Najwięksi wojownicy w historii

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
YoUri`

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 października 2002
Posty: 492
Rejestracja: 12 października 2002

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2009, 14:26

koksik197 pisze:Witam. Chciałbym poruszyć temat największych, najpopularniejszych i najbardziej charakterystycznych wojownikow w historii - od zalania dziejów do schyłku średniowiecza.
Od zalania dziejów? Czyli co? Od biblijnego potopu? Jeżeli masz na myśli "Od początku dziejów" to mówi się "Od zarania dziejów". Przepraszam za offtop, ale nie mogłem tego zdzierżyć.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2009, 14:46

meca pisze:3. Falanga
falanga kogo ?
Katafrakt (Bizancjum)

o wiele lepsi byli Katafrakci z antyku - Seleucydów, Sassanidów czy z Partii.
10. Konkwistador
formacja nowożytna, odpada
11. Landsknecht (Święte Cesarstwo Rzymskie)
mimo, że powstali jeszcze w schyłku średniowiecza, kojarzymy ich z nowożytnością

YoUri` pisze:
koksik197 pisze:Witam. Chciałbym poruszyć temat największych, najpopularniejszych i najbardziej charakterystycznych wojownikow w historii - od zalania dziejów do schyłku średniowiecza.
Od zalania dziejów? Czyli co? Od biblijnego potopu? Jeżeli masz na myśli "Od początku dziejów" to mówi się "Od zarania dziejów". Przepraszam za offtop, ale nie mogłem tego zdzierżyć.
byłem pierwszy:
Miś Coccolino pisze:
koksik197 pisze:- od zalania dziejów do schyłku średniowiecza.
Od ZARANIA dziejów, nie zalania. Jeśli używasz tego zwrotu w swojej pracy, to popraw :)
8)


ODPOWIEDZ