Lewica kontra prawica na JuvePoland

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ

Lewica kontra prawica, po której jesteś stronie?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Dionizos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 marca 2003
Posty: 2230
Rejestracja: 30 marca 2003

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2009, 20:47

Nigdy nie słyszałem, żeby jakaś poważna persona z upeeru mówiła, że wyznacznikiem prawicowości jest podejście do tego diabła kapetalyzmu.
Nie chce mi się szukać, ale ze dwa razy słyszałem, jak Korwin mówił, że "prawica" to ten co chce jak najwięcej wolności gospodarczej i wolności w ogóle. Swoją drogą, wolność jednostki to tez lewacko-rewolucyjny wymysł :P.


Effe

Bawarczyk
Bawarczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2008
Posty: 367
Rejestracja: 17 lipca 2008

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2009, 10:45

Chociaż rozumienie lewicy i prawicy zmieniało się na przestrzeni wieków to teraz naprawdę ciężko wymienić jakieś szczególne cechy poza przywiązaniem do wartości religijnych.
Z pewnością nie jest to stosunek do Unii Europejskiej, bo wbrew kłamstwom rozpowszechnianym przesz oszołomów im dalej na lewo i prawo tym bardziej Unia jest wrogiem.

Nie warto też patrzeć na naszą polityczną scenę, na której SLD udaje lewicę, a PiS prawicę reprezentując w gruncie rzeczy taką samą rozmazaną ideologię co centrowe PO.

Warto pamiętać o początkach. Obecnie jesteśmy wolni, piszemy sobie co chcemy i mówimy co chcemy, głosujemy jak chcemy. Nie byłoby tego gdyby nie lewicowe bunty z przeszłości wymierzone w ''namaszczonego przez boga władcę''. Warto o tym pamiętać, że lewica to nie komuna i Stalin.
Lewica to byli tacy ludzie jak my, nie przy korycie, nie wmawiający innym że jesteśmy od nich lepsi. To byli zwykli mieszkańcy miast zasiadający po lewej stronie prowadzącego we francuskich Stanach Generalnych. Ciężko jest więc udzielić odpowiedzi na pytanie zawarte w ankiecie gdy trudno jest odpowiedzieć co jest tak naprawdę najważniejsze dla dzisiejszej lewicy i prawicy.


Dionizos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 marca 2003
Posty: 2230
Rejestracja: 30 marca 2003

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2009, 20:11

Rewolucja francuska to początek wszystkich problemów tego kontynentu 8). Nie wmawiaj nam, że jesteśmy motłochem :P.


Effe

Bawarczyk
Bawarczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2008
Posty: 367
Rejestracja: 17 lipca 2008

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2009, 21:43

To Twoja opinia. Ja mam inną i tyle. Można by długo rozmawiać na ten temat, czy kolejne epoki i wpływ WRF na nie są porażką czy też nie ale to bez sensu. Ludzie często robią głupi błąd krytykując następstwa. Natomiast właściwe pytanie brzmi: dlaczego doszło do rewolucji? Dlaczego ludzie byli tak wkurzeni? Dopiero wtedy gdy zrozumiemy dlaczego coś się wydarzyło można mówić o następstwach.


Lumberjack

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2007
Posty: 76
Rejestracja: 12 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2009, 17:00

Effe pisze:To Twoja opinia. Ja mam inną i tyle. Można by długo rozmawiać na ten temat, czy kolejne epoki i wpływ WRF na nie są porażką czy też nie ale to bez sensu. Ludzie często robią głupi błąd krytykując następstwa. Natomiast właściwe pytanie brzmi: dlaczego doszło do rewolucji? Dlaczego ludzie byli tak wkurzeni? Dopiero wtedy gdy zrozumiemy dlaczego coś się wydarzyło można mówić o następstwach.

Dlaczego? Dla pieniędzy - tak jak wszystkie rewolucje.


I always wanted to be a lumberjack!
Effe

Bawarczyk
Bawarczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2008
Posty: 367
Rejestracja: 17 lipca 2008

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2009, 21:24

Niesłychanie pogłębiona analiza :rotfl:


Lumberjack

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2007
Posty: 76
Rejestracja: 12 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2009, 23:41

Effe pisze:Niesłychanie pogłębiona analiza :rotfl:
Co nie oznacza, że nie jest trafiona. Ewentualnie można by jeszcze dorzucić seks i mamy dwie naprawdę (a nie papierowo, bon-motowo czy propagandowo) sprawcze siły tego świata.


I always wanted to be a lumberjack!
Zyga

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 sierpnia 2007
Posty: 17
Rejestracja: 24 sierpnia 2007

Nieprzeczytany post 07 lipca 2009, 10:29

Nawiasem mowiąc Livorno wraca do Serie A.


ODPOWIEDZ