Konto bankowe

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2008, 10:46

Witam, nosze sie z zamiarem założenia konta w banku lecz oferta jest tak duża że nie wiem co wybrać.

Chodzi mi o konto dla młodych ludzi zwane najczęściej kontem Studenckim.

Może macie jakieś porady, bo myślę że posiadacie konta w wielu bankach więc chodzi mi o to aby napisać plusy i minusy swojego konta, jego ocenę, czy jesteście zadowoleni z usług czy są duże czy małe opłaty itp itd mam nadzieje ze wiecie o co chodzi.

Czekam na posty

:-D


Obrazek
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2008, 10:56

Korzystam z konta w mBanku. Jestem z niego zadowolony. Nie mam najmniejszych problemów. Jeśli chodzi o plusy to wszystko jest ok. Obsługa konta przez internet, tanie w utrzymaniu. Korzystałem wcześniej z konta PKO Inteligo i eKonto w mBanku jest według mnie lepsze.

Tutaj masz wszystkie informacje na ten temat :

http://www.mbank.pl/indywidualny/rachun ... tml#tabs=0

Tutaj masz porównanie opłat w stosunku do innych banków :

http://www.mbank.pl/indywidualny/rachun ... tml#tabs=2

A tutaj masz konkretne opłaty dotyczące tego konta ( eKonto ):

http://www.mbank.pl/indywidualny/rachun ... tml#tabs=3


Mrówa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2005
Posty: 1755
Rejestracja: 01 października 2005

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2008, 11:22

Podobnie jak steru mam konto w mbanku, i jestem naprawdę zadowolony. Jedynym moim problemem było znaleznie w pobliżu domu bankomatu bezprowizyjnego, ale udało się :-D Nie mam na celu robienia mbankowi reklamy, ale szczerze go polecam :D


Obrazek
Platini-10-

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 stycznia 2007
Posty: 38
Rejestracja: 27 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2008, 23:08

ja też polecam mbank.naprawde super bank.nie trzeba nosic ze sobą zdrapek tak jak w Inteligo.Jest to konto bez opłat polecam


Obrazek
Michal17

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 grudnia 2003
Posty: 486
Rejestracja: 06 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2008, 09:00

Też mam w mBanku i do niedawna byłem zadowolony w 100% teraz już tylko w 99% :) mBank zawiesił wykonywanie umowy z Erą i Heyah i nie da się przez konto doładować nr komórki w tych sieciach. Przyzwyczaiłem się już do wygody tego rozwiązania a tu taka przykra niespodzianka... 8)
Mimo tego szczegółu gorąco polecam.


kornknot

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2003
Posty: 929
Rejestracja: 12 stycznia 2003

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2008, 17:21

Ja posiadalem zawsze karte sezam student w bph, koszty przelewu przez net zerowe, daja Ci karte platnicza, bankomaty euronetu sa wszedzie. Jedynym minusem jest 3 zl miesiecznie za posiadanie go.


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2008, 18:46

czyli widze ze najczestszy jest mbank

a co myslicie o koncie ING Z LWEM STUDENT ??

tzn Ci ktorzy maja z nim doczynienia? :-D


Obrazek
Del

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2003
Posty: 572
Rejestracja: 13 marca 2003

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2008, 00:23

tabo89 pisze:czyli widze ze najczestszy jest mbank

a co myslicie o koncie ING Z LWEM STUDENT ??

tzn Ci ktorzy maja z nim doczynienia? :-D
Ja mam to konto juz od 4 lat ponad i zero problemow przez ten czas.
Karty przysylaja na czas, bezpieczna aktywacja, dostep do konta przez internet (przy wiekszych przelewach potwierdzenie sms), tanie w utrzymaniu. Ale nie wiem jak tam z prowizjami z innych bankow przy wybieraniu z bankowatow teraz jest.

W banku tak samo. Wszystko da sie bezproblemowo załatwic + mila obsluga.
(Przynajmniej w mojej placowce :P)


Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9969
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2008, 01:39

Sam korzystam tylko i wyłącznie z ING i jestem bardzo zadowolony, wszystko zawsze na czas, bez problemów, wygodny dostęp, poza tym jakby nie było-jak sama nazwa wskazuje=> bank śląski = klasa sama w sobie :D


Railis

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2006
Posty: 1489
Rejestracja: 01 lutego 2006

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2008, 10:56

Siewier pisze:poza tym jakby nie było-jak sama nazwa wskazuje=> bank śląski = klasa sama w sobie :D
Pfff... ten dalej swoje...

Ja obiema rękami i nogami polecam mbank. Plusów nie muszę wymieniać, ponieważ zrobili to za mnie poprzednicy, aczkolwiek warto zobaczyć, że konto w tym banku z dnia na dzień staje się coraz popularniejsze. Szczególnie, jeżeli (jak sama nazwa "student" wskazuje) masz mały obrót na koncie.


