Ludobójstwo na Wołyniu, Polesiu i Małopolsce Wschodniej

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
witt

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 stycznia 2009
Posty: 1
Rejestracja: 13 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2009, 16:39

Witam.

Czym była OUN-UPA:


Chcesz wiedzieć więcej?
Podaję adres do tematu o ludobójstwie na Kresach - linki do artykułów, fotografii, programów TV i audycji radiowych (m.in. rozmowa z gen. Mirosławem Hermaszewskim - o rzezi Lipnik)
http://forum.nastolatek.pl/viewtopic.php?t=23930

Pozdro.


Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2009, 22:12

Dopiero co znalazłem ten temat. Aż dziwne, że nikt tu nic nie napisał.
O tej rzezi wiem już od dawna. To co zrobili podczas II wojny światowej Ukraińcy okrucieństwem bije III Rzeszę i Sowietów.
Wyrżnęli całe miasta z polskimi cywilami jak wataha dzikich zwierząt. Ten film świetnie ukazuje to do czego była zdolna UPA.
Siekierą zabijać małe bezbronne dzieci i kobiety? Przecież tego się nie da w jakikolwiek sposób wytłumaczyć. Gdzie tu jakakolwiek krzta humanitaryzmu, który miała nawet III Rzesza?...

Najgorsze jest jednak to, że na Ukrainie UPA jest uznawana za patriotyczną, wyzwoleńczą i wielce bohaterską armię, która walczyła o wolną Ukrainę. Mają pomniki niemal w każdym większym mieście. Ulice są nazwane im. Bandery, czy Bohaterów UPA - tragedia. Co roku są jakieś obchody z okazji walk UPA itd..
Najmocniej boli to, że Polska nigdy nie zrobiła nic w kierunku skazania tych morderców. Nie wytoczono im żadnego procesu, no nic...
Gdybym mógł to bym osobiście tych starych "bohaterów" skazał na jakąś śmierć głodową...
W ogóle ja żyję w przekonaniu, że Ukraina nie powinna istnieć! Jest to sztuczne państwo, stworzone na polsko-rosyjskiej ziemii, posługują się językiem "ukraińskim", który jest zlepkiem polskich i rosyjskich słów.
Nie znoszę Ukrainy chyba również dlatego, że miałem rosyjskich przodków, a jak dobrze wiemy Rosja nie ma dobrych stosunków ze swoim sąsiadem.


howik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 maja 2004
Posty: 245
Rejestracja: 14 maja 2004

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2009, 23:30

Gotti jesli juz to na Litewskich ziemiach.Pamietaj ze dopiero po polaczeniu z Litwa Polska sie wzrosla....Pozatym Polacy tez mordowali Ukrainian i jakos tez glosno sie o tym nie mowi


CLK 320...........350Z
www.butybialystok.za.pl posiadam wiecej modeli
Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2009, 00:53

howik chodzi Ci o akcję "Wisła"? Polacy zabili może z 3 tysiące Ukraińców i to w odwecie za rzeź wołyńską. Jak to się ma do około 100 tys. bestialsko zamordowanych Polaków? Sam sobie odpowiedz...


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2009, 08:50

Gotti pisze:howik chodzi Ci o akcję "Wisła"? Polacy zabili może z 3 tysiące Ukraińców i to w odwecie za rzeź wołyńską. Jak to się ma do około 100 tys. bestialsko zamordowanych Polaków? Sam sobie odpowiedz...
Trzeba też pamiętać o działaniach NSZ na Kresach Wsch. Ich skala była rzeczywiście nieporównywalnie mniejsza, ale metody bardzo podobne.
Gotti pisze:W ogóle ja żyję w przekonaniu, że Ukraina nie powinna istnieć! Jest to sztuczne państwo, stworzone na polsko-rosyjskiej ziemii, posługują się językiem "ukraińskim", który jest zlepkiem polskich i rosyjskich słów.
Nie znoszę Ukrainy chyba również dlatego, że miałem rosyjskich przodków, a jak dobrze wiemy Rosja nie ma dobrych stosunków ze swoim sąsiadem.
Smutne. Dobrze, że nie mam takich problemów.
Ostatnio zmieniony 22 stycznia 2009, 09:23 przez Łukasz, łącznie zmieniany 1 raz.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2009, 09:20

Gotti pisze: Nie znoszę Ukrainy chyba również dlatego, że miałem rosyjskich przodków, a jak dobrze wiemy Rosja nie ma dobrych stosunków ze swoim sąsiadem.
Ukraińcy obarczają Rosjan winą za "Wielki głód na Ukrainie", który jest największą tragedią tego stosunkowo młodego narodu.


