo w dissach jestesmy zajefajnie mocni.
Super, czekamy :ok:
Ja przez tego gościa nie przespałem wiele nocy, przywal mu.
Claudio_Marchisio pisze:Ale przyznacie, ze powera i siłę rymu to mamy. Co dajemy wszyscy leją.

No ja od początku jestem Waszym entuzjastą. Niech no ci, którzy tak krytykują, sami zarapują lepiej !


Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2009, 23:14

Claudio_Marchisio pisze:Następny kawałek planujemy o ... Juve :)
Nie twórz proszę o Juventusie póki co :).
Misiu ty podła żmijo :evil:


ODPOWIEDZ