Projekt KupimyKlub

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Pessotto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 listopada 2003
Posty: 45
Rejestracja: 18 listopada 2003

Nieprzeczytany post 01 października 2008, 13:24

Projekt KupimyKlub.pl ma na celu zgromadzenie osób, które chcą zostać współwłaścicielami klubu piłkarskiego oraz mieć wpływ na najważniejsze decyzje związane z rozwojem klubu. Realny plan zakłada zebranie dzięki składkom uczestników środków finansowych na kupno lub stworzenie od podstaw prawdziwego klubu piłkarskiego. Więcej znajdziecie na tej stronce www.kupimyklub.pl

Co myslicie na temat tego projektu ???

Ja osobiście uważam ze to dobry ciekawy pomysł i sie już zarejstrowałem na tej stronce :)


Bobeknaklo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2007
Posty: 1010
Rejestracja: 11 lutego 2007

Nieprzeczytany post 03 października 2008, 16:02

Jak dla mnie fajny pomysł. Coś na wzór jakiejś angielskiej drużyny gdzie składki płaci kilkadziesiąt tysięcy ludzi i nie są to jakieś ogromne pieniądze, było o tym w FIFA Futbol Mundial w jakimś odcinku. Póki co jest 709 użytkowników. Do 50 000 trochę daleko...

Ja sie zarejestrowałem i czekam. Gdyby jakoś odpowiednio zareklamowali to, to może się udać


djkg6

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 czerwca 2008
Posty: 19
Rejestracja: 16 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 05 grudnia 2008, 22:08

Fragment artykułu z gazety Polska The Times:

Denerwuje cię, że prezes twojej ukochanej drużyny przeprowadza chybione transfery, zatrudnia szemranych trenerów, podnosi ceny biletów, przejrzystość finansowa klubu woła o pomstę do nieba, a większość kibiców nie ma pojęcia, co się dzieje z pieniędzmi?
Nie jesteś sam. W Polsce powstała właśnie kibicowska inicjatywa mająca na celu zgromadzenie 50 tys. fanów, którzy chcą zostać współwłaścicielami klubu piłkarskiego (nowo założonego lub kupionego) oraz mieć wpływ na najważniejsze decyzje związane z jego rozwojem i przyszłością.

Autorzy projektu KupimyKlub.pl mają nadzieję, że ich pomysł uda się zrealizować do grudnia 2010 r.
Polski wariant chciałby zakończyć się podobnym sukcesem jak brytyjski Myfootballclub.co.uk. Otóż akcję rozpoczął w 2007 r. były brytyjski dziennikarz sportowy Will Brooks.

W ciągu pierwszych dwóch tygodni udało się wówczas zgromadzić 13 tys. użytkowników. Przez niespełna rok ze składek zebrano środki na zakup klubu z niższej ligi angielskiej. W tej chwili projekt liczy ponad 30 tys. członków.

Dzięki tej akcji powstała drużyna Ebbsfleet United, która już odniosła pierwszy sukces. W zeszłym sezonie zdobyła FA Trophy ( puchar, o który biją się drużyny grające od piątej do ósmej ligi), pokonując 1:0, przy 40 tys. kibiców na Wembley, Torquay United. W tym sezonie po 20 kolejkach piątej ligi Ebbsfleet zajmuje 13. lokatę, mając 27 punktów (na 24).



We Włoszech też coś takiego robią i teraz również jest to w Polsce.
Co o tym myślicie, mi się ten pomysł podoba, już się nawet zarejestrowałem :-D
Mi takie coś sprawiłoby ogromną satysfakcję. Rejestrujcie się! Pozdro.


wafelek_87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 stycznia 2009
Posty: 37
Rejestracja: 19 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2009, 22:30

Jest to świetny pomysł wg mnie - a dowiedziałem się o nim dziś z komentarzy pod artykułami sportowymi na i...erii! Jak narazie jest nieco ponad 2800 zarejestrowanych (w tym już ja)! Mam nadzieje że będzie przynajmniej 20000 zainteresowanych opłacaniem składek (można byłoby podwyższyc składkę na 50 zł/rok bo to nie jest zbyt wielkie wyrzeczenie - przynajmniej dla mnie jak narazie i oby jak najdłużej ) = okrągły milion na rok a to chyba już troszkę jest (przy 20 zł trzeba będzie 50000 zainteresowanych a to dośc spora różnica). Mam nadzieję, że pomysł nie podupadnie i już niedługo staniemy się właścicielami klubu na miarę piłkarskiej Europy (oj chocby jak ten Lech co w tym sezonie tak szaleje - oby tak dalej)! Wzorem powinna byc słynna FCB utrzymywana jest ze składek wiernych socios więc mam nadzieje, że i w Polsce nie brakuje wspaniałych kibiców kochających piłkę nożną! pozdrawiam


Fair Play to jest to co cenię!

Żywa Legenda:


Gośc ze stali - wzór obrońcy!


ODPOWIEDZ