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Globusik

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 stycznia 2007
Posty: 155
Rejestracja: 16 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2009, 11:25

Prawda jest taka że w dzisiejszych czasach Ukrainę uznaje się za Naszych mega przyjaciół i dlatego jest cisza o takich ludobójstwach :/ Ruscy są teraz kreowani za największego wroga więc mamy głośno o Katyniu i o socjalizmie po II Wojnie Światowej a zapomina się coraz częściej jak w czasie okupacji Polski zachowywali się Niemcy (również obecny sojusznik) czy właśnie UPA :!: W szkole są zazwyczaj tylko wzmianki na ten temat i połowa społeczeństwa nie słyszała pewnie o Rzezi Wołyńskiej ale wszyscy dobrze znają greckich bogów :roll: Smutne..


Forza Inter! Forza Nerazzurri ;)
FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2009, 11:39

Globusik mi się i tak najbardziej podoba ta wielka przyjaźń z Gruzją :) Połowa narodu nawet nie wie, że Stalin był Gruzinem...

Cóż ogólnie patrząc i czytając na ten temat typowa mentalność polaków patrzeć w przeszłość, płakać nad przeszłością rozkopywać stare brudy które miały miejsce pół wieku temu... Może ktoś zainteresował by się przyszłością? Zapewne zero zainteresowania... Hitler BE, Stalin BE i dalej uważajcie, że Francja i Wielka Brytania w tamtych czasach była cool i jacy to oni byli pomocni.


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
howik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 maja 2004
Posty: 245
Rejestracja: 14 maja 2004

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2009, 12:00

hehe a mnie najbardziej smieszy to iz jak niewiele osob wie komu tak naprawde Polska zawdziecza zabory:)


CLK 320...........350Z
www.butybialystok.za.pl posiadam wiecej modeli
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2009, 12:01

FalsoVero pisze:Globusik mi się i tak najbardziej podoba ta wielka przyjaźń z Gruzją :) Połowa narodu nawet nie wie, że Stalin był Gruzinem...

Cóż ogólnie patrząc i czytając na ten temat typowa mentalność polaków patrzeć w przeszłość, płakać nad przeszłością rozkopywać stare brudy które miały miejsce pół wieku temu... Może ktoś zainteresował by się przyszłością? Zapewne zero zainteresowania... Hitler BE, Stalin BE i dalej uważajcie, że Francja i Wielka Brytania w tamtych czasach była cool i jacy to oni byli pomocni.
Rozumiem, że nazywasz masakry dokonane na Polakach "starymi brudami"?! Popraw mnie jeśli się mylę?!


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2009, 12:28

Tak to nazywam ponieważ większość żyje przeszłością i emeryturami...


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2009, 12:36

hehe a mnie najbardziej smieszy to iz jak niewiele osob wie komu tak naprawde Polska zawdziecza zabory:)
Co to ma wspólnego z tematem i UPA?

Globusik
W 100% się z Tobą zgadzam. Ja osobiście w szkole nigdy nie miałem nawet wzmianki o UPA i tym ludobójstwie! Baaa....Nawet w książce od historii najmniejszej wzmianki nie ma. Śmieszne. A co do Rosji to Polska na własne życzenie zrobiła sobie z nich wrogów. Rosjanie wielokrotnie wyciągali do Polski dłoń, ale cóż...
Trzeba też pamiętać o działaniach NSZ na Kresach Wsch. Ich skala była rzeczywiście nieporównywalnie mniejsza, ale metody bardzo podobne.
Podobne? To chyba czegoś nie wiem. Przybliż jeśli możesz ten temat.
Cóż ogólnie patrząc i czytając na ten temat typowa mentalność polaków patrzeć w przeszłość, płakać nad przeszłością rozkopywać stare brudy które miały miejsce pół wieku temu...
No tu mnie zwaliłeś z nóg. Patrzę i nie wierzę! :shock:
Stare brudy? Jak ty w ogóle możesz tak mówić. Postaw się na miejscu rodzin zamordowanych Polaków. Zero sprawiedliwości. Zbrodniarze na Ukrainie są ubóstwiani; mało tego kilka lat temu maszerowali przez Przemyśl(nie wiem kto na to mógł pozwolić) - zastanów się co byś czuł.