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 31 lipca 2009, 07:59

i ponownie mam do Was pytanie w sprawie konta w banku

ma ktoś konto ING z Lwem DIRECT ?

jeśli ktoś ma konto ING STUDENT to wie, że ostatnio opłaty podskoczyły a dokładniej to wcześniej nie było opłaty za prowadzenie rachunku a teraz jest to 2 zł plus 2 zł za kartę jeśli nie zapłaci się nią 100 zł na miesiąc

natomiast konto DIRECT przynajmniej pozornie jest bez opłat i tu właśnie pytanie czy nie ma w tym żadnych haków

czytałem trochę na ten temat w necie ale chcialbym poznać Waszą opinie jeśli Wy lub ktoś z Waszych znajomych zetknął się z tym kontem

zorientowałem się już i zamiana konta STUDENT na DIRECT jest bezpłatna i można jej dokonać poprzez ING OnLine ale musze to dobrze przemyśleć bo żebym później nie żalował


Obrazek
dzodzik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 sierpnia 2004
Posty: 361
Rejestracja: 01 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 31 lipca 2009, 09:18

http://bankowe-konta.info/porownanie.php

tutaj masz porównanie najpopularniejszych ofert.

Co do konta to ja też od niedawna posiadam w mbanku. Co do zalet można zaliczyć przede wszystkim to, że za nic się tutaj nie płaci to znaczy prowadzenie konta jest darmowe, przelewy przez internet są darmowe, wydanie karty jest darmowe itd. Jedyną wadą posiadania tutaj konta jest to, że darmowej wpłaty można dokonać tylko we wpłatomatach i jeśli mieszkasz w małej miejscowości to takich raczej nie uświadczysz;).

Co do konta Direct to z zestawienia w podanym linku wynika, że
Użytkowanie karty debetowej VISA Electron i Maestro w koncie Direct jest bezpłatne jeśli w ciągu miesiąca zapłacisz kartą na kwotę min. 100 zł.
, a jeżeli nie dokonasz transakcji na taką kwotę będziesz musiał zapłacić za korzystanie z karty 2 złote.


"Szybki jak wiatr, cichy jak las, zażarty jak ogień, niewzruszony jak góra"
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 31 lipca 2009, 09:29

Też mam w mbanku i też nie narzekam, wręcz polecam. Wszystko bezpłatne, kosztuje jedynie dobrowolne ubezpieczenie karty.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
bblackk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2003
Posty: 2099
Rejestracja: 27 października 2003

Nieprzeczytany post 31 lipca 2009, 12:19

Aktualnie też korzystam z konta z mBank'u, ale zdecydowanie najlepszą ofertę, w postaci "konta z lokatą nocną" przedstawia teraz Alior Bank. Możliwość wypłacania pieniędzy ze WSZYSTKICH bankomatów w Polsce i za granicą za darmo. Prowadzenie konta - 0 zł. Koszt przelewu przez Internet do WSZYSTKICH banków - 0 zł (jedyny myk w tym wypadku, to opłata w wysokości 30 gr., za bodajże powyżej 10'tego sms'a z kodem, którego Ci wyślą przy robieniu przelewu. Limit sms dotyczy każdego odbiorcy, więc możliwość przekroczenia go jest mała, a limit jest zwiększany, jeżeli ustawisz kogoś jako odbiorca zaufany, czy jakoś tak, już nie pamiętam dokładnie). Nie ma minimalnej kwoty przy otwieraniu konta. Jedyna opłata, to 3 zł miesięcznie za kartę płatniczą. Konto zakładają od ręki, za okazaniem dowodu osobistego (karta dociera w ciągu 2 tygiodni). W konto wpisana jest wspomniana lokata nocna, ale nie trzeba z niej korzystać. Moim zdaniem, to oferta bezkonkurencyjna w tym momencie.

Tabela opłat i prowizji w Alior Bank


Obrazek
Gooray

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 600
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2009, 01:35

tabo89 pisze:i ponownie mam do Was pytanie w sprawie konta w banku

ma ktoś konto ING z Lwem DIRECT ?

jeśli ktoś ma konto ING STUDENT to wie, że ostatnio opłaty podskoczyły a dokładniej to wcześniej nie było opłaty za prowadzenie rachunku a teraz jest to 2 zł plus 2 zł za kartę jeśli nie zapłaci się nią 100 zł na miesiąc

natomiast konto DIRECT przynajmniej pozornie jest bez opłat i tu właśnie pytanie czy nie ma w tym żadnych haków

czytałem trochę na ten temat w necie ale chcialbym poznać Waszą opinie jeśli Wy lub ktoś z Waszych znajomych zetknął się z tym kontem

zorientowałem się już i zamiana konta STUDENT na DIRECT jest bezpłatna i można jej dokonać poprzez ING OnLine ale musze to dobrze przemyśleć bo żebym później nie żalował
Ja posiadam Directa i jestem w pełni zadowolony. Jedyne co na chwilę obecną muszę opłacać to 2 zł miesięcznie za używanie karty płatniczej (zbliżeniowej 8)). Ale tego się da uniknąć jeżeli w pierwszym miesiącu zapłacisz kartą za zakupy o wartości 50 zł. Jakieś tam opłaty też są, ale to w jakiś ekstremalnych przypadkach. Postaram się zdobyć taką ulotkę gdzie porównane są konto Direct i Student, to Ci prześlę skana.


Obrazek
ODPOWIEDZ