EDIT:
Gotti Nic nie ma wspolnego ale za maly jestes zeby mi to wypominac;]
Nie wiem o co Ci chodzi w tym zdaniu. Co ja Ci wypomniałem? Jak to jestem za mały? :roll:
Ostatnio zmieniony 22 stycznia 2009, 15:44 przez Gotti, łącznie zmieniany 1 raz.


howik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 maja 2004
Posty: 245
Rejestracja: 14 maja 2004

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2009, 15:27

Gotti Nic nie ma wspolnego ale za maly jestes zeby mi to wypominac;]


CLK 320...........350Z
www.butybialystok.za.pl posiadam wiecej modeli
FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2009, 16:39

Gotti pisze: No tu mnie zwaliłeś z nóg. Patrzę i nie wierzę! :shock:
Stare brudy? Jak ty w ogóle możesz tak mówić. Postaw się na miejscu rodzin zamordowanych Polaków. Zero sprawiedliwości. Zbrodniarze na Ukrainie są ubóstwiani; mało tego kilka lat temu maszerowali przez Przemyśl(nie wiem kto na to mógł pozwolić) - zastanów się co byś czuł.
Nie mogę napisać co bym czuł ponieważ nie jestem na ich miejscu. Po prostu może nie jestem aż takim patriotą? Może jestem osobą która nie okazuje uczuć? Może jest mi to obojętne?

Jednak nie jest mi to obojętne ponieważ piszę w tym temacie, osobą bez uczuć także nie jestem. Dla mnie zwyczajnie po prostu nic z tym nie da się zrobić ponieważ czasu nie cofniemy jedyne co można zrobić to pamiętać, postawić świeczkę i starać się aby już nigdy do takich sytuacji nie dochodziło. A po co mamy to rozpamiętywać? Po co kręcić afery? Jak się kończy kręcenie afer? Tak, że naród nagle widzi wrogów w drugim narodzie choć większość społeczeństwa nigdy nic z tym nie mogła zrobić (chodzi mi tu o Ukrainę). Starczy, że większość z Nas już nienawidzi Niemców i Rosjan zastanawiam się dlaczego? Przez rozpamiętywanie. Nie wiem może jestem za bardzo tolerancyjny? Choć nie do końca ponieważ jak widzę co dzieje się w Strefie Gazy krew mnie zalewa... Żydzi zabijają a świat patrzy i nikt mnie nie przekona, że ich czyny są uzasadnione. Ale to taki offtop.



Gotti pisze:A co do Rosji to Polska na własne życzenie zrobiła sobie z nich wrogów. Rosjanie wielokrotnie wyciągali do Polski dłoń, ale cóż...
Pełna ZGODA ! Ale jak wyżej napisałem lepiej dalej uważać ich za wrogów...


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2009, 17:46

Gotti pisze:A co do Rosji to Polska na własne życzenie zrobiła sobie z nich wrogów. Rosjanie wielokrotnie wyciągali do Polski dłoń, ale cóż...
Do Polski? Raczej po Polskę...
Gotti pisze: Podobne? To chyba czegoś nie wiem. Przybliż jeśli możesz ten temat.
Cóż... polskie organizacje nacjonalistyczne (NSZ, NZW) lubiły sobie od czasu do czasu "spacyfikować" jakąś ukraińską czy białoruską wieś, jeśli wiesz - a myślę że tak - co mam na myśli.

Kwestia jest stosunkowo problematyczna, bo rzeczywiście Bandura i spółka przeprowadzali regularną czystkę etniczną, a dziś są wciąż ukraińskimi bohaterami. I powinniśmy o tym pamiętać. Jednak obecnie obie strony powinny jednocześnie dbać o dobre wzajemne stosunki. Spory o coś, co przydarzyło się tyle lat temu nic dobrego w polsko-ukraińskie relacje wnieść nie mogą.

Jeśli chcesz nakarmić swoją nienawiść i satysfakcjonuje Cię jednostronny ogląd historii - polecam:
Ostatnio zmieniony 22 stycznia 2009, 17:59 przez Łukasz, łącznie zmieniany 1 raz.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
ODPOWIEDZ